Arthropoda Class Hexapoda Order Lepidoptera




старонка13/17
Дата канвертавання24.04.2016
Памер1.33 Mb.
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17
S, Si, Sa)

  Scopula nemoraria (Hübner, [1799]) (N, S) (*)

  Scopula nigropunctata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)

  Scopula ornata (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)

  Scopula rubiginata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)

  Scopula submutata (Treitschke, 1828) (N, S, Si)

  Scopula subpunctaria (Herrich-Schäffer, [1847]) (N, S)

  Scopula ternata (Schrank, 1802) (N)

  Scopula tessellaria (Boisduval, 1840) (N, S, Si)

  Scopula turbidaria (Hübner, [1819]) (S, Si, Sa)

  Scopula umbelaria (Hübner, [1813]) (N, S)

  Scopula vigilata (Prout, 1913) (S, Si)

  Scopula virgulata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Glossotrophia Prout, 1913

 

  Glossotrophia alba Hausmann, 1993 (S, Si)



  Glossotrophia asellaria (Herrich-Schäffer, [1847]) (N, S, Si, Sa)

  Glossotrophia confinaria (Herrich-Schäffer, [1847]) (N, S, Si, Sa)

 

Idaea Treitschke, 1825

 

  Idaea albitorquata (Püngeler, 1908) (S, Si)



  Idaea antiquaria (Herrich-Schäffer, [1847]) (N, S)

  Idaea attenuaria (Rambur, 1833) (S, Si, Sa)

  Idaea aureolaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Idaea aversata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

  Idaea belemiata (Millière, 1868) (N, Si)

  Idaea biselata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Idaea calunetaria (Staudinger, 1859) (N, Si)

  Idaea camparia (Herrich-Schäffer, [1851]) (N, S, Si)

  Idaea circuitaria (Hübner, [1819]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea consanguinaria (Lederer, 1853) (S, Si)

  Idaea consolidata (Lederer, 1853) (S, Si)

  Idaea contiguaria (Hübner, [1799]) (N, S)

  Idaea degeneraria (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea determinata (Staudinger, 1876) (S, Si)

  Idaea deversaria (Herrich-Schäffer, [1847]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea dilutaria (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea dimidiata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)

  Idaea distinctaria (Boisduval, 1840) (N, S, Si, Sa)

  Idaea efflorata (Zeller, 1849) (N, S, Si, Sa)

  Idaea elongaria (Rambur, 1833) (N, S, Si, Sa)

  Idaea emarginata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa?) (*)

  Idaea eugeniata (Millière, 1870) (N)

  Idaea filicata (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea flaveolaria (Hübner, [1809]) (N, S)

  Idaea fuscovenosa (Goeze, 1781) (N, S, Si)

  Idaea humiliata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)

  Idaea infirmaria (Rambur, 1833) (N, S, Si, Sa)

  Idaea inquinata (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)

  Idaea laevigata (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)

  Idaea litigiosaria (Boisduval, 1840) (N, S, Si, Sa)

  Idaea longaria (Herrich-Schäffer, [1852]) (S, Si, Sa)

  Idaea manicaria (Herrich-Schäffer, [1851]) (Sa)

  Idaea mediaria (Hübner, [1819]) (N, S, Sa)

  Idaea minuscularia (Ribbe, 1912) (S)

  Idaea moniliata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Idaea muricata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Idaea nitidata (Herrich-Schäffer, 1861) (N)

  Idaea obliquaria (Turati, 1913) (S, Sa) [E]

  Idaea obsoletaria (Rambur, 1833) (N, S, Si, Sa)

  Idaea ochrata (Scopoli, 1763) (N, S, Si, Sa)

  Idaea ostrinaria (Hübner, [1813]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea pallidata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Idaea politata (Hübner [1793]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea predotaria (Hartig, 1951) (N, S, Sa)

  Idaea rainerii Hausmann, 1994 (Si)

  Idaea rhodogrammaria (Püngeler, 1913) (Sa)

  Idaea rubraria (Staudinger, 1871) (N, S, Si, Sa)

  Idaea rufaria (Hübner, [1799]) (N, S, Si)

  Idaea rusticata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa) (*)

  Idaea sardoniata (Homberg, 1912) (N?)

  Idaea sericeata (Hübner, [1813]) (N, S, Sa)

  Idaea serpentata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)

  Idaea straminata (Borkhausen, 1794) (N, S, Si, Sa)

  Idaea subrufaria (Staudinger, 1899) (S, Si)

  Idaea subsericeata (Haworth, 1809) (N, S, Si, Sa)

  Idaea sylvestraria (Hübner, [1799]) (N, S, Sa)

  Idaea trigeminata (Haworth, 1809) (N, S, Si, Sa)

  Idaea typicata (Guenée, 1857) (N, S)

  Idaea vesubiata (Millière, 1873) (N)

  Idaea virgularia (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)

  Idaea vulpinaria (Herrich-Schäffer, [1851]) (N, S, Si, Sa)

 

Emmiltis Hübner, [1825]

 

  Emmiltis pygmaearia (Hübner, [1809]) (N, S)



 

Cleta Duponchel, [1845]

 

  Cleta filacearia (Herrich-Schäffer, [1847]) (S)



  Cleta ramosaria (de Villers, 1789) (S?, Sa?) (*)

 

Rhodostrophia Hübner, [1823]

 

  Rhodostrophia calabra (Petagna, 1787) (N, S, Si)



  Rhodostrophia sicanaria (Zeller, 1852) (S, Si)

  Rhodostrophia vibicaria (Clerck, 1759) (N, S, Si)

 

Rhodometra Meyrick, 1892

 

  Rhodometra sacraria (Linnaeus, 1767) (N, S, Si, Sa)



 

Casilda Agenjo, 1952

 

  Casilda antophilaria (Hübner, [1813]) (S)



  Casilda consecraria (Staudinger, 1871) (Si, Sa)

 

Lythria Hübner, [1823]

 

  Lythria cruentaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Sa)



  Lythria plumularia (Freyer, 1831) (N, S)

  Lythria purpuraria (Linnaeus, 1758) (N, S)

 

Cataclysme Hübner, [1825]

 

  Cataclysme dissimilata (Rambur, 1833) (Sa)



  Cataclysme riguata (Hübner, [1813]) (N, S, Si)

 

Phibalapteryx Stephens, 1829

 

  Phibalapteryx virgata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)



 

Scotopteryx Hübner, [1825]

 

  Scotopteryx bipunctaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



  Scotopteryx chenopodiata (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Scotopteryx coarctaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Scotopteryx diniensis (Neuburger, 1906) (N, S)

  Scotopteryx luridata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Scotopteryx moeniata (Scopoli, 1763) (N, S)

  Scotopteryx mucronata (Scopoli, 1763) (N, S)

  Scotopteryx obvallaria (Mabille, 1867) (Sa) [E]

  Scotopteryx proximaria (Rambur, 1833) (Sa)

  Scotopteryx vicinaria (Duponchel, [1845]) (N)

 

Orthonama Hübner, [1825]

 

  Orthonama obstipata (Fabricius, 1794) (N, S, Si, Sa)



  Orthonama vittata (Borkhausen, 1794) (N)

 

Xanthorhoe Hübner, [1825]

 

  Xanthorhoe biriviata (Borkhausen, 1794) (N, S)



  Xanthorhoe conspectaria (Mann, 1859) (Si)

  Xanthorhoe designata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Xanthorhoe disjunctaria (La Harpe, 1860) (S, Si, Sa)

  Xanthorhoe ferrugata (Clerck, 1759) (N)

  Xanthorhoe fluctuata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Xanthorhoe incursata (Hübner, [1813]) (N)

  Xanthorhoe montanata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)

  Xanthorhoe munitata (Hübner, [1809]) (N)

  Xanthorhoe oxybiata (Millière, 1872) (N, S, Si, Sa)

  Xanthorhoe quadrifasciata (Clerck, 1759) (N, S?, Si) (*)

  Xanthorhoe spadicearia ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Xanthorhoe vidanoi Parenzan & Hausmann, 1993 (N, S, Si)

 

Catarhoe Herbulot, 1951

 

  Catarhoe basochesiata (Duponchel, 1831) (N, S, Si, Sa)



  Catarhoe cuculata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Catarhoe permixtaria (Herrich-Schäffer, 1851) (N)

  Catarhoe putridaria (Herrich-Schäffer, 1852)

        Catarhoe putridaria bulgariata (Millière, 1868) (N, S, Si, Sa)

  Catarhoe rubidata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Epirrhoe Hübner, [1825]

 

  Epirrhoe alternata (Müller, 1764) (N, S, Si)



  Epirrhoe galiata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Epirrhoe hastulata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Epirrhoe latevittata (Turati, 1913) (Sa) [E]

  Epirrhoe molluginata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Epirrhoe rivata (Hübner, [1813]) (N, S, Si)

  Epirrhoe timozzaria (Constant, 1884) (Sa) [E]

  Epirrhoe tristata (Linnaeus, 1758) (N, S)

 

Protorhoe Herbulot, 1951

 

  Protorhoe unicata (Guenée, 1857) (Si)



 

Costaconvexa Agenjo, 1949

 

  Costaconvexa polygrammata (Borkhausen, 1794) (N, S, Si, Sa)



 

Camptogramma Stephens, 1831

 

  Camptogramma bilineatum (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



  Camptogramma bistrigatum (Treitschke, 1828) (Sa)

 

Entephria Hübner, [1825]

 

  Entephria caesiata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



  Entephria cyanata (Hübner, [1809]) (N, S)

  Entephria flavata (Osthelder, 1929) (N)

  Entephria flavicinctata (Hübner, [1813]) (N, S, Si)

  Entephria infidaria (La Harpe, 1853) (N, S, Si)

  Entephria nobiliaria (Herrich-Schäffer, 1852) (N, S)

 

Larentia Treitschke, 1825

 

  Larentia clavaria (Haworth, 1809) (N, S, Si, Sa)



  Larentia malvata (Rambur, 1832) (S, Si, Sa)

 

Anticlea Stephens, 1831

 

  Anticlea badiata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



  Anticlea derivata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

 

Mesoleuca Hübner, [1825]

 

  Mesoleuca albicillata (Linnaeus, 1758) (N)



 

Pelurga Hübner, [1825]

 

  Pelurga comitata (Linnaeus, 1758) (N)



 

Lampropteryx Stephens, 1831

 

  Lampropteryx suffumata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Cosmorhoe Hübner, [1825]

 

  Cosmorhoe ocellata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



 

Nebula Bruand, [1846]

 

  Nebula achromaria (La Harpe, 1852) (N, S)



  Nebula ibericata (Staudinger, 1871) (Si)

  Nebula nebulata (Treitschke, 1828) (N, S)

  Nebula salicata (Hübner, 1799) (N, S, Si, Sa)

  Nebula senectaria (Herrich-Schäffer, 1852) (S)

  Nebula tophaceata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Eulithis Hübner, [1821]

 

  Eulithis mellinata (Fabricius, 1787) (N)



  Eulithis populata (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Eulithis prunata (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Eulithis pyraliata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Eulithis testata (Linnaeus, 1761) (N)

 

Ecliptopera Warren, 1894

 

  Ecliptopera capitata (Herrich-Schäffer, 1839) (N)



  Ecliptopera silaceata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Chloroclysta Hübner, [1825]

 

  Chloroclysta citrata (Linnaeus, 1761) (N)



  Chloroclysta miata (Linnaeus, 1758) (N, S, Sa)

  Chloroclysta siterata (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)

  Chloroclysta truncata (Hufnagel, 1767) (N, S)

 

Cidaria Treitschke, 1825

 

  Cidaria fulvata (Forster, 1771) (N, S, Si)



 

Plemyria Hübner, [1825]

 

  Plemyria rubiginata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



 

Pennithera Viidalepp, 1980

 

  Pennithera firmata (Hübner, [1822]) (N, S)



 

Thera Stephens, 1831

 

  Thera britannica (Turner, 1925) (S)



  Thera cembrae Kitt, 1912 (N)

  Thera cognata (Thünberg, 1792) (N, S)

  Thera cupressata (Geyer, [1831]) (N, S, Si, Sa)

  Thera juniperata (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Thera obeliscata (Hübner, 1787) (N, S)

  Thera stragulata (Hübner, [1809]) (N, S)

  Thera variata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Eustroma Hübner, [1825]

 

  Eustroma reticulatum ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



 

Electrophaes Prout, 1923

 

  Electrophaes corylata (Thünberg, 1792) (N)



 

Colostygia Hübner, [1825]

 

  Colostygia aptata (Hübner, [1813]) (N, S, Si)



  Colostygia aqueata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Colostygia austriacaria (Herrich-Schäffer, 1850) (N)

  Colostygia kitschelti (Rebel, 1934) (N) [E]

  Colostygia kollariaria (Herrich-Schäffer, 1848) (N)

  Colostygia laetaria (La Harpe, 1853) (N)

  Colostygia multistrigaria (Haworth, 1809) (N, S)

  Colostygia olivata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Colostygia pectinataria (Knoch, 1781) (N, S)

  Colostygia tempestaria (Herrich-Schäffer, 1851) (N)

  Colostygia turbata (Hübner, [1799]) (N)

 

Hydriomena Hübner, [1825]

 

  Hydriomena furcata (Thunberg, 1784) (N, S)



  Hydriomena impluviata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Hydriomena ruberata (Freyer, 1831) (N)

 

Coenocalpe Hübner, [1825]

 

  Coenocalpe lapidata (Hübner, [1809]) (N)



 

Horisme Hübner, [1825]

 

  Horisme aemulata (Hübner, [1813]) (N)



  Horisme aquata (Hübner, [1813]) (N)

  Horisme calligraphata (Herrich-Schäffer, 1839) (N)

  Horisme corticata (Treitschke, 1835) (N, S, Si)

  Horisme exoletata (Herrich-Schäffer, 1839) (Si) [E]

  Horisme predotai Bytinski-Salz, 1936 (Sa) [E]

  Horisme radicaria (La Harpe, 1855) (N, S, Si, Sa)

  Horisme tersata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Horisme vitalbata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

 

Melanthia Duponchel, 1829

 

  Melanthia alaudaria (Freyer, 1846) (N)



  Melanthia procellata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Pareulype Herbulot, 1951

 

  Pareulype berberata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Spargania Guenée, 1857

 

  Spargania luctuata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



 

Rheumaptera Hübner, 1822

 

  Rheumaptera hastata (Linnaeus, 1758) (N)



 

Hydria Hübner, 1822

 

  Hydria cervinalis (Scopoli, 1763) (N, S)



  Hydria montivagata (Duponchel, 1830) (N)

  Hydria undulata (Linnaeus, 1758) (N, S)

 

Triphosa Stephens, 1829

 

  Triphosa dubitata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



  Triphosa sabaudiata (Duponchel, 1830) (N, S)

 

Philereme Hübner, [1825]

 

  Philereme transversata (Hufnagel, 1767) (N, S)



  Philereme vetulata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Euphyia Hübner, [1825]

 

  Euphyia adumbraria (Herrich-Schäffer, 1851) (N, S)



  Euphyia biangulata (Haworth, 1809) (N)

  Euphyia cupreata (Herrich-Schäffer, 1839) (Si, Sa)

  Euphyia frustata (Treitschke, 1828) (N, S, Si, Sa)

  Euphyia mesembrina (Rebel, 1927) (N)

  Euphyia scripturata (Hübner, [1799]) (N, S)

  Euphyia unangulata (Haworth, 1809) (N, S?) (*)

 

Epirrita Hübner, 1822

 

  Epirrita autumnata (Borkhausen, 1794) (N, S)



  Epirrita christyi (Allen, 1906) (N, S)

  Epirrita dilutata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

 

Operophtera Hübner, [1825]

 

  Operophtera brumata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)



  Operophtera fagata (Scharfenberg, 1805) (N, S)

 

Solitanea Djakonov, 1924

 

  Solitanea mariae (Stauder, 1921) (N, S) [E]



 

Perizoma Hübner, [1825]

 

  Perizoma affinitatum (Stephens, 1831) (N, S)



  Perizoma albulatum ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Perizoma alchemillatum (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Perizoma bifaciatum (Haworth, 1809) (N, S, Si, Sa)

  Perizoma blandiatum ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Perizoma didymatum (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Perizoma flavofasciatum (Thunberg, 1792) (N, S)

  Perizoma hydratum (Treitschke, 1829) (N, S)

  Perizoma incultrarium (Herrich-Schäffer, 1848) (N)

  Perizoma lugdunarium (Herrich-Schäffer, 1855) (N, S)

  Perizoma minoratum (Treitschke, 1828) (N, S)

  Perizoma obsoletarium (Herrich-Schäffer, 1838) (N, S)

  Perizoma parallelolineatum (Retzius, 1783) (N, S)

  Perizoma sagittatum (Fabricius, 1787) (N)

  Perizoma taeniatum (Stephens, 1831) (N)

  Perizoma verberatum (Scopoli, 1763) (N, S)

 

Baptria Hübner, [1825]

 

  Baptria tibiale (Esper, 1791) (N)



 

Eupithecia Curtis, 1825

 

  Eupithecia abbreviata Stephens, 1831 (N, S, Si)



  Eupithecia abietaria (Goeze, 1781) (N, S)

  Eupithecia absinthiata (Clerck, 1759) (N, S, Si)

  Eupithecia actaeata (Walderdorff, 1869) (N)

  Eupithecia alliaria Staudinger, 1870 (N, S)

  Eupithecia analoga Djakonov, 1926 (N, S)

  Eupithecia assimilata Doubleday, 1856 (N, S)

  Eupithecia breviculata (Donzel, 1837) (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia carpophagata Staudinger, 1871 (N, S)

  Eupithecia cauchiata (Duponchel, 1830) (N, S)

  Eupithecia centaureata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia cocciferata Millière, 1864 (N, S, Sa)

  Eupithecia cretaceata (Packard, 1874) (N)

  Eupithecia cuculliaria (Rebel, 1901) (N, S)

  Eupithecia denotata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Eupithecia distinctaria Herrich-Schäffer, 1848 (N, S)

  Eupithecia dodoneata Guenée, 1857 (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia druentiata Dietze, 1902 (N, S)

  Eupithecia egenaria Herrich-Schäffer, 1848 (N, S)

  Eupithecia ericeata (Rambur, 1833) (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia exiguata (Hübner, [1813]) (N)

  Eupithecia expallidata Doubleday, 1856 (N, S)

  Eupithecia extraversaria Herrich-Schäffer, 1852 (N, S)

  Eupithecia extremata (Fabricius, 1787) (Si)

  Eupithecia gemellata Herrich-Schäffer, 1861 (N, S, Si)

  Eupithecia goossentiata Mabille, 1869 (N)

  Eupithecia graphata (Treitschke, 1828) (N, S)

  Eupithecia gratiosata Herrich-Schäffer, 1861 (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia gueneata Mabille, 1862 (N, S, Si)

  Eupithecia haworthiata Doubleday, 1856 (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia icterata (de Villers, 1789) (N, S, Si)

  Eupithecia immundata (Lienig & Zeller, 1846) (N)

  Eupithecia impurata (Hübner, [1813]) (N, S, Si)

  Eupithecia indigata (Hübner, [1813]) (N)

  Eupithecia innotata (Hufnagel, 1767) (N, S, Sa)

  Eupithecia insigniata (Hübner, [1790]) (N, S)

  Eupithecia intricata (Zetterstedt, [1839]) (N, S)

  Eupithecia inturbata (Hübner, [1817]) (N)

  Eupithecia irriguata (Hübner, [1813]) (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia lanceata (Hübner, [1825]) (N)

  Eupithecia laquaearia Herrich-Schäffer, 1848 (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia lariciata (Freyer, 1842) (N, S)

  Eupithecia limbata Staudinger, 1879 (N?) (*)

  Eupithecia liguriata Millière, 1884 (N, Si)

  Eupithecia linariata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Eupithecia lithographata (Cristhoph, 1887) (Sa)

  Eupithecia massiliata Millière, 1865 (S)

  Eupithecia millefoliata Rössler, 1866 (S, Si, Sa)

  Eupithecia nanata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Eupithecia ochridata Pinker, 1968 (N)

  Eupithecia oxycedrata (Rambur, 1833) (S, Sa)

  Eupithecia pantellata Millière, 1875 (Si)

  Eupithecia pauxillaria Boisduval, 1840 (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia phoeniceata (Rambur, 1834) (S, Si)

  Eupithecia pimpinellata (Hübner, [1813]) (N, S, Sa)

  Eupithecia plumbeolata (Haworth, 1809) (N, S)

  Eupithecia pulchellata (Stephens, 1831) (N, S)

  Eupithecia pusillata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Eupithecia pygmeata (Hübner, [1799]) (S)

  Eupithecia pyreneata Mabille, 1871 (N, S)

  Eupithecia santolinata Mabille, 1871 (Sa)

  Eupithecia sardoa Dietze, 1918 (Sa)

  Eupithecia satyrata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Eupithecia schiefereri Bohatsch, 1893 (N, S, Si)

  Eupithecia scopariata (Rambur, 1833) (S, Sa)

  Eupithecia selinata Herrich-Schäffer, 1861 (N, S)

  Eupithecia semigraphata (Bruand, [1851]) (N, S, Si)

  Eupithecia silenata (Assmann, 1848) (N)

  Eupithecia silenicolata Mabille, 1867 (N, S)

  Eupithecia simpliciata (Haworth, 1809) (N, S)

  Eupithecia sinuosaria (Eversmann, 1848) (N)

  Eupithecia spissilineata Mentzer, 1846 (S)

  Eupithecia subfuscata (Haworth, 1809) (N, S)

  Eupithecia subumbrata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Eupithecia succenturiata (Linnaeus, 1758) (N, Si)

  Eupithecia tantillaria Boisduval, 1840 (N, S)

  Eupithecia tenuiata (Hübner, [1813]) (N, S)

  Eupithecia thalictrata Püngeler, 1902 (N)

  Eupithecia tripunctaria Herrich-Schäffer, 1852 (N)

  Eupithecia trisignaria Herrich-Schäffer, 1848 (N, S)

  Eupithecia ultimaria Boisduval, 1840 (S)

  Eupithecia undata (Freyer, 1840) (N, S)

  Eupithecia unedonata Mabille, 1868 (S, Si, Sa)

  Eupithecia valerianata (Hübner, [1813]) (N)

  Eupithecia venosata (Fabricius, 1787) (N, S, Si, Sa)

  Eupithecia veratraria Herrich-Schäffer, 1850 (N, S)

  Eupithecia virgaureata Doubleday, 1861 (N, S)

  Eupithecia vulgata (Haworth, 1809) (N, S)

 

Gymnoscelis Mabille, 1868

 

  Gymnoscelis rufifasciata (Haworth, 1809) (N, S, Si, Sa)



 

Chloroclystis Hübner, [1825]

 

  Chloroclystis v-ata (Haworth, 1809) (N, S)



 

Rhinoprora Warren, 1895

 

  Rhinoprora chloerata (Mabille, 1870) (N, S)



  Rhinoprora debiliata (Hübner, [1817]) (N, S)

  Rhinoprora rectangulata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

 

Anticollix Prout, 1938

 

  Anticollix sparsatus (Treitschke, 1828) (N, S)



 

Chesias Treitschke, 1825

 

  Chesias legatella ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



  Chesias rufata (Fabricius, 1775) (N, S, Sa)

 

Carsia Hübner, [1825]

 

  Carsia sororiata (Hübner, [1813]) (N)



 

Aplocera Stephens, 1827

 

  Aplocera corsalta (Schawerda, 1928) (Sa) [E]



  Aplocera efformata (Guenée, 1857) (N, S, Si?) (*)

  Aplocera lythoxylata (Hübner, [1799]) (N, S)

  Aplocera plagiata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)

  Aplocera praeformata (Hübner, [1826]) (N, S)

  Aplocera simpliciata (Treitschke, 1835) (N)

 

Odezia Boisduval, 1840

 

  Odezia atrata (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Schistostege Hübner, [1825]

 

  Schistostege decussata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Lithostege Hübner, [1825]

 

  Lithostege duponchelli Prout, 1938 (S, Si)



  Lithostege farinata (Hufnagel, 1767) (N, S)

  Lithostege griseata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Venusia Curtis, 1839

 

  Venusia cambrica Curtis, 1839 (N)



 

Euchoeca Hübner, [1823]

 

  Euchoeca nebulata (Scopoli, 1763) (N, S)



 

Asthena Hübner, [1825]

 

  Asthena albulata (Hufnagel, 1767) (N, S)



  Asthena anseraria (Herrich-Schäffer, 1855) (N, S)

 

Hydrelia Hübner, [1825]

 

  Hydrelia flammeolaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)



  Hydrelia sylvata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

 

Minoa Treitschke, 1825

 

  Minoa murinata (Scopoli, 1763) (N, S, Si)



 

Lobophora Curtis, 1825

 

  Lobophora halterata (Hufnagel, 1767) (N, S)



 

Trichopteryx Hübner, [1825]

 

  Trichopteryx carpinata (Borkhausen, 1794) (N, S)



  Trichopteryx polycommata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

 

Epilobophora Inoue, 1943

 

  Epilobophora sabinata (Geyer, [1831]) (N)



 

Pterapherapteryx Curtis, 1825

 

  Pterapherapteryx sexalata (Retzius, 1783) (N)



 

Celonoptera Lederer, 1862

 

  Celonoptera mirificaria Lederer, 1862 (N, S, Si)



 

Nothocasis Prout, 1937

 

  Nothocasis sertata (Hübner, [1817]) (N, S)



 

Acasis Duponchel, [1845]

 

  Acasis viretata (Hübner, [1799]) (N)



 

Abraxas Leach, [1815]

 

  Abraxas grossulariatus (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Calospilos Hübner, [1825]

 

  Calospilos pantarius (Linnaeus, 1767) (N, S, Si, Sa)



  Calospilos sylvatus (Scopoli, 1763) (N)

 

Lomaspilis Hübner, [1825]

 

  Lomaspilis marginata (Linnaeus, 1758) (N, S, Sa?) (*)



 

Ligdia Guenée, 1857

 

  Ligdia adustata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



 

Stegania Guenée, 1844

 

  Stegania cararia (Hübner, 1790) (N)



  Stegania trimaculata (de Villers, 1789) (N, S, Si, Sa)

 

Semiothisa Hübner, 1818

 

  Semiothisa aestimaria (Hübner, [1809]) (N, S, Si, Sa)



  Semiothisa alternata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Semiothisa artesiaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Semiothisa carbonaria (Clerck, 1759) (N)

  Semiothisa clathrata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Semiothisa glarearia (Brahm, 1791) (N, S, Si)

  Semiothisa liturata (Clerck, 1759) (N, S)

  Semiothisa notata (Linnaeus, 1758) (N, S)

  Semiothisa rippertaria (Duponchel, 1830) (N, S, Si?) (*)

  Semiothisa signaria (Hübner, [1809]) (N, S)

 

Bichroma Guppemberg, 1887

 

  Bichroma famula (Esper, 1787) (N, S)



 

Isturgia Hübner, [1823]

 

  Isturgia limbaria (Fabricius, 1775) (N)



 

Itame Hübner, [1823]

 

  Itame brunneata (Thunberg, 1784) (N)



  Itame messapiaria Sohn-Retel, 1929 (S) [E]

  Itame sparsaria (Hübner, [1813]) (N, S)

  Itame spodiaria Lefebre, 1831 (S, Si)

  Itame wauaria (Linnaeus, 1758) (N, S)

 

Tephrina Guenée, 1845

 

  Tephrina arenacearia ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)



  Tephrina assimilaria (Rambur, 1833) (Sa) [E]

  Tephrina murinaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

 

Enconista Lederer, 1853

 

  Enconista miniosaria (Duponchel, 1829) (N?) (*)



 

Rhoptria Guenée, 1857

 

  Rhoptria asperaria (Hübner, [1817]) (N, S, Si, Sa)



 

Pygmaena Boisduval, 1840

 

  Pygmaena fusca (Thunberg, 1792) (N)



 

Cepphis Hübner, [1823]

 

  Cepphis advenaria (Hübner, 1790) (N, S)



 

Petrophora Hübner, 1811

 

  Petrophora binaevata (Mabille, 1869) (Sa) [E]



  Petrophora chlorosata (Scopoli, 1763) (N, S, Sa)

  Petrophora convergata (de Villers, 1789) (N)

  Petrophora narbonea (Linnaeus, 1767) (N)

 

Plagodis Hübner, [1823]

 

  Plagodis dolabraria (Linnaeus, 1767) (N, S, Si)



  Plagodis pulveraria (Linnaeus, 1758) (N)

 

Pachycnemia Stephens, 1829

 

  Pachycnemia hippocastanaria (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)



 

Sthanelia Boisduval, 1840

 

  Sthanelia benesignata (Bellier, 1861) (Sa) [E]



  Sthanelia tibiaria (Rambur, 1829) (N, S)

 

Opisthograptis Hübner, [1823]

 

  Opisthograptis luteolata (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)



 

Epione Duponchel, 1829

 

  Epione parallelaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



  Epione repandaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Sa)

 

Pseudopanthera Hübner, [1823]

 

  Pseudopanthera macularia (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Hypoxystis Prout, 1915

 

  Hypoxystis pluviaria (Fabricius, 1787) (N)



 

Apeira Gistel, 1848

 

  Apeira syringaria (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Artiora Meyrick, 1892

 

  Artiora evonymaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)



 

Ennomos Treitschke, 1825

 

  Ennomos alniarius (Linnaeus, 1758) (N, S)



  Ennomos autumnarius (Werneburg, 1859) (N)

  Ennomos erosarius ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Ennomos fuscantarius (Haworth, 1809) (N, S)

  Ennomos quercarius (Hübner, [1813]) (N, S, Si)

  Ennomos quercinarius (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)

 

Selenia Hübner, [1823]

 

  Selenia dentaria (Fabricius, 1775) (N, S)



  Selenia lunularia (Hübner, 1788) (N, S, Si)

  Selenia tetralunaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Si)

 

Odontopera Stephens, 1831

 

  Odontopera bidentata (Clerck, 1759) (N, S)



 

Crocallis Treitschke, 1825

 

  Crocallis auberti (Oberthur, 1883) (Si)



  Crocallis boisduvalaria (Lucas, 1848) (S, Si)

  Crocallis dardoinaria (Donzel, 1840) (Si, Sa)

  Crocallis elinguaria (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

  Crocallis tusciaria (Borkhausen, 1793) (N, S, Si)

 

Ourapteryx Leach, 1814

 

  Ourapteryx sambucaria (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Colotois Hübner, [1823]

 

  Colotois pennaria (Linnaeus, 1761) (N, S, Si, Sa)



 

Angerona Duponchel, 1829

 

  Angerona prunaria (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Apocheima Hübner, [1825]

 

  Apocheima hispidaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



  Apocheima pilosaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

 

Lycia Hübner, [1825]

 

  Lycia alpina (Sulzer, 1776) (N)



  Lycia florentina (Stefanelli, 1882) (N, S)

  Lycia graecaria (Staudinger, 1861) (N, S)

  Lycia hirtaria (Clerck, 1759) (N, S, Sa)

  Lycia isabellae (Harrison, 1914) (N)

  Lycia lapponaria (Boisduval, 1840) (N)

  Lycia pomonaria (Hübner, 1790) (N)

 

Biston Leach, [1815]

 

  Biston betularius (Linnaeus, 1758) (N, S)



  Biston stratarius (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)

 

Apochima Agassiz, 1847

 

  Apochima flabellaria (Heeger, 1838) (N, S, Si, Sa)



 

Chemerina Boisduval, 1840

 

  Chemerina caliginearia (Rambur, 1833) (N, S, Si, Sa)



 

Agriopis Hübner, [1825]

 

  Agriopis aurantiaria (Hübner, [1799]) (N, S, Sa)



  Agriopis bajaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Agriopis leucophaearia ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Agriopis marginaria (Fabricius, 1776) (N, S, Si, Sa)

 

Erannis Hübner, [1825]

 

  Erannis ankeraria (Staudinger, 1861) (S)



  Erannis defoliaria (Clerck, 1759) (N, S, Si, Sa)

 

Crocota Hübner, [1823]

 

  Crocota lutearia (Fabricius, 1794) (N, S)



 

Athroolopha Lederer, 1853

 

  Athroolopha chrysitaria (Hübner, [1831]) (Si)



  Athroolopha pennigeraria (Hübner, [1813]) (N, Si)

 

Eurranthis Hübner, [1823]

 

  Eurranthis plummistaria (de Villers, 1789) (N)



 

Nychiodes Lederer, 1853

 

  Nychiodes amygdalaria (Herrich-Schäffer, 1847) (S)



  Nychiodes andalusiaria Millière, 1865 (Si)

  Nychiodes obscuraria (de Villers, 1789) (N, S, Si)

  Nychiodes ragusaria Millière, 1881 (S, Si)

 

Menophra Moore, 1887

 

  Menophra abruptaria (Thunberg, 1792) (N, S, Si, Sa)



  Menophra harterti (Rotschild, 1912) (Sa)

  Menophra japygiaria (O. Costa, 1849) (N, S, Si, Sa) [E]

  Menophra nychtemeraria (Geyer, [1831]) (N?, Si) (*)

 

Megalycinia Wehrli, 1939

 

  Megalycinia serraria (A. Costa, 1881) (N, S, Si) [E]



 

Synopsia Hübner, [1825]

 

  Synopsia sociaria (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)



 

Calamodes Guenée, 1857

 

  Calamodes occitanaria (Duponchel, 1829) (N)



  Calamodes subscudularia (Turati, 1919) (Si)

 

Ekboarmia Wehrli, 1943

 

  Ekboarmia atlanticaria (Staudinger, 1859) (Sa)



 

Sardocyrnia Wehrli, 1943

 

  Sardocyrnia bastelicaria (Bellier, 1862) (Sa)



 

Peribatodes Wehrli, 1943

 

  Peribatodes dragone de Laever & Parenzan, 1985 (S)



  Peribatodes ilicarius (Herrich-Schäffer, 1852) (N)

  Peribatodes perversarius (Boisduval, 1840) (N)

  Peribatodes rhomboidarius ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Peribatodes secundarius (Esper, 1794) (N, S, Sa)

  Peribatodes umbrarius (Hübner, [1809]) (N, S, Si, Sa)

 

Selidosema Hübner, [1823]

 

  Selidosema ambustarium (Hübner, [1831]) (S, Si)



  Selidosema brunnearium (de Villers, 1789) (N, S, Si)

  Selidosema parenzani Hausmann, 1993 (Si)

  Selidosema plumarium ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

  Selidosema taeniolarium (Hübner, [1813]) (N)

 

Cleora Curtis, 1825

 

  Cleora cinctaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Sa)



 

Deileptenia Hübner, [1825]

 

  Deileptenia ribeata (Clerck, 1759) (N)



 

Alcis Curtis, 1826

 

  Alcis jubatus (Thunberg, 1788) (N)



  Alcis maculatus (Staudinger, 1892) (N)

  Alcis repandatus (Linnaeus, 1758) (N, S, Si)

 

Hypomecis Hübner, 1821

 

  Hypomecis punctinalis (Scopoli, 1763) (N, S)



  Hypomecis roboraria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si?) (*)

  Hypomecis viertlii (Bohatsch, 1883) (S)

 

Cleorodes Warren, 1894

 

  Cleorodes lichenarius (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)



 

Fagivorina Wehrli, 1943

 

  Fagivorina arenaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)



 

Ascotis Hübner, [1825]

 

  Ascotis selenaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



 

Ectropis Hübner, [1825]

 

  Ectropis crepuscularia ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)



 

Paradarisa Warren, 1894

 

  Paradarisa consonaria (Hübner, [1799]) (N, S)



 

Parectropis Sato, 1980

 

  Parectropis similaria (Hufnagel, 1767) (N, S)



 

Aethalura McDunnough, 1920

 

  Aethalura punctulata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Ematurga Lederer, 1853

 

  Ematurga atomaria (Linnaeus, 1758) (N, S, Si, Sa)



 

Adactylotis Hübner, [1823]

 

  Adactylotis contaminaria (Hübner, [1813]) (N, S, Si)



 

Tephronia Hübner, [1825]

 

  Tephronia codetaria (Oberthür, 1881) (Si, Sa)



  Tephronia cremiaria (Freyer, 1838) (N, S?) (*)

  Tephronia oranaria (Staudinger, 1892) (N)

  Tephronia sepiaria (Hufnagel, 1767) (N, S, Si, Sa)

 

Bupalus Leach, [1815]

 

  Bupalus piniarius (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Cabera Treitschke, 1825

 

  Cabera exanthemata (Scopoli, 1763) (N, S)



  Cabera pusaria (Linnaeus, 1758) (N, S)

 

Lomographa Hübner, [1825]

 

  Lomographa bimaculata (Fabricius, 1775) (N, S)



  Lomographa distinctata (Herrich-Schäffer, 1839) (N?) (*)

  Lomographa temerata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Theria Hübner, [1825]

 

  Theria primaria (Haworth, 1809) (N, S)



  Theria rupicapraria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Campaea Lamarck, 1816

 

  Campaea honoraria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)



  Campaea margaritata (Linnaeus, 1767) (N, S, Si, Sa)

 

Hylaea Hübner, 1822

 

  Hylaea fasciaria (Linnaeus, 1758) (N, S)



 

Puengeleria Rougemont, 1903

 

  Puengeleria capreolaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Odontognophos Wehrli, 1951

 

  Odontognophos dumetatus (Treitschke, 1827) (N, S)



 

Gnophos Treitschke, 1825

 

  Gnophos furvatus ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



  Gnophos obfuscatus ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

 

Dicrognophos Wehrli, 1951

 

  Dicrognophos perspersatus (Treitschke, 1827) (N?) (*)



  Dicrognophos sartatus (Treitschke, 1827) (S, Si, Sa)

 

Charissa Curtis, 1826

 

  Charissa bellieri Oberthür, 1913 (Sa) [E]



  Charissa obscurata ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si, Sa)

  Charissa predotae (Schawerda, 1929) (Si)

 

Kemtrognophos Wehrli, 1951

 

  Kemtrognophos ambiguatus (Duponchel, 1830) (N)



  Kemtrognophos onustarius (Herrich-Schäffer, 1852) (N, S, Si, Sa)

 

Costignophos Wehrli, 1951

 

  Costignophos italohelveticus (Rezbanyai-Reser, 1986) (N)



  Costignophos pullatus ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S, Si)

 

Neognophina Wehrli, 1946

 

  Neognophina supinaria (Mann, 1854) (S)



 

Rhopalognophos Wehrli, 1951

 

  Rhopalognophos glaucinarius (Hübner, [1799]) (N, S, Si)



 

Euchrognophos Wehrli, 1951

 

  Euchrognophos corsicus (Oberthür, 1913) (Sa) [E]



  Euchrognophos mucidarius (Hübner, [1799]) (N, S, Si, Sa)

  Euchrognophos variegatus (Duponchel, 1830) (N, S, Si)

 

Yezognophos Matsumura, 1927

 

  Yezognophos andereggarius (La Harpe, 1852) (N)



  Yezognophos dilucidarius ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N)

  Yezognophos dognini (Thierry-Mieg, 1910) (N)

  Yezognophos operarius (Hübner, [1813]) (N)

  Yezognophos serotinarius ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)

  Yezognophos vittarius (Thunberg, 1788) (N)

 

Elophos Boisduval, 1840

 

  Elophos caelibarius (Herrich-Schäffer, 1848) (N)



  Elophos zellerarius (Freyer, 1836) (N)

 

Sciadia Hübner, 1822

 

  Sciadia tenebraria (Esper, [1806]) (N)



 

Psodos Treitschke, 1827

 

  Psodos quadrifaria (Sulzer, 1776) (N)



 

Glacies Millière, 1874

 

  Glacies alpinata (Scopoli, 1763) (N)



  Glacies alticolaria (Mann, 1853) (N)

  Glacies baldensis (Wolfsberger, 1966) (N) [E]

  Glacies bentelii (Rätzer, 1890) (N)

  Glacies canaliculata (Hochenwarth, 1785) (N)

  Glacies coracina (Esper, 1805) (N)

  Glacies noricana (Wagner, 1898) (N?) (*)

  Glacies perlinii (Turati, 1914) (N) [E]

  Glacies spitzi (Rebel, 1906) (N)

 

Siona Duponchel, 1829

 

  Siona lineata (Scopoli, 1763) (N, S, Si)



 

Chariaspilates Wehrli, 1953

 

  Chariaspilates formosaria (Eversmann, 1837) (N)



 

Aspitates Treitschke, 1825

 

  Aspitates gilvaria ([Denis & Schiffermüller], 1775) (N, S)



 

Semiaspilates Wehrli, 1953

 

  Semiaspilates ochrearius (Rossi, 1794) (N, S, Si, Sa)



 

Dyscia Hübner, [1825]

 

  Dyscia conspersaria (Fabricius, 1775) (N, S)



  Dyscia lentiscaria (Donzel, 1837) (N)

  Dyscia raunaria (Freyer, 1852) (N, S)

  Dyscia sicanaria (Oberthür, 1923) (S, Si, Sa)

 

Perconia Hübner, [1823]

 

  Perconia strigillaria (Hübner, 1787) (N, S, Si)



 

Onychora Meyrick, 1892

 

  Onychora agaritharia (Dardoin, 1842) (N)



 

Compsoptera Blanchard, 1845

 

  Compsoptera aemiliorum Raineri, 1994 (S, Sa) (*)



  Compsoptera argentaria (Herrich-Schäffer, 1848) (Si)

  Compsoptera jourdanaria (Serres, 1826) (Sa)

  Compsoptera opacaria (Hübner, [1819]) (N, S, Sa)

 

 


1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка