Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, асобы, якія садзейнічалі партызанскаму руху і антыфашысцкаму падполлю




Дата канвертавання24.03.2016
Памер336.91 Kb.
Загінуўшыя партызаны, падпольшчыкі, асобы, якія садзейнічалі партызанскаму руху і антыфашысцкаму падполлю

ВАЙНІЛАЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЕСКА АСТРАВЫ

ВЯРГЕЙЧЫК Адам Васільевіч, н. у 1897, партызан, расстраляны ў 1943.

КАНАПЕЛЬКА Канстанцін Севасцьянавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Гарадзішча.

САКАЛОЎСКАЯ Наталля Данілаўна, н. у 1920, партызанка, расстраляна ў 1943.

САКАЛОЎСКІ Іван Мікалаевіч, н. у 1918, партызан, расстраляны.

ХАРЭК Сцяпан Максімавіч, партызан, загінуў у студзені 1943 у в. Макаўе Асіповіцкага р-на.

ШАРАЯ Соф'я Рыгораўна, н. у 1915, партызанка, расстраляна.

ВЁСКА ВАЙНІЛАВА

МАРОЗАЎ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1923, партызан, прапаў без вестак у чэрвені 1943.

НЯБОРСКІ Уладзімір Захаравіч, н. у 1927, партызан, загінуў у 1944.

ТОЛСЦІК Мікалай Мікалаевіч, н. у 1922, парты­зан.

ВЁСКА ДЫЯ

ВЕРАБЕЙ Трафім Аляксеевіч, н. у 1920, парты­зан.

ГРЫБОК Павел Сідаравіч, н. у 1906, партызан, загінуў у 1942.

ВЁСКА КУКАЛЕЎКА

ГАЙДУК Уладзімір Мікалаевіч, партызан, прапаў без вестак у лютым 1944.

МАКЕЙЧЫК Кацярына Аўдзееўна, н. у 1918, партызанка, загінула ў 1944.

СУСЛАЎ Васіль Аляксандравіч, н. у 1919, партызан, загінуў 1.7.1943.

ВЁСКА ЛЫСАЯ ГАРА

ДАДАЛКА Васіль Васільевіч, н. у 1916, парты­зан, загінуў у 1943.

КАЛТОВІЧ Сцяпан Майсеевіч, н. у 1923, парты­зан, расстраляны.

ВЁСКА РУДНЯ-АСТРАВІТАЯ

БАДЗЯНКОЎ Васіль Прохаравіч, н. у 1911, партызан, загінуў 12.4.1943, пахаваны ў в. Іванічы.

ЦЫУНЧЫК Сяргей Ігнацьевіч, н. у 1911, парты­зан, загінуў 7.3.1944, пахаваны ў в. Майзарова.

ЯНКОЎСКІ Іосіф Адольфавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў 6.6.1943, пахаваны ў в. Кукалеўка.

ВЁСКА ХВОЙНІКІ

ПЯНЬКОЎСКІ Пётр Антонавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 30.7.1943, пахаваны ў в. Іванічы.

ВАЛЕВАЧОЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА БУДА

НІКАЛАЕВІЧ Мікалай Мацвеевіч, н. у 1897, партызан, загінуў 26.2.1944, пахаваны ў в. Сокал.

ВЁСКА ВАЛЕВАЧЫ

ГАЛУБЕЦ Мікалай Трафімавіч, н. у 1924, партызан, загінуў 17.12.1943.

ВЕСКА ГРАБЁНКА

АНДРОНЧЫК Іван Сцяпанавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 14.7.1943, пахаваны ў в. Грабёнка.

ЖУК Іван Мікалаевіч, н. у 1925, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Майзарова.

ЗЯНЕВІЧ Васіль Паўлавіч, н. у 1922, партызан, прапаў без вестак у лютым 1944.

ТРЫПУЗ Фёдар Данілавіч, н. у 1922, партызан, загінуў 14.7.1943, пахаваны ў в. Грабёнка.

ВЕСКА ЗАЛЕССЕ

КРУК Уладзімір Цімафеевіч, н. у 1919, парты­зан, загінуў 11.7.1943, пахаваны ў в. Новая Балочка.

ВЕСКА ЗГУРСК

ГУЗ Васіль Іванавіч, н. у 1921, партызан, прапаў без вестак у лютым 1944.

ВЕСКА ІЛЬІНКА

ГНЕДЧЫК Уладзімір Юр'евіч, н. у 1924, парты­зан, памёр ад ран 11.1.1944, пахаваны ў в. Калодзежы.

ВЕСКА КАМЕЙКІ

КАРОЛЬ Іван Іванавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 2.8.1943, пахаваны ў в. Ст. Табарка.

ТАБОЛІН Іван Анісімавіч, н. у 1919, партызан, загінуў 10.12.1943, пахаваны ў в. Лучное.

ТАБОЛІН Рыгор Мацвеевіч (Майсеевіч), н. у 1924, партызан, загінуў 15.12.1943.

ВЕСКА КРАСНАЯ НІВА

БАБОВІЧ Іосіф Францавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў у сакавіку 1942, пахаваны ў в. Грэбля.

ВЕСКА КРЫВАПОЛЛЕ

АЖАР Рыгор Лявонавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 18.8.1943, пахаваны ў в. Ачыжа.

ЗАБАЎСКІ Аляксандр Пятровіч, партызан, загінуў 4.4.1944, пахаваны ў в. Крываполле.

ВЕСКА НЕЖАЎКА

ПАЧАСУЙ Іван Фёдаравіч, н. у 1926, партызан, загінуў 6.7.1944, пахаваны ў в. Нежаўка.

РАВОЦЬКА Вольга Маркаўна, падпольшчыца, расстраляна, пахавана ў г. Чэрвень.

РАВОЦЬКА Соф'я Маркаўна, падпольшчыца, расстраляна, пахавана ў г. Чэрвень.

ВЕСКА ЧАРНАГРАДЗЬ

ПАГІРНІЦКІ Фрома Антонавіч, н. у 1922, партызан, прапаў без вестак у чэрвені 1944.

ВЕСКА ЯГОДКА

КАЗЛОЎСКІ Антон Мікалаевіч, н. у 1923, партызан, загінуў 13.7.1944, пахаваны ў в. Ялча.

НЯВЕЙКА Сяргей Якаўлевіч, н. у 1912, парты­зан.

ГРАБЯНЕЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЕСКА АРЭХАЎКА

МАРТЫНЮК Рыгор Майсеевіч, н. у 1887, сувязны, загінуў у маі 1942, пахаваны ў г. Чэрвень.

РАЧКОЎСКІ Вікенцій Іванавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 24.4.1944.

ВЕСКА АЧЫЖА

ГАЛКО Фёдар Іванавіч, партызан.

ГАНТАРЭНКА Іван Сямёнавіч, партызан, загінуў 25.8.1943.

ДЗЕНІСЕВІЧ Васіль Прохаравіч, партызан, загінуў 2.7.1944, пахаваны ў в. Ачыжа.

ЛАДУЦЬКА Аляксандр Мікалаевіч, партызан.

ПАРХОМЧЫК Міхаіл Сцяпанавіч, партызан; загінуў 1.5.1944, пахаваны ва ўр. Баруслава Пухавіцкага р-на.

ПАРХОМЧЫК Уладзімір Мікалаевіч, парты­зан.

ПАСКРОБКА Аляксей Адамавіч, н. у 1920, партызан.

ПАСКРОБКА Мікалай Пятровіч, партызан.

ПАСКРОБКА Пётр Аляксандравіч, партызан.

ВЕСКА ГРАБЯНЕЦ

АПІМАШКА Фёдар Васільевіч, н. у 1920, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ва ўр. Барус­лава Пухавіцкага р-на.

ДАВІДОВІЧ Міхаіл Пракоф'евіч, партызан, загінуў у 1944.

МАЛІШЭЎСКІ Канстанцін П., падпольшчык, загінуў у 1943.

МАЛІШЭЎСКІ Міхаіл Апанасавіч, н. у 1924, партызан, загінуў 2.5.1944.

МУДРЫ Адам Іванавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 20.10.1942.

ПАДМАЗА Хацкель Рубінавіч, н. у 1910, парты­зан, загінуў 2.7.1944.

ВЁСКА ДЗЕРЦІ

ГАНЧАРЫК Мікалай Мікалаевіч, н. у 1930, партызан, загінуў 3.5.1944, пахаваны ў в. Грабянец.

ГАНЧАРЫК Настасся Апанасаўна, н. у 1908, партызанка, загінула ў сакавіку 1944, пахавана ў в. Грабянец.

ВЁСКА ДУБРОВА

СУГАКА Аляксандр Мікітавіч, н. у 1924, парты­зан, пахаваны ў в. Лапічы Пухавіцкага р-на.

ХАРЫТОНЧЫК Леанід Іосіфавіч, партызан.

ВЁСКА ЗАГРАДДЗЕ

БЛІНОЎ Акім Піліпавіч, н. у 1918, партызан, загінуў 17.12.1943, пахаваны ў в. Слабада Пухавіцкага р-на.

ВЕСКА МАЙЗАРОВА

ШАМЕЦЬКА Уладзімір Мікалаевіч, партызан, загінуў 8.2.1943, пахаваны на ст. Жодзіна Смалявіцкага р-на.

ВЕСКА НОВАСЯЛЕННЕ

АЛЯШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў 22.5.1944.

ГІРЫЧ Іван Ульянавіч, падполыпчык, расстра­ляны ў верасні 1941.

ВЁСКА НІВІШЧА

ЗЯНЕВІЧ Андрэй Андрэевіч, партызан, загінуў 26.2.1943, пахаваны ў в. Макаўе Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

МУДРЫ Уладзімір Ільіч, н. у 1922, партызан, загінуў 23.11.1943, пахаваны ў в. Лазавое.

ЧАЛАДЗЮК Іван Емяльянавіч, партызан, загінуў 8.8.1943, пахаваны ў п. Вецер.

ВЕСКА ПАЛЬЧЫК

АШЭЙЧЫК Якаў Адамавіч, н. у 1924, парты­зан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Клінок.

ВЁСКА ПАПОВА ГРАДА

КАЛОША Лука Кірылавіч, н. у 1900, партызан, загінуў 22.2.1944, пахаваны ў в. Слабада Пухавіцкага р-на.

ШКАТУЛА Яўген Фёдаравіч, н. у 1920, парты­зан, загінуў 29.11.1943.

ВЁСКА СКРАБІНКА

МАЛІШЭЎСКІ Вітольд Мікалаевіч, н. у 1915, партызан, загінуў 1.7.1944, пахаваны ў в. Грабянец.

МАЛІШЭЎСКІ Эдмунд Мікалаевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 17.1.1944, пахаваны ў в. Узгурск.

МАТУСЕВІЧ Марыя Мамертаўна, н. у 1919, партызанка, пасля жорсткіх катаванняў расстраляна 6.3.1943, пахавана ў г. Чэрвень.

ПАСКРОБКА Адам Піліпавіч, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Баруслава Пухавіцкага р-на.

ПЯТРОЎСКІ Вільгельм Эдуардавіч, падпольшчык, расстраляны, пахаваны ў г. Чэрвень.

ВЁСКА УСОХІ

КАСПЕРСКІ Антон Казіміравіч, партызан, загінуў у 1942.

ПАЛІНЕВІЧ Антон Станіслававіч, партызан.

ВЁСКА ЧОРНЫ БРОД

ГАРЭЦКІ Уладзімір Уладзіміравіч, партызан, загінуў у 1943, пахаваны ў в. Хіцоны.

ЛАЗАРЭВІЧ Фёдар Пятровіч, партызан, загінуў у 1943.

КАЛОДЗЕЖСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА АСІНАЎКА

ГРЫБКО Фёдар Аляксандравіч, н. у 1910, партызан, прапаў без вестак 10.2.1944.

ВЁСКА ВОСАВА

ГАНЧАРЫК Віктар Мікалаевіч, н. у 1920, парты­зан, загінуў 7.7.1943, пахаваны ў в. Зенанполле.

ВЁСКА ЗАРЭЧЧА

ШУТ Васіль Мікалаевіч, н. у 1923, партызан, загінуў 7.2.1944, пахаваны ў в. Фёдараўск.

ВЁСКА КАЛОДЗЕЖЫ

ГІРЛОЎСКІ Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1926, партызан, загінуў 10.6.1944, пахаваны ў в. Каліта.

ДАЎНІС Іван Іванавіч, н. у 1926, партызан, загінуў 1.7.1944, пахаваны ў в. Калодзежы.

ПАЗНЯК Сцяпан Георгіевіч, н. у 1926, парты­зан, памёр ад ран 26.6.1944, пахаваны ў г. Казань.

РУНЦО Пётр Іванавіч, партызан, загінуў 1.8.1942, пахаваны ў в. Дубнікі.

ЦІМАФЕЕНКА Павел Гаўрылавіч, н. у 1917, партызан, загінуў у 1944, пахаваны ў в. Калодзежы.

ШУТ Рыгор Фёдаравіч, партызан, загінуў 8.7.1944, пахаваны ў в. Калодзежы.

ВЕСКА КАМІСАРСКІ САД

СВІРСКІ Іван Васільевіч, н. у 1924, партызан, прапаў без вестак у снежні 1942.

ВЕСКА КАРАБЕТАЎКА

НЯХАЙ Іван Мацвеевіч, н. у 1916, партызан, загінуў 26.9.1943.

ВЕСКА КРАСНЫ ВУГАЛ

ДЗЕРБАН Мікалай Іванавіч, н. у 1911, парты­зан, загінуў 17.9.1943.

МОТУС Мікалай Іванавіч, партызан.

ВЕСКА ЛЮБІШЫНА

МУРАШКА Іван Апанасавіч, н. у 1905, сувязны, закатаваны ў красавіку 1944.

ВЕСКА НАТАЛЬЕЎСК

МУЛЯРАЎ Архіп Парфіравіч, н. у 1916, парты­зан, загінуў 10.5.1943, пахаваны ў г. Чэрвень.

КЛІНОЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ПАСЁЛАК АЗЕРНЫ

ГЛАДКІ Дзмітрый Іванавіч, н. у 1924, партызан, загінуў 10.10.1943, пахаваны на ст. Вендзеж Пухавіцкага р-на.

ВЕСКА АТОЧНАЯ СЛАБАДА

КРАСНАГІР Сцяпан Сцяпанавіч, н. у 1920, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Іванічы.

СТЭЛЬМАХ Іосіф Антонавіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 21.1.1943, пахаваны ў в. Клінок.

ВЕСКА ІВАНІЧЫ

КРЭПСКІ Віктар Антонавіч, н. у 1920, парты­зан, загінуў 21.2.1944, пахаваны ў в. Іванічы.

МАРКІЯНЧЫК Васіль Андрэевіч, партызан, прапаў без вестак у маі 1944.

ВЕСКА КЛІНОК

ІВАНЕНКА Аляксандр Дзмітрыевіч, н. у 1901, партызан, загінуў 15.1.1942, пахаваны ў в. Клінок.

ІВАНЕНКА Іван Мацвеевіч, н. у 1878, парты­зан, загінуў 24.8.1942, пахаваны ў в. Іванічы.

КІРЫЛЬЧЫК Адам Гіляравіч, н. у 1897, парты­зан, загінуў 18.1.1943, пахаваны ў в. Клінок.

КУПРЭЙЧЫК Пётр Давыдавіч, н. у 1887, партызан, загінуў 30.5.1942, пахаваны ў в. Петравінка.

ПЕТРЫК Уладзімір Іванавіч, н. у 1924, парты­зан, загінуў 24.5.1944, пахаваны ў в. Клінок.

РАСКАЗЁНАК Васіль Аляксандравіч, н. у 1910, партызан, загінуў 24.8.1942, пахаваны ў в. Клінок.

СЯЦКО Сцяпан Філімонавіч, н. у 1908, парты­зан, загінуў 20.8.1943, пахаваны ў в. Клінок.

ТОЛКАЧ Вольга Пятроўна, н. у 1903, партызанка, загінула ў 1944.

ХІЛЬКО Міхаіл Касьянавіч, н. у 1912, парты­зан, загінуў 16.4.1944, пахаваны ў в. Клінок.

ЧЭРНІК Васіль Іванавіч, партызан, загінуў 2.1.1944.

ВЕСКА ПЕТРАВІНКА

САБАЛЕЎСКІ Леанід Андрэевіч, н. у 1925, партызан, загінуў у кастрычніку 1943, пахаваны на ст. Вендзеж Пухавіцкага р-на.

ВЕСКА СМОЛЕНКА

ЮШКО Марыя Аляксандраўна, партызанка, прапала без вестак у маі 1944.

ВЕСКА УБЕЛЬ

АСТРЭЙКА Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 3.3.1942.

ВЕСКА ЧЫРВОНЫ БЕРАГ

КАМАР Андрэй Антонавіч, партызан, памёр ад ран у маі 1944, пахаваны ў Смалявіцкім лесе.

ЛЯДЗЕНСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЕСКА БЯРОЗАЎКА

АЛЯШКЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1921, парты­зан, загінуў у чэрвені 1943, пахаваны ў в. Рэчкі.

АЛЯШКЕВІЧ Франц Гаўрылавіч, партызан, загінуў 20.1.1943, пахаваны ў в. Макаўе Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

БАНДЗІК Іван Маркавіч, партызан, прапаў без вестак у студзені 1943.

ДОЎНАР Антон Эдмундавіч, н. у 1923, парты­зан, прапаў без вестак 11.1.1943.

КАЗАЧОНАК Іван Андрэевіч, н. у 1918, парты­зан, загінуў 8.8.1943, пахаваны на ст. Кісялевічы Бабруйскага р-на Магілёўскай вобл.

КРАСОЎСКІ Іван Іванавіч, н. у 1925, партызан, прапаў без вестак у ліпені 1944.

ТАРАСІК Мікалай Мікітавіч, н. у 1924, парты­зан, загінуў 17.9.1943.

ВЁСКА ВЕЛІКАПОЛЛЕ

ГАНЧАРЫК Іван Пракопавіч, н. у 1889, садзейнічаў партызанам, пасля жорсткіх катаванняў расстраляны 5.4.1943, пахаваны ў г. Чэрвень.

ГУК Пётр Сямёнавіч, н. у 1887, садзейнічаў партызанам, пасля жорсткіх катаванняў расстраля­ны 15.4.1943, пахаваны ў г. Чэрвень.

ГУК Яўген Пятровіч, н. у 1926. сувязны, загінуў 6.5.1943, пахаваны ў в. Дубнікі.

ДЗЕНІСЕВІЧ Іван Іванавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 15.11.1942, пахаваны ў в. Велікаполле.

КАЎКО Мікалай Пятровіч, н. у 1910, партызан, загінуў 3.6.1944, пахаваны ў в. Дубнікі, б/м № 24.

ЛАДУЦЬКА Іван Мікалаевіч, н. у 1911, парты­зан, прапаў без вестак у сакавіку 1944.

ЛАДУЦЬКА Пётр Іванавіч, н. у 1902, партызан, загінуў 30.5.1944, пахаваны ў в. Дубнікі, б/м № 24.

МАНУЛІК Мікалай, падпольшчык.

ВЁСКА ГАРАДОК

РУДАКОЎСКІ Віктар Мікалаевіч, партызан, загінуў 17.4.1944, пахаваны ў в. Вязоўніца Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

ВЁСКА ГОРКІ

БЛІЗНЮК Іван Ігнатавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 3.7.1943, пахаваны ў в. Грабянец, б/м № 40.

ВЁСКА ДУБНІКІ

ПРЫМАКА Пётр Іванавіч, партызан, загінуў 11.12.1944, пахаваны ў в. Дубнікі, б/м № 22.

ВЁСКА ЗЕНАНПОЛЛЕ

РУСЕЦКІ Ігнацій Ігнатавіч, н. у 1915, партызан, загінуў 25.10.1942, пахаваны ў в. Якшыцы Бярэзінскага р-на.

ВЁСКА КАЛЯІНА

АНДРЫЕВІЧ Мікалай Паўлавіч, н. у 1924, пар­тызан, загінуў 28.11.1943, пахаваны ў Магілёўскай вобл.

ВЁСКА КЛІМАЎ ЛОГ

ГАНЧАРЫК Мікалай Кузьміч, партызан, прапаў без вестак у 1944.

РУНЦО Рыгор Рыгоравіч, н. у 1920, партызан, загінуў у сакавіку 1943, пахаваны ў в.Зенанполле, б/м № 57.

ТАРАСІК Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1926, парты­зан, загінуў у маі 1944, пахаваны ў в. Горкі, б/м № 60.

ВЁСКА КОБЗЕВІЧЫ

МОЛЧАН Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1926, партызан, загінуў 30.3.1944, пахаваны ў в. Макаўе Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

ВЁСКА КРАСНАЯ СЛАБАДА

ВАЙЦЯХОЎСКІ Рыгор Францавіч, н. у 1905, партызан, загінуў 30.3.1944, пахаваны ў в. Зенанполле.

ШЫШОНАК Іван Трафімавіч, н. у 1924, парты­зан, загінуў 18.9.1943.

ВЁСКА ЛЯДЫ

БАБІЧ Іван Рыгоравіч, н. у 1926, партызан, загінуў 20.6.1944, пахаваны ў в. Зенанполле.

БАБІЧ Мікалай Сяргеевіч, н. у 1924, партызан, загінуў 22.4.1943, пахаваны ў в. Ляды.

БАБІЧ Сідар Данілавіч, н. у 1913, партызан, загінуў 21.2.1944, пахаваны ў в. Макаўе Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

ДРАГУН Уладзімір Іванавіч, н. у 1910, парты­зан, загінуў 25.10.1942, пахаваны ў в. Якшыцы Бярэзінскага р-на.

ЕРАШЭВІЧ Віктар Ігнатавіч, н. у 1927, парты­зан, загінуў 19.8.1943.

ЖДАНОВІЧ Леанід Пятровіч, н. у 1926, парты­зан, прапаў без вестак 10.5.1944.

КОРАНЬ Віктар Яўхімавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943, пахаваны на ст. Міханавічы Мінскага р-на.

ВЁСКА МАРЫЯМПАЛЬ

АДАМОВІЧ Венядзікт Аляксандравіч, н. у 1907, партызан, памёр ад ран 14.10.1943, пахаваны ў в. Зе­нанполле

РАМАШЭЎСКІ Гвідон Міхайлавіч, партызан, загінуў 25.7.1944, пахаваны ў в. Скітан.

ВЁСКА ПЕРУНОЎ МОСТ

НАРКЕВІЧ Сяргей Станіслававіч, н. у 1922, партызан, загінуў 7.5.1944, пахаваны ў м. Красная Слабада.

ВЁСКА ПЛЕЦЯВІШЧА

ГАНЧАРЫК Сямён Іванавіч, партызан, загінуў 4.3.1944.

ПРЫШЫВАЛКА Аляксандр Паўлавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 31.5.1944, пахаваны ў в. Плецявішча.

ПРЫШЫВАЛКА Васіль Андрэевіч, н. у 1903, партызан, загінуў 12.9.1942.

ПРЫШЫВАЛКА Канстанцін Аляксандравіч, н. у 1926, партызан, загінуў 3.10.1942, пахаваны ў в.Плецявішча.

ВЁСКА РЭЧКІ

БАБІЧ Мікалай Данілавіч, н. у 1898, партызан, прапаў без вестак 4.1.1943.

КІРПІЧ Васіль Самуілавіч, н. у 1917, партызан, загінуў 30.3.1944, пахаваны ў в. Рэчкі.

МАСТОЎСКІ Канстанцін Архіпавіч, н. у 1915, партызан, прапаў без вестак у 1944.

ВЁСКА СТАРЫЯ ДАРОГІ

БЛІЗНЕЦ Грыя Фёдараўна, партызанка.

БЛІЗНЕЦ Юрый Фёдаравіч, партызан, загінуў у ліпені 1943, пахаваны ў в. Асіповічы Магілёўскай вобл.

ВЁСКА ЯЗОЎКІ

ГАНЧАРЫК Рыгор Мікалаевіч, н. у 1923, партызан, загінуў 21.5.1944, пахаваны ў в. Майзарова.

РАВАНІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ШЫМЧОНАК Віктар Паўлавіч, н. у 1910, партызан, загінуў 3.5.1943, пахаваны ў в. Раванічы.

ВЁСКА ВАЛАДУТА

ХАРЫТАНЕНКА Ахрэм Пятровіч, н. у 1911, партызан, загінуў 5.7.1944, пахаваны ў в. Шэбліны Смалявіцкага р-на.

ВЁСКА ВІКТОРАЎКА

ПЛЯШКЕВІЧ Васіль, партызан, загінуў 1.7.1943, пахаваны ў в. Раванічы, б/м № 45.

ВЁСКА ВІНАГРАДАЎКА

БЕЛАБРОВІК Іосіф Іванавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў у сакавіку 1942, пахаваны ў в. Грэбля.

ВЁСКА ГАЙДУКОВА СЛАБАДА

МІСІЛЕВІЧ Эдуард Іосіфавіч, партызан.

ВЁСКА ГАЦЕЦ

СУРАГА Іосіф Ігнатавіч, н. у 1920, партызан, загінуў 27.7.1943, пахаваны ў в. Раванічы, б/м № 45.

СУШКЕВІЧ Аляксандр Міронавіч, н. у 1918, партызан, загінуў 19.7.1943.

СУШКЕВІЧ Мікалай Елісеевіч, н. у 1917, партызан, загінуў 6.11.1942, пахаваны ў в. Хутар.

ВЁСКА ДУБАЎРУЧЧА

ГАРДЗЕЎСКІ Мікалай Андрэевіч, н. у 1921, партызан, загінуў 25.6.1944, пахаваны ў в. Дубаўручча.

КРУГЛІК Іван Палікарпавіч, партызан, загінуў 28.7.1943, пахаваны ў в. Дубаўручча.

ВЁСКА КАДЗІШЧА

КОЗЕЛ Вікенцій Мікалаевіч, н. у 1921, парты­зан, загінуў 1.5.1944, пахаваны ў в. Красная Слаба­да.

ВЁСКА КОРАБ

ЛУЧОНАК Пётр Антонавіч, партызан, загінуў у кастрычніку 1944.

ХАРЫТАНОВІЧ Мікалай Елісеевіч, н. у 1892, партызан, загінуў у сакавіку 1942.

ВЁСКА КРАСНЫ ДАР

ПЕКАР Антон Раманавіч, сувязны, загінуў 25.4.1944.

ПОПЕЛ Мікалай Іосіфавіч, н. у 1918, партызан, загінуў 11.3.1943.

ШУПО Кацярына Іванаўна, н. у 1925, загінула ў 1943.

ШУПО Мікалай Іванавіч, н. у 1923, партызан, загінуў у 1943.

ВЁСКА МАКОНЬ

МУРАШКА Антон Пятровіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 28.7.1943, пахаваны ў в. Нежаўка.

САСУНКЕВІЧ Канстанцін Апанасавіч, н. у 1912, партызан, загінуў 28.7.1943.

САСУНКЕВІЧ Леанід Іванавіч, партызан, загінуў 19.7.1943, пахаваны ў Раваніцкай Слабадзе.

ВЕСКА РАВАНІЦКАЯ СЛАБАДА

ДАНІЛЕНКА Фёдар Іванавіч, н. у.1912, парты­зан, загінуў 6.4.1944, пахаваны ў в. Слабада.

КОЗЕЛ Павел Аляксандравіч, н. у 1921, парты­зан, загінуў 20.6.1943, пахаваны ў в. Раванічы.

ВЁСКА РАВАНІЧЫ

АНДРОНЧЫК Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1910, партызан, памёр ад хваробы 6.3.1944, пахаваны ў в. Раванічы.

БАЙКОЎ Андрэй Паўлавіч, н. у 1914, партызан, загінуў 2.7.1944, пахаваны ў в. Раванічы.

ВАРАКСА Соф'я Антонаўна, н. у 1924, сувязная, партызанка, загінула 20.3.1944, пахавана ў в. Раванічы.

ГАЙДУК Уладзімір Мікалаевіч, н. у 1925, партызан, прапаў без вестак 9.2.1944.

ГАЛУЗА Адам Канстанцінавіч, н. у 1923, парты­зан, загінуў 22.10.1943 у Капыльскім р-не.

ГРАМАДСКІ Канстанцін Ільіч, н. у 1890, парты­зан, загінуў 13.4.1943, пахаваны ў в. Дубаўручча.

ГУДЗІЛА Уладзімір Дзмітрыевіч, н. у 1919, партызан, загінуў 5.8.1942, пахаваны ў в. Раванічы.

ІВАНЕЦ Мікалай Ігнатавіч, партызан, загінуў 24.5.1943, пахаваны ў в. Петравінка.

КАРАЛЬКЕВІЧ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1910, партызан, загінуў 17.3.1943.

КЛЮЧНІК Франц Іосіфавіч, партызан.

КУДРЫЦКІ Барыс Міхайлавіч, н. у 1922, партызан, загінуў 16.6.1943, пахаваны ў в. Раванічы.

ПІКУЛІК Уладзімір Іосіфавіч, н. у 1924, парты­зан, памёр ад ран 29.9.1942, пахаваны ў в. Краснае Магілёўскай вобл.

ШЛОМА Аляксей Георгіевіч, н. у 1912, парты­зан, прапаў без вестак у кастрычніку 1943.

ЯСЮЧЭНЯ Марыя Захараўна, н. у 1923, парты­занка, загінула 20.6.1944, пахавана ў в. Красная Гор­ка Магілёўскай вобл.

РУДНЯНСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ГАРДЗІЕНКА Васіль Яфімавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 14.5.1944.

ВЁСКА БАРСУКІ

ЛЯПЁШКА Уладзімір Андрэевіч, н. у 1925, партызан, загінуў 11.3.1944.

ВЁСКА ВЯЛІКІ БОР

ЗЫЛЬ Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 19.6.1944, пахаваны ў в. Чарнава.

ВЁСКА ЗАМАСТОЧЧА

ЧАРНЯК Вікенцій Якаўлевіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў 7.5.1944.

ВЁСКА КУТУЗАЎКА (ДРАХЧА)

МУРАШКА Васіль Логвінавіч, н. у 1900, парты­зан, загінуў 7.8.1943, пахаваны ў в. Праўда.

ВЁСКА НОВЫЯ ЗЕЛЯНЬКІ

ВАРАНКОВІЧ Антон Іосіфавіч, н. у 1922, партызан, пахаваны ў в. Грабёнка.

ВАРАНКОВІЧ Іосіф Іосіфавіч, н. у 1897, парты­зан, загінуў у 1942, пахаваны ў в. Грабёнка.

ВАСІЛЬКО Аляксандр Віктаравіч, партызан, загінуў 18.9.1943, пахаваны ў в. Дубнікі Смалявіцкага р-на.

ВЯРГЕЙЧЫК Мікалай Мікалаевіч, н. у 1903, партызан.

ЛІНОВІЧ Васіль Васільевіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 17.6.1943, пахаваны ў в. Слабада Смалявіцкага р-на.

МЫШЧЫК Ніна Цімафееўна, н. у 1920, сувязная, загінула 26.8.1943, пахавана ў г. Чэрвень.

РАСОЛЬКА Аляксандр Вікенцьевіч, н. у 1926, партызан, пахаваны ў в. Дубнікі.

ВЁСКА ПРАЎДА

КАНАПЕЛЬКА Павел Кліменцьевіч, н. у 1912, партызан, загінуў 26.6.1944, пахаваны ў в. Праўда.

ВЁСКА РУДНЯ

ЗЫЛЬ Іван Паўлавіч, н. у 1926, партызан.

ВЁСКА СІТНІК

КАЛТОВІЧ Аляксандр Дзям'янавіч, партызан, загінуў 7.5.1944.

ВЁСКА УБОРКІ

ВАРСОЦКІ Антон Аляксандравіч, партызан, загінуў 20.6.1944.

ВЁСКА ЧАРНАВА

ЗЫЛЬ Марыя Васільеўна, н. у 1918, партызанка, загінула 23.3.1943.

ЛЯПЕШКА Рыгор Раманавіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 3.4.1944, пахаваны ў в. Чарнава.

СМІЛАВІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА ДУКОРШЧЫНА

ТОЛКАЧ Сяргей Іванавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 14.6.1943, пахаваны ў в. Грабёнка.

ВЁСКА КАРЗУНЫ

ШЫДЛОЎСКІ Іван Архіпавіч, н. у 1922, парты­зан, загінуў 20.6.1944, пахаваны ў в. Будзенічы Барысаўскага р-на.

ВЁСКА КРЫНІЦЫ

ШЫКУЦЬ Іван Сяргеевіч, н. у 1924, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Міжрэчча Пухавіцкага р-на.

ВЁСКА ПАДГОРЕ

САСОРЫН Іван Раманавіч, н. у 1912, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Міжрэчча Пухавіцкага р-на.

ВЁСКА ПАДКОССЕ

КАЛІНОЎСКІ Аляксандр Ермалаевіч, парты­зан, загінуў 1.7.1944.

ВЁСКА ТУРЭЦ

АНДРЭЕЎ Пётр Пракопавіч, н. у 1906, парты­зан, загінуў 3.6.1944.

МАРУГА Васіль Лукіч, партызан.

ПЫЖ Васіль Фёдаравіч, партызан.

ВЁСКА ЧАСЛАВОЕ

ПЯТКЕВІЧ Браніслаў Іванавіч, партызан.

ВЁСКА ШАСЦІСНОПЫ

БЯЖОК Іван Апанасавіч, партызан, загінуў у жніўні 1944.

БЯЖОК Іван Якаўлевіч, партызан, загінуў у жніўні 1944.

ГАРАДСКІ ПАСЁЛАК СМІЛАВІЧЫ

БУКО Лілія Міхайлаўна, сувязная, загінула 3.7.1944, пахавана ў г.п. Смілавічы.

ВАРЭНІК Пётр Еўдакімавіч, партызан, загінуў 24.8.1944.

ГОМБІЦКІ Хасен Муставел, партызан.

ДОДЗІН Карп Сафронавіч, партызан.

МОЛЧАН Валерый Лук'янавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў у жніўні 1944.

МОЛЧАН Канстанцін Віктаравіч, партызан, загінуў у верасні 1944.

НЕЖАВЕЦ Канстанцін Якаўлевіч, н. у 1925, партызан, прапаў без вестак 1.5.1944.

РОЗУМ Мікалай Сцяпанавіч, н. у 1927, парты­зан, загінуў 30.4.1944.

ШЫЛКО Дзмітрый Піліпавіч, н. у 1909, парты­зан, загінуў 7.5.1944, пахаваны ў в. Мазалі былога Чырвонаслабодскага р-на.



ХУТАРСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЕСКА АМЯЛО

ЗАЯЦ Вітольд Барысавіч, н. у 1923, партызан, загінуў 16.6.1943, пахаваны ў в. Юравічы.

ПАДАСІНАВІК Рыгор Іванавіч, н. у 1922, партызан, загінуў 16.6.1943, пахаваны ў саўгасе «Раванічы».

ЯЗВІНСКІ Вітольд Людвігавіч, н. у 1926, парты­зан, загінуў 22.1.1944, пахаваны ў в. Раванічы.



ВЁСКА БАРСУКІ

ЧЫЖЫК Канстанцін Дзмітрыевіч, н. у 1909, партызан, загінуў 5.5.1943, пахаваны ў в. Хутар.



ВЁСКА ВЕДРЫЦА

БАРЫШАЎ Іван Платонавіч, н. у 1907, парты­зан, загінуў 15.5.1944, пахаваны ў в. Ведрыца.

ДЗЕНІСЕВІЧ Васіль Васільевіч, н. у 1916, партызан, загінуў 3.7.1944.

ВЁСКА КАРПІЛАЎКА

СІКОРСКІ Генадзь Міхайлавіч, н. у 1926, партызан, загінуў 5.5.1943.



ВЁСКА КРАСІНА

ДЗЕНІСЕВІЧ Пётр Іванавіч, н. у 1925, парты­зан, загінуў 24.5.1944.

ПЯНКРАТ Дзмітрый Паўлавіч, партызан, загінуў 2.5.1944.

ВЁСКА МАЛАЯ ГАНУТА

ГУРСКІ Сяргей Сцяпанавіч, н. у 1923, парты­зан, прапаў без вестак у снежні 1942.

СЯЛІЦКІ Іван Аксёнавіч, н. у 1913, партызан, загінуў у чэрвені 1943, пахаваны ў в. Вялікая Ганута.

ВЁСКА МАТУСОЎКА

МОЛЧАН Мікалай Кузьміч, н. у 1927, парты­зан, прапаў без вестак ў ліпені 1944.



ВЁСКА НОВАЯ НІВА

МІЦКЕВІЧ Іван Фёдаравіч, н. у 1917, партызан, загінуў 27.3.1944, пахаваны ў в. Новая Ніва.

ПАДАСІНАВІК Фёдар Дзмітрыевіч, н. у 1919, партызан, загінуў 6.7.1944, пахаваны ў в. Вялікая Га­нута.

ЧЫСТАП’ЯН Леанід Іосіфавіч, н. у 1899, партызан, загінуў 16.6.1943, пахаваны ў в. Вялікая Ганута.



ВЁСКА ХУТАР

ГЕРМАНОВІЧ Людвіг Аляксандравіч, н. у 1922, партызан, загінуў 18.5.1942, пахаваны ў в. Раванічы, б/м № 45.



КРУПЕНЬ Іван Якаўлевіч, н. у 1921, партызан, загінуў 6.2.1944, пахаваны ў Капыльскім р-не.

ГОРАД ЧЭРВЕНЬ

БУРДО-ПУКАЛАВА Настасся Мікалаеўна, урач бальніцы, падпольшчыца, расстраляна ў 1941, пахавана ў г. Чэрвень.

ГАНЧАРЫК Мікалай Мікалаевіч, н. у 1924, партызан, загінуў 2.5.1944, пахаваны ў в. Грабянец.

ГУРЭВІЧ Рыва, падпольшчыца, загінула ў 1941 у Раваніцкім сельсавеце.

КАСЦЕВІЧ Любоў Рыгораўна, партызанка.

КРАЎЧАНКА Акуліна Пракопаўна, н. у 1892, дапамагала партызанам, арыштавана ў красавіку 1944, пасля катаванняў расстраляна ў г. Чэрвень.

КРЫЛОВА Аляксандра Цітаўна, падпольшчы­ца, расстраляна ў маі 1944 у г. Чэрвень.

КУЛЬГАРАЎ Кохан, н. у 1918, партызан, загінуў, пахаваны ў в. Слабодка.

ЛЕСНІКОЎ Уладзімір Аляксеевіч, н. у 1926, партызан, загінуў 23.4.1944, пахаваны ў в. Рудня.

ЛОПУХ Дзмітрый Міхайлавіч, падпольшчык, загінуў 11 ліпеня 1941 каля в. Пальчык.

МАЛІШЭЎСКІ Канстанцін Яраслававіч, н. у 1915, партызан, загінуў 18.8.1943, пахаваны ў г. Чэрвень.

МАСКАЛЁЎ Ігар Рыгоравіч, н. у 1927, сувязны, загінуў у ліпені 1943 у г. Чэрвень.

МЛЯВЫ Іосіф Якаўлевіч, н. у 1910, партызан, загінуў 8.11.1943, пахаваны ў в. Зенанполле.

НАЙДОВІЧ Аляксандр Іванавіч, н. у 1923, партызан, пасля вызвалення раёна быў прызваны ў армію, загінуў 7.8.1944, пахаваны ў Польшчы.

ПАРФІЯНОВІЧ Мікалай Мікалаевіч, н. у 1900, сувязны, загінуў 24.10.1943, пахаваны ў г. Чэр­вень.

ПІКУЛІК Клім Піліпавіч, н. у 1907, партызан, памёр ад ран 13.2.1944, пахаваны ў в. Раванічы.

ПУКАЛАЎ Аляксандр Аляксандравіч, падпольшчык, расстраляны ў 1941, пахаваны ў г. Чэр­вень.

ПЯТРОЎ Мікалай Прохаравіч, н. у 1926, партызан, загінуў 23.6.1944.

РУБЛЕЎСКІ Антон Іванавіч, н. у 1923, парты­зан, загінуў 24.4.1944.

РУНЦО Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1922, партызан, загінуў 1.3.1944, пахаваны ў в. Рудня.

СІМЧАНКА Сяргей Лявонавіч, падпольшчык, загінуў у жніўні 1941 каля в. Слатвін Раваніцкага сельсавета.

СЮБАРАЎ Цімафей Антонавіч, н. у 1912, партызан, загінуў 4.11.1942, пахаваны ў м. Ліпень Асіповіцкага р-на Магілёўскай вобл.

СЯМКОЎ Аляксандр Якаўлевіч, н. у 1924, партызан, загінуў у жніўні 1941.

ШАМЕЦЬКА Любоў Рыгораўна, падполыпчыца, пасля жорсткіх катаванняў расстраляна 6.3.1943, пахавана ў г. Чэрвень.

ШАХЛАЙ Мікалай Ануфрыевіч, мал. лейтэнант, партызан, загінуў 25.8.1943, пахаваны ў в. Міжрэчча Пухавіцкага р-на.


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка