Шчучынская раённая выбарчая камісія па выбарах дэпутатаў мясцовых саветаў дэпутатаў дваццаць сёмага склікання




Дата канвертавання15.03.2016
Памер74.5 Kb.
ШЧУЧЫНСКАЯ РАЁННАЯ ВЫБАРЧАЯ КАМІСІЯ ПА ВЫБАРАХ ДЭПУТАТАЎ МЯСЦОВЫХ САВЕТАЎ ДЭПУТАТАЎ ДВАЦЦАЦЬ СЁМАГА СКЛІКАННЯ
РАШЭННЕ

_26 снежня 2013_ г. №_5__


Аб выбарчых акругах па выбарах дэпутатаў у Шчучынскі раённы Савет дэпутатаў
На падставе артыкулаў 15, 16 і 40 Выбарчага кодэкса Рэспублікі Беларусь Шчучынская раённая выбарчая камісія па выбарах дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў дваццаць сёмага склікання ВЫРАШЫЛА:

Стварыць па прадстаўленню Шчучынскага раённага выканаўчага камітэта наступныя выбарчыя акругі па выбарах дэпутатаў Шчучынскага раённага Савета дэпутатаў 27-га склікання:


Васілішкаўская цэнтральная выбарчая акруга № 1

1164 выбаршчыка.

Аграгарадок Васілішкі, акрамя вуліц: Камсамольская, Леніна, Набярэжная Васілішкаўскага сельсавета.
Васілішкаўская сельская выбарчая акруга № 2

1101 выбаршчык.

Вёскі: Аляксандраўка, Арцюшы, Біцеўцы, Вайшчукі, Відаўка, Вялікая Нявіша, Гайкоўшчына, Глінічы, Губічы, Гудзішкі, Даліняны, Дварчаны, Дзегцяры, Догелі, Драбушы, Збражкі, Зенявічы, Зыбалы, Канстанцінаўка, Кошчыцы, Кронькі, Казулішкі, Карэвічы, Крупаўшчына, Ладыга, Лычкаўцы, Ляхаўка, Малыя Казлы, Малая Нявіша, Мосеўцы, Плебанаўцы, Прымакі, Псярцы, Рагелеўцы, Разнятычы, Рудава, Сандыкаўшчызна, Стадаляны, Старыя Васілішкі, Трайгі, Трудавая, Хадэлі, Шайбакі, Шкордзь, Шкяры, Шэрмічы, Яскевічы; аграгарадок Васілішкі: вуліцы Камсамольская, Леніна, Набярэжная Васілішкаўскага сельсавета.
Галавічпольская выбарчая акруга № 3

1147 выбаршчыкаў.

Аграгарадкі: Галавічполе, Гурнофель; вёскі: Алешкаўцы, Банюкі, Баяры, Ваейкаўцы, Вялікае Сяло, Вялікія Казлы, Галасавічы, Глебаўцы, Карабкі, Касцянева, Красная, Лазаўцы, Лялюшаўцы, Маркаўцы, Моцеўцы, Навумаўцы, Новыя Гернікі, Пільчукі, Русанаўцы, Русачкі, Свірыды, Старыя Гернікі Васілішкаўскага сельсавета.
Дэмбраўская выбарчая акруга № 4

1336 выбаршчыкаў.

Уваходзяць населеныя пункты Дэмбраўскага сельсавета.
Жалудоцкая выбарчая акруга № 5

1283 выбаршчыка.

Гарадскі пасёлак Жалудок, вёскі: Зара Камунізму, Фарны Канец Жалудоцкага сельсавета.
Каменская выбарчая акруга № 6

1151 выбаршчык.

Уваходзяць населеныя пункты Каменскага сельсавета і вёскі: Агароднікі, Барташы, Будраўцы, Дубраўляны, Ельня, Жадзейкі, Жылічы, Зарэчча, Мілеўцы, Поплава, Скоржыкі, Шніпкі, Юшкі Шчучынскага сельсавета.
Лядская выбарчая акруга № 7

1309 выбаршчыкаў.

Уваходзяць населеныя пункты Лядскага сельсавета акрамя вуліц Дарожная (з д.№20 па д.№32 з цотнага боку), Лясная, Маладзёжная, Шчучынская, Юбілейная аграгарадка Тапілішкі.
Скрыбаўская выбарчая акруга № 8

1199 выбаршчыкаў.

Аграгарадок Скрыбаўцы, вёскі: Бурцічы, Зенеўцы, Казянцы, Мураванка, Навасады, Царкоўцы Мажэйкаўскага сельсавета і вёскі: Баяры Жалудоцкія, Вялікае Сяло, Дубялі, Зенюкі, Карсакі, Кукіні, Купры, Логвіны, Малое Сяло, Саваўшчына, Скерсі Жалудоцкага сельсавета.

Мажэйкаўская выбарчая акруга № 9

1152 выбаршчыка.

Аграгарадок Вялікае Мажэйкава і вёскі: Аленкаўцы, Багданаўцы, Валока, Вялікія Баяры, Гарманціна, Дамаўцы, Дзярванцы, Забалаць, Зайкаўшчына, Ішчална, Ішчальняны, Казарэзы, Кемяны, Кіралі, Коўчыкі, Красулі, Малыя Баяры, Навасёлкі, Нарчы, Станіславова, Тумашаўцы, Халечына, Чарняўка, Юцеўцы, Ялашаўцы Мажэйкаўскага сельсавета.


Астрынская выбарчая акруга № 10

1190 выбаршчыкаў.

Гарадскі пасёлак Астрына: вуліцы Волкава, Гагарына, Горкага, Гродзенская, Жукоўскага, Заслонава, Калхозная, Камарова, Камсамольская, Лермантава, Лясная, Маладзёжная, Міру, Міхалёва, Мічурына, Палявая, Перамогі, Першамайская, Рабочая, Савецкая, Садовая, 8 Сакавіка, Працоўная, Церашковай, Чкалава, Шчучынская, Я.Коласа, Я. Купалы, завулак Камсамольскі Астрынскага сельсавета.
Кобраўская выбарчая акруга № 11

1178 выбаршчыкаў.

Гарадскі пасёлак Астрына: вуліцы Алімпійская, Зарэчная, Зялёная, Кастрычніцкая, Кірава, Піянерская, Пушкіна, Слатвінскага, Станкевіча, Чапаева, Чырвонаармейская, Энгельса, завулак Піянерскі, вёскі: Абруб, Алішкаўцы, Алянішчаўка, Ашуркі, Вялікія Бярозаўцы, Задваране, Зінякі, Карпанаўцы, Кірпічоўшчына, Кобраўцы, Кульбачына, Курылаўцы, Ляйкі, Малыя Бярозаўцы, Нарашы, Пелеўцы, Пяскі, Раганічы, Рыбакі, Сасновы Бор, Сіняцеўка, Стаўраўцы, Філіпаўцы, Філявічы, Чарняўка, Шастакі, Шоркіна, Шчанец, Ясная Паляна і хутары: Бараніха, Лойбішка, Лычкаўцы Астрынскага сельсавета.
Навадворская выбарчая акруга № 12

1164 выбаршчыка.

Аграгарадок Новы Двор, вёскі: Арлова Гара, Баравыя, Бераставіца, Бершты, Будоўля, Вампершчына, Вуглы, Голдзішкі, Голеўцы, Грамкі, Дамейкі, Забалоцце, Зобія, Казакі, Краснае, Куляўцы, Куцы Лес, Ленцішкі, Ляхаўцы, Малюкоўцы, Мікулішкі, Падбершты, Пілаўня, Прудзяны, Прыбыткаўшчына, Равятычы, Родзевічы, Рынкаўцы, Рыталеўшчына, Савічы, Саснабор, Смаліха, Сырні, Танявічы, Юраўка, Якубавічы, Яхнавічы і хутары: Астапішкі, Квіцеўцы, Шамякі Астрынскага сельсавета.

Орлеўская выбарчая акруга № 13

1287 выбаршчыкаў.

Вёскі: Ашмянцы, Барцякі, Баяры Лебяцкія, Бранцы, Ваўкавічы, Дубрава, Лябёдка, Мацеўчукі, Мінотавічы, Талачкі, пасёлак Дубрава Жалудоцкага сельсавета і аграгарадок Орля, вёскі: Ваўчкі, Галынка, Дварчаны, Зачэпічы, Ліпічанка, Яселевічы Орлеўскага сельсавета.


Ліпічноўская выбарчая акруга № 14

1223 выбаршчыка.

Вёскі: Берагоўцы, Борці, Доўгая, Крупялі, Ліпічна, Новадзяражна, Пашыцы, Петрашкі, Прэціма, Рымкі, Сарокі, Старынкі, Турэйск Орлеўскага сельсавета і пасёлак Ражанка, вёскі: Галынка, Крупялі, Лагады, Лапаты, Трахімчыкі Ражанкаўскага сельсавета.
Ракавіцкая выбарчая акруга № 15

1220 выбаршчыкаў.

Аграгарадок Ракавічы, вёскі: Бабічы, Балотнікі, Валянчыцы, Карпавічы, Крупава, Мардасы, Раманавічы, Русакі, Ручыцы, Семянякі, Сухары, Сямягі, Філіпавічы, Хількі, Церахі Орлеўскага сельсавета і аграгарадок Балічы, вёскі: Быкаўка, Варонішкі, Дзякаўцы, Доўклеўшчына, Забор’е, Карпейчыкі, Крышылкі, Новая Дубраўка, Падбобра, Патока, Старая Падражанка, Чарнякі Ражанкаўскага сельсавета.
Першамайская выбарчая акруга № 16

1158 выбаршчыкаў.

Аграгарадок Першамайск, акрамя вуліц Чапаева, Школьная, вёскі: Бянькі, Вензаўшчына, Гайкоўцы, Ганэлькі, Глушні, Даўбенкі, Дудкі, Жалабы, Замасцяны, Замошша, Зубрава, Казацкія, Кудзяркі, Куляшы, Матылі, Мікулішкі, Пагарэлец, Петрашышкі, Плянта, Пяцюлеўцы, Раманова, Рыскі, Скарбы, Стралкі, Шамякі, Юшкаўцы Першамайскага сельсавета.
Хадзілонская выбарчая акруга № 17

1121 выбаршчык.

Аграгарадок Першамайск: вуліцы Чапаева, Школьная, вёскі: Вайнілаўцы, Вераб’і, Вугольнікі, Заляшаны, Зяняпішы, Курпі, Новыя Паддубы, Нялюбаўцы, Падгалішкі, Палуянаўцы, Пераходы, Старадворцы, Стары Двор, Старыя Паддубы, Табалічы, Хадзілоні, Шастакоўцы Першамайскага сельсавета і аграгарадок Бакшты, вёскі: Вялікія Пугачы, Гуменнікі, Клешнякі, Малыя Пугачы, Маляцічы, Мацюкі, Мінюцеўка, Мякішы, Плёткі, Савічы, Скелдычы, хутары: Барэйшышкі, Бігаўшчына, Вуглы, Занявіша, Зарэчча, Пясчына, Рачкаўшчына Васілішкаўскага сельсавета.
Ражанкаўская выбарчая акруга № 18

1346 выбаршчыкаў.

Аграгарадок Ражанка: вуліцы Заводская, Зялёная, Лугавая, Маладзёжная, Міру, Набярэжная, Рачная, Савецкая (з дома № 14 да канца вуліцы), Садовая (з дома № 22 да канца вуліцы), Цвяточная, Шчучынская, Юбілейная, завулкі: Паўднёвы, Першамайскі, Сонечны, Ціхі Ражанкаўскага сельсавета.
Руткевіцкая выбарчая акруга № 19

1314 выбаршчыка.

Аграгарадок Ражанка: вуліцы: Вішнёвая, Савецкая з дома № 1 па дом № 11, Садовая з дома № 1 па дом № 23, завулкі Горны і Заходні, Руткевічы, вёскі: Багуславова, Бобра, Вярбілкі, Гірдзеўка, Даліна Зарэчная, Даліна Прамая, Заполле, Клімаўшчына, Макееўцы, Малявічы, Новая Ражанка, Падзамча, Рэзы, Старая Дубраўка, Цейкаўшчына, Шляхты Ражанкаўскага сельсавета.
Янчукоўская выбарчая акруга № 20

1266 выбаршчыкаў.

Аграгарадок Тур’я, вёскі: Буйвічы, Дамуцеўцы, Даўлюдаўшчына, Міцары, Навасёлкі, Плянты, Янчукі Шчучынскага сельсавета і аграгарадок Тапілішкі, вуліцы Дарожная (з д.№20 па д.№32 з цотнага боку), Лясная, Маладзёжная, Шчучынская, Юбілейная Лядскага сельсавета.
Акадэмічная выбарчая акруга № 21

1217 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын:

вуліцы: Азёрная, Акадэмічная, Камсамольская (з дома № 1 па дом № 49 з няцотнага боку і з дома № 2 па дом № 36 з цотнага боку), Камуністычная, Кароткая, Кірава (з дома № 1 па дом № 29 з няцотнага боку і з дома № 2 па дом № 38 з цотнага боку), Крупскай, Я.Купалы, 12 Ліпеня, Лугавая, Лясная, Майская, К.Маркса, П.Марозава, Міру, Набярэжная, Папярэчная, Паўднёвая, Суворава, Фрунзе, Цвяточная, Ціміразева, Чапаева, Энгельса.

завулкі: Азёрны, Набярэжны.
Астроўская выбарчая акруга № 22

1261 выбаршчык.

Горад Шчучын, вуліца Астроўскага (дамы №№ 1-14а, 23, 28, 33).
Астроўская выбарчая акруга № 23

1257 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын:

вуліцы: Астроўскага (дамы №№ 15-22, 24-27, 52-53), Вішнёвая, Вярбовая, Каштанавая, Кляновая, Лідская, І.Мележа, Палявая, Паркавая, Паўночна-Усходняя, Рабінавая, Сонечная;

завулкі: Каштанавы, Паўночна-Усходні, Паўночны.
Заводская выбарчая акруга № 24

1177 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын, вуліцы: Батырава, Дамброўскага, Заводская (з дома № 2 па дом № 16), Маладзёжная, А.Міцкевіча, Э.Пашкевіч, Савецкая, М.Танка, Усходняя (з цотнага боку), Урублеўскага, Чайкоўскага, Школьная (з дома № 3 па дом № 15 з няцотнага боку, з дома № 2 па дом № 12 з цотнага боку), Шупені.
Паўднева-Заходняя выбарчая акруга № 25

1100 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын:

вуліцы: Ажэшкі, Будаўнікоў дом №3, Гродзенская, Дружбы, Заходняя (акрамя дома № 5, 7, 11, 13 ), Паўднёва-Заходняя, Пралетарская, Пушкіна (з дома № 47 да канца вуліцы з няцотнага боку), Ф.Скарыны;

завулак Гродзенскі.
Заходняя выбарчая акруга № 26

1203 выбаршчыка.

Горад Шчучын, вуліцы: Будаўнікоў (акрамя дома №3), Рудага В.А.
Зялёная выбарчая акруга № 27

1262 выбаршчыка.

Горад Шчучын, Арджанікідзе, Гагарына, вуліца Зялёная (акрамя дамоў з № 2 па № 14 з цотнага боку), Калгасная, Куйбышава, Леніна (з дома № 84 да канца вуліцы з цотнага боку), Мічурына, Садовая.
Кіраўская выбарчая акруга № 28

1219 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын:

вуліцы: Дзяржынскага, Заходняя дом № 5,7, 11, 13, Кірава (з дома № 40 да канца вуліцы з цотнага боку і з дома № 31 да канца вуліцы з няцотнага боку), Леніна ( з дома № 63 да канца вуліцы з няцотнага боку), Маякоўскага, Першамайская, Пушкіна ( з дома № 1 па дом № 45 з няцотнага боку, з дома № 2 да канца вуліцы з цотнага боку), 8-га Сакавіка, Свярдлова, Цітова, Чкалава, Я.Коласа;

завулак Дзяржынскага.
Ленінская выбарчая акруга № 29

1252 выбаршчыка.

Горад Шчучын, вуліцы: 17 Верасня, Гастэлы, Горкага, Заслонава, Зялёная (з дома № 2 па дом № 14 з цотнага боку), Камсамольская (дамы № 61, 63), Кастрычніцкая, Леніна (з дома № 1 па дом № 61 з няцотнага боку і з дома № 2 па дом № 82 з цотнага боку), Лермантава, Піянерская, Рачная, плошча Свабоды, Чырвонаармейская.
Някрасаўская выбарчая акруга № 30

1297 выбаршчыкаў.

Горад Шчучын, вуліцы: Астроўскага (з дома № 29 па дом № 32), Заводская (з дома № 18а па дом 32), Някрасава, Школьная (з дома № 17 па дом № 21), Крыжоўка.
Старшыня

Шчучынскай раённай выбарчай камісіі В.С.Жукоўскі


Сакратар

Шчучынскай раённай выбарчай камісіі Л.М.Іваноўская


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка