Вайда Т. В., метадыста вму "срвмк"




Дата канвертавання30.04.2016
Памер120.98 Kb.

  1. За выніковы ўдзел у XV рэспубліканскай выставе навукова-метадычнай літаратуры, педагагічнага вопыту і творчасці вучняў “Я – грамадзянін Беларусі”:

Вайда Т.В., метадыста ВМУ “СРВМК”;

Сцяпанаву К.І., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “ВПК Сыраваткінскі яслі-сад – сярэдняя школа”;

Прыхача У.У., настаўніка матэматыкі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Тумаш Н.І., настаўніка гісторыі ДУА “ВПК Вішнеўскі яслі-сад – сярэдняя школа”.



  1. За мэтанакіраваную работу па станаўленні і павышэнні прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў, распаўсюджванне перадавога педагагічнага вопыту :

Прыстромаву М.С., намесніка дырэктара па па вучэбнай рабоце ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Пятрову А.І., намесніка дырэктара па па вучэбнай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Дарашкевіч І.В., намесніка дырэктара па па вучэбнай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Галкіну М.А., намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА “ВПК Смаргонскі яслі-сад – пачатковая школа” ;

Казак Т.В., намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “Яслі-сад № 14 г. Смаргоні”;

Алейнік Р.Л., настаўнік абслуговай працы ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Шчасны Ю. І., настаўнік тэхнічнай працы ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”.


  1. За высокі ўзровень арганізацыі і правядзення раённых метадычных мерапрыемстваў:

Рогач Т.Я., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Віршала Г.С., намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Міронаву Т.В., намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Шчасную Т.І., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Грышан Ж.В., намесніка дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоцеДУА “Асінаўшчызненскі я/с-ПШ”;

Шыпілаву В.У., намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА “ВПК Залескі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Чарняк М.А., выхавацель ДУА “Яслі-сад № 8 г. Смаргоні”;

Пяшко Л.Г., кіраўнік фізічнага выхавання ДУА “ДЦРД”;

Гіль А.У., кіраўнік фізічнага выхаванняДУА “Яслі-сад № 6 г. Смаргоні”;

Базюк А.Т., выхавацель ДУА “Санаторны яслі-сад № 9 г. Смаргоні”;

Савіцкую А.П., настаўніка фізікі і астраноміі ДУА “Сольская сярэдняя школа”.

4. За арганізацыю прафесійных аб’яднанняў педагогаў і эфектыўнае кіраванне іх работай:

Апанасёнак Т.Ч., намесніка загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “Яслі-сад № 8 г. Смаргоні”;

Мурашка Н.М., намесніка загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “Яслі-сад № 10 г. Смаргоні”;

Зянкевіч І.П., намесніка загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “Яслі-сад № 15 г. Смаргоні”;

Клевец І.Р., настаўніка біялогіі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Ясевіч А.С., настаўніка біялогіі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Дубоўскую Л.Я., настаўніка біялогіі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Ліхота Ж.А., выхавацель ДУА “ВПК Залескі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Траскоўскую А.А., музычнага кіраўніка ДУА “Яслі-сад № 15 г. Смаргоні”;

Санюк Т.М., настаўніка геаграфіі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Белячыц В.А., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Баяровіч К.Т., настаўніка хіміі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Пумпур Н.М., настаўніка геаграфіі ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Дзмітрыеву Ж.М.,настаўніка геаграфіі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Багдасар’ян Л.У., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Гербік В.М., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Маеўскую Л.В., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Адэгаву А.М., настаўніка хіміі ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Грышан В.Ю., настаўніка хіміі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Кенко Г.Ч., настаўніка беларускай мовы ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Смаргоні”;

Цімафееву С.Я., настаўніка музыкі ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Смаргоні”;

Буйноўскую Т.А., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Маліноўскую В.А., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Смаргоні”;

Паплаўскую А.А., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “ВПК Вішнеўскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Хаміцэвіч В.В., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа №6 г.Смаргоні”;

Слішкевіч А.В., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Мінкевіч Г.А., настаўніка беларускай мовы ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Смаргоні”;

Грынчук М.А., настаўніка беларускай мовы ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Смаргоні”;

Бацько Н.В., настаўніка матэматыкі ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Скурко Т.Я., настаўніка інфарматыкі ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Войтка Т.В., настаўніка інфарматыкі і фізікі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Сідарэвіч З.Д., настаўніка фізікі і астраноміі ДУА “Сярэдняя школа № 6 г.Смаргоні”;

Ярмак В.В., настаўніка фізікі і астраноміі ДУА “ВПК Жодзішкоўскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Шчасную Л.М., настаўніка матэматыкі і фізікі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Баташову В.Ч., настаўніка англійскай мовы ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Дудко Т.Г., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Смаргоні”;

Забрамскую В.Л., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Смаргоні”;

Цярэшчанка Т.В., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Паўлюкевіч Г.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Лебедзеву А.І., выхавальніка группы падоўжанага дня ДУА “Сярэдняя школа №7 г.Смаргоні”;

Чункевіч В.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Мацэвіч Р.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Квяткевіч Л.Я., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Герасімовіч Л.Ф., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №1 г.Смаргоні”;

Вяршковіч І.М., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”

Пітоленка Г.А., педагог-арганізатар ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Рынкевіч А.П., настаўніка абслуговай працы ДУА “Сярэдняя школа №1 г. Смаргоні”;

Камына В. М., настаўніка абслуговай працы ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Смаргоні”;

Дзямідава І. К., настаўніка тэхнічнай працы ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

5. За актыўны ўдзел у інавацыйнай дзейнасці і метадычнай рабоце на ўзроўні раёна:

Трафімчык М.Э., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Сцяпанаву К.І., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “ВПК Сыраваткінскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Сабініч М.М., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Жодзішкаўскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Тамашэвіч Т.Ф., намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “ДЦРД”;

Гаўрылік І.А., намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці ДУА “Яслі-сад № 6 г. Смаргоні”;

Піліпчук С.Р., настаўніка біялогіі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Карагіна А.М., настаўніка біялогіі ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Клевец Ю.А., настаўніка біялогіі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Працута Н.І., настаўніка геаграфіі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Маржала М.І., настаўніка геаграфіі ДУА “Сольская сярэдняя школа”;

Міхаськову Г.Б., настаўніка геаграфіі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Валынец Л.П., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Балыша М.В., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Савіцкага П.Б., настаўніка гісторыі ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Пятроўскага А.Ф., настаўніка гісторыі ДУА “ВПК Сыраваткінскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Васільева В.І., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Кіроўскую М.В., настаўніка гісторыі ДУА “Сольская сярэдняя школа”;

Тумаш Н.І., настаўніка гісторыі ДУА “ВПК Вішнеўскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Грыц Я.У., настаўніка хіміі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Петрушэвіч В.У., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдня школа № 2 г. Смаргоні”;

Радзіён Л.У., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Дзятковіч М.Л., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдня школа № 5 г.Смаргоні”;

Вайнілка В.І., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдня школа № 7 г.Смаргоні”;

Мілош В.І., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдня школа №7 г.Смаргоні”;

Беніцэвіч Л.Б., настаўніка нямецкай мовы ДУА “ВПК Сыраваткінскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Кот Н.А., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Фёдараву А.В., настаўніка беларускай мовы и літаратуры ДУА “Сольская сярэдня школа”;

Максімовіч А.П, настаўніка рускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Карэнка С.М., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдня школа № 1 г.Смаргоні”;

Вяжбіцкую Л.С., настаўніка рускай мовы и літаратуры ДУА “Сярэдня школа № 5 г.Смаргоні”;

Бумбуль Т.Ф., настаўніка рускай мовы и літаратуры ДУА “ВПК Залескі яслі-сад-сярэдня школа”;

Аракчэеву Ж.Я., настаўніка рускай мовы и літаратуры ДУА “ВПК Крэўскі яслі-сад-сярэдня школаі”;

Урбановіч М.М., настаўніка рускай мовы и літаратуры ДУА “ВПК Сінькоўскі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Келдановіч І.Ч., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Саленік Л.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Кульш Т.К., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Смаргоні”;

Саладуха Т.Л., выхавальніка групы падоўжанага дня ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Кавака А.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Дзерачэнік А.У., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Шарлай Н.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Шчасную С.І., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Мамон А.І., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 2 г.Смаргоні”;

Маркевіч Л.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Канавалаву А.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Высоцкую Т.В., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 7 г.Смаргоні”;

Канапацкую А.В., настаўніка англійскай мовы ДУА “ВПК Залескі яслі-сад-сярэдняя школа”;

Шутовіч Ю.В., настаўніка англійскай мовы ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Гісіч Т.С., настаўніка абслуговай працы ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Жалевіч Г.К., намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце ДУА “Сінькоўскі яслі-сад – сярэдняя школа”;

Мельянцову Г.М., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Залескі яслі-сад-сярэдняя школа”.

6. За выніковы ўдзел у конкурсе “Выкарыстанне ІКТ ў практыцы выхаваўчай работы”

Пумпур Т.Ю., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”.

7. За актыўную работу ў якасці экспертаў экзаменацыйных і конкурсных работ:

Шпак Л.А., намесніка дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Хлябовіч Л.М., намесніка дырэктара ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Ключнік М.Э., намесніка дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сольская сярэдняя школа”;

Петрушэвіч В.У., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Смаргоні”;

Букліс Л.Э., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Мінкевіч Т.А., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Царык М.М., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Кузьміч М.А.,настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Амельянчык М.С., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Смаргоні”;

Шумскую Т.М., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Іванец Г.Ф., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Лобач Э.З.,настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Самохіну С.В., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Кірычэна Л.А., настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Гаврыленку Н.В., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 6 г.Смаргоні”;

Катайкіну К.Ф., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Будай А.А., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Смаргоні”;

Маёраву З.А., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Баран М.С., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 2 г.Смаргоні”;

Бандарэнку Т.У., настаўніка матэматыкі ДУА “Сярэдняя школа № 7 г.Смаргоні”;

Раманенку А.І., настаўніка матэматыкі ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Марціновіч В.Я., настаўніка англійскай мовы ДУА “Гімназія г.Смаргоні;

Чайкоўскую В.М., настаўніка англійскай мовы ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Манчак А.І., настаўніка англійскай мовы ДУА “Сярэдняя школа № 5 г.Смаргоні”;

Бабойць А.А., настаўніка гісторыі ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Беніцэвіч Л.Б., настаўніка нямецкай мовы ДУА “ВПК Сыраваткінскі яслі-сад – сярэдняя школа”.

8. За актыўную работу ў складзе абласных творчых груп:

Мінкевіча В.Ч., настаўніка геаграфіі ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Салагуб В.І.,настаўніка рускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Смаргоні”;

Шчаснага Р.С.,настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”;

Маеўскую Л.В., настаўніка гісторыі ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Дзядзюль Л.З., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Смаргоні”;

Васілеўскую Т.І., настаўніка беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”;

Міроненка В.У., настаўніка англійскай мовы ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Смаргоні”;

Шарлай Н.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 7 г.Смаргоні”.

9. За высокі ўзровень прадстаўленне рэгіянальнага проекту “Смаргонскі край – радзіма маёй душы” на паседжанні рэспубліканскай школы перадавога педагагічнага вопыту:

Рынкевіч А.П., настаўніка абслуговай працы ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.Смаргоні”;

Кульш Т.К., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Смаргоні”;

Сосна Т.П., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Смаргоні”;

Кавалёву А.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Смаргоні”;

Буйноўскую Г.Ф., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа № 3 г.Смаргоні”;

Скаскевіч Г.Ф., кіраўніка тэатральнай студыі “Сучаснік” ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Лашук Л.У., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Скальскую В.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Якубоўскую Т.А., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Варанец М.І., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Кавака А.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Казакевіч З.У., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Гімназія г. Смаргоні”;

Гісіч Т.С., настаўніка абслуговай працы ДУА “Гімназія г.Смаргоні”;

Ксяневіч Т.В., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №5 г.Смаргоні”;

Шавярэнка С.К., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №7 г.Смаргоні”;

Кохан В.К., настаўніка пачатковых класаў ДУА “Сярэдняя школа №7 г.Смаргоні”;

Шчасную С.Ф., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Сінькоўскі яслі-сад – сярэдняя школа”;

Плоскую А.І., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Жодзішкаўскі яслі-сад – сярэдняя школа”;

Ярмак Л.В., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Жодзішкаўскі яслі-сад – сярэдняя школа”;

Яскевіч Т.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Смаргонскі яслі-сад – пачатковая школа”;

Бандарэнка В.В., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Смаргонскі яслі-сад – пачатковая школа”;

Паржон Н.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Асінаўшчызненскі яслі-сад – пачатковая школа”;

Лашч А.У., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Асінаўшчызненскі яслі-сад – пачатковая школа”;

Масевіч Л.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Лылойцінскі яслі-сад – пачатковая школа”;



Копач М.М., настаўніка пачатковых класаў ДУА “ВПК Лылойцінскі яслі-сад – пачатковая школа”.


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка