Arthropoda Class Hexapoda Order Lepidoptera




старонка8/17
Дата канвертавання24.04.2016
Памер1.33 Mb.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   17
N, S)

  Piercea rubricana (Peyerimhoff, 1877) (N, S)

  Piercea vectisana (Humphreys & Westwood, 1845) (N, Si)

 

Agapeta Hübner, 1822

 

  Agapeta hamana (Linnaeus, 1758) (N, S)



  Agapeta zoegana (Linnaeus, 1767) (N, S)

 

Fulvoclysia Obraztsov, 1943

 

  Fulvoclysia nerminae Koçak, 1982 (N)



 

Eugnosta Hübner, 1825

 

  Eugnosta magnificana (Rebel, 1914) (N, Si)



 

Prochlidonia Razowski, 1960

 

  Prochlidonia amiantana (Hübner, 1799) (N, S)



 

Eupoecilia Stephens, 1829

 

  Eupoecilia ambiguella (Hübner, 1796) (N, S, Si, Sa)



  Eupoecilia angustana (Hübner, 1799) (N, S)

  Eupoecilia sanguisorbana (Herrich-Schaeffer, 1856) (N)

 

Commophila Hübner, 1825

 

  Commophila aeneana (Hübner, 1800) (*)



 

Aethes Billberg, 1820

 

  Aethes ardezana (Mueller-Rutz, 1922) (N)



  Aethes aurofasciana (Mann, 1855) (N)

  Aethes bilbaensis (Roessler, 1877) (N, S, Si, Sa)

  Aethes caucasica (Amsel, 1959) (N)

  Aethes cnicana (Westwood, 1854) (N)

  Aethes deaurana (Peyerimhoff, 1877) (N, Sa)

  Aethes decimana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Aethes deutschiana (Zetterstedt, 1839) (N, S)

  Aethes dilucidana (Stephens, 1852) (S, Si)

  Aethes flagellana (Duponchel, 1836) (N, S, Si, Sa)

  Aethes francillana (Fabricius, 1794) (N, S, Si, Sa)

  Aethes hartmanniana (Clerck, 1759) (N, S)

  Aethes kasyi Razowski, 1962 (S)

  Aethes kindermanniana (Treitschke, 1830) (N, Sa)

  Aethes languidana (Mann, 1855) (S, Sa)

  Aethes margaritana (Haworth, 1811) (N, S, Sa)

  Aethes margarotana (Duponchel, 1836) (N, S, Si)

  Aethes mauritanica (Walsingham, 1898) (N, Sa)

  Aethes moribundana (Staudinger, 1859) (N, S, Si)

  Aethes piercei (Obraztsov, 1952) (N, S)

  Aethes rubigana (Treitschke, 1830) (N, S)

  Aethes rutilana (Hübner, 1817) (N, S)

  Aethes sanguinana (Treitschke, 1830) (N, Si, Sa)

  Aethes smeathmanniana (Fabricius, 1781) (N, S)

  Aethes tesserana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, Si, Sa)

  Aethes tornella (Walsingham, 1898) (N, Si, Sa)

  Aethes vicinana (Mann, 1859) (Si)

  Aethes williana (Brahm, 1791) (N, S, Si, Sa)

 

Cochylidia Obraztsov, 1956

 

  Cochylidia heydeniana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S, Si)



  Cochylidia implicitana (Wocke, 1856) (N)

  Cochylidia moguntiana (Roessler, 1864) (N, S)

  Cochylidia richteriana (Fischer von Roeslerstamm, 1837) (N)

  Cochylidia rupicola (Curtis, 1834) (N, S, Sa)

  Cochylidia subroseana (Haworth, 1811) (N)

 

Diceratura Djakonov, 1923

 

  Diceratura ostrinana (Guenée, 1845) (N, S, Sa)



  Diceratura rhodograpta (Djakonov, 1929) (Sa)

  Diceratura roseofasciana (Mann, 1855) (S, Si, Sa)

 

Cochylis Treitschke, 1830

 

  Cochylis atricapitana (Stephens, 1852) (N, S, Si)



  Cochylis dubitana (Hübner, 1799) (N, S, Sa)

  Cochylis epilinana (Duponchel, 1842) (N, S, Si, Sa)

  Cochylis flaviciliana (Westwood, 1854) (S, Si, Sa)

  Cochylis hybridella (Hübner, 1813) (N, S, Si, Sa)

  Cochylis molliculana Zeller, 1847 (N, S, Si)

  Cochylis nana (Haworth, 1811) (N)

  Cochylis pallidana Zeller, 1847 (N, Si, Sa)

  Cochylis posterana Zeller, 1847 (N, S, Si, Sa)

  Cochylis roseana (Haworth, 1811) (N, S, Si)

  Cochylis salebrana (Mann, 1862) (S)

 

Cryptocochylis Razowski, 1960

 

  Cryptocochylis conjunctana (Mann, 1864) (S)



 

Falseucaria Obraztsov & Swatschek, 1958

 

  Falseucaria degreyana (McLachlan, 1869) (N)



  Falseucaria ruficiliana (Haworth, 1811) (N, S, Si, Sa)

 

Spatalistis Meyrick, 1907

 

  Spatalistis bifasciana (Hübner, 1787) (N)



 

Tortrix Linnaeus, 1758

 

  Tortrix viridana Linnaeus, 1758 (N, S, Si, Sa)



 

Aleimma Hübner, 1825

 

  Aleimma loeflingianum (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)



 

Acleris Hübner, 1825

 

  Acleris abietana (Hübner, 1822) (N)



  Acleris aspersana (Hübner, 1817) (N)

  Acleris bergmanniana (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Acleris comariana (Lienig & Zeller, 1846) (N)

  Acleris cristana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Acleris emargana (Fabricius, 1775) (N)

  Acleris ferrugana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)

  Acleris fimbriana (Thunberg, 1791) (N)

  Acleris forsskaleana (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Acleris hastiana (Linnaeus, 1758) (N, S, Sa)

  Acleris hippophaeana (Heyden, 1865) (N)

  Acleris holmiana (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Acleris hyemana (Haworth, 1811) (N)

  Acleris kochiella (Goeze, 1783) (N, S, Si, Sa)

  Acleris lacordairana (Duponchel, 1836) (N)

  Acleris laterana (Fabricius, 1794) (N, S)

  Acleris lipsiana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Acleris literana (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

  Acleris logiana (Clerck, 1759) (N, S, Si, Sa)

  Acleris notana (Donovan, 1806) (N, S, Sa)

  Acleris permutana (Duponchel, 1836) (N)

  Acleris quercinana (Zeller, 1849) (N, S, Si, Sa)

  Acleris rhombana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)

  Acleris roscidana (Hübner, 1799) (N)

  Acleris rufana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Acleris schalleriana (Linnaeus, 1761) (N, S, Si)

  Acleris sparsana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Acleris umbrana (Hübner, 1799) (N)

  Acleris variegana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

 

Propiromorpha Obraztsov, 1955

 

  Propiromorpha rhodophana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)



 

Xerocnephasia Leraut, 1979

 

  Xerocnephasia rigana (Sodoffsky, 1829) (N)



 

Neosphaleroptera Réal, 1953

 

  Neosphaleroptera nubilana (Hübner, 1799) (N, S, Si)



 

Euledereria Fernald, 1908

 

  Euledereria alpicolana (Froelich, 1830) (N)



 

Doloploca Hübner, 1825

 

  Doloploca punctulana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



 

Oxypteron Staudinger, 1871

 

  Oxypteron exiguanum (de La Harpe, 1860) (Si)



  Oxypteron schawerdai (Rebel, 1936) (Sa)

 

Exapate Hübner, 1825

 

  Exapate congelatella (Clerck, 1759) (N, Si)



  Exapate duratella Heyden, 1864 (N)

 

Tortricodes Guenée, 1845

 

  Tortricodes alternellus ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



 

Eana Billberg, 1820

 

  Eana argentana (Clerck, 1759) (N, S)



  Eana canescana (Guenée, 1845) (N)

  Eana derivana (de La Harpe, 1858) (N)

  Eana incanana (Stephens, 1852) (N, S, Si)

  Eana italica (Obraztsov, 1950) (S)

  Eana osseana (Scopoli, 1763) (N, S)

  Eana penziana (Thunberg, 1791) (N, S, Si, Sa)

        Eana penziana fiorana Razowski, 1959 (S)

  Eana viardi (Réal, 1953) (N)

 

Archicnephasia Razowski, 1983

 

  Archicnephasia hartigi Razowski, 1983 (S) [E]



 

Cnephasia Curtis, 1826

 

  Cnephasia abrasana (Duponchel, 1843) (N, S)



  Cnephasia alticolana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, Sa)

  Cnephasia amseli (D. Lucas, 1942) (Si)

  Cnephasia asseclana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Cnephasia chrysantheana (Duponchel, 1843) (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia communana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)

  Cnephasia conspersana Douglas, 1846 (S)

  Cnephasia cupressivorana (Staudinger, 1871) (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia daedaleana Razowski, 1983 (Sa) [E]

  Cnephasia ecullyana Réal, 1951 (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia fragosana (Zeller, 1847) (N?, S?, Si, Sa)

  Cnephasia genitalana Pierce & Metcalfe, 1922 (N, S)

  Cnephasia gueneana (Duponchel, 1836) (N, Si, Sa)

  Cnephasia heinemanni Obraztsov, 1956 (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia incertana Treitschke, 1835 (N, S, Si?, Sa)

  Cnephasia longana Haworth, 1811 (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia pasiuana (Hübner, 1799) (N, S, Si)

  Cnephasia pollinoana Trematerra, 1991 (S) [E]

  Cnephasia sedana (Constant, 1884) (N, S)

  Cnephasia stephensiana (Doubleday, 1849) (N, S, Si, Sa)

  Cnephasia zangheriana Trematerra, 1991 (S) [E]

 

Sparganothis Hübner, 1825

 

  Sparganothis pilleriana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



 

Eulia Hübner, 1825

 

  Eulia ministrana (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Pseudargyrotoza Obraztsov, 1954

 

  Pseudargyrotoza conwagana (Fabricius, 1775) (N, S, Si)



 

Batodes Guenée, 1845

 

  Batodes angustiorana (Haworth, 1811) (N, S, Sa)



  Batodes saturana (Turati, 1913) (Sa) [E]

 

Aneuxanthis Le Marchand, 1933

 

  Aneuxanthis locupletana (Hübner, 1819) (Si, Sa)



 

Epagoge Hübner, 1825

 

  Epagoge grotiana (Fabricius, 1781) (N, S, Si)



 

Periclepsis Bradley, 1977

 

  Periclepsis cinctana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Philedone Hübner, 1825

 

  Philedone gerningana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



 

Hastula Millière, 1857

 

  Hastula hyerana Millière, 1858 (N, Si, Sa)



 

Pseudeulia Obraztsov, 1954

 

  Pseudeulia asinana (Hübner, 1799) (N)



 

Capua Stephens, 1834

 

  Capua vulgana (Froelich, 1828) (N, S)



 

Philedonides Obraztsov, 1954

 

  Philedonides lunanus (Thunberg, 1784) (N)



  Philedonides rhombicanus (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)

 

Argyrotaenia Stephens, 1852

 

  Argyrotaenia ljungiana (Thunberg, 1797) (N, S)



 

Archips Hübner, 1822

 

  Archips betulanus (Hübner, 1787) (N)



  Archips crataeganus (Hübner, 1799) (N)

  Archips oporanus (Linnaeus, 1758) (N, Sa)

  Archips podanus (Scopoli, 1763) (N, S, Sa)

  Archips rosanus (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

  Archips xylosteanus (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

 

Choristoneura Lederer, 1859

 

  Choristoneura diversana (Hübner, 1817) (N, S)



  Choristoneura hebenstreitella (Müller, 1764) (N, S, Si)

  Choristoneura lafauryana (Ragonot, 1875) (N)

  Choristoneura murinana (Hübner, 1799) (N, S)

 

Tosirips Razowski, 1987

 

  Tosirips magyarus Razowski, 1987 (N)



 

Ptycholomoides Obraztsov, 1954

 

  Ptycholomoides aeriferanus Herrich-Schaeffer, 1851 (N)



 

Ptycholoma Stephens, 1829

 

  Ptycholoma lecheanum (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



 

Pandemis Hübner, 1825

 

  Pandemis cerasana (Hübner, 1786) (N, S)



  Pandemis cinnamomeana (Treitschke, 1830) (N, Si)

  Pandemis corylana (Fabricius, 1794) (N, S, Si, Sa)

  Pandemis dumetana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Pandemis heparana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Syndemis Hübner, 1825

 

  Syndemis musculana (Hübner, 1799) (N, S, Si)



 

Lozotaenia Stephens, 1829

 

  Lozotaenia cupidinana (Staudinger, 1859) (Si)



  Lozotaenia forsterana (Fabricius, 1781) (N)

  Lozotaenia mabilliana (Ragonot, 1875) (N?, S, Si, Sa)

  Lozotaenia retiana (Turati, 1913) (Sa) [E?]

  Lozotaenia straminea (Schawerda, 1936) (Sa)

 

Cacoecimorpha Obraztsov, 1954

 

  Cacoecimorpha pronubana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)



 

Aphelia (Zelotherses) Lederer, 1859

 

  Aphelia (Zelotherses) amplana (Hübner, 1799) (N, Si, Sa)



  Aphelia (Zelotherses) ochreana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Aphelia (Zelotherses) paleana (Hübner, 1793) (N)

  Aphelia (Zelotherses) unitana (Hübner, 1799) (N)

 

Aphelia (Aphelia) Hübner, 1825

 

  Aphelia (Aphelia) viburniana (Fabricius, 1787) (N)



 

Dichelia Guenée, 1845

 

  Dichelia histrionana (Froelich, 1828) (N, S)



 

Clepsis Guenée, 1845

 

  Clepsis consimilana (Hübner, 1817) (N, S, Si, Sa)



  Clepsis dumicolana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Clepsis neglectana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Clepsis pallidana (Fabricius, 1776) (N, S)

  Clepsis rogana (Guenée, 1845) (N)

  Clepsis rolandriana (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Clepsis rurinana (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Clepsis senecionana (Hübner, 1819) (N, S, Si)

  Clepsis siciliana (Ragonot, 1894) (N?, S?, Si)

  Clepsis spectrana (Treitschke, 1830) (N, S)

  Clepsis steineriana (Hübner, 1799) (N)

  Clepsis unicolorana (Duponchel, 1835) (N, S)

 

Lozotaeniodes Obraztsov, 1954

 

  Lozotaeniodes cupressanus (Duponchel, 1836) (N, S)



 

Adoxophyes Meyrick, 1881

 

  Adoxophyes orana (Fischer von Roeslerstamm, 1834) (N, S)



 

Epichoristodes Diakonoff, 1960

 

  Epichoristodes acerbellus (Walker, 1864) (N, S, Si, Sa)



 

Ramapesia Razowski, 1981

 

  Ramapesia diffusana (Kennel, 1899) (Si)



  Ramapesia gnomana (Clerck, 1759) (N, S, Si, Sa)

 

Bactra (Bactra) Stephens, 1834

 

  Bactra (Bactra) furfurana (Haworth, 1811) (N, S)



  Bactra (Bactra) lancealana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Bactra (Bactra) robustana (Christoph, 1872) (N, S, Si, Sa)

  Bactra (Bactra) venosana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

 

Bactra (Chiloides) Butler, 1881

 

  Bactra (Chiloides) bactrana (Kennel, 1901) (S, Si)



 

Endothenia Stephens, 1852

 

  Endothenia ericetana (Humphreys & Westwood, 1854) (N)



  Endothenia gentianaeana (Hübner, 1799) (N, S, Si)

  Endothenia lapideana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Endothenia marginana (Haworth, 1811) (N, S, Si, Sa)

  Endothenia nigrocostona (Haworth, 1811) (N)

  Endothenia oblongana (Haworth, 1811) (N, S, Si, Sa)

  Endothenia quadrimaculana (Haworth, 1811) (N)

  Endothenia sororiana (Herrich-Schaeffer, 1850) (N, Si)

  Endothenia ustulana (Haworth, 1811) (N)

 

Eudemis Hübner, 1825

 

  Eudemis porphyrana (Hübner, 1799) (N, Si, Sa)



  Eudemis profundana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

 

Aterpia Guenée, 1845

 

  Aterpia anderreggana (Guenée, 1845) (N)



  Aterpia circumfluxana (Christoph, 1881) (N)

  Aterpia corticana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

 

Selenodes Guenée, 1845

 

  Selenodes karelica (Tengström, 1845) (N)



 

Pseudosciaphila Obraztsov, 1966

 

  Pseudosciaphila branderiana (Linnaeus, 1758) (N, Si)



 

Metendothenia Diakonoff, 1973

 

  Metendothenia atropunctana (Zetterstedt, 1840) (N, S)



 

Hedya Hübner, 1825

 

  Hedya dimidiana (Clerck, 1759) (N, S)



  Hedya dimidioalbana (Retzius, 1783) (N, S, Si, Sa)

  Hedya ochroleucana (Froelich, 1828) (N, S)

  Hedya pruniana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Hedya salicella (Linnaeus, 1758) (N, S, Sa)

 

Orthotaenia Stephens, 1829

 

  Orthotaenia undulana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



 

Pseudohermenias Obraztsov, 1960

 

  Pseudohermenias abietana (Fabricius, 1787) (N, S, Sa)



 

Piniphila Falkovitsh, 1962

 

  Piniphila bifasciana (Haworth, 1811) (N, S)



 

Apotomis Hübner, 1825

 

  Apotomis betuletana (Haworth, 1811) (N)



  Apotomis capreana (Hübner, 1817) (N)

  Apotomis infida Heinrich, 1926 (N)

  Apotomis inundana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Apotomis lineana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Apotomis sauciana (Froelich, 1828) (N, S, Si, Sa)

  Apotomis semifasciana (Haworth, 1811) (N, S)

  Apotomis sororculana (Zetterstedt, 1840) (N)

  Apotomis turbidana Hübner, 1825 (N)

 

Cymolomia Lederer, 1859

 

  Cymolomia hartigiana (Saxesen, 1840) (N, Si)



 

Argyroploce Hübner, 1825

 

  Argyroploce arbutella (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)



  Argyroploce noricana (Herrich-Schaeffer, 1854) (N)

  Argyroploce roseomaculana (Herrich-Schaeffer, 1851) (S)

 

Pristerognatha Obraztsov, 1960

 

  Pristerognatha penthinana (Guenée, 1845) (N, Si)



 

Stictea Guenée, 1845

 

  Stictea mygindiana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



 

Olethreutes Hübner, 1822

 

  Olethreutes arcuellus (Clerck, 1759) (N, S, Si)



  Olethreutes helveticana (Duponchel, 1845) (N)

 

Celypha Hübner, 1825

 

  Celypha aurofasciana (Haworth, 1811) (N, S)



  Celypha cespitana (Hübner, 1817) (N, S, Si, Sa)

  Celypha doubledayana Barrett, 1872 (N, S)

  Celypha flavipalpana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Celypha lacunana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)

  Celypha rivulana (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)

  Celypha rosaceana (Schlaeger, 1847) (N)

  Celypha rufana (Scopoli, 1763) (N, S)

  Celypha rurestrana (Duponchel, 1843) (N, S)

  Celypha schaefferana Herrich-Schaeffer, 1851 (N)

  Celypha schulziana (Fabricius, 1777) (N)

  Celypha scoriana (Guenée, 1845) (N)

  Celypha siderana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Celypha striana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Celypha woodiana Barrett, 1882 (N)

 

Capricornia Obraztsov, 1960

 

  Capricornia boisduvaliana (Duponchel, 1836) (N, Si)



 

Phiaris Hübner, 1825

 

  Phiaris bipunctana (Fabricius, 1794) (N)



  Phiaris metallicana (Hübner, 1799) (N)

  Phiaris obsoletana (Zetterstedt, 1839) (N)

  Phiaris olivana (Treitschke, 1830) (N)

  Phiaris palustrana (Lienig & Zeller, 1846) (N)

  Phiaris stibiana (Guenée, 1845) (N, S)

  Phiaris turfosana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Phiaris umbrosana (Freyer, 1842) (N, S)

 

Pelatea Guenée, 1845

 

  Pelatea klugiana (Freyer, 1834) (N)



 

Lobesia Guenée, 1845

 

  Lobesia abscisana Doubleday, 1849 (N)



  Lobesia artemisiana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Lobesia bicinctana (Duponchel, 1844) (N, S, Si)

  Lobesia botrana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Lobesia cinerariae (Nolcken, 1882) (N)

  Lobesia euphorbiana (Freyer, 1842) (N, Si)

  Lobesia indusiana (Zeller, 1847) (N, Si, Sa)

  Lobesia limoniana (Milliére, 1860) (N, Si)

  Lobesia littoralis (Humphreys & Westwood, 1845) (N)

  Lobesia occidentis Falkovitch, 1970 (Si)

  Lobesia porrectana (Zeller, 1847) (N, Si, Sa)

  Lobesia quaggana Mann, 1855 (S, Si, Sa)

  Lobesia reliquana (Hübner, 1825) (N, S, Si, Sa?)

 

Eriopsela Guenée, 1845

 

  Eriopsela fenestrellensis Huemer, 1991 (N)



  Eriopsela quadrana (Hübner, 1813) (N)

 

Thiodia Hübner, 1825

 

  Thiodia citrana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)



  Thiodia hastana (Hübner, 1799) (N)

  Thiodia lerneana (Treitschke, 1835) (N)

  Thiodia major (Rebel, 1903) (N?, S, Si, Sa)

  Thiodia trochilanus (Froelich, 1828) (N, S, Si)

 

Rhopobota Lederer, 1859

 

  Rhopobota myrtillana (Humphreys & Westwood, 1845) (N)



  Rhopobota naevana (Hübner, 1817) (N, S, Si, Sa)

  Rhopobota stagnana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Rhopobota ustomaculana (Curtis, 1831) (N)

 

Spilonota Stephens, 1829

 

  Spilonota ocellana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



  Spilonota laricana (Heinemann, 1863) (N, S)

 

Acroclita Lederer, 1859

 

  Acroclita subsequana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)



 

Gibbifera Obraztsov, 1946

 

  Gibbifera simplana (Fischer von Roeslerstamm, 1839) (N)



 

Epinotia Hübner, 1825

 

  Epinotia abbreviana (Fabricius, 1794) (N, S, Si)



  Epinotia bilunana (Haworth, 1811) (N)

  Epinotia brunnichana (Linnaeus, 1767) (N)

  Epinotia crenana (Hübner, 1817) (N)

  Epinotia cruciana (Linnaeus, 1761) (N)

  Epinotia dalmatana Rebel, 1891 (N)

  Epinotia demarniana (Fischer von Roeslerstamm, 1839) (N, S, Si, Sa)

  Epinotia festivana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Epinotia fraternana (Haworth, 1811) (N, S)

  Epinotia granitana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Epinotia immundana (Fischer von Roeslerstamm, 1839) (N, S)

  Epinotia kochiana Herrich-Schaeffer, 1851 (N)

  Epinotia maculana (Fabricius, 1775) (N, S)

  Epinotia mercuriana (Froelich, 1828) (N)

  Epinotia nanana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Epinotia nemorivaga (Tengstroem, 1848) (N)

  Epinotia nigricana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)

  Epinotia nisella (Clerck, 1759) (N, S)

  Epinotia pygmaeana (Hübner, 1799) (N)

  Epinotia ramella (Linnaeus, 1758) (N)

  Epinotia rhododendrana Herrich-Schaeffer, 1890 (N)

  Epinotia rubiginosana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Epinotia signatana (Douglas, 1845) (S)

  Epinotia solandriana (Linnaeus, 1758) (N)

  Epinotia sordidana (Hübner, 1824) (N, Si)

  Epinotia stroemiana (Fabricius, 1781) (N)

  Epinotia subocellana (Donovan, 1806) (N, S)

  Epinotia subsequana (Haworth, 1811) (N, S, Sa)

  Epinotia subuculana Rebel, 1903 (N)

  Epinotia tedella (Clerck, 1759) (N)

  Epinotia tenerana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Epinotia tetraquetrana (Haworth, 1811) (N, S)

  Epinotia thapsiana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Epinotia ustulana (Hübner, 1814) (N)

 

Zeiraphera Treitschke, 1829

 

  Zeiraphera griseana (Hübner, 1799) (N, Sa)



  Zeiraphera isertana (Fabricius, 1794) (N, S, Sa)

  Zeiraphera ratzeburgiana (Saxesen, 1840) (N)

  Zeiraphera rufimitrana (Herrich & Schaeffer, 1851) (N)

 

Phaneta Stephens, 1852

 

  Phaneta pauperana (Duponchel, 1842) (N, S)



 

Crocidosema Zeller, 1847

 

  Crocidosema plebejanum Zeller, 1847 (N, S, Si, Sa)



 

Pelochrista Lederer, 1859

 

  Pelochrista agrestana (Treitschke, 1830) (S, Si)



  Pelochrista bleuseana (Oberthür, 1888) (S)

  Pelochrista caecimaculana (Hübner, 1799) (N, S, Si)

  Pelochrista decolorana (Freyer, 1842) (Si)

  Pelochrista fulvostrigana (Constant, 1888) (Sa?)

  Pelochrista fusculana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Pelochrista griseolana (Zeller, 1847) (Si)

  Pelochrista hepatariana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, Si)

  Pelochrista infidana (Hübner, 1824) (N)

  Pelochrista mancipiana (Mann, 1855) (N, Si, Sa)

  Pelochrista modicana (Zeller, 1847) (N, Si, Sa)

  Pelochrista mollitana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Pelochrista sordicomana (Staudinger, 1859) (N)

  Pelochrista subtiliana Jaeckh, 1960 (N)

 

Eucosma Hübner, 1823

 

  Eucosma aemulana (Schlaeger, 1849) (N, S, Si)



  Eucosma albidulana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)

  Eucosma albuneana (Zeller, 1847) (N, Si, Sa)

  Eucosma aspidiscana (Hübner, 1817) (N, S, Sa)

  Eucosma balatonana (Osthelder, 1937) (S)

  Eucosma campoliliana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Eucosma cana (Haworth, 1811) (N, S, Si, Sa)

  Eucosma catoptrana (Rebel, 1903) (N, S)

  Eucosma conformana (Mann, 1872) (S, Si)

  Eucosma conterminana (Guenée, 1845) (N, S)

  Eucosma fervidana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Eucosma flavispeculana Kuznetsov, 1964 (N)

  Eucosma hohenwarthiana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Eucosma individiosana (Kennel, 1901) (N, Si)

  Eucosma jaceana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S, Sa)

  Eucosma lacteana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Eucosma latericiana Rebel, 1919 (N)

  Eucosma lugubrana (Treitschke, 1830) (N, S, Si)

  Eucosma metzneriana (Treitschke, 1830) (N, Si)

  Eucosma mirificana (Peyerimhoff, 1876) (N)

  Eucosma monstratana (Rebel, 1906) (N)

  Eucosma obumbratana (Lienig & Zeller, 1846) (N, S)

  Eucosma pupillana (Clerck, 1759) (N, S, Si)

  Eucosma sardoensis (Rebel, 1935) (Sa) [E]

  Eucosma scutana (Constant, 1893) (N, S, Si)

  Eucosma tripoliana (Barrett, 1880) (N)

  Eucosma wimmerana (Treitschke, 1835) (N, S, Si)

 

Gypsonoma Meyrick, 1895

 

  Gypsonoma aceriana (Duponchel, 1843) (N, S, Si, Sa)



  Gypsonoma dealbana (Froelich, 1828) (N, S, Sa)

  Gypsonoma imparana Mueller-Rutz, 1914 (N)

  Gypsonoma minutana (Hübner, 1799) (N, S, Si)

  Gypsonoma nitidulana (Lienig & Zeller, 1846) (N)

  Gypsonoma oppressana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Gypsonoma sociana (Haworth, 1811) (N, S)

 

Epiblema Hübner, 1925

 

  Epiblema absconditana (de La Harpe, 1860) (Si) [E]



  Epiblema chretieni Obraztsov, 1952 (N, Si)

  Epiblema cnicicolana (Zeller, 1847) (N, Si)

  Epiblema costipunctana Haworth, 1811 (N, S, Si, Sa?)

  Epiblema foenella (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Epiblema fuchsiana (Roessler, 1877) (N)

  Epiblema grandaevana (Zeller, 1846) (N)

  Epiblema graphana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Epiblema hepaticana (Treitschke, 1835) (N, S)

  Epiblema obscurana (Herrich- Schaeffer, 1851) (N)

  Epiblema scutulana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Epiblema simploniana (Duponchel, 1835) (N, Si)

  Epiblema sinuana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Epiblema sticticana (Fabricius, 1794) (N, S, Si)

  Epiblema turbidana (Treitschke, 1835) (N, S, Sa)

 

Notocelia Hübner, 1825

 

  Notocelia cynosbatella (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



  Notocelia incarnatana (Hübner, 1800) (N, S, Si, Sa)

  Notocelia mediterranea (Obraztsov, 1952) (S, Si) [E]

  Notocelia roborana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Notocelia rosaecolana (Doubleday, 1850) (N)

  Notocelia tetragonana (Stephens, 1834) (N)

  Notocelia trimaculana (Haworth, 1811) (N, S, Si)

  Notocelia uddmanniana (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

 

Coccyx Treitschke, 1829

 

  Coccyx mughiana (Zeller, 1868) (N)



  Coccyx posticana (Zetterstedt, 1840) (N)

  Coccyx tessulatana (Staudinger, 1871) (N, S, Si, Sa)

  Coccyx turionella (Linnaeus, 1758) (N)

 

Retinia Guenée, 1845

 

  Retinia resinella (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Rhyacionia Hübner, 1825

 

  Rhyacionia buoliana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



  Rhyacionia duplana (Hübner, 1813) (N)

  Rhyacionia piniana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Rhyacionia pinicolana (Doubleday, 1849) (N)

  Rhyacionia pinivorana (Lienig & Zeller, 1846) (N)

 

Clavigesta Obraztsov, 1946

 

  Clavigesta sylvestrana (Curtis, 1850) (N, S)



 

Ancylis Hübner, 1825

 

  Ancylis achatana ([Denis & Schiffermüllerr], 1775) (N, S, Sa)



  Ancylis apicella ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Ancylis badiana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Ancylis comptana (Froelich, 1828) (N, S, Sa)

  Ancylis geminana (Donovan, 1806) (N, S)

  Ancylis laetana (Fabricius), 1775) (N, S)

  Ancylis mitterbacheriana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Ancylis myrtillana (Treitschke, 1830) (N)

  Ancylis obtusana (Haworth, 1811) (N, S)

  Ancylis paludana Barrett, 1886 (N)

  Ancylis selenana (Guenée, 1845) (N, S)

  Ancylis tineana (Hübner, 1799) (N, S)

  Ancylis uncella ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Ancylis unculana (Haworth, 1811) (N, S, Si, Sa)

  Ancylis unguicella (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Ancylis upupana (Treitschke, 1835) (N)

 

Eucosmomorpha Obraztsov, 1951

 

  Eucosmomorpha albersana (Hübner, 1813) (N, Si)



 

Enarmonia Hübner, 1826

 

  Enarmonia formosana (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)



 

Pseudophiaris Obraztsov, 1961

 

  Pseudophiaris sappadana (Della Beffa & Rocca, 1937) (N)



 

Selania Stephens, 1834

 

  Selania capparidana (Zeller, 1847) (N, Si, Sa)



  Selania leplastriana (Curtis, 1831) (N, S, Si, Sa)

  Selania malcolmiae (Walsingham, 1903) (S, Si, Sa)

  Selania resedana Obraztsov, 1959 (N)

 

Latronympha Meyrick, 1926

 

  Latronympha strigana (Fabricius, 1775) (N, S, Si, Sa)



 

Cydia Hübner, 1825

 

  Cydia adenocarpi Ragonot, 1875 (N)



  Cydia albipicta Sauter, 1968 (N)

  Cydia amplana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Cydia andabatana (Wolff, 1957) (N)

  Cydia aureolana Tengstroem, 1848 (N)

  Cydia caecana (Schlaeger, 1847) (N, S)

  Cydia compositella (Fabricius, 1775) (N, S, Si, Sa)

  Cydia coniferana (Saxesen, 1840) (N, S)

  Cydia corollana (Hübner, 1823) (Sa)

  Cydia coronillana (Lienig & Zeller, 1846) (N, S)

  Cydia cosmophorana (Treitschke, 1835) (N)

  Cydia cytisanthana Burmann & Proese, 1988 (N) [E]

  Cydia derrai Proese, 1988 (Sa)

  Cydia difficilana (Walsingham, 1900) (S, Sa)

  Cydia discretana (Wocke, 1861) (N, S, Si)

  Cydia duplicana (Zetterstedt, 1839) (N, S, Sa)

  Cydia exquisitana (Rebel, 1889) (S)

  Cydia fagiglandana (Zeller, 1841) (N, S, Si, Sa)

  Cydia fissana (Froelich, 1828) (N, S, Si, Sa)

  Cydia funebrana (Treitschke, 1835) (N, S, Si, Sa)

  Cydia gemmiferana (Treitschke, 1835) (N, S, Si, Sa)

  Cydia gilviciliana (Staudinger, 1859) (N?, S?, Sa)

  Cydia ilipulana Walsingham, 1903 (N, S)

  Cydia illutana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Cydia inquinatana Hübner, 1799 (N, Si)

  Cydia internana (Guenée, 1845) (N, S)

  Cydia interscindana (Moeschler, 1866) (N)

  Cydia intexta Kuznetsov, 1962 (N)

  Cydia janthinana (Duponchel, 1835) (N, S, Si, Sa)

  Cydia jungiella (Linnaeus, 1761) (N, S)

  Cydia larseni Rebel, 1903 (N)

  Cydia lathyrana (Hübner, 1822) (N, S, Si)

  Cydia leguminana (Zeller, 1846) (N)

  Cydia lobarzewskii Nowicki, 1860 (N)

  Cydia lunulana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Cydia medicaginis (Kuznetsov, 1962) (N)

  Cydia microgrammana (Guenée, 1845) (N, S, Si, Sa)

  Cydia milleniana (Adamczewski, 1967) (N)

  Cydia molesta (Busck, 1916) (N, S, Si, Sa)

  Cydia nebritana (Treitschke, 1830) (N, S, Sa)

  Cydia orobana Treitschke, 1830 (N, S, Si)

  Cydia oxytropidis (Martini, 1912) (N, S)

  Cydia pactolana (Zeller, 1840) (N)

  Cydia pallifrontana (Zeller, 1849) (N, S)

  Cydia plumbiferana Staudinger, 1871 (N, S)

  Cydia pomonella (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

  Cydia pyrivora (Danilevskii, 1947) (N, Si, Sa)

  Cydia rusticella (Clerk, 1759) (N, S, Si)

  Cydia selenana Zeller, 1847 (N, S, Si, Sa)

  Cydia semicinctana Kennel, 1901 (S)

  Cydia servillana (Duponchel, 1836) (N)

  Cydia sinana Felder, 1874 (N)

  Cydia splendana (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Cydia strobilella (Linnaeus, 1758) (N)

  Cydia succedana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Cydia tenebrosana (Duponchel, 1843) (N, S, Sa)

  Cydia ulicetana (Haworth, 1811) (S)

  Cydia zebeana (Saxesen, 1840) (N)

 

Pammene (Eucelis) Hübner, 1825

 

  Pammene (Eucelis) aurana (Fabricius, 1775) (N, S)



  Pammene (Eucelis) gallicana Guenée, 1894 (N)

 

Pammene (Pammene) Hübner, 1825

 

  Pammene (Pammene) albuginana Guenée, 1845 (N, S)



  Pammene (Pammene) amygdalana Duponchel, 1842 (N, S, Si, Sa)

  Pammene (Pammene) argyrana (Hübner, 1799) (N, S)

  Pammene (Pammene) aurita Razowski, 1991 (N, S)

  Pammene (Pammene) blockiana Herrich-Schaeffer, 1851 (N)

  Pammene (Pammene) clanculana Tengstroem, 1869 (N)

  Pammene (Pammene) cytisana (Zeller, 1847) (N?, S?, Si, Sa)

  Pammene (Pammene) fasciana (Linnaeus, 1761) (N, S, Si, Sa)

  Pammene (Pammene) gallicolana Lienig & Zeller, 1846 (N, S)

  Pammene (Pammene) germmana (Hübner, 1799) (N, S)

  Pammene (Pammene) inquilina Fletcher, 1938 (N, S)

  Pammene (Pammene) insulana (Guenée, 1845) (N)

  Pammene (Pammene) juniperana (Millière, 1858) (N, S)

  Pammene (Pammene) luedersiana Sorhagen, 1885 (N)

  Pammene (Pammene) obscurana (Stephens, 1834) (N)

  Pammene (Pammene) ochsenheimeriana (Lienig & Zeller, 1846) (N, S)

  Pammene (Pammene) oxycedrana (Millière, 1876) (N)

  Pammene (Pammene) populana (Fabricius, 1787) (N)

  Pammene (Pammene) querceti Gozmány, 1957 (S)

  Pammene (Pammene) regiana (Zeller, 1849) (N, S)

  Pammene (Pammene) rhediella (Clerck, 1759) (N, S, Si)

  Pammene (Pammene) spiniana (Duponchel, 1843) (N, S)

  Pammene (Pammene) splendidulana (Guenée, 1845) (N, S)

  Pammene (Pammene) trauniana ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Dichrorampha Guenée, 1845

 

  Dichrorampha acuminatana (Lienig & Zeller, 1846) (N, S, Si, Sa)



  Dichrorampha aeratana (Pierce & Metcalfe, 1915) (N, Si, Sa)

  Dichrorampha agilana (Tengstroem, 1847) (N)

  Dichrorampha alexandrae Passerin d'Entrèves, 1972 (N)

  Dichrorampha alpigenana Heinemann, 1863 (N)

  Dichrorampha alpinana (Treitschke, 1830) (N, S)

  Dichrorampha baixerasana Trematerra, 1991 (S) [E]

  Dichrorampha bugnionana (Duponchel, 1843) (N)

  Dichrorampha cacaleana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Dichrorampha chavanneana de La Harpe, 1855 (N)

  Dichrorampha consortana Stephens, 1852 (N)

  Dichrorampha distinctana Heinemann, 1863 (N, S)

  Dichrorampha eximia (Danilevsky, 1948) (S)

  Dichrorampha flavidorsana Knaggs, 1867 (N, Si)

  Dichrorampha forsteri Obraztsov, 1953 (N)

  Dichrorampha gemellana (Zeller, 1847) (N, S, Si, Sa)

  Dichrorampha gruneriana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N, S)

  Dichrorampha gueneeana Obraztsov, 1953 (N)

  Dichrorampha harpeana Frey, 1870 (N)

  Dichrorampha heegerana (Duponchel, 1843) (N)

  Dichrorampha incursana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Dichrorampha klimeschi Obraztsov, 1953 (N) [E]

  Dichrorampha klimeschiana Toll, 1955 (Si)

  Dichrorampha ligulana (Herrich-Schaeffer, 1851) (N)

  Dichrorampha montanana (Duponchel, 1843) (N)

  Dichrorampha nigrobrunneana (Toll, 1942) (N)

  Dichrorampha petiverella (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Dichrorampha plumbagana (Treitschke, 1830) (N, S, Si)

  Dichrorampha plumbana (Scopoli, 1763) (N, S, Sa)

  Dichrorampha sedatana Busck, 1906 (S)

  Dichrorampha senectana Guenée, 1845 (N)

  Dichrorampha sequana (Hübner, 1799) (N, S)

  Dichrorampha simpliciana Haworth, 1881 (N, S)

  Dichrorampha thomanni Huemer, 1991 (N)

 

Strophedra Herrich-Schaeffer, 1854

 

  Strophedra nitidana (Fabricius, 1794) (N, S)



  Strophedra weirana (Douglas, 1850) (S)

 

 


1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   17


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка