Конкурсу па беларускай мове "Скарбы мовы: моўныя загадкі"




Дата канвертавання15.03.2016
Памер97.37 Kb.

Шаноўныя ўдзельнікі гарадскога конкурсу па беларускай мове “Скарбы мовы: моўныя загадкі” (5 кл.),

які прайшоў 16.10.2014 г.!

Вашай увазе прадстаўляем лепшыя вынікі конкурсу.

Навуч. установа

Раён

Кіраўнік

Бал

Месца

Узнагарода

Г 7

Парт.

Міхайлоўская Ала Міхайлаўна

118

1

Дыплом

Г 20

Фрунз.

Таўроўская Вольга Анатольеўна,

Асташонак Юлія Уладзіміраўна



114

2

Дыплом

Г 13

Фрунз.

Галубіч Марына Мікалаеўна

110

3

Дыплом

Г 23

Сав.

Вайцяшонак Вікторыя Віктараўна

108

4-5

Дыплом

Г 16 (Б-1)

Цэнтр.

Гуцу Святлана Мікалаеўна

108

4-5

Дыплом

Г 31

Фрунз.

Ганушкіна Бажэна Юр’еўна

103,5

6

Дыплом

Г 33

Фрунз.

Шабулдаева Ірына Уладзіміраўна

102

7

Дыплом

Г 27

Фрунз.

Жук Галіна Міхайлаўна

101

8

Дыплом

Г 5

Парт.

Закалюкіна Марыя Антонаўна

100

9

Дыплом

СШ 210

Зав.

Філічонак Ларыса Леанідаўна

99

10

Грамата

Г 39

Фрунз.

Багдановіч Тамара Чаславаўна

98,5

11

Грамата

Г 32

Фрунз.

Міклошка Жанна Леанідаўна,

Барчанка Таццяна Іосіфаўна



98

12-13

Грамата

СШ 186

Зав.

Германенка Святлана Станіславаўна, Кручок Вольга Валянцінаўна

98

12-13

Грамата

Г 24

Цэнтр.

Афанасьева Людміла Аляксандраўна

97

14

Грамата

Г 50

Цэнтр.

Кедо Таісія Уладзіміраўна

96

15

Грамата

СШ 96

Фрунз.

Баравік Святлана Уладзіміраўна

95,5

16-17

Грамата

Г 35

Кастр.

Аніковіч Наталля Віктараўна, Гедзярым Святлана Васільеўна

95,5

16-17

Грамата

Г 6

Сав.

Аксютчык Таццяна Уладзіміраўна, Крамкоўская Святлана Міхайлаўна

94

18-19

Грамата

СШ 199

Фрунз.

Францкевіч Аксана Уладзіміраўна

94

18-19

Грамата

Г 37

Фрунз.

Лосік Ганна Генадзьеўна

93

20

Грамата

СШ 217

Фрунз.

Юроўская Наталля Вячаславаўна

92,5

21

Грамата

Г 30

Сав.

Савіна Валянціна Леанідаўна

92

22

Грамата

СШ 95

Цэнтр.

Песенка Людміла Іванаўна

91,5

23

Грамата

Г 28

Ленін.

Штанюк Наталля Аляксандраўна

91

24-26

Грамата

СШ 122

Сав.

Галуза Таццяна Анатольеўна

91

24-26

Грамата

Г 11

Перш.

Небаўсенка Ганна Віктараўна

91

24-26

Грамата

СШ 87

Парт.

Рацько Тамара Уладзіміраўна

89

27




СШ 64

Сав.

Астрэйка Вольга Уладзіміраўна

88,5

28




СШ 45

Перш.

Солтан Ірына Аляксандраўна

86,5

29-30




СШ 84

Перш.

Уцякалка Ганна Мікалаеўна

86,5

29-30




СШ 151

Фрунз.

Малашкевіч Наталля Валер'еўна

85,5

31-32




СШ 197

Перш.

Павалокіна Наталля Аляксандраўна

85,5

31-32




СШ 133

Парт.

Нікалайчык Марына Аляксандраўна

85

33




СШ 53

Сав.

Рачыцкая Людміла Антонаўна

84,5

34-35




СШ 20

Перш.

Кавалёва Вераніка Віктараўна

84,5

34-35




СШ 22

Парт.

Пяткова Таццяна Янаўна

84

36-37




Г 19

Фрунз.

Пазняк Алена Генадзьеўна

84

36-37




СШ 19

Сав.

Жыбуль Таццяна Леанідаўна

82,5

38




Г 16 Б-2

Цэнтр.

Гуцу Святлана Мікалаеўна

82

39




Г 16 А-1

Цэнтр.

Гуцу Святлана Мікалаеўна

80,5

40




Усяго у конкурсе ўдзельнічала 52 каманды. Усе настаўнікі ўзнагароджаны падзякамі Мінскага дзяржаўнага палаца дзяцей і моладзі.
Віншуем пераможцаў!

Выказваем падзяку ўсім удзельнікам і запрашаем на наступныя конкурсы па беларускай філалогіі!!!
Куратар конкурсу: Шчасная Кацярына Дзмітрыеўна,

Загадчык сектара развіцця пазнаваўчых ініцыятыў



Яфрэмава Ірына Мікалаеўна,

каб.308, т. 233-80-90


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка