Langtidsstudier og overvåking av flueblomst (Ophrys insectifera) i Kjeksvika-området i Nærøy




старонка7/7
Дата канвертавання25.04.2016
Памер0.75 Mb.
1   2   3   4   5   6   7

Vedlegg 2. Einerruter analysert før rydding i 2000 og etter rydding i 2001, 2002, 2003 og 2009. I 2009 ble ei ny rute opprettet (rute 9).


Einerruter 3 x 3 m

 

2000

2001

2002

2003

2009

 

 

sørligste einerrute

nordligste einerrute

sørligste einerrute

nordligste einerrute

sørligste einerrute

nordligste einerrute

sørligste einerrute

nordligste einerrute

sørligste einerrute

nordligste einerrute

rett øst for 7

 

Rutenummer

Rute 7

Rute 8

Rute 7

Rute 8

Rute 7

Rute 8

Rute 7

Rute 8

Rute 7

Rute 8

Rute 9

Vitenskapelige navn

Norske navn


































Botrychium lunaria

Marinøkkel










2




2




2




2




Juniperus communis

Einer

9

9
















2

2

2




Agrostis capillaris

Engkvein







2




2



















Anthoxantum odoratum

Gulaks
















2
















Arrhenatherum elatius

Hestehavre













2

3
















Carex capillaris

Hårstarr

























2







C. flacca

Blåstarr

























4







Convallaria majalis

Liljekonavall

6

2

3




4




5

2

5

3




Epipactis atrorubens

Rødflangre

.

2



















2

2




Festuca rubra ssp. rubra

Rødsvingel













2

2

3

3

4

3











































Listera ovata

Stortveblad

2




2




2



















Luzula multiflora ssp. multiflora

Engfrytle

2






















2

2




Melica nutans

Hengeaks

3

2

2

2

3

2

4

4

4

5




Ophrys insectifera




























2

2

3

Paris quadrifolia

Firblad

5

4

3

2

2

2

3

4

2

3




P. pratensis

Engrapp













2



















Actaea spictata

Trollbær

3




3




2




2













Anemone nemorosa

Kvitveis

4

4

2

2

2

2

3

4

3

3




Arabis hirsuta

Bergskrinneblom

























4




4

Arctostaphylos alpinus

Rypebær

























2







A. uva-ursi

Mjølbær

























6




6

Betula pubescens ssp. pubescens

Dunbjørk

























3

4




Campanula rotundifolia

Blåklokke













2




3




2

2




Cerastium fontanum

Vanlig arve













2

2

5




2




2

C. vulgare

Veitistel













3

3

4

4




3




Draba incana

Lodnerublom



















2




2

2




Fragaria vesca

Markjordbær
















2




3

4

3

3

Galium boreale

Kvitmaure

5

4

3

3

5

5

5

6

4

5




G. verum

Gulmaure
















2

2

2

2

3




Geum rivale

Enghumleblom

























2

3




Hieracium sp.

Svever






















2

2




2

Lathyrus pratensis

Gulskolm










2
















2




Linum catharticum

Vill-lin
















2







2







Lotus corniculatus

Tiriltunge

























3







Myosites arvensis

Åkerforglemmegei













2




4

2

2

2




Oxalis acetosella

Gaukesyre

3































Polemonium caeruleum

Fjellflokk

2













2

2

2

3

2




Polygala vulgaris

Storblåfjør
















2

3

2

3

3




Ranunculus acris ssp. acris

Engsoleie



















2




3

3




Ribes spicatum

Villrips

3




2

2

2

2
















Rubus idaeus

Bringebær













2

2




3










R. saxatilis

Tågebær

3

2

2

2

2

2

4

3

5

2




Silene vulgaris

Engsmelle

























2







Solidago virgaurea

Gullris

2































Sorbus aucaparia

Rogn




























2




Taraxacum

Løvetann

2




2




2

2

2

3

3

3




Trientalis europea

Skogstjerne

2































Valeriana sambucifolia ssp. sambucifolia

Vendelrot

2




2

2

2




2

2

2







Vicia cracca

Fuglevikke










2




2

2

3

3

2




V. riviniana

Skogfiol







2




2




2




2

2











































Bryum sp.

Vrangmose

























2

2

2

Ctenidium molluscum

Kammose

























4




3

Entodon concinnus

Hyllemose

























4

3

4

Ditrichum flexicaule

Storbust






















2

3

3




Homalothecium sericeum

Krypsilkemose




























2




Hylocomium splendens

Etasjemose

6

6













4

4

5

6




Hypnum cupressiforme

Matteflette

5

4



















3

4

3

Plagiomnium sp.

Fagermose

3

2



















2

2

3

Pseudoscleropodium purum

Narremose

























3

3

3

Rhytidiadelphus squarrosus

Engkransmose

3

2



















4

3

4

R. triquetrus

Storkransmose

7

8













3

3

3

3

3

Thudium philibertii

Bakketujamose

























4

4

4

Tortella tortuosa

Putevrimose

























3

3

3

Barbilophozia barbata.

Skjeggmose




























2

2

Radula complanata

Kretsflatmose































2








































Busksjikt




9

9




























Feltsjikt




9

4

4

4

6

5

7

6

7

7

7

Bunnsjikt




7

9

0

0

0

0

5

6

7

7

7

Strø




4

4

9

9

9

9

9

9

7

7

7

Åpen mark




























6

6

6


1   2   3   4   5   6   7


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка