Дарагія ўдзельнікі літаратурнай гасцёўні “Думаць вершы”!




Дата канвертавання15.03.2016
Памер35.55 Kb.
Дарагія ўдзельнікі літаратурнай гасцёўні “Думаць вершы”!
Журы ўважліва прачытала дасланыя работы і вырашыла, што ў фінале дастойныя выступіць усе канкурсанты. Гасцёўня пройдзе 17.11.2015 г. у кіналекцыйнай зале Мінскага дзяржаўнага палаца дзяцей і моладзі ў дзвюх групах: малодшай (6 – 8 класы) і старшай (9 – 11 класы). Пачатак выступлення малодшай групы – 12.00, старшай – 14.30. Прыход удзельнікаў – за 20 хвілін да пачатку мерапрыемства. Праводзіцца рэгістрацыя (другі паверх каля кіналекцыйнай залы).

Увага!!! Усе аўтары вершаў рыхтуюцца да выразнага прачытання сваіх вершаў на памяць! (Аўтары прозы выразна і дынамічна зачытваюць апавяданні з раздрукаваных лістоў).

На мерапрыемства пажадана дадаткова ўзяць з сабой “групу падтрымкі” з 1 – 3 гасцей. Аплата (20. 000 з чалавека) праходзіць на месцы, у касе Палаца дзяцей і моладзі.
Куратар конкурсу – Кацярына Дзмітрыеўна Шчасная.

Загадчык сектара развіцця пазнаваўчых ініцыятыў – Ірына Мікалаеўна Яфрэмава.

тэл. 233-80-90

Праграму гасцёўні глядзіце ніжэй.


Малодшая група, 12.00


  1. Анфіса Хмялеўская, гімназія №11, 5 кл., песня “Белая ластаўка”, верш “Лепшы сябар”

  2. Серафім Раула, Мінская гімназія-каледж мастацтваў, 6 кл., байка “Сябры”

  3. Дар’я Бондар, гімназія №35, 7 кл., верш “Вобраз мамы”

  4. Аляксандра Гуцу, гімназія № 16, 7 кл., верш “Мой прадзед”

  5. Ганна Кудрашова, гімназія № 22, 6 кл., верш “Мне падабаецца жыццё з усiх бакоў…”

  6. Алеся Шараватава, гімназія №35, 8 кл., верш “Сям’я”

  7. Ксенія Шараватава, гімназія №35, 8кл., верш “Сям’я”

  8. Арцемій Раманаў, гімназія №35, 6 кл., верш “Сапраўднае сяброўства”

  9. Ганна Смірнова, гімназія №32, 7 кл., верш “Сяброўства”

  10. Кацярына Пархімовіч, гімназія №38, 6 кл., верш “Сяброўства”

  11. Караліна Цэлюк, гімназія №16, 7 кл., верш “Слова “сябар” вядома з дзяцiнства…”

  12. Аксана Будзько, гімназія №35, 6 кл., верш “Сябар”

  13. Раман Бардзілоўскі, гімназія №35, 7 кл., верш “Сябар”

  14. Таццяна Апалькова, гімназія №35, 7 кл., верш “Сяброўства бывае розным…”

  15. Аляксандра Астраух, гімназія №38, 8 кл., верш “Была я маленькай, гадкоў, можа, пяць…”


Выступленне гасцей мерапрыемства:

Ірына Мяцеліца (паэтка, загадчык аддзела паэзіі часопіса “Маладосць”),

Мікіта Найдзёнаў (паэт, лідар гурта “HURMA”)


  1. Іван Шпілеўскі, гімназія №35, 7 кл., верш “Мама”

  2. Яна Мазурэнка, гімназія №38, 6 кл., верш “Мая сям’я”

  3. Анастасія Галімская, гімназія №35, 7 кл., верш “Мая сям’я”

  4. Максім Шпак, гімназія №16, 8 кл., верш “Любімая сям’я”

  5. Аліна Рачкова, гімназія №35, 7 кл., верш “Мая сям’я”

  6. Ганна Лыцыгевіч, СШ №187, 7 кл., верш “Мая сям’я”

  7. Любоў Сцяжкіна, СШ 78, 6 кл., верш “Сям’я”

  8. Сафія Бабок, гімназія № 35, 7 кл., верш “Беражыце сям’ю”

  9. Стэфан Шмат, гімназія №30, 8 кл., верш “Мама – першае слова”

  10. Андрэй Цяцерскі, гімназія №30, 8 кл., верш “Прызнанне маці”

  11. Вераніка Дарагуш, СШ №175, 6 кл., верш “За вясёлкай нічога не відна”

  12. Паліна Сёмкіна, гімназія №35, 6 кл., верш “Адплаці дабром”

  13. Ганна Крацько, гімназія №8, 8 кл., верш “Застылыя хвалі ў галінах загадкавых дрэў…”

  14. Яніна Худзіна, гімназія №8, 8 кл., верш “Загадка”

  15. Дар’я Кароль, гімназія №16, 7 кл., верш “Сяброў ніколі не кідаюць”

  16. Аляксандра Пірштук, гімназія № 16, 8 кл., верш “Табе…”

  17. Арына Бугакава, гімназія №16, 8 кл., верш “Што гэта, шчасце?”



Старшая група, 14.30


  1. Кацярына Бурко, СШ №19, 9 кл. і Ганна Любінская, СШ № 19, 9 кл., уласная песня “Можа, хопіць чакаць…”

  2. Ксенія Жук, СШ №202, 9 кл., верш “Першае каханне”

  3. Таццяна Міцкевіч, СШ №21, 11 кл., верш “Аднойчы ўвечары ў парку…”

  4. Марыя Кіркевіч, СШ №25, 11 кл., верш “А праз тыдзень тваіх паходаў…”

  5. Лiдзiя Хома, СШ №25 г., 10 кл., верш “Нам не збiцца з дарогi пэўнай…”

  6. Хрысціна Кот, СШ №28, 9 кл., верш “Люблю”.

  7. Іван Бамбалін, СШ №64, 11 кл. верш “Юнацтву”

  8. Лізавета Зелянова, СШ №64, 11 кл. верш “Прызнанне”

  9. Ульяна Сенькевіч, СШ №64 г., 9 кл. верш “Зноў пачынаю кахаць…”

  10. Ганна Бельская, гімназія №39, 10 кл., верш “Сэрца маё, як птушка, пяе”

  11. Лізавета Шаховіч, гімназія №38 г., 9 кл., верш “Бяжы, бяжы!...”

  12. Паліна Абламейка, СШ №187, 10 кл., верш “Мая сям’я – мой талісман”

  13. Яраслаў Бардзілоўскі, СШ №77, 9”А” клас, верш “Мая маленькая радзіма”

Выступленне гасцей мерапрыемства:

Ірына Мяцеліца (паэтка, загадчык аддзела паэзіі часопіса “Маладосць”),

Мікіта Найдзёнаў (паэт, лідар гурта “HURMA”)


  1. Анастасія Груднiцкая, СШ №202, 9 кл., апавяданне “Сям’я”

  2. Ангеліна Статкевіч, гімназія №22, 9 кл., верш “Як мы сям’ёй адпачывалі”

  3. Алёна Шырко, гімназія №35, 10 кл., верш “Сям’я”

  4. Ганна Піваварэвіч, гімназія №30, 9 кл., верш “Маёй матулі”

  5. Дар’я Вячэрка, гімназія №22, 10 кл., верш “Дзедавы ўнукі”

  6. Маргарыта Усламіна, СШ №78, 9 кл., верш “Бярозка”

20. Юлiя Капшай, СШ №28, 9 кл., верш “Сустрэча”

21. Аляксандр Мікульчык, СШ №144, 10 кл., верш “Мастак”



22. Кацярына Салаўёва, СШ №34, 10 кл., казка “Цудоўная краіна”


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка