Kendriya vidyalaya sangathan, regional office, tinsukia 44th national sports meet (girls) 2013 venue : guwahati



старонка5/7
Дата24.04.2016
Памер0.9 Mb.
#25841
1   2   3   4   5   6   7

3

Game/ Event: CRICKET Age Group: U-19



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

AVISHEK KUMAR

अविषेक कुमार

UPENDRA ROY

SUNITA DEVI

15.12.1996

NO. 2, ITANAGAR

XII

3653

2.

BISWAJIT YADAV

बिश्वजीत यादव

VINAY YADAV

RENU YADAV

22.11.1997

DIMAPUR

XI

4028/13

3.

WILLSBERD SENSUWA

विल्ल्स्बर्ड सेन्सुया

PRADIP KR. SENSUWA

MAYA SENSUWA

25.03.1997

SIVASAGAR

XII

7681/02

4.

RAKESH KUMAR CHOURASIYA

राकेश कुमार चौरसिया

JAI RAM CHOURASIYA

DEWANTI DEVI

05.04.1997

KHATKHATI

XI

912/04

5.

CHIMAR BASAR

चिमार बसर

MARCHI BASAR

M. BASAR

04.10.1995

NO. 2, ITANAGAR

XII

2996

6.

CHANDAN KUMAR

चंदन कुमार

RAJA RAM RAY

URMILA DEVI

24.12.1997

DIMAPUR

XI

3159/10

7.

PARAMA SONOWAL

परमा सोनोवाल

PRASANNA KUMAR SONOWAL

PARMITA SONOWAL

18.08.1997

DULIAJAN

XI

7779/07

8.

DEEPAK KUMAR

दीपक कुमार

SHIV SHANKAR CHAURASIA

SHIV KUMARI

04.04.1997

DIMAPUR

XI

4022/13

9.

SHUBHAM KUMAR SINGH

शुभम कुमार सिंह

SANJAY KUMAR SINGH

RITU SINGH

21.08.1997

DIMAPUR

XI

2710/09

10.

SHLOK SINGH

श्लोक सिंह

SANDEEP KUMAR SINGH

MEENA SINGH

15.10.1995

DULIAJAN

XII

6084/02

11.

CHANAKYA DEORI

चाणक्य देवोरी

DURGESWAR DEORI

SNEHLATA DEORI

21.11.1996

SIVSAGAR

XII

9700

12.

MUKESH KUMAR

मुकेश कुमार

SATRUDHAN THAKUR

REKHA DEVI

11.09.1997

KHATKHATI

XI

1257/07

13.

SANTANU ROY CHOWDHURY

शान्तनु राय चौधरी

SULAL ROY CHOWDHARY

SEFALI ROY

27.02.1996

DIMAPUR

XII

2857/09

14.

NARAYAN SHARMA




GYAN PRASAD SHARMA

HUMAKALA SHARMA

02.11.1997

AFS, JORHAT

XI

9045/03

15.

AMIT BORAH

अमित बोराह

BHOG RAM BORAH

ADITY BORAH

25.05.1997

NO.2, ITANAGAR

XII

3698/05

16.

SOUMARJIT GOGOI

सौमरजीत गोगोई

DEBAJIT GOGOI

JOBA GOGOI

21.04.1997

SIVASAGAR

X

8311/04

4

Game/ Event: KABADDI Age Group: U-19



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

PRASANJIT NARZARY

प्रसनजीत नार्जारी

THANESWAR NARZARY

ROHILA NARZARY

23.01.1997

MISSAMARI

XI

17347

2.

ARVIND GUPTA

अरविन्द गुप्ता

DAYANAND GUPTA

MEENA DEVI

01.07.1995

DINJAN

XII

10696

3.

TUTU LAHKAR

टूटू लाह्कर

C.K. LAHKAR

REENA LAHKAR

22.02.1997

MISSAMARI

XI

17868

4.

PRAKASH CHETRY

प्रकाश छेत्री

CHANDRA PRAKASH CHETRY

SHIV MAYA DEVI

09.03.1997

MISSAMARI

XI

18795

5.

ASIF RAZA

आसिफ रज़ा

RIYAZUDDIN

DILSHAD

30.03.1997

NO.1, TEZPUR

XII

18270

6.

ANKUR DAS

अंकुर दास

MITUL CHANDRA DAS

BEAUTY DAS

10.07.1995

NO.1, TEZPUR

XII

22289

7.

DHONIRAM TIMUNG

धोनिराम तिमुंग

LIP TIMUNG

KADOM ENGTIPI

27.09.1999

BOKAJAN

IX

1713

8.

KISHORE KUMAR RAM

किशोर कुमार राम

BHAGESWAR RAM

BINU DEVI

06.06.1997

BOKAJAN

X

1132

9.

PINKU NATH

पिंकू नाथ

SANJIB NATH

SUMI NATH

11.02.1996

MISSAMARI

XI

14908

10.

BHASKAR DAS

भास्कर दास

SUKLESWAR DAS

HEMLATA DAS

11.09.1997

NO.2, TEZPUR

XI

16469

11.

RAJESH NATH

राजेश नाथ

GANGARAM NATH

BEENU LATA

11.02.1995

DINJAN

XII

6698

12.

S. SUKAFA BARGOHAIN

एस.सुखापा बरगोहांई

HEM CH. BORGOHAIN

REKHA BORGOHAIN

06.11.1996

KAHATKHATI

XI

2061


5

Game/ Event: FOODBALL Age Group: U-19



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

TAGE TAJE

तागे ताजे

TAGE TAJO

TAGE YETUNG

03.12.1995

NO.1, ITANAGAR

XII

6209

2.

TADO KARNYIK

तादो कार्निक

TAKI KARNYIK

YAPER KARNYIK

10.11.1995

NO.1, ITANAGAR

XII

6005

3.

HIPU MICHAEL

हिपु माइकल

HIPU RUTH

HIPU YAJEN

18.12.1996

NO.1, ITANAGAR

XI

8479

4.

KIJUM KARNYIK

किजुम कार्निक

TAKI KARNYIK

YAPER KARNYIK

27.09.1997

NO.1, ITANAGAR

XI

5977

5.

KULAJEET GOGOI

कुलजीत गोगोई

JIBESWAR GOGOI

MONIKA GOGOI

21.08.1995

DULIAJAN

XI

6484

6.

ANJAN BORGOHAIN

अंजन बोरोगोहाइन

PRAFFULLA BORGOHAIN

ANJALI BORGOHAIN

18.12.1997

DULIAJAN

X

6609

7.

OLPEE TALUKDAR

ओलपी तालुकदार

DILIP TALUKDAR

SEEMA TALUKDAR

02.09.1997

DULIAJAN

XI

6752

8.

BHASKAR DUTTA

भास्कर दत्ता

GOPAL DUTTA

LAKHASWARI DUTTA

19.04.1998

NO.2, TEZPUR

X

12519

9.

THONGAM BIKASH SINGH

टीएच बिकास सिंह

TH. SANATOMBA SINGH

TH INAOCHA

06.06.1997

NO.2, TEZPUR

XI

15252

10.

GOLDIE NGADONG

गोल्डी नगाडोंग

SOSANG NGADONG

SONEPLU CHAI NGADONG

19.08.1997

TEZU

XI

2925

11.

REJAMSO TEGA

रेजामसो तेगा

JUMPELUM TEGA

NANGESAI TEGA

26.07.1996

TEZU

XI

2899

12.

SIDHARTHA GOGOI

सिद्धार्थ गोगोई

HARISH GOGOI

HIRANYA PRAVA GOGOI

20.12.1998

NAMRUP

IX

3310

13

JOHN GOHAIN

जॉन गोहेन

SUBHASH GOHAIN

LAKHI GOHAIN

27.06.1997

NAMRUP

X

2366

14.

KRISHNA TANTI

कृष्णा तांती

KIRAN TANTI

RISHMA TANTI

03.09.1998

DINJAN

X

8092

15.

MUGHAMU

मुघमु

HOWOTO ZHIMO

ANETOLI ZHIMO

16.10.1995

DIMAPUR

XI

536/02

16.

MANISH KUMAR

मनीष कुमार


MANOJ KUMAR

ARTI DEVI

20.02.1998

AFS JORHAT

IX

698/12

17.

RUSTOM THAPA

रुस्तम थापा

PABAN KUMAR THAPA

SAMA LAXMI THAPA

16.09.1997

KHATKHATI

XI

2052

18.

BAKHANG NANI

बाकहंग नानी

NANI KOYANG

NANI RINYA

05.03.1999

KHONSA

IX

602

6

Game/ Event: KHO-KHO Age Group: U-19



SL

NO

NAME OF THE PARTICIPANT (IN ENGLISH)

NAME OF THE PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER’S NAME

MOTHER’S NAME

DOB

NAME OF KV

Class

ADMISSION NO.

1.

AJAY KUMAR BASFOR

अजय कुमार बसफोर

UMASHANKAR BASFOR

MALTI DEVI

24.07.1997

LOKRA

X

5332

2.

SAGAR LIMBU

सागर लिम्बू

PRAKASH LIMBU

SUK MAYA LIMBU

17.05.1998

LOKRA

X

4142

3.

LAXMAN CHHETRI

लक्ष्मण छेत्री

J. B. CHHETRI

GAYATRI DEVI

22.07.1995

LOKRA

XI

4321

4.

ANOJ KUMAR RAI

अनोज कुमार राय

NANDU RAI

M. RAI

07.10.1997

NERIST

X

617

5.

SHUBHAM SINGH

शुभम सिंह

RAJENDRA SINGH

RAMAWATI SINGH

01.01.1997

CHABUA

XII

16828

6.

PARAG MOUT

पराग माउत

NABAKANTA MOUT

BHAGYA MOUT

10.02.1996

CHABUA

XII

19099

7.

PAWAN KUMAR RAY

पवन कुमार रे

BISHWANATH RAY

SHRIPATI DEVI

01.08.1998

CHABUA

X

17824

8.

SANDEEP MISHRA

संदीप मिश्रा


SUDHIR CHANDRA MISHRA

GINA MISHRA

11.07.1997

AFS JORHAT

XI


488/09


9.

PABHU RAI

पभु राई

SHANKAR RAI

INDU DEVI

09.03.1999

BOKAJAN

IX

1431

10.

PRAKASH GIRI

प्रकाश गिरि

BILOT GIRI

REKHA GIRI

15.06.1998

MIAO

X

08

11.

MUNNA SONOWAL

मुन्ना सोनोवाल

DINESH SONOWAL

RINA SONOWAL

22.02.1999

DINJAN

X

8099

12.

ANKUR BOR BARUAH

अंकुर बोर बरुआ

AMIYA BOR BORUAH

CHITRALEKHA BOR BORUAH

13.07.1999

NEIST (RRL) JORHAT

IX

1022



Поделитесь с Вашими друзьями:
1   2   3   4   5   6   7




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2022
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка