Kendriya vidyalaya sangathan, regional office, tinsukia 44th national sports meet (girls) 2013 venue : guwahati


KENDRIYA VIDYALAYA SANGATHAN, REGIONAL OFFICE, TINSUKIA



старонка7/7
Дата24.04.2016
Памер0.9 Mb.
#25841
1   2   3   4   5   6   7

11

KENDRIYA VIDYALAYA SANGATHAN, REGIONAL OFFICE, TINSUKIA

44TH NATIONAL SPORTS MEET (BOYS)-2013

VENUE: CHENNAI

Game/Event: SWIMMING Age Group: U-17



SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1

REESHABH TANTI

ऋषभ तांती

AMARJYOTI TANTI

SANGEETA SAIKIA TANTI

18.12.1999

ONGC, JORHAT

VIII

2937

2

MADHURJYA SARMAH

मधुर्ज्य शर्मा

BHABESH SARMAH

RANJU DEVI

12.12.1998

NEIST(RRL), JORHAT

IX

475

3

HRICHIKESH SHARMA

ऋकेश शर्मा

CHARU MOHAN SHARMA

A SHARMA

28.11.2000

NO.1, TEZPUR

VIII

19878

4

SHUBHRANSU H DUTTA

शुभ्रांशु एच दत्ता

HEMENDRA P DUTTA

KAKOLI DUTTA

16.12.2001

ONGC, JORHAT

VII

2908

5

SAMRAT SARKAR

सम्राट सरकार

DEBENDRA SARKAR

SUMITA SARKAR

03.01.1999

NO.2, TEZPUR

IX

15924

Game/Event: Boxing Age Group: U-17

SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

PAUL LIKHA

पा‍ल लीखा

NILLY SERBI LIKHA

LIKHA KENA

10.11.2002

NO.2, ITANAGAR

VI

4386

2.

SHAMIM ALAM

शमीम आलम

KAMRUL HODA

HUSNAARA KHATUN

28.12.1999

NO.2, ITANAGAR

IX

4787

3.

SOMAN CHETRY

सोमन चेत्री

K B CHETRY

K DEVI CHETRY

05.11.1997

NO.2, ITANAGAR

X

2961

4.

PYAGANG TATUNG

पयगांग तातुंग

PYAGANG TACHA

PYAGANG YAMI

01.01.2000

NO.2, ITANAGAR

IX

3569

5.

TADAR RIKAM

तादार रिकम

TADAR TAJI

TADAR PARA

08.10.1998

NO.2, ITANAGAR

X

4022

6.

PRANAB JYOTI BORUAH

प्रणब ज्योति बरुआ

PARESH BORUAH

SNEH PROVA BORUAH

04.09.1998

GERUKAMUKH

X

779


1

Game/Event: BOXING Age Group: U-19



SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

ZAMEER HAQUE

जमीर हक

KHABIRUL HAQUE

JASHNA BEGUM

05.03.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

5027

2.

LIKHA TADH

लीखा ताध

LIKHA TADA

LIKHA DILI

14.08.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

5770

3.

SAMUEL PERTIN

समुअल पार्टींन

ORIN PERTIN

HEMANTI KRI

24.10.1996

TEZU

XI

2850

4.

MANJIT SINGH

मंजीत सिंह

M SINGH

S DEVI

09.05.1995

AFS, JORHAT

XI

762

5.

TAGE RAMBO

तागे राम्बो

TAGE RADHE

TAGE MANU

05.03.1997

NO.1, ITANAGAR

XI

6941

6.

ROHIT KUMAR GUPTA

रोहित कुमार गुप्ता

S K GUPTA

SANTI GUPTA

10.01.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

2861

7.

RITURAJ B DEORI

ऋतुराज दीयोरी

RAMAKANT DEORI

RANJANA DEORI

10.11.1996

TEZU

XI

2943

Game/Event: JUDO Age Group: U-17

SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

ABHISHEK SINGH

अभिषेक सिंह

SURJEET

RESHMA

01.08.2000

AFS, JORHAT

VIII

881

2.

LUKTER RIE

लुक्टर री

TALUK RIE

YARIN RIE

11.02.1998

NO.2, ITANAGAR

IX

3871

3.

GELI ADO

गेली आदो

GUMGE ADO

GUMNUA ADO

31.01.1998

NO.2, ITANAGAR

X

4694

4.

VIVEK SINGH YADAV

विवेक सिंह यादव

J S YADAV

N YADAV

19.05.2000

NO.2, ITANAGAR

IX

4299

5.

WANPAI WANGSU

वानपाई वांगसू

MANPU WANGSU

PHONI WANGSU

10.01.1998

NO.2, ITANAGAR

X

3264

6.

SHUBHAM BANIK

शुभम बनिक

BABUL BANIK

BANDANA BANIK

04.03.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

4048


2

Game/Event: JUDO Age Group: U-19



SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

NANI KAPA

नानी कापा

NANI DOILYANG

NANI YAMING

14.05.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

5795

2.

MADIN HINA

मदीन हिना

GIOMA HINA

YAPI HINA

09.01.1998

NO.2, ITANAGAR

XI

5769

3.

SUMIT PRATAP SINGH

सुमित प्रताप सिंह

H P SINGH

SABITA SINGH

05.11.1996

NO.2, ITANAGAR

XI

2649

4.

AHBISHEK BISWAS

अभिषेक बिस्वास

AVIJIT BISWAS

SOMA BISWAS

10.07.1997

NO.2, ITANAGAR

XI

2952

Game/Event: TAEKWONDO Age Group: U-17

SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

DHRUPJYOTI NATH

ध्रुपज्योति नाथ

SUKUMAR NATH

TILUMONI NATH

12.05.2002

NO.1, TEZPUR

VI

22357

2.

LOKNATH DAIMARY

लोकनाथ दैमारी

KANAK DAIMARY

ANJANA DAIMARY

17.09.2000

NO.1, TEZPUR

VIII

19371

3.

SOUMYA RANJAN NATH

सौम्या रंजन नाथ

DILLIP KUMAR NATH

SABITA NATH

20.07.2000

NO.1, TEZPUR

VIII

21632

4.

SACHIN MOMIN

सचिन मोमिन

BRONSON SANGMA

SARABALA SANGMA

09.01.1999

DIMAPUR

IX

2090

5.

ABHISEKH BHATT

अभिषेक भट्ट

M P BHATT

ANUBHA BHATT

04.11.1998

NO.2, ITANAGAR

X

5356

6.

NEERAJ NAUTIYAL

नीरज नौटियाल

NARENDER NAUTIYAL

NEELAM NAUTIYAL

22.02.1998

DIMAPUR

X

2903

7.

ARINDAM BORUAH

अरिन्दम बरुआ

MIDUL BORUAH

MONIKA BORUAH

25.09.2000

AFS, JORHAT

VIII

11472

8.

AMLAN JYOTI BORA

अमलन ज्योति बोरा

BIPIN BORA

BHANU BORA

09.09.2000

NEIST(RRL), JORHAT

VIII

1080

9.

PRASENJIT DEKA

प्रसन्नजित डेका

M K DEKA

JAISHREE DEKA

12.11.1999

DIMAPUR

IX

1403

3

Game/Event: TAEKWONDO Age Group: U-19



SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

JOHNYSON BASUMATARY

जॉनीसन बासुमतारी

SIRIL BASUMATARY

ALBINA BASUMATARY

18.11.1995

NO.1, TEZPUR

XII

20885

2.

KOJ HANIYA

कोज हानिया

KOJ KHOPZ

KOJ SAI

23.04.1997

NO.1, ITANAGAR

XII

6863

3.

GOURAV BISWAS

गौरव बिस्वास

G C BISWAS

J BISWAS

05.04.1996

NO.2, ITANAGAR

XII

4455

4.

AJAY THAPA

अजय थापा

NARAYAN THAPA

RADHIKA THAPA

23.01.1995

NO.2, TEZPUR

XII

10647

5.

HOPE RAMBO

होपे रैम्बो

HOPE AKHA

HOPE PUNYA

02.03.1996

NO.2, ITANAGAR

XII

5037

6.

VICHAZO

विचाजो

L KHRIESA

NOCULE

03.03.1996

DIMAPUR

XII

2070

7.

PRINGLE PINAROO

प्रिंगल पिनारू

FLAVIN PINAROO

ELIZABETH PENAROO

18.06.1996

DULIAJAN

XI

7187

8.

SAGAR KUMAR

सागर कुमार

N K CHETRY

JUNU MAYA CHETRY

24.02.1996

MISSMARI

XII

17910

Game/Event: ATHLETICS Age Group: U-17

SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

DUSHYANT SINGH

दुश्यंत सिंह

RAKESH KUMAR

PHOOL SHRI

20.07.1997

NO.1, TEZPUR

X

22049

2.

HREESHIKESH DUTTA

ह्र्षिकेश दत्ता

JIBAN DUTTA

KRISHNA DUTTA

31.01.1998

DULIAJAN

X

6722

3.

NEHAL KUMAR

नेहाल कुमार

BHOLA PASWAN

S P DEVI

01.01.1998

DIMAPUR

XI

4020

Game/Event: ATHLETICS Age Group: U-19

SL.

NO.

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

CLASS

ADMISSION NO.

1.

SUBHAM JHA

सुभम झा

T R JHA

MAMTA JHA

29.12.1997

LOKRA

X

5666

2.

BIKASH GOGOI

बिकाश गोगोई

KIRON GOGOI

RUNI GOGOI

13.10.1996

LOKRA

XI

7052

3.

BEDANTA PRATIM GOGOI

बेदन्ता प्रतिम गोगोई

DIMBESWAR GOGOI

MRIDULA GOGOI

10.11.1995

LOKRA

XII

5985

4


Поделитесь с Вашими друзьями:
1   2   3   4   5   6   7




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка