План сацыяльнай, выхаваўчай І ідэалагічнай работы дуа “Мокраўскі впк д/с– сш” на IIІ чвэрць 2015/2016 н г




Дата канвертавання16.03.2016
Памер140.89 Kb.
ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар: ________ /А.Б.Бзот/

План сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы

ДУА “Мокраўскі ВПК д/с– СШ” на IIІ чвэрць 2015/2016 н.г.



Дата

Агульнашкольныя мерапрыемствы

Клас

Адказныя



11.01-16.01

Тэматычныя класныя гадзіны “Падарожжа па запаведніках і нацыянальных парках Беларусі”

1-11

Класныя кіраўнікі



13.01

Калядна-абрадавыя святы.

Шчадроўкі “Добры вечар, шчодры вечар!”



1-4

1-11


СДК в. Мокрае

Класныя кіраўнікі





11.01-16.01

Адзіныя інфармацыйныя гадзіны “16 студзеня – дзень прафілактыкі грыпу і ВРЗ”

1-11

Класныя кіраўнікі



19.01

Агульнашкольны алімпійскі ўрок “Брэстчына алімпійская”

1-11

Пракаповіч А.А.



студзень

Акцыі “Кармушка”, “Птушыная сталоўка”

1-11

Класныя кіраўнікі



16.01

Дзень турыста

Работа ЗЦ (па асобнаму плану)

Школа піянерскага актыву: секцыя “Майстар ідэй”

Групавы занятак з падлеткамі розных катэгорый уліку (СНС) па прафілактыцы шкодных звычак (алкаголь)

8-11


5-8

Класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Ігнатовіч М.М.





21 студзеня

Адзіны дзень ПДР (па асобнаму плану)

5-11

Гарачэўскі В.А.



23.01

Дзень беражлівасці

Гульня “Падарожжа ў свет беражлівасці”

Віктарына “Кнігі – вашы сябры”

Акцыя “Кніжкіна бальнічка”

Групавы занятак па прапагандзе ЗЛЖ з дзецьмі з АПФР

Гульнявая праграма “Разам з Таццянамі”


1-4


5-8

3-4


1

8-11

Сергіенка В.Ю.

Улога Л.Ю.

Улога Л.Ю.

Ігнатовіч М.М.

Педагог-арганізатар




студзень

Акцыя “Ты адзін з нас!”

8-11

Школьнае самакіраванне



студзень

Акцыя “Засвяціся!”

1-11

Школьнае самакіраванне



студзень

Акцыя “Дапаможам пярнатым!”

1-11

Школьнае самакіраванне



студзень

Прагляд фільмаў, прэзентацый па ЗЛЖ

1-11

Ігнатовіч М.М.



студзень

Дыктант па тэкстах энерганадзора

9

Класны кіраўнік



25.01-30.01

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “2 лютага – Сусветны дзень водна-балотных угоддзяў”

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Вядомыя навуковыя дзеячы РБ і іх дасягненні”


1-4


5-11

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі




30.01

Дзень прафарыентацыі

Музычна-забаўляльная праграма “У свеце прафесій”

Гутарка “Новы час – новая прафесія”

Спаборніцтвы “Снежны снайпер”

Кніжная выстава да 95-годдзя І. Шамякіна

Школа піянерскага актыву: секцыя “Юны журналіст”

Кансультаванне бацькоў па пытаннях выканання бацькоўскіх абавязкаў і прафілактыка сямейнага становішча ( бацькі з сямей СНС)

Выпуск газеты “Мокраўскі прамень”


5-7


8-11

4-7
5-8

5-10

Уладысік Ж.А.

Кадука С.У.

Наст. фіз. выхавання

Улога Л.Ю.

Педагог-арганізатар


Ігнатовіч М.М.

Ігнатовіч М.М.





01.02-06.02

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Нашы аднагодкі” да Дня юнага героя-антыфашыста

1-11

Класныя кіраўнікі



06.02

Дзень “Давайце сустрэнемся, сябры!”

Падрыхтоўка да вечара сустрэчы

Першынства школы па настольнаму тэнісу

Дзеці вайны. Агляд кніг

Вечар сустрэчы выпускнікоў “А помніш, як усё пачыналася?”

8-11


1-7

4-6


8-11

Школьнае самакіраванне

наст. фіз. выхавання

Улога Л.Ю.

Школьнае самакіраванне





08.02 – 13.02



Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Трагедыя і доблесць Афганістана”(15 лютага) Работа пошты Святога Валянціна

1-11



Класныя кіраўнікі



13.02

Дзень здароўя, прысвечаны зімнім юнацкім Алімпійскім гульням у Ліляхамеры

Першынства школы па настольнаму тэнісу



Работа ЗЦ (па асобнаму плану)

Школа піянерскага актыву: секцыя “Лідэр-клас”

Групавы занятак з падлеткамі розных катэгорый уліку (СНС) па прафілактыцы шкодных звычак (курэнне)

Дыска-праграма “Страла Амура”


9-11


5-8

5-8


8-11

Пракаповіч А.А.

Класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар


Ігнатовіч М.М.

Грышкевіч В.В.





люты

Дыктант па тэкстах энерганадзора

10

Класны кіраўнік



18.02

Адзіны дзень ПДР (па асобнаму плану)

1-11

Класныя кіраўнікі



16.02 – 23.02



Тыдзень ваенна-патрыятычнай работы.

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Абаронцы Айчыны”

Свята “Рыцары-піраты”

Конкурс віншавальных газет

Конкурс віншавальных тэлеграм для тат

1-11


5-7

6-11


2-5

Класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі




20.02

Дзень хлопчыкаў

Традыцыйны турнір па валейболу, прысвечаны Дню абаронца Айчыны

Конкурс “А ну-ка, хлопцы”

Школа піянерскага актыву: секцыя “Важаты”

Групавы занятак па прапагандзе ЗЛЖ з дзецьмі з АПФР

Дыска-праграма “Мужчынскі дзень”


8-11


2-4

5-8


1

8-11

Наст. фіз. выхавання

Карэнковіч С.У.

Педагог-арганізатар

Ігнатовіч М.М.

Грышкевіч В.В.




15.02.-20.02

Тыдзень роднага языка

Конкурс “Знаўцы беларускай мовы”

Конкурс выразнага чытання вершаў беларускіх паэтаў

Віктарына “Ад прадзедаў спакон вякоў мне засталася спадчына”

Прагляд пастаноўкі “Чырвоная шапачка на сучасны лад”

Выстава кніг “Паэты-юбіляры 2016”

Канцэрт “Наша спадчына”

10-11


3-5

6-8


9

1-11


2-11

Кузьменка Т.П.

Басак І.А.

Уладысік Ж.А.

Таразевіч Т.Ф.

Улога Л.Ю.

Грышкевіч В.В.





27.02

Дзень падарожжаў

Экскурсія ў г. Кобрын. Наведванне музея Суворава

Гульня-падарожжа “Піянерская мазаіка”

Школа піянерскага актыву: секцыя “Юны журналіст”

Выпуск газеты “Мокраўскі прамень”

5-11


5-8

5-8


5-10

Класныя кіраўнікі

Педагог-арганізатар

Педагог-арганізатар

Ігнатовіч М.М.




люты

Конкурс сачыненняў “Любоў, як вышэйшая каштоўнасць”

9-11

Кузьменка Т.П.



люты

Месячнік прафарыентацыі(па асобнаму плану)

1-11

Ігнатовіч М.М.



29.02-05.03

Тыдзень барацьбы з наркотыкамі (па асобнаму плану)

Прагляд відэаролікаў аб наркотыках і адкрытых прызнанняў былых наркаманаў

Акцыя “У будучае без наркотыкаў”

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Тварам да здароўя”

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “На краю прорвы”

5-11


1-11

1-4


5-11

Ігнатовіч М.М.

Ігнатовіч М.М.

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі




05.03



Дзень віншаванняў

Падрыхтоўка да святочнага канцэрта, прысвечанага 8 Сакавіка

Выраб падзелак “Горад вясёлых майстроў”

Акцыі “Міласэрнасць”, “Віншуем”


8-11


5-7

7

Школьнае самакіраванне

Гарачэўскі В.А.

Педагог-арганізатар




07.03


Святочны канцэрт “Усе кветкі міра – вам!”


1-11


Класныя кіраўнікі




1-ы тыдзень сакавіка

Акцыя “Шпакоўня”


1-11

класныя кіраўнікі



2-і тыдзень сакавіка

Маслянічны тыдзень

Гутарка “Праваслаўныя святы ў жыцці праваслаўнага чалавека”

Кірмаш

1-11


1-11

Іерэй Аляксандр

Класныя кіраўнікі




12.03

Дзень здароўя.

Першынства школы па плаванню



Работа ЗЦ (па асобнаму плану)

Алімпійская спартландыя для дзяцей і іх бацькоў “Алімпійская сям’я”

Школа піянерскага актыву: секцыя “Майстар ідэй”

Групавы занятак з падлеткамі розных катэгорый уліку (СНС) па прафілактыцы шкодных звычак (наркаўжыванне)

Тэматычная дыскатэка “Здаравічок і Вітамінка”

1-11


6-11

1-4


5-8

8-11

Настаўнікі фіз. вых.

Класныя кіраўнікі

Апаляйчук Н.М.

Педагог-арганізатар

Ігнатовіч М.М.
Школьнае самакіраванне




сакавік

Адзіны дзень прафілактыкі алкагольнай і наркатычнай залежнасці “Ствары сваё жыццё сам”

1-11


Ігнатовіч М.М.



17.03

Адзіны дзень ПДР ( па асобнаму плану)

1-11

Класныя кіраўнікі



22.03

Тэматычная інфармацыйная гадзіна “Званы жалобы” (да Дня Хатыні)

1-11

Класныя кіраўнікі




сакавік

Дыктант па тэкстах энерганадзора

11

Класны кіраўнік




сакавік

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Цяжкі дыялог з навучаннем або як дапамагчы дзіцяці вучыцца?”

“Асновы сямейнага міру”






Адміністрацыя

Ігнатовіч М.М.

Іерэй Аляксандр,





сакавік

Класныя сходы

“Праблема сям’і – праблема дзіцяці”

“Шкодныя звычкі і іх уплыў на арганізм чалавека”

“Хачу або трэба? Свабода і дысцыпліна на розных узроставых асаблівасцях”


3

7



9

Апаляйчук Н.М.

Гарачэўскі В.А.

Таразевіч Т.Ф.





14.03-19.03

Адзіныя класныя гадзіны “Беларусь – краіна для жыцця” да Дня Канстытуцыі РБ.

Патрыятычная акцыя “Мы – грамадзяне Беларусі”(па ўручэнню пашпартоў)



1-11


Класныя кіраўнікі




19.03

Дзень галоўнага закону

Конкурсная праграма “Прававы эрудыт”

Гутарка “Адказнасць за правапарушэнні”

Групавы занятак па прапагандзе ЗЛЖ з дзецьмі з АПФР



6-8

9-11


1

Петруковіч А.А.

Таразевіч Т.Ф.

Ігнатовіч М.М.





сакавік

Прагляд фільмаў, прэзентацый па АБЖ

1-11

Грышкевіч В.В.



сакавік

Гутарка “Бяспечныя канікулы”

1-11


Класныя кіраўнікі




26.03

Сусветны дзень тэатра

Гутарка “Культура зносін”

Пастаноўка казкі “Рэпка”

Кансультаванне бацькоў па пытаннях выканання бацькоўскіх абавязкаў і прафілактыка сямейнага становішча (бацькі з сямей СНС)

Школа піянерскага актыву: секцыя “Юны журналіст”

Выпуск газеты “Мокраўскі прамень”


5-8


2-4

5-8


5-10

Педагог-арганізатар

Бычкоўская А.А.

Ігнатовіч М.М.


Педагог-арганізатар

Ігнатовіч М.М.




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка