Лістапада 2012 года




Дата канвертавання17.03.2016
Памер36.62 Kb.


12-19 лістапада 2012 года


12 лістапада

14.00


Беларускі тэатр “Лялька” (г.Віцебск)
“Прынцэса і Свінапас” Х.К.Андэрсэн (казка для дзяцей у 2-х дзеях)

На сцэне Беларускага дзяржаўнага тэатра лялек (вул.Энгельса, 20)







12 лістапада

19.00


Урачыстае адкрыццё ii Нацыянальнай тэатральнай прэміі - 2012

Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр імя Якуба Коласа (г.Віцебск)

“Леаніды не вернуцца на Зямлю”  У.Караткевіч (драма ў 2-х дзеях)

На сцэне Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага (вул.Валадарскага, 5)







13 лістапада

12.00




Гродзенскі абласны тэатр лялек
“Пікавая дама” па матывах аповесці А.Пушкіна і оперы П.Чайкоўскага (містыфікацыя ў 1-й дзеі)

На сцэне Рэспубліканскага тэатра беларускай драматургіі (вул.Крапоткіна, 44) 







13 лістапада

19.00


Беларускі рэспубліканскі тэатр юнага гледача

(Дом Літаратараў, вул.Фрунзэ, 5)


“Пан Міністар” Ф.Аляхновіч (фарс у 2-х дзеях)







14 лістапада

14.00


Магілёўскі абласны тэатр лялек

“Чароўны пэндзаль” А.Сабела, І.Казакоў (музычная казка для дзяцей у 2-х дзеях)

На сцэне Беларускага дзяржаўнага тэатра лялек (вул.Энгельса, 20)










14 лістапада

16.00


Магілеўскі абласны драматычны тэатр

“Аднакласнікі” Ю.Чарняўская
(псіхалагічная драма ў 2-х дзеях)

На сцэне Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага (вул. Валадарскага, 5)







14 лістапада

19.00


Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь (пл.Парыжскай Камуны, 1)

Аіда” Дж.Вердзі (опера ў 4-х дзеях)







15 лістапада

16.00 




Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы

“Выкраданне Еўропы, альбо тэатр Уршулі Радзівіл” Ф.У.Радзівіл, С.Кавалёў (Нясвіжская арлекінада ў 2-х дзеях)

На малой сцэне Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага (вул.Валадарскага, 5)







15 лістапада

19.00 


Гомельскі абласны драматычны тэатр

“Вар’яцкі дзень, або Жаніцьба Фігара” П.Бамаршэ

(камедыя ў 2-х дзеях)



На сцэне Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага (вул.Валадарскага, 5)







16 лістапада 

16.00


Магілёўскі абласны тэатр драмы і камедыі імя В.І.Дуніна-Марцінкевіча (г.Бабруйск)

“Страцім – лебедзь” Ю.Сохар (лірыка-драматычная аповесць аб жыцці М.Багдановіча ў 1-й дзеі)



На сцэне Новага драматычнага тэатра (г.Мінск, вул.Л.Чайкінай, 16) 







16 лістапада 

19.00


Беларускі дзяржаўны тэатр лялек (вул. Энгельса, 20)

“Вянчанне” В.Гамбровіч


(вешчы сон ў 2-х дзеях)







17 лістапада 

12.00


Сучасны мастацкi тэатр

Фігара.tut па П.Бамаршэ (камедыя ў 2-х дзеях)

На сцене малой Канцертнай залы “Мінск” (вул.Кастрычніцкая, 5) 







17 лістапада 

16.00


Тэатр-студыя кiнаакцёра Нацыянальнай кiнастудыі «Беларусьфiльм» (пр.Пераможцаў, 13) 

“Сродак Макропуласа” К.Чапек

(містычны дэтэктыў у 2-х дзеях)









17 лістапада 

19.00


Брэсцкі акадэмічны тэатр драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі

“Раскіданае гняздо” Я.Купала (драма ў 2-х дзеях)

На сцэне Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя М.Горкага (вул.Валадарскага, 5)







18 лістапада

16.00


Драматычны тэатр Беларускай Арміі (вул.Чырвонаармейская, 3)

“Бяда ад пяшчотнага сэрца” Ул.Салагуб


(вадэвіль у 2-х дзеях)







18 лістапада

19.00


Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр імя М.Горкага (вул.Валадарскага, 5)

Гора ад розуму” А.Грыбаедаў
(камедыя ў 2-х дзеях)







19 лістапада

19.00


Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь (пл.Парыжскай Камуны, 1)

Урачыстая цырымонія ўзнагароджання пераможцаў
II Нацыянальнай тэатральнай прэміі – 2012





База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка