Дэманстрацыйная праграма першага нацыянальнага форуму “музеі беларусі” гродна, 12–14 кастрычніка 2012 года




Дата канвертавання17.03.2016
Памер74.08 Kb.
ДЭМАНСТРАЦЫЙНАЯ ПРАГРАМА

ПЕРШАГА НАЦЫЯНАЛЬНАГА ФОРУМУ “МУЗЕІ БЕЛАРУСІ”

ГРОДНА, 12–14 КАСТРЫЧНІКА 2012 года
ЦСК “Нёман”, вул. Камунальная, 3, лёгкаатлетычны манеж


12 кастрычніка (пятніца)

13:10

Гомельскі палацава-паркавы ансамбль

Музычны салон

12 кастрычніка (пятніца)

13:30

Музей сучаснага выяўленчага мастацтва

Прэзентацыя “Pablic art. Мастацтва ў публічнай прасторы”

12 кастрычніка (пятніца)

13:50

Музей гісторыі горада Мінска

Прэзентацыя “Стварэнне Мастацкай галерэі Міхаіла Савіцкага”

12 кастрычніка (пятніца)

14:10

Гарадская мастацкая галерэя твораў Л.Шчамялёва,

Філіял ДУ “Музей гісторыі горада Мінска”



Прэзентацыя “Прыватная калекцыя”

12 кастрычніка (пятніца)

14:30

Мемарыяльны музей-майстэрня З.Азгура

Прэзентацыя “Modern + classic. Сучаснае мастацтва ў традыцыйным музеі”

12 кастрычніка (пятніца)

14:55

Беларускі дзяржаўны музей народнай архітэктуры і побыту

Інтэрактыўная экскурсія “Захоўвайце – не страчвайце, глядзіце – не забывайце”

12 кастрычніка (пятніца)

15:05

Інтэрактыўныя прэзентацыі музеяў устаноў адукацыі Рэспублікі Беларусь:

-Народны музей гімназіі № 25 г. Мінска

-Краязнаўчы музей гімназіі № 4 г. Гродна

-Этнаграфічны музей “Спадчына” гімназіі № 2 г. Пінска

-Гісторыка-краязнаўчы музей вучэбна-педагагічнага комплексу “Лабжанскі дзіцячы сад-сярэдняя школа” Клімавіцкага раёна Магілёўскай вобласці

-Этнаграфічны музей гімназіі № 36 г. Гомеля імя І.Мележа

-Гісторыка-краязнаўчы музей Станькаўскай сярэдняй школы імя Марата Казея Дзяржынскага раёна Мінскай вобласці

-Гісторыка-этнаграфічны музей “Хата ў жыцці беларуса” СШ № 5 г. Наваполацка



12 кастрычніка (пятніца)

16:05

Літаратурны музей М.Багдановіча (г. Мінск)

Прэзентацыя цыкла вечарын “Вежа міру”

12 кастрычніка (пятніца)

16:35

Гродзенскі дзяржаўны музей гісторыі рэлігіі

Урывак з цыклу музейных заняткаў “Апавяданні старога куфра”

12 кастрычніка (пятніца)

17:00

Магілёўскі абласны мастацкі музей імя П.В.Масленікава

Спектакль музейнага тэатра-батлейкі “Цар Ірад"

12 кастрычніка (пятніца)

17:30

Музей “Замкавы комплекс “Мір”

Вяселле ў Мірскім замку”



12 кастрычніка (пятніца)

17:35

Лідскі гісторыка-мастацкі музей

Анімацыйная праграма “Рэканструкцыя падзей сярэднявечча”

12 кастрычніка (пятніца)

16:35

Лідскі гісторыка-мастацкі музей

Майстар-клас па вырабу кальчугі

13 кастрычніка (субота)

10:05

Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік

Навукова-дакументальная прэзентацыя “Муж благоверный, церкви и царству потребный…”

13 кастрычніка (субота)

10:25

Беларускі дзяржаўны музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны

Віртуальная экскурсія па Беларускім дзяржаўным музеі гісторыі Вялікай Айчыннай вайны

13 кастрычніка (субота)

10:45

Мядзельскі музей народнай славы

Музейна-адукацыйная праграма “Метким словом, звонкой песней мы ударим по врагу”

13 кастрычніка (субота)

11:00

Копыльскі раённы краязнаўчы музей

Інтэрактыўная гульня “Ліст з 1944”

13 кастрычніка (субота)

11:20

Гомельскі абласны музей ваеннай славы

Інтэрактыўная прэзентацыя “Служба – Радзіме, гонар – нікому!”

13 кастрычніка (субота)

11:40

Веткаўскі музей народнай творчасці

Інтэрактыўная прэзентацыя “Зямля” і “неба” неглюбскага строя”

13 кастрычніка (субота)

12:00

Магілёўскі абласны краязнаўчы музей імя Е.Р.Раманава

Майстар-клас па пляценні традыцыйных паясоў-сувеніраў

13 кастрычніка (субота)

12:20

Мастоўскі дзяржаўны музей “Лес і чалавек”

Праект “Прастора экалогіі”

Паказ экалагічнай моды “Чысты свет”

13 кастрычніка (субота)

12:40

Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры

Літаратурна-музычная замалёўка “Літаратура – маё жыццё, мой лёс” (І.Чыгрынаў)

13 кастрычніка (субота)

13:00

Музей “На Траецкай”

Інтэрактыўная прэзентацыя

13 кастрычніка (субота)

13:20

Уздзенскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей

Прэзентацыя “Выток Нёмана – выток духоўнасці”

13 кастрычніка (субота)

13:40

Музей гісторыі горада Гомеля

Інтэрактыўная прэзентацыя з майстар-класам па вырабу навагодніх цацак “Старонкі з жыцця Музея гісторыі горада Гомеля”

13 кастрычніка (субота)

14:00

Мазырскі аб'яднаны краязнаўчы музей

Тэатралізаванае прадстаўленне

Рэзідэнцыя братоў Дзядоў Марозаў у Мазырскім замку”



13 кастрычніка (субота)

14:20

Дрыбінскі раённы гісторыка-этнаграфічны музей

Майстар-клас па вырабу сувеніраў з воўны

13 кастрычніка (субота)

14:40

Светлагорскі гісторыка-краязнаўчы музей

Інтэрактыўная прэзентацыя


13 кастрычніка (субота)

15:00

Глыбоцкі гісторыка-этнаграфічны музей

Прэзентацыя “Глыбокае на старых паштоўках”

13 кастрычніка (субота)

15:20

Лунінецкі раённы краязнаўчы музей

Музейны занятак “Добры дзень, бацюхна Пакроў!”

13 кастрычніка (субота)

15:40

Крупскі гісторыка-краязнаўчы музей

Майстар-клас па вырабу вясельных вянкоў

13 кастрычніка (субота)

16:00

Магілёўскі абласны краязнаўчы музей імя Е.Р.Раманава

Музейны занятак на аснове абраду сватаўства

Зачынаецца вяселлейка ў добры час”



13 кастрычніка (субота)

16:25

Мотальскі музей народнай творчасці

Абрад “Вясельны каравай”

13 кастрычніка (субота)

16:45

Вілейскі краязнаўчы музей

Вясельны абрад

13 кастрычніка (субота)

17:05

Чавускі раённы гісторыка-краязнаўчы музей

Стылізаваны вясельны рытуал “А вяселлейка нам Бог даў” (пры ўдзеле фальклорнага калектыву “Незабудкі”)

13 кастрычніка (субота)

17:25

Сенненскі гісторыка-краязнаўчы музей

Вясельны абрад на Сенненскі лад”



14 кастрычніка (нядзеля)

10:05

Гудзевіцкі дзяржаўны літаратурна-краязнаўчы музей

Майстар-клас “Ткацтва Гудзевіцкага рэгіёну – традыцыі і сучаснасць”

14 кастрычніка (нядзеля)

10:30

Нацыянальны гісторыка-культурны музей-запаведнік “Нясвіж”

Прэзентацыі “Нясвіж – горад-музей XXI стагоддзя”, “Нясвіжскі палац”

14 кастрычніка (нядзеля)

10:40

Гродзенскі дзяржаўны гісторыка-археалагічны музей

Спектакль музейнага тэатра-батлейкі “Пажар у замку Вітаўта”

14 кастрычніка (нядзеля)

10:55

Музей гісторыі Клеччыны

Прэзентацыя музейна-адукацыйнай праграмы “Музейныя казкі”

14 кастрычніка (нядзеля)

11:15

Літаратурны музей Петруся Броўкі

Фільм-рэканструкцыя “Дзяцінства незабыўны час…”

14 кастрычніка (нядзеля)

11:35

Любанскі Дзяржаўны музей народнай славы

Мультымедыйная дыдактычная гульня

Адзін дзень з жыцця дагістарычнага хлопчыка”



14 кастрычніка (нядзеля)

11:50

Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа

Выступленне народнага вакальнага ансамбля “Берагіня”

14 кастрычніка (нядзеля)

12:20

Дзяржаўны літаратурны музей Янкі Купалы

Вячоркі”




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка