Doprovodný program 24. Podzimního knižního veletrhu




Дата канвертавання22.04.2016
Памер25.48 Kb.
Doprovodný program 24. Podzimního knižního veletrhu

17. - 18. října, Kulturní dům Ostrov, Havlíčkův Brod

Aktualizovaný program sledujte na stránkách www.hejkal.cz
Čtvrtek 16. října 2014

18.00 Veletržní předvečer s Michalem Vieweghem (sál Staré radnice)


Pátek 17. října 2014

10.05 Úvodní tisková konference (salonek 1)

10.05 Pozorování Slunce astronomickým dalekohledem (před Kulturním domem Ostrov, pořádá Česká astronomická společnost, po celou dobu veletrhu)

10.10 ...a pak, že děti nečtou. Představení Školních čtenářských klubů, projektu společnosti Nová škola, o.p.s. (salonek 2)

11.00 Autogramiáda Michala Viewegha u stánku nakladatelství Druhé město

11.00 Karel Hvížďala: Jak myslet umění - představení knihy pořádá Mladá fronta v salonku 1, následuje autogramiáda na stánku Mladé fronty

11.00 Jitka Nováková: Dobré ráno, Evelíno - představení dětské knihy v prostoru PEN

11.00 Zeno Čižmář, Jakub Janáček: Upletená historie (křest knihy o historii největší havlíčkobrodské továrny pořádá Pleas, a.s. Knihu pokřtí historik Michal Kamp v salonku 2)

11.30 Jiří Růžek: V labyrintu tajných zpravodajských služeb (pořádá nakladatelství Šulc-Švarc v prostoru PEN)

12.00 Autoři, editoři a nakladatelství dětem a mladým čtenářům, pořádá IBBY. Jana Čeňková, Martin Vopěnka (a nakladatelství Práh), Eva Papoušková a Zlatá stuha 2014. Bude zajištěn prodej knih všech přítomných (salonek 1)

12.00 Milan Uhde, Jan Jelínek: A kde byl bůh - představení knihy 37 výpovědí lidí, kteří přežili holocaust (pořádá nakladatelství Barrister a Principal v salonku 2)

12.30 Setkání s Ivanem Klímou (prostor PEN)

13.00 Setkání s laureáty ceny Jiřího Ortena: Ondřej Hanus a Věra Rosí hovoří na téma Proč dnes psát sonet, Marek Šindelka představí novou knihu Mapa Anny (pořádá SČKN v salonku 2)

13.00 Petra Soukupová: Bertík a čmuchadlo (dětskou knihu uvádí nakladatelství Host v salonku 1)

13.00 Představení sebraných spisů Jiřího Gruši (pořádá Barrister & Principal v prostoru PEN)

13.30 Setkání s Jiřím Dědečkem (prostor PEN)


13.45 Jiří Padevět: Průvodce protektorátní Prahou - beseda s autorem Knihy roku v salonku 1

14.00 Jarmila Beranová: Mo(u)dré vzpomínání - autorské čtení v salonku 2

14.00 Anglická dílna pro děti s knihami nakladatelství Usborne - prostor PEN

14.30 Tomáš Zmeškal: Sokrates na rovníku - autorské čtení z pozoruhodné knihy (salonek 1)

14.45 Ivana Myšková - beseda s mladou autorkou nejen o manifestu české prózy (salonek 2)

15.00 Jana Koubková - autogramiáda známé zpěvačky na stánku nakladatelství Galén

15.00 Jiří Růžek - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

15.00 Petr Prouza - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

15.00 Ruda Krautschneider: Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - autogramiáda mořeplavecké legendy na stánku nakladatelství 65. pole

15.00 Jan Čermák: Kalevala Eliase Lönnrota a Josefa Holečka v moderní kritické perspektivě - křest pozoruhodné knihy z nakladatelství Academia v prostoru PEN. Knihu pokřtí rada finského velvyslanectví Ari Tasanen, promluví autor Jan Čermák a ředitel nakladatelství Academia Jiří Padevět.

15.15 Jan Němec: Dějiny světla (pořádá nakladatelství Host v salonku 1)

15.30 Stanislav Struhar: Cizinky (české čtení rakouského autora, pořádá nakladatelství Volvox Globator v salonku 2)

15.30 - 16.45 Ať žije poezie! Svatava Antošová, Božena Správcová, Lubor Kasal - velké autorské čtení (prostor PEN)

16.00 Jiří Grygar: Knihy a hvězdy (přednáška v salonku 1, pořádá nakladatelství Cykloknihy)

16.15 Martin Reiner: Básník / Román o Ivanu Blatném (představení dlouho očekávané knihy z nakladatelství Torst, salonek 2)

16.30 Martin Hilský - autogramiáda na stánku nakladatelství Atlantis

16.45 Blanka Kostřicová: Sestupy a naděje Jana Balabána - prezentace knihy v prostoru PEN

17.00 Irena Dousková: Medvědí tanec (prezentace nového románu o konci života Jaroslava Haška, salonek 2)

17.00 Vernisáž výstav Ilustrace a obrazy Pavla Čecha (výstava trvá do 30. 11.) a Suzanne Renaud (trvá do 23. 11.) - Galerie výtvarného umění

17.00 Magda Křepelková: Tanec divošky a Příběh ženy - autorské čtení v literární kavárně Petrkov

17.15 Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti (uvedení nového románu pořádá nakladatelství Host v salonku 1)

17.30 Juan José Saer: Pátrání - prezentace slavné argentinské detektivky z nakladatelství Runa (prostor PEN)

17.45 Martin Hilský: Shakespearovy komedie (přednášku pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2)

18.00 První losování vstupenek a předávání cen v literární kavárně Petrkov. Ceny věnují: Kanzelsberger, a.s., Pozdní sběr, M- Tour, Metafora, Šulc-Švarc, Pleas, a.s., Hejkal, Rock for book aj.

18.00 Předání ceny Littera Astronomica a přednáška laureáta (pořádá Česká astronomická společnost v salonku 1)

19.00 Uzavření výstavních prostor

20.00 Slavnostní večer - předávání cen Kraje Vysočina, Města Havlíčkův Brod, Tiskáren Havlíčkův Brod a.s. a Českého rozhlasu Region za nejkrásnější knihy veletrhu (pořádá Krajská knihovna Vysočiny a hejtman Kraje Vysočina v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě)

21.00 Rock for book 2014 - koncert skupin Našrot, Nice navels a Liquid face v klubu OKO (rezervace vstupenek na tel. 602 567 728 nebo kletecka@thb.cz)


Sobota 18. října 2014

9.00 Otevření druhého dne veletrhu

9.20 Proč je Wikipedie na knižním veletrhu - setkání v salonku 1 pořádá Wikimedia

9.30 Česká literatura v Rakousku - setkání s bohemistkou a překladatelkou Christou Rothmeier v salonku 2

9.30 Setkání s folkloristkou Kamilou Skopovou - autogramiáda na stánku nakladatelství Filip Tomáš - Akropolis

9.30 Nechybujte.cz - prezentace portálu o češtině, pořádá nakladatelství Lingea v prostoru PEN

10.00 Suzanne Renaud, Petrkov 13 - knihu z nakladatelství Paseka představí autorka Lucie Tučková, Daniel a Jiří Reynkovi a Josef Mlejnek (salonek 1)

10.00 Knihovna Václava Havla: Představení nejnovějších titulů (Příběh Edice Expedice, Pavel Juráček: Prostřednictvím kočky, Hovory v Lánech 1992, Filip Topol: Fantazie G moll (salonek 2)

10.00 Eva Střížovská, Český dialog: Čeština doma i ve světě (prostor PEN)

10.00 Magda Křepelková: Tanec divošky a Příběh ženy - autorské čtení v literární kavárně Petrkov

10.30 Ivana Měkotová: Ať se ti líbí na světě (křest knihy, věnované vítání novorozenců pořádá nakladatelství Lika klub v prostoru PEN)

11.00 Gustáv Murín: Slovenská mafie v Praze (představení slovenského bestselleru v salonku 2)

11.00 Milena Lenderová: Dcera národa Zdeňka Havlíčková (představení knihy z nakladatelství Paseka v salonku 1)

11.00 Martin Patřičný: Patřičná čítanka - autogramiáda originální knihy na autorově stánku 159

11.00 Vladimír Kunc, Miloš Tajovský: Zmizelý Brod - autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s.

11.00 Karla Hanušová: Hajundija, zem za zavřenýma očima - autorské čtení a autogramiádu pořádá nakladatelství Šuplík v literární kavárně Petrkov

11.15 Ladislava Chateau: Vlak do Výmaru - beseda o zajímavé publicistické knize (prostor PEN)

11.30 Jiří Žáček - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

11.30 Magda Váňová - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

12.00 - 12.30 Předání hlavních cen 11. ročníku soutěže Česká báseň roku 2014 + křest ročenky Pár střípků 2014 (prostor PEN, pořádá sdružení Vzdorospolek, http://vzdorospolek.wz.cz)

12.00 Terezie Radoměřská: Vánoce pro kočku - představení nové knihy z nakladatelství Barrister & Principal v salonku 2

12.00 Štefan Šimko: Pasenie mamutov - slovenský autor představuje knihu povídek v salonku 1

12.30 Alain Besancon: Svoboda a pravda, Svatá Rus - knihy pozoruhodného francouzského filozofa, vydané nakladatelstvím CDK, představuje překladatel Josef Mlejnek (salonek 1)

12.30 Magda Křepelková: autorské čtení v prostoru PEN

12.30 E. H. Gombrich: Tajemství obrazu a jazyk umění - představení monografie Františka Mikše - představení úspěšné knihy z nakladatelství Barrister & Principal v salonku 2

13.00 Ludvík Vaculík: Cesta na Praděd (autorské čtení a besedu pořádá nakladatelství Atlantis v salonku 2)

13.00 Vráťa Ebr zve na největší autogramiádu v největší pražské galerii na pondělí 1. prosince, Mánesova 54 (Literární kavárna Petrkov)

13.00 Marek Frank: Představení knihy "Ve světle Pravdy", Poselství Grálu od Abd-ru-shina a Nadace Poselství Grálu (pořádá nakladatelství Integrál v salonku 1)

13.00 Miroslava Čermáková: Když muži odcházejí a Návraty a Antonín Zvěřina: Humoresky - společné autorské čtení v prostoru PEN

13.00 Josef Tykal: Dech Atlantidy - křest a autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s.

13.30 Markéta Hejkalová: Rudé paprsky severního slunce - autogramiáda nové knihy na stánku nakladatelství Hejkal

13.30 Jiří Křesťan: Případ Václava Talicha. K problému náordní očisty a českého heroismu - prezentaci nové knihy pořádá nakladatelství Filip Tomáš - Akropolis v literární kavárně Petrkov

13.30 Radim Uzel: Beseda o nových knihách Sexuální všehochuť a Cesty za romantikou a erotikou (pořádá nakladatelství Epocha v prostoru PEN)

14.00 Jiří Stránský: Balada o pilotovi (autorské čtení pořádá nakladatelství Hejkal v salonku 1)

14.00 Ludvík Vaculík - autogramiáda na stánku nakladatelství Atlantis

14.15 Tereza Límanová: Domeček - autorské čtení z pozoruhodného debutu z Edice RR (prostor PEN)

14.00 Eda Kriseová: Duši tělo opatruj (nakladatelství Práh, salonek 2)

14.00 Jiří Žáček - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

14.00 Magda Váňová - autogramiáda na stánku nakladatelství Šulc - Švarc

14.30 Chorvatské lidové pohádky a povídky bunjevacké - příběhy plné lítých soubojů a dobrodružných putování, ale i humorných situací a životních moudrostí (pořádá nakladatelství Runa v prostoru PEN)

14.30 Radim Uzel: Sexuální všehochuť a Cesty za romantikou a erotikou - autogramiáda na stánku nakladatelství Epocha

14.45 Petra Braunová: Nela Malá, co nechtěla být malá - prezentace nové knihy pro děti z nakladatelství Baset (salonek 2)

15.00 Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (autorské čtení z knihy povídek pořádá nakladatelství Host v salonku 1)

15.00 Dějiny čs. komiksu 20. století - prezentaci unikátního díla pořádá nakladatelství Filip Tomáš - Akropolis v prostoru PEN

15.00 Michal Dlouhý: Kutnohorská pátračka opět zasahuje - křest a autogramiáda na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s.

15.30 Milena Štráfeldová: Guláš pro Masaryka - představení knihy pořádá Mladá fronta v salonku 2

16.00 Křest audioknihy Vraždy s monogramem. Hercule Poirot v novém případu (pořádá nakladatelství Tympanum, salonek 1)

16.00 Druhé a největší losování vstupenek a předávání cen. Ceny věnují: Kanzelsberger, a.s., Pozdní sběr, M- Tour, Metafora, Šulc-Švarc, Hejkal aj.



17.00 24. Podzimní knižní veletrh končí - na shledanou na 5. Ostravském knižním veletrhu 6. - 8. března 2015 a jubilejním 25. Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě - 9. a 10. října 2015.


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка