Kendriya vidyalaya sangathan, regional office, tinsukia 44th national sports meet (girls) 2013 venue : guwahati



старонка6/7
Дата24.04.2016
Памер0.9 Mb.
#25841
1   2   3   4   5   6   7

7

Game/ Event: BASKETBALL Age Group: U-19



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

NITISH KUMAR MAHATO

नितीश कुमार महतो

TOLA MAHATO

ANJU DEVI

16.03.1998

AFS JORHAT

XI

9025/03

2.

ANKUR BORAH

अंकुर बोरा

JOYANTA KR. BORAH

KIRON BORAH

12.11.1995

AFS JORHAT

XI

1093

3.

CHITTRANJAN SAIKIA

चित्तरंजन सैकिया

MOHAN SAIKIA

PUSHPA SAIKIA

01.09.1996

AFS JORHAT

XI

8756/03

4.

SANJAY PAL BALMIKI

संजय पाल बाल्मीकि

SATPAL BALMIKI

KAMLA DEVI BALMIKI

16.09.2001

AFS JORHAT

VIII

11258/06

5.

MANJIT DEY


मनजीत डे

MUKUL RANJAN DEY

CHAMPA DEY

25.07.1998

AFS CHABUA

X

18956

6.

SIDDHARTH SRIVASTAVA

सिद्धार्थ श्रीवास्तव

AJAY KUMAR

SANGEETA

26.03.1997

AFS CHABUA

XI

19633

7.

ABHINAV SINGH

अभिनव सिंह

RAJBIR SINGH

NEELAM RANI

15.11.1998

AFS CHABUA

X

20131

8.

SIDDHARTH SINGH

सिद्धार्थ सिंह

GAJEY SINGH

SHARDA SINGH

27.09.1999

AFS CHABUA

IX

19497

9.

VIVEK SINGH NEGI

विवेक सिंह नेगी

HANUMANT SINGH

MAHESWARI DEVI

10.08.1996

LOKRA

XII

4855

10.

SATENDER SINGH

सत्येंद्र सिंह

Y. R. SINGH

GEETA SINGH

19.06.1996

MISSAMARI

XII

19035

11.

MOJI PADU

मोजी पादु

DOMIN PADU

PADMA PADU

26.07.1996

NO.1, ITANAGAR

XI

8570

12.

ASHUTOSH DAS

आशुतोष दास

PRATAP CHANDRA DAS

DIPTI BALA DAS

14.01.1999

NO.2, TEZPUR

X

15701

8

Game/ Event: CHESS Age Group: U-17



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

CHANDAN THAPA


चन्दन थापा

MON BHADUR THAPA

DIPIKA THAPA

14.01.2000

TINSUKIA

IX

1290

2.

DEBASHISH SHARMA

देवाशीष शर्मा

AMRIT SHARMA

REETA SHARMA

31.01.2000

ONGC JORHAT

IX

3112

3.

DEBABRATA DAS

देबाब्रत दास

AJAY DAS

MONIKA DAS

10.11.1997

ONGC NAZIRA

X

5511

4.

DEBANGAN DAS

देबांगन दास

AJAY DAS

MONIKA DAS

02.11.2001

ONGC NAZIRA

VII

5827

5.

ANIK KUMAR LAHON

अनिक कुमार लाहोन

BIPIN LAHON

JURMONI

11.05.2002

DULIAJAN

VI

9239

Game/ Event: CHESS Age Group: U-19

SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

SURAJ KUMAR PASWAN

सूरज कुमार पासवान

BALDEO PASWAN

SUNAINA DEVI

23.07.1996

DIMAPUR

XII

1739/06

2.

RANJIT BOKOLIAL

रणजीत बोकोलियाल

PURNA CH BOKALIAL

MINA BOKALIAL

14.07.1995

DULIAJAN

XI

6447

3.

MUKESH SINGH

मुकेश सिंह

GANESH SINGH

MANJU DEVI

25.07.1996

DIMAPUR

XII

2919/09

4.

MIN BAHADUR THAPA

मिन बहादुर थापा

CB THAPA

DALLY THAPA

25.05.1996

DIMAPUR

XI

2327/04

5.

SANTOSH KUMAR GUPTA

संतोष कुमार गुप्ता

RAM SURAT GUPTA

SUNITA GUPTA

10.10.1996

DULIAJAN

XI

6552

9

Game/ Event: TABLE TENNIS Age Group: U-17



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

SHIVASHISH BORAH

शिवाशिश बोरा

PRASANTA BORAH

MRINALI BORAH

12.01.1999

SIVASAGAR

X

10455

2.

AGASTIYA BARUAH

अगस्तिया बरुआ

MRIDUL BARUAH

SUNITA GOGOI

07.01.2001

SIVASAGAR

VIII

9806

3.

SURAJIT BORTHAKUR

सुरजीत बोरठाकुर

JAYANTA BORTHAKUR

BOBITA BORTHAKUR

12.02.1999

SIVASAGAR

IX

9338

4.

HAMYA JYOTI DUTTA

हम्या ज्योति दत्ता

KUKIL DUTTA

AMBIKA DUTTA

02.01.2003

DULIAJAN

V

9547

5.

ABINASH BORUAH

अबिनाश बरुआ

BIREN BORUAH

MUNU BORUAH

01.06.2003

DULIAJAN

V

8669

Game/ Event: TABLE TENNIS Age Group: U-19

SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

SUGAM SHANDILYA

सुगम शांडिल्य

RAJIB BORKOTOKY

MRIDULA BORKOTOKY

18.02.1996

DULIAJAN

XII

6455

2.

SANKALPAJIT SINGHA

संकल्पजित सिंघा

SWAPNAJIT SINGHA

BANDANA BARUAH

31.01.1997

NEIST (RRL), JORHAT

XI

1165

3.

ARNAB BORKOTOKY

अर्नब बोरकोटोकी

SATYEN BORKOTOKY

NITU BORKOTOKY

29.05.2001

NEIST (RRL), JORHAT

VII

486

4.

RAJDEEP DAS

राजदीप दास

BISHNU DAS

BHARATI DAS

01.03.1997

DULIAJAN

XI

6412

5.

SIDDARTH JAIN

सिद्धार्थ जैन

SUNIL JAIN

SHWETA JAIN

14.09.1997

DIMAPUR

XI

4036/13



10

Game/ Event: LAWN TENNIS Age Group: U-17



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

ANCHAL PATIR

आंचल पातीर

ANADIP PATIR

RUKMINI PATIR

04.02.1999

SIVASAGAR

IX

8590

2.

UDDISH BORPUZARI

उद्दिश बोरपुजारी

DEVJYOTI BORPUZARI

MADHUMITA BORPUZARI

24.11.1997

ONGC JORHAT

X

2310

3.

PRAKIT DUTTA

प्रकित दत्ता

RAM KUMAR DUTTA

KRISHNA DUTTA

12.11.2000

SIVASAGAR

VIII

8929

4.

SUMANGAL BARUAH

सुमंगल बरुआ

RANJIT KUMAR BARUAH

ABHA RANI BARUAH

15.02.1999

ONGC JORHAT

IX

2938

5.

AVHINAV RAJ PALL

अविनव राजपाल

RAKESH PALL

ASHA RANI BORAH PALL

29.03.2001

SIVASAGAR

VIII

9145

Game/ Event: LAWN TENNIS Age Group: U-19

SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

KUNAL SUTRADHAR

कुणाल सुत्रधर

UTPAL SUTRADHAR

MAMONI SUTRADHAR

17.02.1997

DULIAJAN

XI

6213

2.

ADITYA BARUAH

आदित्य बरुआ

LAKHYADHAR BARUAH

SUJATA BARUAH

17.10.1996

SIVASAGAR

XII

7727

3.

BHASKAR GOGOI

भास्कर गोगोई

MANOJ GOGOI

SAPNA GOGOI

22.11.1998

DULIAJAN

IX

7010

4.

SPANDANDEEP SARMA

स्पंदनदीप बरठाकुर

JAIDEEP SARMA

NIRUPAMA SARMA

20.02.1997

SIVASAGAR

XI

10642

5.

ANURAG PRAG HAZARIKA

अनुराग प्राग हजारिका

PRAG JYOTI HAZARIKA

KRISHNA HAZARIKA

05.06.2000

ONGC JORHAT

IX

2545



Поделитесь с Вашими друзьями:
1   2   3   4   5   6   7




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка