Bernardyński Abłamowicz Kazimierz, 1872-21. XI. 1933, II




старонка1/12
Дата канвертавання24.04.2016
Памер0.64 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Bernardyński


  1. Abłamowicz Kazimierz, 1872-21.XI.1933, II

  2. Abramowicz Herkulan, Generał-lejtnant Woysk Rossyskich, 1801-21.I.1873, II

  3. Abramowicz Justyn, Chorąży Powiatu Wilejskiego, 1779-21.VII.1846, II

Pomnąc na chwilę śmierci, na własne konanie,

Westchnijcie zań do Boga, wierni chrześcijanie.



  1. Abramowiczowa z Jeniewiczów Katarzyna, 1854-23.I.1938, VI

  2. Abramowiczowa z Kostrów Tekla, Chorążyna powiatu wilejskiego, 1804-14.XII.1872, II

  3. Abramowiczowa z Paszkiewiczów Adela, 16.XII,1839-3.II.1864, II

  4. Abramowiczówna Eleonora, 1781-22.I.1876, II

  5. d’Abry Wincenty, 1806-5.VI.1886, XIII

  6. Achramowiczowa z Woronowiczów Marja, 1884-11.I.1936, V

  7. Adamkowicz Grzegorz, XI

  8. Adamowicz Czesław, 1868-1945, V

  9. Adamowicz Jan, 1828-21.VII.1893, XI

  10. Adamowicz Jan, 1879-1924, V

  11. Adamowicz Jaś, 17-19.IX.1872, XI

  12. Adamowicz Joanna, 1886-[18.IX].1943, VII

  13. Adamowicz Józef, Sędzia Pttu Rosieńskiego, XII

  14. Adamowicz Józef, Chor. Wojsk Polch, 1769-1827, II

  15. Adamowicz Józef, 1776-1846, V

  16. Adamowicz Juzió, 1863-24.X.1869, XI

  17. Adamowicz Paweł, Ofic. Pocztamtu Litewskiego, 1897-1826, II

  18. Adamowicz Tekla, 1841-21.IV.1864, V

  19. Adamowicz Wiktor, 1835-30.IX.1904, III

„Błogosławieni, którzy umierają w Panu, albowiem uczynki ich idą za nimi.”

  1. Adamowicz Wiktorja, zm. 12.X.1913, XII

  2. Adamowiczowa Justyna, XII

  3. Adamowiczowa Róża, 1857-20.V.1941, XI

  4. Adamowiczowa z Downarowiczów Wiktoryja, zm. 12.X.1913, XII

  5. Adamowiczowa z Rezgołów Bogumiła, 1774-1825, II

  6. Adamowiczowa z Szkulteckich Emma, 1838-13.IV.1892, III

  7. Adamowiczowa z Wołodkowiczów Zofia, 1890-10.IX.1942, XIII

  8. Adamowiczówna Felicya, 1836-21.III.1901, X

  9. Adamowiczówna Stasia, XII.1870-11.X.1871, XI

  10. Adamowiczówna Tekla, III.1868-21.II.1869, XI

  11. Adankowa Aleksandra, XII

  12. Afanasjewa Katarzyna, 1820-19.VIII.1898, II

  13. Alchimowicz Juzef, zm. 6.III.1917, VI

  14. Alchimowicz Marja, 1895-6.XI.1927, XII

  15. Alchimowicz z Łunkiewiczów Urszula, 1867-3.VI.1928, XI

  16. Aleksandrowicz Andrzej, 1882-9.IX.1937, X

  17. Aleksandrowicz Józef, zm. 12.VIII.1893, XI

  18. Aleksandrowicz Stefan, 1896-12.VII.1944, XI

  19. Aleksandrowicz Władysław, 1923-8.IX.1934, X

  20. Aleksandrowiczowa Joanna, zm. 20.I.1895, XI

  21. Aleksandrowiczowa z Sikorskich Antonina, 1805-22.IV.1855, XII

  22. Aleksandrowiczówna Marja, 1864-22.V.1937, II

Spij spokojnie snem wiecznym

Łzami siostry skropiona

Nim nas ujmie sen nasz wieczny

Nim się połączymy z tobą.



  1. Aleksiejczyk Józef, 1874-29.VII.1910, I

  2. Aleszko Jan, 1896-1925, XI

  3. Alexandrowicz Jgnacy, 1.II.1829-20.X.1905, XII

  4. Alexandrowiczowa Michalina, 1.IV.1938-28.III.1903, XII

  5. Alexandrowiczowa ze Szpakowskich Helena, 1869-24.VI.1907, XI

  6. Alksninówna Jolanta, ur. i zm. 19.I.1931, XI

Zgasł promyk radosci pociechi i nadziei wówczas gdy miał zaświecić.

  1. Alochna Michał, 1890-1910, VI

  2. Ambroszkiewiczowa z Zaneckich Helena, 1914-1946, VII

  3. Ambrożewicz Jadwiga, 1878-17.I.1892, II

Spokój twej duszyczce córko ma jedyna

Przebywaj z aniołami w niebieskiej krainie

A boleść twych rodziców i łzy ich z tej ziemi

Wznoś przed tron Boga by przyjął na zbawienie.



  1. Ambrożewicz Wawrzyniec, 1822-17.IX.1906, II

  2. Ambrożewicz Witold, 1806-24.X.1827, II

Nie moja, ale Twoja niech się dzieje wola, Panie!

  1. Ambrożewiczowa z Narżymskich Antonina, 1843-23.VI.1902, II

  2. Amiljanowa Franciszka, 1879-24.III.1941, I

  3. d’Amman z Cebrowskich Emilja, 1827-3.VI.1917, III

  4. d’Amman Jgnacy, 1830-28.VI.1912, III

  5. d’Amman Oleś, 1867-1872, III

  6. d’Amman Wituś, 1870-1872, III

  7. Ancerewicz Czesław, dziennikarz, 1888-1943, XIV

  8. Anczycowa z Chojeckich Róża, 25.VIII.1818-30.VIII.1870, XII

Najmilsza żono, co leżysz w tym grobie

Ja póki żyję, tu płaczę po tobie

Dziatki nieletnie z żalem wspominają

I wespół z ojcem ten pomnik stawiają.

Oby przechodnie wstrzymali swe kroki,

A widząc, jak się spełniają wyroki,

Jaka to boleść uciska ich sroga

Przechodniu, proszę westchnij do Boga.



  1. Andrukowicz Aleksander, 1869-9.XII.1941, I

  2. Andrukowicz Wacław, 1885-11.VII.1940, I

Spoczywaj w Bogu drogi Mężu i Ojcu.

  1. Andruszkiewicz Anna, 1817-1902, I

  2. Andruszkiewicz Franciszka, 1830-30.IV.1892, VII

  3. Andruszkiewicz Juljan, 1860-25.VI.1942, VI

  4. Andruszkiewicz Ludwik, XII

  5. Andruszkiewicz Michał, 1853-29.IX.1897, VI

  6. Andruszkiewiczowie, VI

  7. Andrzeiewski Józef, 1800-24.X.1853, V

  8. Andrzejewska Franciszka, Rot: Ptu: Wiłkom:, III

  9. Andrzejewska Maryja, 1807-17.VI.1875, V

  10. Andrzejewska z Grabowskich Marja, 1900-25.X.1932, XII

  11. Andrzejewski Juljan, 1842-29.I.1898, V

  12. Andrzejewski Stefan, 1896-3.V.1947, VII

  13. Anforowicz Romuald, 1809-7.XI.1894, II

  14. Antoniewicz Franuś, 1875-17.XII.1879, XII

  15. Antoniewicz Władysław, 1827-8.V.1894, XII

  16. Antonowicz Aleksander, generał W.P., inżynier, 1854-16.III.1932, XII

  17. Antonowicz Józef, 1805-1843, XIII

  18. Antonowicz Józef, 1853-1918, XII

  19. Antonowicz Julian, XII

  20. Antonowiczowa Teofila, XII

  21. Antonowiczowa z Januszewskich Józefa, doktór medycyny, 1856-6.XI.1925, XII

  22. Antonowiczówna Kazia, XII

  23. Antonowiczówna Teosia, XII

  24. Antroprok Helena, 1885-1938, III

  25. Antroprok Kazimierz, 1870-1921, III

  26. Anusewicz Antoni, 1830-2.XI.1903, II

„Przechodniu westchnij za nim do Boga, bo i ciebie nie minie ta droga”.

  1. Anusewicz Leonard, 1833-1.IV.1900, XI

  2. Anusewiczowa z Wiszniewskich Felicja, zm. 15.IX.1888, XI

  3. Anzelewicz Franciszka, 1875-13.III.1942, I

  4. Anzelewicz Józef, 1870-31.V.1933, I

  5. Aramowiczowa z Kotkowskich Zofija, zm. 23.III.1864, XI

  6. Arcimowicz Zinaida, 1893-2.XI.1926, XII

  7. Arciszewska Aleksandra, zm. 13.II.1910, XII

  8. Artiomowa ze Święcickich Lidija, 1902-29.V.1948, XI

  9. Asiulewiczowa Maryja, 1870-18.VIII.1888, XII

  10. Aszkiełowicz Kazio, VI-4.IX.1925, I

  11. Aszkiełowiczówna Ania, zm. 17.II.1926, żyła 12 godz., I

  12. Augustowska z Jurahów Teodora, XI

  13. Augustowski Witold, 18.X.1869-21.III.1935, XI

  14. Auksztokaisówna Tecia, 27.XI.1904-18.I.1924, I

  15. Auksztokwysz Staś, III.1897-30.V.1898, I

  16. Auksztokwyszówna Mania, I.1895-6.VII.1898, I

  17. Auksztolis Antoni, 1852-26.IV.1910, IX

  18. Auksztolisowa z Maciejewskich Helena, 1860-16.XII.1934, IX

  19. Auksztolisówna Zofja, 1889-12.X.1911, IX

  20. Auksztuisowa z Bobowiczów Tekla, 1871-16.VI.1927, I

  21. Auzbikowiczowa Aniela, 1766-21.XII.1861, XI

  22. Awgól Selwestry, 1884-31.V.1949, XI

  23. Babicz Stanisława, 1897-1905, XI

  24. Babicz Wincenty, 1861-1908, XI

  25. Babycz Jakób, 1818-15.X.1881, XI

  26. Bacanowa z Bielińskich Bronisława, 1873-30.V.1895, I

  27. Bachtin Olga, 1854-5.VIII.1923, XI

  28. Baczyzmalska z Moniuszków Celina, V

  29. Baczyzmalska Zofija, V

  30. Bagdawicz Marcijana, VI

  31. Bagieńska z Szymanowskich Marja, 1867-8.XII.1935, II

  32. Bagieński Władysław, 1861-17.X.1917, VI

  33. Bakszasówna, 1915 - zm. trag. 16.IX.1930, XI

  34. Bakszewicz Mikołaj, 6.XII.1824-28.III.1891, II

  35. Balcerak Katarzyna, 9.X.1888-31.I.1950, XIII

  36. Balcewicz Dionizy, 8.X.1945-9.I.1946, XII

  37. Balcewicz Helena, 23.V-8.VII.1944, XII

  38. Balcewicz Janina, XIII

  39. Balcewicz Maciej, Porucznik b. Wojsk Polskich, 1792-8.III.1863, II

  40. Balcewicz Mikołaj, 1892-12.IV.1942, XII

Non omnis moriar.

  1. Balczewski Kazia, zm. 22.VIII.1877, II

  2. Balińska z Houwaltów Elżbieta, zm. 14.X.1841, XI

  3. Baliński Ignacy, Mar: Pttu Wilen: i Kaw:, zm. 1830 w Chełmie, XI (

  4. Balkiewicz Józef, 1885-7.V.1928, VI

  5. Balkiewicz Stanisław, 1917-1938, VI

  6. Balukiewiczówna Weronika, 1863-10.XI.1930, VI

  7. Balundis Wincenty, 1875-23.XI.1929, VII

  8. Bałzowska z Fiałkowskich Emila Władysława, 1882-24.VI.1933, VIII

  9. Banaszczyk Władysława Jzabela, 1888-22.II.1922, XII

  10. Banaszewski Józef, 1849-13.IX.1930, XIV

  11. Bandziewicz Władysław, syn Władysława i Stanisławy, 1900-2.IV.1924, III

  12. Baniewicz Dominik, Sztab-Lekarz, Radca Dworu i Kawaler, 1792-10.XI.1846, XII

  13. Baniewicz Henryk, 1843-1929, VII

  14. Baniewiczowa z Januszewiczów Stefanija, zm. 25.V.1924, VII

  15. Baniewiczowa z Nowickich Ewa, 1790-19.I.1835, V

  16. Bańkowska z Szymkiewiczów Rachela, 1848-4.VIII.1915, II

  17. Bańkowski Kazimierz, 1900-25.I.1925, XII

  18. Bańkowski Stefan, 1843-21.IX.1915, pochowany w Moskwie, II

  19. Barancewicz Jerzy-Zygmunt, 1836-14.IX.1890, IX

  20. Baranowscy, IV

  21. Baranowska Antonina, 1814-19.V.1891, IX

  22. Baranowska Helena, zm. 21.XII.1925, VI

  23. Baranowski Aleksander, 1838-2.IV.1888, VII

  24. Baranowski Ian, 1794-14.III.1846, XII

  25. Baranowski Konstanty, pułkownik, 1843-21.III.1909, II

  26. Barszcz Kazimierz, XI

  27. Barszczowa z Gonsiewskich Józefa, 1819-29.IV.1877, XI

  28. Bartmiński Stanisław, 1848-5.VIII.1862, V

  29. Bartoszewicz Adam, 1870-1.VI.1946, VII

  30. Bartoszewicz Antoni, 1910-31.VIII.1944, VII

  31. Bartoszewicz Bronisław, 1874-5.V.1931, IX

  32. Bartoszewicz Józef, 1821-1895, II

  33. Bartoszewicz Romuald, zm. 7.XI.1928, III

  34. Bartoszewiczowa Marja, zm. 1910, II

  35. Baryłowicz z Makarewiczów Anna, 1859-3.IV.1933, XI

  36. Bawor Franciszek, Rejent Gran. Pttu Oszm., 1774-19.IV.1832, XI

  37. Bednarska Emilja, 1896-18.VIII.1927, XII

Spoczywaj w spokoju droga Siostra.

  1. Bejnarowicz Dominika, zm. w wieku lat 55, XI

  2. Bejnarowiczowa Kamilla-Jzabella, 1843-9.III.1930, II

  3. Beloin Józef, 1846-22.XII.1919, I

  4. Beloin Marja, 1851-11.II.1924, I

  5. Bender Bronisław, 1874-26.X.1943, XI

  6. Berdowska z Aleksandrowiczów Walerja, 1830-20.IV.1899, II

  7. Bereśniewicz Anna, 1815- 26.II.1881, VII

  8. Bergman Emilcia, 1880-30.XII.1894, XII

  9. Bergman Marcinek, 1885-6.XI.1899, XII

  10. Bernatowicz Antonina, 1865-1918, XI

Zasłużonej działaczce społecznej od uczenic i przyjaciół.

  1. Beynarowiczówna Stefanja, 10.V.1874-18.VII.1891, IX

  2. Białłozor Leonard, 11.XI.1829-6.XI.1878, VI

  3. Białocka Maryja, zm. 1908, XII

  4. Białocka z Kamieńskich Konstancja, 1829-1904, XII

  5. Białocki Bogdan, zm. 1912, XII

  6. Białocki Ferdynand, 1811-19.XII.1874, XII

  7. Białomiejski Paweł Benedykt, 1870-16.XI.1940, XI

  8. Biedko Mikołaj, X

  9. Biedulska Malwina, 1905-1932, VII

  10. Biedulska Paulina, 1876-1939, VII

  11. Biedulska z Pieslaków Pawlina, 1876-11.V.1939, VII

  12. Biedulska z Tomaszewiczów Marja, 1874-6.XI.1936, VI

  13. Biedulski Antoni, 1855-1915, VII

  14. Biedulski Antoś, 1926-1929, VII

  15. Biedulski Hipolit, 1902-1922, VII

  16. Biedulski Józef, 1870-1.XII.1930, VI

  17. Biegańskich rodzina, XII

  18. Bielawa Hieronim, magister farmacji, 1904-4.XI.1936, VI

  19. Bielawska z Bickiewiczów Petronela, 1862-6.I.1931, VI

  20. Bielawski Ryś, 1934 – zm. śm. trag. 4.V.1945, XII

  21. Bielecka z Szukiewiczów Zofia, XI

  22. Bielińska Antonina, zm. 24.II.1885, I

  23. Bielińska Jadwiga, 1876-15.III.1887, V

  24. Bieliński Władysław, 1871-24.V.1943, VI

  25. Bielkiewicz Adam, Radca Koll. i Kaw., Profess. Akad. Med. Wil., 1798-22.II.1840, II

  26. Bielkiewicz Alexander, 1824-29.XII.1826, II

  27. Bielkiewicz Henryk, 1833-3.III.1840, II

  28. Bielkiewicz Kazimierz, 1808-10.VII.1825, II

  29. Bielkiewiczowa z Pławskich Agata, 1760-18.IV.1831, II

  30. Bienkuńska z Denisewiczów Jadwiga, 1861-13.VII.1917, VIII

  31. Bieńkuńska Marja, 1896-23.II.1917, VI

  32. Bieńkuńska Róża, 1850-26.X.1918, VIII

  33. Bieńkuńska z Łastowskich Petronela, 1875-1940, VI

  34. Bieńkuński Bolesław, 1869-4.XII.1913, VI

  35. Bieńkuński Michał, 1865-1945, VI

  36. Bieńkuński Władysław-Antoni, 1850-20.III.1897, VI

  37. Bigonis Alfons, lat 22, XII

  38. Bigonis Emilja, 1868-6.III.1935, XII

Odeszłeś Mateczko droga

Po Tobie żal rozpacz i trwoga

I wiecznie w sercu naszem rana

O Matko ukochana.



  1. Bilińska Kazimira, zm. 8.I.1897, XI

  2. Biliński Stanisław, zm. 1808-9.III.1865, XI

  3. Billewiczowa z Szuksztów Katarzyna, Prezydentowa, 1780-20.IV.1869, XII

  4. Binkowski Józef, 1876-1935, IX

  5. Birkle Antonina Henryeta, XII

  6. Birkle Konstanty, XII

  7. Blumszejn Henryk, 1901-2.I.1928, VI

  8. Blumszejn z Jenków Marja, 1869-20.XII.1925, VI

  9. Bładyko Aniela, 1876-3.X.1918, XII

  10. Błażewicz Romuald, 7.II.1921-5.VI.1941, IX

  11. Błażewiczowa z Korsaków Michalina, 1850-30.VI.1933, XIV

  12. Błeszyński Franciszek, 1840-28.IV.1924, VII

  13. Błońska Wanda, 1902-10.I.1930, IX

  14. Bobiatyńska z Zaranków Józefa, 1821-25.X.1868, XII

  15. Bobiatyński Aleksander, 1800-20.I.1873, XII

  16. Bobiatyński Aleksander, 1837-28.XII.1883, XII

  17. Bobrowicz Andrzej, 1823-25.XI.1908, XIV

  18. Bobrowicz Barbara, 1838-27.XII.1888, XIV

  19. Bocewicz Antoni, zm. 26.V.1878, VIII

  20. Bocewicz Cecylia, 1829-20.IX.1898, VI

  21. Bocewicz Leokadia, zm. 26.V.1878, VIII)

  22. Bochanowska z Mierzwińskich Honorata, córka Mateusza, Kapitanowa Woysk Rossyjskich, 1788-26.XI.1863, III

  23. Boczkowska Józefa, 1868-10.XII.1873, II

  24. Boczkowska z Jodkowskich Wiktoryja, 1809-7.XI.1867, II

  25. Boczkowska Zofja, zm. 1924, II

  26. Boczkowski Ksawery, zm. 1905, II

  27. Boczkowski Wincenty, 1828-4.IX.1896, II

  28. Bogatkiewicz Anna, zm. 25.VII.1920, III

  29. Bogdziewicz Longin, 1828-14.VIII.1864, XII

  30. Bogdziewicz Ludwik, 1824-5.V.1882, XII

  31. Bogdziewiczowa z Różańskich Józefa, 1832-2.VIII.1882, XII

  32. Bogusławska Marja Karolina, 1903-29.VI.1932, XII

  33. Bogusławska Paulina, 1866-16.XII.1926, XI

  34. Bogusławska z Milewskich Urszula, 1872-16.VII.1926, XI

  35. Boguszko Władysław, 1872-25.IV.1942, VII

  36. Bohdanowicz Ewa, VIII

  37. Bohdanowicz Jerzy, 1835-2.VII.1885, I

  38. Bohdanowicz Jerzy, 1835-2.VII.1885, I

  39. Bohdanowicz Michał, 1825-15.XII.1864, I

  40. Bohdanowicz Michał, 1858-31.V.1932, XI

Pamięć dzieci.

  1. Bohdanowicz Stanisław, 1828-11.VIII.1902, III

  2. Bohdanowicz Stefanija, zn. X.1911, VIII

  3. Bohdanowicz Teofil, zm. 11.XII.1897, VIII

  4. Bohdanowicz Wincenty, Obywatel Pow. Wilejskiego, 1771-9.II.1851, III

  5. Bohdanowiczowa Helena, 1842-9.VI.1929, VI

  6. Bohdanowiczowa Józefa, 1823-7.III.1897, I

  7. Bohdanowiczowa z Hurków Kazimiera, podkomorzyna Pttu Wilejskiego, 1785-10.V.1865, III

  8. Bohdanowiczowa z Kołyszków Marja, 1861-22.XII.1917, XI

  9. Bohdanowiczowa z Siestrzeńcewiczów Marya, 1838-25.II.1898, III

  10. Bohdanowiczówna Jadwiga, 1826-25.VII.1890, III

  11. Bohdanowiczówna Marja, 22.IV.1834-6.III.1851, III

  12. Bohomolec Juljusz, 1820-27.XI.1887, II

  13. Bohomołowa z Bujków Jrena, zm. 30.V.1922, VI

  14. Bohusz Kunegunda, zm. 18.I.1898, I

  15. Bohuszewicz Aleksander, 1869-20.IV.1928, XIII

  16. Bohuszewicz Apolinary, weteran 1863 r., 1845-19.IX.1920, XII

  17. Bohuszewiczowa Malwina, 1850-18.V.1930, XII

  18. Bohuszewiczówna Florjana, 26.I.1862-16.IX.1944, XI

  19. Bok Eugenia, III

  20. Bokszański Władysław, 1853-25.I.1937, XIII

  21. Bokszczanin Aloizy, Obywatel pow. Oszmiańskiego, 1824-21.X.1886, III

  22. Bokszczanin Feliks, 1877-9.X.1948, X

  23. Bokszczanin z Kościów Franciszka, zm. 12.IX.1909, III

  24. Bolecki Bogusław Grzegorz, Jenerał-Major, 1836-1898, XI

„Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają”.

Obj. r. 14 w. 13.



  1. Boncz-Osmołowska Maria, 24.XII.1876-29.X.1943, XIV

  2. Bończa-Bukowska z Radwan-Paszkiewiczów Izabella, 1868-14.I.1934, XII

  3. Bończa-Bukowski Janek, 1907-24.IV.1924, XII

  4. Boratyńska Anna, 1825-12.IX.1905, X

Prosi o Anioł Pański.

  1. Boratyńska Teodora, 1853-13.II.1912, X

  2. Boratyński Bogusław, zm. 5.III.1885, X

  3. Borejsza Wacław, 1872-9.VI.1908, I

  4. Borejszo Aleksander, kawaler Orderu Niepodległości, członek zw. Uczestników B. I K. Wojsk Polskich na Wschodzie, 1895 – zm. śm. trag. 14.VI.1933, II

  5. Boretti Antonina, 1846-16.XI.1860, XIII

  6. Boretti Ian, 1753-20.IV.1833, XIII

  7. Boreyszyna z Mączyńskich Olimpia, 1829-22.VI.1866, XII

  8. Borkowska Adela, zm. 18.II.1896, II

  9. Borkowska Dominika, 1823-4.II.1895, XII

  10. Borkowski Albin, II

  11. Borkowski Jan, 1873-14.XI.1918, VI

  12. Borkowski Władzio, VI.1872-2.IV.1872, II

  13. Borowska Anna, 1904 – zm. śm. trag. 27.X.1946, III)

  14. Borowska Antonina, Żona Prof. Uniwer. Cesar. Wilen., 13.VI.1801-19.III.1826, II

Pomnik drogiej żony

I najlepszej matki

Ten znak żałosnej straty

Kładą mąż i dzieci.

J. H.


  1. Borowska Stefanija, druga Żona Wysł. Proff. b. Uniw. Cesar. Wilen., 26.XII.1808-18.XII.1845, II

Ten pomnik czci i żalu

dla najlepszej Matki

Po smutnej stracie Ojca

Wdzięczne kładą dziatki.

J. H.


  1. Borowska Tekla, 1827-19.II.1908, III

  2. Borowska z Turzyńskich Józefa, 19.V.1783-16.VII.1854, XII

  3. Borowski Józef, 1869-7.III.1872, X

  4. Borowski Konstanty, lat 53, XI

  5. Borowski Leon: D.O.M. Leonowi BOROWSKIEMU, Fil. Mag. R. SS. St. Z. S., Wł. 4 Kl. Kaw., W. Ces. b. Uniw., b. R. K. D. Ak. Wil., Poezi Wym. Wysł. Z. P. Prof., ur. 1784 r. Cz. 27 d., + 1846 r. Kw. 4 d., II

Najlepszemu Ojcu zasmuceni żałosną stratą Synowie i Córka ten znak czci i wdzięczności ku wiecznej pamięci położyli.

Pamięci uwielbianej zasługom wiekopomnym Tego, który pierwszy przeczuł w Mickiewiczu Gieniusza poezyi narodowej który ukształcił najznakomitszych poetów i prozaików polskich pierwszej połowy 19 wieku.


Kiedy nasze orły Boże

Pierwszy z gniazda brały lot,

Tyś im wskazał, gdzie się zorze

Zapłomienią w świtu porze,

Gdzie słoneczny błyśnie grot.
Na strażnicy stałeś ducha,

Zapatrzony w mrok i noc;

Jeszcze ciemność była głucha,

Gdyś zakrzyknął: dzień wybucha!

Wieczny dzień – i wieczna moc!...
Przesłannikiem byłeś wielu,

Co nam nieśli dobrą wieść;

Pieśni Janie Ty Chrzcicielu,

Ścieżek ducha wskrzesicielu.

Prochom Twoim cześć a cześć!

Maria Konopnicka


Pomnik ten Rodacy w 1900 r. uzupełnili.

  1. Borowski Lucyjan, 1866-30.VIII.1875, X

  2. Borowski Wincenty, 1806-28.XI.1880, XII

Senior Muzyki Katedralnej Wileńskiej, Urodzony w starożytnym szlacheckim domu, po 74 latach cnotliwego i prawego życia umarł w Bogu d. 28 listopada 1880 r.

Wdowa uprasza wiernych o trzy Zdrowaś Marya.



  1. Bortkiewicz Adam, Sędzia Gran. Pttu Wiłkom., 1797-1840, XI

  2. Bortkiewicz Jan, 1881-1945, VI

  3. Bortkiewicz Michał, 1810-1828, XI

  4. Bortkiewiczowa Katarzyna, 1874-29.I.1938, IX

  5. Bortkiewiczowa z Rychlewiczów Julya, V

  6. Borucki Telesfor, 1884-26.VI.1934, XIII

  7. Borysewicz T., III

  8. Boublewski Klemens, 1814-18.IV.1897, VI

  9. Bouffałowa Zofja, 1837-1918, IV

Całe swe życie poświęciła walce o wolność narodu.

Spoczywa na tym cmentarzu.



  1. Branicka Maniusia, II

  2. Branicka z Majewskich Józefa, 1841-4.V.1886, II

  3. Branicki Jan, 1831-22.IV.1897, II

  4. Branicki Józiuk, II

  5. Branicki Staś, II

  6. Brasewicz Wiktorja, 1864-7.IX.1937, IX

  7. Bratus Ignacy Mieczysław, podporucznik rez. W.P., 18.IX.1894-13.XII.1932, I

  8. Bratusówna Ala, 1923-18.IX.1929, XII

  9. Brazulewicz Adam, 1865-1910, X

  10. Brazulewicz Kaziunia, 1 rok, X

  11. Brazulewicz Marysia, lat 14, X

  12. Brazulewicz Pietrunia, żyła lat 6, X

  13. Breinszten [wł. Brensztejn] Michał, kustarz Biblioteki Uniwersyteckiej, 1874-29.III.1938, III

  14. Brejwo Anna, 1893-1917, I

  15. Brejwówna Julcia, V

  16. Brenner Amelija, zm. 8.VIII.1889, XII

  17. von Brenner Henryk, VII

  18. von Brenner Ludwik, VII

  19. von Brenner z Bernatowiczów Helena, 1842-1897, VII

  20. Brenstein Kónegunda, Jenerałowa, 1783-10.VIII.1871, XII

  21. Brochocka z Bolestów-Malewskich Zofia, 1808-1875, III

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка