Date Time Match




Дата канвертавання25.04.2016
Памер112.07 Kb.

Date

Time

Match

Stadium

Stage

Team 1

Result

Team 2

Friday, June 8

18:00

1

National StadiumWarsaw

Group A

Poland 

 —

 Greece

20:45

2

Municipal StadiumWrocław

Russia 

 —

 Czech Republic

Saturday, June 9

18:00

3

Metalist StadiumKharkiv

Group B

Netherlands 

 —

 Denmark

20:45

4

Arena LvivLviv

Germany 

 —

 Portugal

Sunday, June 10

18:00

5

PGE ArenaGdańsk

Group C

Spain 

 —

 Italy

20:45

6

Municipal StadiumPoznań

Republic of Ireland 

 —

 Croatia

Monday, June 11

18:00

7

Donbass ArenaDonetsk

Group D

France 

 —

 England

20:45

8

Olympic StadiumKiev

Ukraine 

 —

 Sweden

Tuesday, June 12

18:00

9

Municipal StadiumWrocław

Group A

Greece 

 —

 Czech Republic

20:45

10

National StadiumWarsaw

Poland 

 —

 Russia

Wednesday, June 13

18:00

11

Arena LvivLviv

Group B

Denmark 

 —

 Portugal

20:45

12

Metalist StadiumKharkiv

Netherlands 

 —

 Germany

Thursday, June 14

18:00

13

Municipal StadiumPoznań

Group C

Italy 

 —

 Croatia

20:45

14

PGE ArenaGdańsk

Spain 

 —

 Republic of Ireland

Friday, June 15

18:00

16

Donbass ArenaDonetsk

Group D

Ukraine 

 —

 France

20:45

15

Olympic StadiumKiev

Sweden 

 —

 England

Saturday, June 16

20:45

17

Municipal StadiumWrocław

Group A

Czech Republic 

 —

 Poland

20:45

18

National StadiumWarsaw

Greece 

 —

 Russia

Sunday, June 17

20:45

19

Metalist StadiumKharkiv

Group B

Portugal 

 —

 Netherlands

20:45

20

Arena LvivLviv

Denmark 

 —

 Germany

Monday, June 18

20:45

21

PGE ArenaGdańsk

Group C

Croatia 

 —

 Spain

20:45

22

Municipal StadiumPoznań

Italy 

 —

 Republic of Ireland

Tuesday, June 19

20:45

23

Donbass ArenaDonetsk

Group D

England 

 —

 Ukraine

20:45

24

Olympic StadiumKiev

Sweden 

 —

 France

Wednesday, June 20

No games scheduled

Thursday, June 21

20:45

25

National StadiumWarsaw

Quarter-finals

1A

 —

2B

Friday, June 22

20:45

26

PGE ArenaGdańsk

1B

 —

2A

Saturday, June 23

20:45

27

Donbass ArenaDonetsk

1C

 —

2D

Sunday, June 24

20:45

28

Olympic StadiumKiev

1D

 —

2C

Monday, June 25

No games scheduled

Tuesday, June 26

Wednesday, June 27

20:45

29

Donbass ArenaDonetsk

Semi-finals

Winner of #25

 —

Winner of #27

Thursday, June 28

20:45

30

National StadiumWarsaw

Winner of #26

 —

Winner of #28

Friday, June 29

No games scheduled

Saturday, June 30

Sunday, July 1

20:45

31

Olympic StadiumKiev

Final

Winner of #29

 —

Winner of #30


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка