Вёска Горкі гарбацэнка яўгенія Якаўлеўна




Дата канвертавання30.04.2016
Памер256.18 Kb.
СПІС

жыхароў Старадарожскага раёна, вывозімых нямецка-фашысцкімі захопнікамі ў гады Вялікай Айчыннай вайны за мяжу на прымусовыя работы.

ГОРКАЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ

Вёска Горкі

ГАРБАЦЭНКА Яўгенія Якаўлеўна, н. у 1933 г., вывезена ў Германію ў 1944.

ГОРБАЛЬ Анастасія Андрэеўна, н. у 1903, у Германіі з 1944 па 1945.

ІЎЧАНКА Агафія Сяргееўна, н. у 1916, у Германіі з 1944.

МЕЛЬНІК Аляксей Сідаравіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па сакавік 1945, у гаспадара.

МЕЛЬНІК Ніна Сцяпанаўна, н. у 1927, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, працавала ў гаспадара.

МЕЛЬНІК Мікалай Мікалаевіч, н. у 1928, у Германіі з 1944 па 1945.

ПАТОЦКАЯ Вольга Рыгораўна, н. у 1928, у Германіі з студзеня 1944 па красавік 1945, працавалаў гаспадара.

ПАТОЦКІ Адам Савельевіч, н. у 1928 г., у канцлагеры ў Германіі з 1944 у г. Гамбург, па красавік 1945.

ПАТОЦКАЯ Вера Іванаўна, н. у 1929, у канцлагеры ў Германіі з 1944 па май 1945.

ПАТОЦКАЯ Акуліна Сяргееўна, н. у 1912, у Германіі з 1944 па 1945.

ЧАЧУХА Аляксандра Іванаўна, н. у 1929, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, працавала ў гаспадара.

ЮРКАВЕЦ Іван Міхайлавіч, н. у 1924, у Германіі з мая 1942 па май 1945, працаваў у шахтах.

Вёска Зарэчнае

МАКАРАВА Аксеня Міхайлаўна, н. у 1924, у Германіі з мая 1944 па май 1945, рабочая фабрыкі.

РАЎБА Аляксандр Майсеевіч, н. у 1927, у Германіі з 1944 па 1945, рабочы.

Вёска Навасёлкі

КАВАЛЬЧУК Аляксандра Іванаўна, н. у 1925, Германія.

КАМАШЫНСКАЯ Альберта Балеславаўна, н. у 1928, Германія, з лютага 1944 па красавік 1945, рабочая.

ЛЫЧОВА Алена Мацвееўна, н. у 1930, Германія.

ФУРС Вольга Дзмітрыеўна, н. у 1929, Германія.
Вёска Солан

БУЛЫГА Алена Пятроўна, н. у 1922, Германія, з верасня 1942 па красавік 1945, канцлагер.

ДАХНОВА Марыя Дзянісаўна, н. у 1924, Германія.

ДАРОЖКА Вольга Іванаўна, н. у 1923, у Германіі з 1943 па 1945.

ДАРОЖКА Анастасія Трафімаўна, н. у 1922, у Германіі з 1943 па 1945.

ЖУКАВЕЦ Волыа Еўдакімаўна, н. у 1927, Польшча, з сакавіка 1944 па красавік 1945, рабочая.

ЗЫК Алена Мікалаеўна, н. у 1925, у Германіі з 1943 па 1945.

КАДУШКІНА Марыя Сцяпанаўна, н. у 1919, Германія з чэрвеня 1942 па красавік 1945, лагер у Германіі.

КАШЫРЫНА Фекла Рыгораўна, н. у 1928, ў Германіі з кастрычніка 1943 па красавік 1945, працавала ў гаспадара.

ПАЛЯКОВА Серафіма Сяргееўна, н. у 1925, Германія з ліпеня 1944 па май 1945, на заводзе.

СЕМЯНЦОВА Вольга Цімафееўна, н. у 1925, Германія з май 1944 па красавік 1945, уборшчыца.

УЗВАРАВА Вольга Самуілаўна, н. у 1926, Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая.

ФІЛІПЕНЯ Рыгор Савельевіч, н. у 1924, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, ваенны завод.

ХАК Аляксандра Пятроўна, н. у 1929, Германія з мая 1944 па май 1945, рознарабочая.

ЦЕЛЕШ Якаў Барысавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944 па 1945.

ЧУГУЕВА Кацярына Цітаўна, н. у 1925, у Германіі з 1944 па 1945.

ШУХ Вера Кузмінічна, н. у 1926, у Германіі з студзеня 1943 па красавік 1945, у гаспадара рабочая.

ШУХ Іван Кузміч, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, р/рабочая.

.

Вёска Селішча



ДЗЯДЗЮЛЯ Алімпіяда Рыгораўна, н. у 1927, у Германіі з мая 1943 па май 1945, у гаспадара.

ДРАЖНАЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ

Вёска Дражна

РАЛЬКО Ліма Антонаўна, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па красавік1945, на фабрыцы.

СІРАТА Ева Андрэеўна, н. у 1928, у Германіі.

ТУПІЧЫНА Ніна Максімаўна, н. у. 1929, у Германіі.

ШАЧОК Ганна Мінаўна, н. у 1920, у Германіі з чэрвеня 1944 па сакавік 1945, рабочая ў гаспадара.
Вёска Залужжа
БАХАЎЧУК Іван Сцяпанавіч, н. у 1929, у Германіі з 1944.

БІРУК Ганна Рыгораўна, н.у 1920, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

БУЯК Мікалай Пятровіч, н.у. 1926, у Германіі.

ГАРЧАНІНА Ганна Сцяпанаўна, н. у 1925,у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ГЕРАСІМОВІЧ Канстанцін Міхайлавіч, н. у 1915, у Германіі з 1944.

ЗАРАНОК Аляксандра Андрэеўна, н. у 1928, Ляды, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945.

ЗАРАНОК Кацярына Гардзееўна, н. у 1908, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

КАЛЮК Фёдар Іванавіч, н. у 1920, у Германіі з 1944.

КАЛЯДЗІН Уладзімір Дзмітрыевіч, н. у 1922, у Германіі з красавіка 1942 па май 1945.

КАЎЦЯК Ганна Дзмітрыеўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1944 па май 1945, прачка.

МЕЛЬНІК Марыя Маркаўна, н.у 1925, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, у гаспадара.

МЫШКА Марыя Цімафееўна, н. у 1928, у Германіі з 1944.

ПЫЗА Вольга Сямёнаўна, н. у 1928, у Германіі з 944 па май 1945, працавала на ваенным заводзе.

СВІРЫДА Міхаіл Піліпавіч, н. у 1929, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, працаваў на заводзе.

ТУРАЎ Адам Антонавіч, н .у 1921, у Чэхаславакіі з чэрвеня 1943 па май 1945.

ТУРАЎ Ігнат Мінавіч, н. у 1896, у Германіі, загінуў там.

ТУРАВА Кацярына Цітаўна, н. у 1926, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, у гаспадара.

ТУРАЎ Уладзімір Андрэевіч, н. у 1928, у Германіі з мая 1944 па сакавік 1945, у лагеры.

ЧАКА Сяргей Кірылавіч, н. у 1924, загінуў у Германіі.

ЧАРАПОК Марыя Ігнатаўна, н. у 1925, у Германіі, не вярнулася.

ЯШЧУК Марыя Майсееўна, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па май 1945, працавала на заводзе.

ЦЫГАНКОВА Кацярына Мінаўна, н. у 1925, у Германіі.
Вёска Карыцішча

КАРАНЬКОВА Лідзія Пятроўна, н. у 1931, у Германіі з мая 1944 па май 1945, на аэрадроме.

Вёска Ляды

ЗАЯЦ Уладзімір Фёдаравіч, н. у 1924, у Германіі.

Вёска Падарэссе

БАРОДЗІН Рыгор Пятровіч, н. у 1918, у Германіі з ліпеня 1942 па май 1945, працаваў у гаспадара.

ГАЙДУК Андрэй Рыгоравіч, н. у 1923, у Германіі з ліпеня 1942 па май 1945, у гаспадара.

ДЗЕНІСЕВІЧ Вера Васільеўна, н. у 1927, Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, прыбіральшчыца.

ЕРМАЛІЦКАЯ Ефрасінья Раманаўна, н. у 1921, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, рабочая на заводзе.

КАЗАК Сямён Данілавіч, н. у 1929, у Германіі.

КОЛТУН Валянцін Дзмітрыевіч, н. у 1929, у Германіі з 1944.

САПЛЯК Вера Мінаўна, н. у 1922, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

СЯРГУН Кацярына Сямёнаўна, н. у 1925, у Германіі з студзеня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ПІНЧУК Яфім Пятровіч, н. у 1921, у Германіі з студзеня 1943 па май 1945, рознарабочы.

ХМЯЛЁВА Ніна Паўлаўна, н. у 1925, у Германіі з студзеня 1943 па май 1945, у гаспадара.

ХМЯЛЁЎ Яўхім Максімавіч, н. у 1925, у Чэхаславакіі з ліпеня 1943 па май 1945, у шахтах.

ЦАГОЙКА Вера Дзям'янаўна, 1922, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, у гаспадара.
НОВАДАРОЖСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ
Вёска Боркі
ШЧЭЦЬКА ГАННА АДАМАЎНА, н. у 1927, у Германіі з 1944.
Вёска Дубраўскія Хутары

ГУДКОЎСКІ Барыс Іванавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

КАНАНОВІЧ Ганна Адамаўна, н. у 1924, у Германіі.

МІХАЛЬКЕВІЧ Сямён Іванавіч, н. у 1925, у Германіі.

ТАМАШЭВІЧ Яўген Аляксандравіч, н. у 1927, Германія.

Вёска Іванаўка

БЕЛАВУШКА Марыя Кузмінічна, н. у 1927, у Германіі з мая 1944 па 1945, у гаспадара, пасля на заводзе.

Вёска Кавалічы
КОРЗУН Іван Аляксандравіч, н. у 1923, у Германіі з студзеня 1944 па май 1945.
Вёска Мінкавічы
ДАВЫДАЎ Іван Фёдаравіч, н. у 1925, у Германіі з красавіка 1944 па сакавік 1945, на заводзе.

ДЗМІТРУК Вольга Дзям'янаўна, н. у 1925, у Германіі з жніўня 1943 па 1945.

НЕПАЧАЛОВІЧ Пётр Лявонавіч, н. у 1924, у Германіі з красавіка 1944 па сакавік 1945.
Вёска Новыя Дарогі

ГРАБІНАВА Кацярына Антонаўна, н. у 1927, у Германіі з 1944.

СУЛІМЧЫК Алена Тарасаўна, н. у 1926, у Германіі.

ФІЛІПЕНЯ Вольга Самуілаўна, н. у 1929, у Германіі з 1944.
Вёска Новыя Фалічы

КОЎГА Васіль Міхайлавіч, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

КУМАГЕРЧЫК Марыя Паўлаўна, н. у 1928, у Германіі з 1944.

КУМАГЕРЧЫК Таццяна Рыгораўна, н. у 1925, у Германіі з 1944.

ЛАПАНІК Уладзімір Васільевіч, н. у 1927, у Германіі з 1944.

МАЛЕЦ Фёдар Фаміч, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па май 1945, рабочы на заводзе.

СУЛІМЧЫК Кацярына Прохараўна, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па май 1945, рабочая на заводзе.

ТАРОЦЬКА Вячэслаў Віктаравіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, на чыгунцы.

ШЧЭРБА Міхаіл Васільевіч, н. у 1926, у Германіі з студзеня 1944 па красавік 1945, рабочы.
Вёска Паставічы

ДЗМІТРУК Параска Міхайлаўна, н. у 1923, у Германіі з ліпеня 1943 па красавік 1945. рабочая на заводзе.

ДЗМІТРУК Уладзімір Піліпавіч, н. у 1928, у Германіі з мая 1944 па сакавік 1945, рознарабочы.

КУМАГЕРЧЫК Мікалай Антонавіч, н. у 1923, у Германіі з красавіка 1942 па май 1945, працаваў у гаспадара.

СЕМЧУК Кацярына Паўлаўна, н. у 1923, у Германіі з 1942 па 1945.
ПАЛАЖЭВІЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ

Вёска Баранава

МЕМУС Іван Міхайлавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944. МЕМУС Мікалай Іванавіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.

МЕМУС Павел Міхайлавіч, н. у 1927, у Германіі з 1944.

СКРЫНЮК Сямён Пятровіч, н. у 1923, у Германіі з 1944.

ЧАЧУХА Адам Карпавіч, н. у 1926, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, рабочы на фабрыцы.

ЧАЧУХА Анастасія Апанасаўна, н. у 1924, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945.


Вёска Будзенічы

КУРАЛЕНЯ Вольга Васільеўна, н. у 1926, у Германіі з 1944.

МІХАЛЬКЕВІЧ Алена Апанасаўна, н. у 1915, у Германіі з жніўня 1943 па май 1945.

ОГУР Іван Раманавіч, н. у 1931, у Францыі з ліпеня 1944 па май 1945, рознарабочы.

ОГУР Міхаіл Рыгоравіч, н. у 1929, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у лагеры.

ПАТАПЕНЯ Ганна Андрэеўна, н. у 1928, у Германіі з жніўня 1943 па сакавік 1945, працавала на шахце.

ЮРЭВІЧ Максім Іванавіч, н. у 1928, у Германіі з жніўня 1943 па сакавік 1945, працаваў на фабрыцы.

СКАВЫШ Кацярына Гаўрылаўна, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па красаівк 1945, рабочая завода.

ЮРЭВІЧ Міхаіл Андрэевіч, н. у 1928, у Германіі з красавіка 1944 па красаівк 1945, на заводзе.

Вёска Барбэраўка

ЖУК Вікенцій Браніслававіч, н. у 1923 у Германіі, у Аўстрыі з лютага 1942 па красавік 1945.

СКАВЫШ Кацярына Гаўрылаўна, н. у 1929 у Германіі з05,1944 па 05,1945, рабочая завода.
Вёска Глядавічы
РАКАВЕЦ Васіль Іванавіч, н. у 1924, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945.

СОЙКА Аляксандр Астапавіч, н. у 1922, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

СТРЭЖЫК Іван Данілавіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.
Вёска Межылессе

АТРОШКА Софія Ігнатаўна, н. у 1926, у канцлагеры ў г. Бабруйск, пасля ў канцлагеры Чырвоны Бераг з студзеня . 1944 па ліпень 1944.

ВАСІЛЕЎСКАЯ Марыя Сцяпанаўна, н. у 1920, у г.Бабруйск у турме з лютага 1944 па ліпень1944.

РАКАВЕЦ Яўгенія Паўлаўна, н. у 1925, у канцлагеры г. Бабруйск, пасля - у канцлагеры Чырвоны Бераг з студзеня 1944 па ліпень1944.
Вёска Крываносы

МЕМУС Таццяна Максімаўна, н. у 1929, у Германіі з 1944.

МЛЫНАРЧЫК Мікалай Рыгоравіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.

НАЗАРАВА Кацярына Фёдараўна, н. у 1924, у Германіі з ліпеня 1943 па май 1945, у гаспадара.
Вёска Наша Ніва
СЯЛЮК Паліна Цярэнцьеўна, н. у 1920, у Германіі з ліпеня 1943 па май 1945, рабочая фабрыкі.

Вёска Палажэвічы

БУЗУН Вера Міхайлаўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1943 па май 1945, у гаспадара.

ЛАБАРЧУК Яўгенія Піліпаўна, н. у 1920, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая на аэрадроме.

ЛАЗУКА Аляксандр Данілавіч, н. у 1923, у Германіі з 1944.
Вёска Пятровічы
КАЛЕСНІКАЎ Уладзімір Паўлавіч, н. у 1927, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, будаўнік.

ФІЛІПЕНЯ Ева Фядосаўна, н. у 1926, у Германіі.

Вёска Прусы

БОДА Васюта Пятроўна, н. у 1922, у Германіі з чэрвеня 1943, па красавік1945.

БОДА Рыгор Савельевіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па май 1945.

ЕРМАКОЎ Піліп Сцяпанавіч, н. у 1922, у Германіі з красавіка 1944 па студзень 1945, на будоўлі.

ІЛЬЮШЧЭНЯ Іван Рыгоравіч, н. у 1922, у Францыі, пасля - у Германіі з лютага 1944 па красавік 1945.

ЛАПУЦЬКА Кацярына Апанасаўна, н. у 1927, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, прыбіральшчыца.

ЛАСОЦКІ Мікалай Іванавіч, н. у 1924, у Германіі з красавіка 1944 па красавік 1945, рабочы фабрыкі.

ЛАСОЦКІ Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1925, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

МЕМУС Вольга Пятроўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ПАРХІМОВІЧ Іван Сямёнавіч, н. у 1924, у Германіі з красавіка 1944 па красавік 1945, на заводзе.

РОЗУМ Сямён Антонавіч, н. у 1925, у Германіі з 1944.

СТРЭЖЫК Сямён Ісакавіч, н. у 1918, у Германіі.
ПАСЕЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ
Вёска Гасціно

АМБРАЖЭВІЧ Кацярына Пятроўна, н. у 1930, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая.

ДАМАРАД Надзея Рыгораўна, н. у 1922, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945.

КАРАЛЕНЯ Наталья Рыгораўна, н. у 1928, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

ЛАЗУКА Вера Арцемаўна, н. у 1928, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

РОЗУМ Адам Паўлавіч, н. у 1929, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, спачатку - на заводзе, пасля на фабрыцы.

СІНЯГУБ Міхаіл Сямёнавіч, н. у 1927, у Францыі, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945.

ШАРАНДА Антаніна Лявонаўна, н.у 1924, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, на заводзе.

ШЭШКА Антон Паўлавіч, н. у 1910, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945 у гаспадара.

ШЭШКА Вольга Андрэеўна, н. у 1922, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945.

ШЭШКА Вольга Сцяпанаўна, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945.

ШЭШКА Ганна Кірылаўна, н. у 1923, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, на заводзе.

ШЭШКА Любоў Якаўлеўна, н. у 1927 у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, рознарабочая.

ШЭШКА Марыя Васільеўна, н. у 1922, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ШЭШКА Надзея Міронаўна, н. у 1926, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

Вёска Пасека

БУЙ Вольга Паўлаўна, н. у 1925, у Германіі з 1944, у гаспадара.

ЖАЎРЫД Сяргей Іванавіч, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

КАРАЛЕНЯ Кацярына Фёдараўна, н. у 1931, у Германіі.

КАРАЛЕНЯ Марыя Фёдараўна, н. у 1930, у Германіі з 1944.

КАРАЛЕНЯ Надзея Іванаўна, н. у 1921, у Германіі.

КАРАЛЕНЯ Таццяна Іванаўна, н. у 1937, у лагеры "Азарычы" з студзеня 1943 па 15 сакавіка 1943.

РОЗУМ Аляксандра Андрэеўна, н. у 1925, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, на заводзе.

РОЗУМ Аркадзь Самуілавіч, н. у 1926, у Германіі.

РОЗУМ Іван Самуілавіч, н. у 1925, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, у парту.

РУСАКОВІЧ Надзея Самуілаўна, н. у 1919, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945.

САКАВА Алена Кузьмінічна, н. у 1920, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945.

УСЕНЯ Аляксандра Сямёнаўна, н. у 1925, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, на заводзе.
Вёска Рубежы
САНКЕВІЧ Алена Кузьмінічна, н. у 1923, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945.

САНКЕВІЧ Алена Сцяпанаўна, н. у 1926, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая.

САНКЕВІЧ Кацярына Андрэеўна, н. у 1926, у Германіі.

САНКЕВІЧ Кацярына Еўдакімаўна, н. у 1925, у Германіі.

САНКЕВІЧ Надзея Андрэеўна, н. у 1928, у Германіі.

САНКЕВІЧ Мікалай Гаўрылавіч, н. у 1928, у Германіі.

САНКЕВІЧ Уладзімір Дзянісавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.
Вёска Рухава

МАРЦІНОВІЧ Алена Кузьмінічна, н. у 1926, у Германіі.

МАРЦІНОВІЧ Марыя Сямёнаўна, н. у 1926, у Германіі з мая 1944.

ПІЛЮК Алена Сямёнаўна, н. у 1923, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

ШЭШКА Марыя Аляксеяўна, н. у 1928, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.
Вёска Сінягова

ПАШКОЎ Мікалай Яўменавіч, н. у 1926, у Германіі.

ПЕТРУШЭНЯ Ганна Цітаўна, н. у 1928, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, на фабрыцы.

ПЕТРУШЭНЯ Марыя Тарасаўна, н. у 1918, у Германіі з мая 1944 па май 1945, на фабрыцы.

СЕМЯНЧЭНЯ Валянціна Паўлаўна, н. у 1930, Германія.

ТУРЧЭНЯ Вольга Фёдараўна, н. у 1929, у Германіі з лютага 1944 па люты 1945, рабочая.

ШАРАНДА Валянціна Рыгораўна, н. у 1928, у Германіі.

СТАРАДАРОЖСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ

Вёска Аляксандраўка
АЛЕКСАНДРОВА Алена Сцяпанаўна, н. у 1928, у Германіі.

АЛЕКСАНДРОВА Анастасія Сцяпанаўна, н. у 1925, у Германіі.

АЛЕКСАНДРОВА Ганна Васільеўна, н. у 1929, у лагеры “Парычы” з кастрычніка 1943 па красавік 1945.

АЛЕКСАНДРОВА Надзея Фёдараўна, н. у 1923, у Германіі.

АЛЕКСАНДРОВА Пелагея Паўлаўна, н. у 1927, у Германіі .

АЛЕКСАНДРОВА Софія Сцяпанаўна, н. у 1924, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945.

АЛЕКСАНДРОЎ Аляксандр Адамавіч, н. у 1928, у Германіі.

АЛЕКСАНДРОЎ Уладзімір Сяргеевіч, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па май 1945, на ваенным заводзе.

ЕМЕЛЬЯНАВА Пелагея Карнееўна, н. у 1923, у Германіі з 1942, там загінула.

ЛАПАНІК Анастасія Уласаўна, н. у 1925, у Германіі.

РАЕЎСКАЯ Марыя Якаўлеўна, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

Вёска Дубное

КУРГАНОВІЧ Уладзімір Аляксандравіч, н. у. 1926, у Францыі з мая 1944 па май 1945, не працаваў.
Вёска Кармазы

ВАСІЛЕЎСКАЯ Агрыпіна Міхайлаўна, н. у 1914, у Францыі з 1942 па 1945.

ЖАЛДАК Марыя Іванаўна, н. у 1923, у Германіі з сакавіка 1944 па сакавік 1945, на ваенным заводзе.

КАРОЛЬКА Юлія Карнееўна, н. у 1920, у Германіі з мая 1944 па май 1945, на заводзе.

КЛЮБКО Юлія Адамаўна, н. у 1922, у Германіі з 1943 па 1945.

КІСЛАЯ Анастасія Арцемаўна, н. у 1926, Германія з мая 1944 па красавік 1945.

КІСЛАЯ Ганна Мікалаеўна, н. у 1922, у Германіі з студзеня 1944 па май 1945.

КІСЛЫ Уладзімір Дзям'янавіч, н. у 1923, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, на ваенным заводзе.

ШЧЭРБА Іван Канстанцінавіч, н. у 1928, г. Бабруйск, Чырвоны Бераг - канцлагер з студзеня 1944 па сакавік 1944.
Вёска Макарычы

АЛЕКСАНДРОВА Алена Нічыпараўна, н. у 1923, у Германіі з мая 1944 па май 1945, на заводзе.

АЛЕКСАНДРОВА Кацярына Мікалаеўна, н. у 1926, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, на фабрыцы.

ЛОСІК Алена Андрэеўна, н. у 1926, у Германіі з мая 1944 па сакавік 1945, на фабрыцы.

ЛЯХАВЕЦ Надзея Антонаўна, н. у 1922, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945.

НЕСЦЯРОВІЧ Рыгор Максімавіч, н. у 1907, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

ПАТАПЕНЯ Антон Канстанцінавіч, н. у 1924, у Германіі з студзеня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ПАТАПЕНЯ Іван Сцяпанавіч, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, у гаспадара.

ПАТАПЕНЯ Марыя Філімонаўна, н. у 1923, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ПАТАПЕНЯ Мікалай Васільевіч, н. у 1909, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945.

ЯМЕЛЬЯНАЎ Пётр Паўлавіч, н. у 1914, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

Вёска Новіны
БАЛОЦЬКА Аляксандр Карнеевіч, н. у 1928, у Германіі з мая 1943 па сакавік 1945, рабочая на фабрыцы.

ГУТНІК Марфа Кузьмінічна, н. у 1914, у Чэхіі з ліпеня 1944 па май 1945.

МАНЬКО Ганна Захараўна, н. у 1928, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая фабрыкі.

Вёска Оршаль

ЖУКАВЕЦ Паліна Кузьмінічна, н. у 1929, у Германіі.

Раз'езд Фалічы

ГАЛІЕЎСКІ Казімір Іосіфавіч, н. у 1931, у Германіі з чэрвеня 1944 па 1945.

ЕРАШЭВІЧ Іван Майсеевіч, н. у 1921, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, на заводзе.

СЯЛІЦКАЯ Надзея Мікалаеўна, н. у 1931, у Германіі.

ФЕДАРОВІЧ Анастасія Максімаўна, н. у 1909, у канцлагеры “Азарычы” з лістапада 1943 па чэрвень 1944.

Вёска Слабодка

БАЛОЦЬКА Марыя Андрэеўна, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па красавік 1945, на заводзе.

ДУБІК Кацярына Антонаўна, н. у 1926, у Германіі з чэрвеня 1943 па красавік 1945, на заводзе.

ДУБІК Мікалай Яўсеевіч, н. у 1929, у Германіі з ліпеня 1944 па красавік 1945, на бункеры.

ЖУКАВЕЦ Ганна Дзям'янаўна, н. у 1922, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945.

ЖУКАВЕЦ Марыя Іосіфаўна, н. у 1924, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, на заводзе.

ЖУКАВЕЦ Таццяна Клеменцьеўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1943 па красавік 1945, рабочая.

ТУРАВА Марыя Трафімаўна, н. у 1925, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

ФІЛІПЕНЯ Марыя Макараўна, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1943 па сакавік 1945, на фабрыцы.

ШЧЭРБА Надзея Ільінічна, н. у 1930, у Германіі з . лютага 1944 па красавік 1945, прыбіральшчыца.
Вёска Старыя Дарогі
ГАЛУЗА Адам Іванавіч, н. у 1923, у Германіі з верасня 1943 па красавік 1945, на фабрыцы.

ЕМЕЛЬЯНАВА Афрасінья Зіноўеўна, н. у 1923, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, на фабрыцы.

ЕМЕЛЬЯНАЎ Аляксей Прохаравіч, н. у 1928, у Германіі.

ЖУКАВЕЦ Анастасія Трафімаўна, н. у 1929, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ЖУКАВЕЦ Васілій Рыгоравіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па красавік 1945, на заводзе.

ЖУКАВЕЦ Іван Емельянавіч, н. у 1925, у Германіі з жніўня 1943 па май 1945, у гаспадара.

ЖУКАВЕЦ Сцяпан Антонавіч, н. у 1924, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ЖУКАВЕЦ Феня Міхайлаўна, н. у 1925, Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, рабочы чыгункі.

ЗМАЧЫНСКІ Франц Іосіфавіч, н. у 1932, у Германіі.

ЗМАЧЫНСКІ Станіслаў Іосіфавіч, н. у 1928, у Германіі.

КАЛЕНЧЫКАВА Зінаіда Максімаўна, н. у 1921, у Германіі.

МАШТАКОВА Кацярына Кірылаўна, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па 1945, на чыгунцы.

ШУХ Мікалай Астапавіч, н. у 1928, у Германіі.
Вёска Старыя Ісаевічы

МАШКЕВІЧ Варвара Нічыпараўна, н. у 1928, у Германіі з сакавіка 1944 па сакавік 1945, рознарабочая.

СКАРАБАГАТЫ Антон Паўлавіч, н. у 1925, у Германіі з 1943, канцлагер па 1945.

СЦЯШКО Уладзімір Фёдаравіч, н.у. 1923, у Германіі з 1943 па 1945, канцлагер.
Вёска Шапчыцы
БАЛОЦЬКА Аляксандр Карнеевіч, н. у 1928, у Германіі з мая 1943 па сакавік 1945, рабочы фабрыкі.

БУЙ Варвара Фядотаўна, н. у 1913, у Германіі.

ДАМАРАД Андрэй Васільевіч, н. у 1914, у Германіі сакавіка 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ЖУКАВЕЦ Алена Іванаўна, н. у 1925, у Германіі з студзеня 1942 па красавік 1945.

ЖУКАВЕЦ Марыя Васільеўна, н. у 1923, у Германіі.

ЖУКАВЕЦ Марыя Васільеўна, н. у 1926, у Германіі з студзеня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ЖУКАВЕЦ Міхаіл Якаўлевіч, н. у 1924, у Германіі з чэрвеня 1943 па верасень 1944, рабочы шахты.

ЖУКАВЕЦ Уладзімір Емельянавіч, н. у 1922, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945.

МАНЬКО Ганна Захараўна, н. у 1928, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая фабрыкі.
ГОРАД СТАРЫЯ ДАРОГІ
АЛЕКСАНДРОВА Алена Антонаўна, н. у 1925, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, на чыгунцы.

АЛЕКСАНДРОВА Аляксандра Лявонаўна, н. у 1925 у Германіі з лютага 1944 па май 1945, у гаспадара.

АЛЕКСАНДРОВА Вольга Лявонаўна, н. у 1925, у Германіі.

АЛЕКСАНДРОВА Зінаіда Іосіфаўна, н. у 1928, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, на фабрыцы.

АЛЕКСАНДРОЎ Сцяпан Іванавіч, у Германіі.

АЛЕШКІН Міхаіл Васільеівч, н. у 1926, Францыя, Германія з лютага 1944 па красавік 1945.

АНГЕРЧЫК Марыя Аляксандраўна, н. у 1926, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

АРЭФ'ЕВА Алена Антонаўна, н. у 1925, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, рабочая на чыгунцы.

БЕРАЗОЎСКАЯ Зінаіда Аляксееўна, н. у 1932, у канцлагеры "Азарычы" з красавіка 1944 па май 1944.

БУЛЫНКА Тадзій Сцяпанавіч, н. у 1927, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, працаваў на заводзе.

ВАСІЛЬЕВА Кацярына Антонаўна, н. у 1926, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, рабочая на заводзе.

ВАСІЛЕНКА Іван Трафімавіч, н. у 1925, у Аўстрыі з лістапада 1943 па май 1945, на будоўлі.

ВЫБАРНАВА Ева Мікалаеўна, н. у 1942, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, непоўнагадовая, вывозілася з маці.

ГАЛУЗА Мікалай Іванавіч, н. у 1927, у Германіі з снежня 1943 па сакавік 1945, у гаспадара.

ГЛАДКАЯ Зінаіда Яўхімаўна, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочы на фабрыцы.

ГУРБАНОВІЧ Надзея Мікітаўна, н. у 1923, у Германіі з 1944 па 1945.

ГУТКОЎСКІ Тадзій Валер'янавіч, н. у 1927, у Германіі з 1944.

ГУТНІК Марыя Аўдзееўна, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1943 па май 1945, працавала на фабрыцы.

ГУТНІК Мікалай Дзянісавіч, н. у 1930, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, на будоўлі.

ДАВЫДАВА Ніна Андрэеўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая завода.

ДАВЫДОЎСКІ Станіслаў Станіслававіч, н. у 1921, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, працаваў на фабрыцы.

ДАМАРАД Мікалай Васільевіч, н. у 1921, у Германіі з сакавіка 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

ДАРОЖКА Вольга Іванаўна, н. у 1924, у Германіі з мая 1944 па май 1945, у гаспадара.

ДУБІК Федар Андрэевіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1943 па люты 1945, працаваў у гаспадара..

ДУБІЦКАЯ Хрысціна Іванаўна, н. у 1921, у Аўстрыі з сакавіка 1944 па май 1945, працавала ў гаспадара.

ЕМЕЛЬЯНАВА Глафіра Уладзіміраўна, н. у 1921, у Германіі з лютага 1943 па май 1945, у гаспадара.

ЖУКАВЕЦ Софія Раманаўна, н. у 1926, у Германіі з красавіка 1944 па красавік 1945.

ЗАГУРСКІ Мікалай Рыгоравіч, н. у 1927, у Германіі з 1944.

ЗМАЧЫНСКІ Станіслаў Іосіфавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

ЗЯНЬКОВІЧ Надзея Мікалаеўна, н. у 1927, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая на фабрыцы.

КАЗІМІР Надзея Фёдараўна, н. у 1928, у Германіі з лютага 1944 па красавік 1945, у канцлагеры.

КАЛАМЕЙЧУК Алена Паўлаўна, н. у 1928, у Германіі з лютага 1944 па красавік 1945, рознарабочая.

КАМАШЫНСКАЯ Альберта Балеславаўна, н. у 1928, у Германіі з лютага 1944 па красавік 1945, рабочая.

КІСЛОВА Вольга Лявонаўна, н. у 1927, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945.

КІСЛІЧКА Марыя Фёдараўна, н. у 1923, у Германіі з снежня 1943 па красавік 1945, у гаспадара.

КОРЗУН Станіслаў Савельевіч, н. у 1930, у канцлагеры "Азарычы" з ліпеня 1942 па сакавік 1944.

КОТ Юзэфа Віктараўна, н. у 1936, непоўнагадовая, вывезена ва Усходнюю Прусію з верасня 1943 па май 1945.

КРАЎЧАНКА Вольга Іосіфаўна, н. у 1924, у Германіі з верасня 1942 па люты 1945, рабочая.

КРУШНАЯ Вольга Пятроўна, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945.

КУНТЫШ Ванда Казіміраўна, н. у 1913, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945.

ЛІНЕВІЧ Уладзімір Канстанцінавіч, н. у 1926, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, у лагеры.

ЛОСІК Рыгор Яўсеевіч, н. у 1928, у Германіі з мая 1944 па май 1945, канцлагер.

ЛУЦКАЯ Вера Паўлаўна, н. у 1925, у Германіі з жніўня 1943 па май 1945, рабочая на чыгунцы.

ЛЫЧ Фядосся Мікалаеўна, н. у 1913, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ЛЯЎШЭНЯ Клаўдзія Мікалаеўна, н. у 1926, у Германіі з чэрвеня 1943 па май 1945, у гаспадара.

МАЗГАВАЯ Леакадзія Адамаўна, н. у 1926, у Германіі з жніўня 1943 па май 1945, у гаспадара.

МАРОЗ Лідзія Майсееўна, н. у 1926, у Германіі з кастрычніка 1942 па май 1945.

МАТУСЕВІЧ ЭДУАРД Віктаравіч, н. у 1934, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945.

МЕЛЬНІК Кацярына Арцемаўна, н. у 1928, у Германіі з кастрычніка 1942 па май 1945, працавала на заводзе.

МІХАЙЛОЎСКІ Віктар Юльянавіч, н. у 1915, у Германіі з 1944 па 1945.

НОВІК Ядвіга Іосіфаўна, н. у 1919, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, рабочая.

НЯФЁДАВА Зінаіда Фёдараўна, н. у 1922, у Чэхаславакіі з красавіка 1942 па май 1945.

ОЎЧАНКА Пётр Харлампіевіч, н. у 1922, у Германіі з красавіка 1942 па май 1945, у гаспадара.

ПАТОЦКІ Адам Савельевіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

ПАТОЦКІ Тадзій Валер'янавіч, н. у 1927, у Германіі з 1944 па 1945.

ПАШКОВА Надзея Рыгораўна, н. у 1922, у Германіі з ліпеня 1943 па ліпень 1945, у гаспадара.

ПАШКОЎ Мікалай Яўменавіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.

ПЕТРУШЭНЯ Андрэй Рыгоравіч, н. у 1925, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ПОПКА Ганна Лук'янаўна, н. у 1924, у Германіі з 1944.

ПРОХАРАВА Любоў Іванаўна, н. у 1922, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, рабочая.

РУСАКОВІЧ Ганна Станіславаўна, н. у 1926, у Германіі з сакавіка 1944 па май 1945, у гаспадара.

РУДАКОЎСКІ Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1918, у Прусіі з красавіка 1944 па люты 1945.

РАХМАТУЛІНА Вольга Васільеўна, н. у 1923, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, у канцлагеры.

САВІЦКІ Станіслаў Адамавіч, н. у 1925, у Германіі з ліпеня 1944 па красавік 1945, у канцлагеры.

САДЫКАВА Алімпіяда Канстанцінаўна, н. у 1923, у Польшчы з сакавіка 1944 па снежань 1944.

СТАНІЛЕВІЧ Міхаіл Сабінавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

СТРЭЧАНЬ Канстанцін Антонавіч, н. у 1909, у Германіі з жніўня 1943 па красавік 1945, у канцлагеры.

ТУРКО Лідзія Рыгораўна, н. у 1926, у Германіі з 1944.

УСЕНЯ Аркадзь Дзмітрыевіч, н. у 1929, у Германіі з 1944.

ФІЛІПЕНЯ Фёдар Рыгоравіч, н. у 1912, у Германіі з сакавіка 1944 па красавік 1945, у канцлагеры.

ФРАЛОВА Людміла Сцяпанаўна, н. у 1926, у Германіі з мая 1943 па красавік 1945.

ЦЕРАХОВІЧ Вольга Канстанцінаўна, н. у 1923, у Германіі з 1944.

ЧАЙКІНА Анастасія Піліпаўна, н. у 1922, у Германіі з мая 1944 па май 1945, канцлагер.

ШМІГЕЛЬСКАЯ Вольга Фёдараўна, н. у 1924, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ЯНУКОЎСКІ Рыгор Канстанцінавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

ЯФІМЕНКА Марыя Мацвееўна, н. у 1921, у Германіі з мая 1942 па красавік 1945, у канцлагеры.
ШЧЫТКАВІЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ
Вёска Асавец
ПРАНОВІЧ Анастасія Міхайлаўна, н. у 1927, у Германіі з 1944.

ЦВІРКА Вольга Данілаўна, н. у 1927, Германія.
Вёска Гнезднае
АСОМЧЫК Анастасія Маркаўна, н. у 1929, у Германіі з 1944.

Вёска Лавы

ШУМІН Міхаіл Іванавіч, н. у 1928, у Германіі з 1944.

Вёска Ліпаўка

КУР'ЯНОВІЧ Ганна Ананьеўна, н. у 1925, у Германіі.

Вёска Ляўкі

ДЗЕНІСЕВІЧ Фёдар Паўлавіч, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1946, рабочая на заводзе.

КАЧАН Алена Аляксееўна, н. у 1925, у Германіі з 1944.

КАЧАН Параска Пятроўна, н. у 1920, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945.

КАЧАН Уладзімір Пятровіч, н. у 1924, у Германіі з студзеня 1943 па май 1945, рабочы.

ШАПЛЯК Марыя Лаўрэнаўна, н. у 1926, у Германіі з 1944.

ШУМІН Іван Філімонавіч, н. у 1910, ва Усходняй Прусіі з чэрвеня 1944 па май1945, на аэрадроме.

ЧОРНАЯ Фядора Цімафееўна, н. у 1923, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, рабочая на фабрыцы.
Вёска МалінаЎка
БАРАВІК Вольга Цітаўна, н. у 1925, у Германіі.

БАРАВІК Сцепаніда Сцяпанаўна, н. у 1930, у канцлагеры "Азарычы" з красавіка 1944 па чэрвень 1944.

Вёска Церабуты

АСОМЧЫК Алена Фёдараўна, н. у 1910, у Германіі з красавіка 1944 па красавік 1945.

БАРАВІК Надзея Фёдараўна, н. у 1924, у Германіі з чэрвеня 1944 па люты 1945, рабочая на заводзе.

БАРАВІК Сямён Яўхімавіч, н. у 1921, у Германіі з май 1944 па лістапад 1945.

ГІНЦ Рыгор Сцяпанавіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.

ГРАБЛЕЎСКАЯ Матрона Ягораўна, н. у 1924, у Германіі з ліпеня 1943 па май 1945, у гаспадара.

ДЗЕНІСЕВІЧ Іван Ермалаевіч, н. у 1924, у Германіі з ліпеня 1944 па май 1945, рабочы на складах.

ЕЎДАКІМАЎ Васіль Кірылавіч, н. у 1924, у Германіі з кастрычніка 1942 па сакавік 1945, грузчык.

КАЗАЧОК Марыя Міхайлаўна, загінула ў Германіі.

КОЗЕЛ Ганна Іванаўна, н. у 1930, у Германіі з 1944.

КІРЫЛЬЧЫК Алена Рыгораўна, н. у 1926, у Германіі з 1944 па 1945.
КУР'ЯНОВІЧ Софія Сцяпанаўна, н. у 1929, у Германіі з 1944 па 1945.

ЛАГУН Рыгор Іванавіч, н. у 1934, у Германіі з 1944.

ЛАГУН Ганна Іванаўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая асфальтавага завода.

ЛАГУН Марыя Васільеўна, н. у 1925, у Германіі з 1944 па 1945, загінула.

ЛІЗУНОК Ганна Іванаўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рабочая на асфальтавым заводзе.
МАЙЛЫЧКА Фядора Яўхімаўна, н. у 1924, у Герміаніі з чэрвеня 1944 па красавік 1945.

СКОРАЯ Ева Ігнатаўна, н. у 1929, у Германіі з 1944 па 1945.
Вёска Шчыткавічы

БАРАВІК Вера Паўлаўна, н. у 1930, у Германіі з 1944 па 1945.

БАРАВІК Кацярына Паўлаўна, н. у 1925, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, рабочая завода.

БАРАВІК Лізавета Паўлаўна, н. у 1924, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, прыбіралынчыца.

БАРСУК Васіль Мікітавіч, н. у 1924, у Германіі з мая 1942 па красавік 1945, у гаспадара.

БАРСУК Лізавета Кузьмінічна, н. у 1926, у Германіі з 1944 па 1945.

БОБКА Алена Цітаўна, н. у 1927, у Германіі.

ГАЙДУНОВА Ульяна Радзівонаўна, н. у 1922, у Германіі з 1944 па 1945.

ДАЛІДОВІЧ Вольга Ананьева, н. у 1928, у Германіі з чэрвеня 1944 па май 1945, на заводзе.

ЗАЯЦ Ганна Кузьмінічна, н. у 1928, Германія.

КІСЯЛЕВІЧ Ганна Фёдараўна, н. у 1915, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

КОЛАС Леанід Канстанцінавіч, н. у 1926, у Германіі з 1944.

КРУШНАЯ Ульяна Цімафееўна, н. у 1927, у Германіі з мая 1944 па май 1945, у гаспадара.

КРУЧОК Іван Аляксандравіч, н. у 1927, у Германіі з лютага 1943 па красавік 1945, працаваў у гаспадара.

КУР'ЯНОВІЧ Вера Фамінічна, н. у 1928, у Германіі з чэрвеня 1944 па красавік 1945, рознарабочая.

МАКАРЫЧ Аляксандр Цімафеевіч, н. у 1930, у Германіі з мая 1944 па май 1945, у гаспадара.

МАКАРЫЧ Анастасія Цімафееўна, н. у 1924, у Германіі з 1944 па 1945.

НІКАНОВІЧ Ганна Мікалаеўна, н. у 1942, у Германіі з 1944, непаўнагадовая.

ПАЛЯКОВА Меланья Андрэеўна, н. у 1906, у Германіі з мая 1944 па май 1945.

ПАНЕНКА Надзея Барысаўна, н. у 1926, у Германіі з 1944 па 1945.

СОЙКА Анастасія Мінаўна, н. у 1925, у Германіі з 1944.

СТАШУК Васіль Сцяпанавіч, н. у 1923, у Германіі з мая 1942 па красавік 1945.

УСЕНЯ Міхаіл Дзмітрыевіч, н. у 1925, у Германіі з 1944 па 1945.

УСЕНЯ Эмілія Ігнацьеўна, н. у 1927, у Германіі з 1944 па 1945.

ЯЗЫЛЬСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ
Вёска Аточка

ПАЛАШЧАНКА Марыя Антонаўна, н. у 1927, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая на заводзе.

ПЕКАР Яўгенія Раманаўна, н. у 1930, у Германіі з 1944.

РАМАНЕНЯ Яўгенія Фёдараўна, н. у 1926, у Германіі з студзеня 1943 па красавік 1945, працавала на
фабрыцы.

ХОЛАДАВА Софія Сяргееўна, н. у 1928, у Германіі з мая 1944 па красавік 1945, рабочая завода.

ШПІЛЕНЯ Уладзімір Сцяпанавіч, н. у 1911, у Германіі з мая 1944 па май 1945, працаваў на будоўлі.

Вёска Вярхуціна

ДАМАРАД Анісья Андрэеўна, н. у 1923, у Германіі з студзеня 1943 па май 1945, рабочая фабрыкі.

ЗВЯГІНЦАВА Софія Пятроўна, н. у 1927, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945, рабочая фабрыкі

ІВАНЦОЎ Аркадзь Паўлавіч, н. у 1938, у Германіі з 1944.

ПАРАХНЕВІЧ Іван Мяфодзьевіч, н. у 1925, у Германіі з красавіка 1944 па май 1945.
Вёска Рабак

ГЕРЧЫК Міхаіл Васільевіч, н. у 1924, у Германіі з студзеня 1943 па май 1945, у гаспадара.

ТАРАКАНАВА Марыя Рыгораўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1944 па май 1945, у гаспадара.
Вёска Урбанаўка

ЗІНЬКОВІЧ Вольга Ігнацьеўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1944 па красавіка 1945, працаваў у шахце.

Вёска Языль
ГАЙДУНОВА Ульяна Радзівонаўна, н. у 1922, у Германіі з 1943 па 1945.

ГАЛОЎЧЫЦ Ядвіга Вячэславаўна, н. у 1923, у Германіі з лютага 1944 па студзеня 1945.

ДОЎНАР Аляксандра Сяргееўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1944 па студзень 1945, капаў акопы.

ЛАЗУКА Лізавета Максімаўна, н. у 1925, у Германіі з лютага 1944 па люты 1945.

ПАЛАЎЧЭНЯ Максім Навумавіч, н. у 1924, у Германіі з лістапада 1942 па красавік 1945, рознарабочы.

РАМАНЕНЯ Аляксандр Фёдаравіч, н. у 1924, у Германіі з 1944 па 1945.

ШАБУРА Валянціна Ануфрыеўна, н. у 1924, у канцлагеры "Азарычы" з сакавіка 1944 па красавік 1944.





База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка