Урок па англійскай мове ў 4 класе па тэме




Дата канвертавання10.06.2016
Памер55.6 Kb.
Урок па англійскай мове ў 4 класе па тэме

«My house».

Мэты:

Адукацыйная: знаёмства з лексткай па тэме і пярвічнае яе замацаванне.


Развіваючая: развіваць мову і мышленне вучняў і іх здольнасці: памяць,

увагу, успрыманне, уменне працаваць самастойна;

развіваць навыкі ўспрымання на слых;

развіваць уменне прымяненне атрыманых ведаў у канкрэтных

абставінах.
Выхаваўчая: садзейнічаць павышэнню матывацыі да вывучэння англійскай мовы;

выхаванне сяброўства і ўзаемадапамогі.


Задачы: адпрацаваць фанетычныя навыкі на канкрэтных прыкладах;

адпрацаваць навыкі чытання;

замацаваць ужыванне ЛА;

паказаць выкарыстанне інфармацыйных тэхналогій на ўроку.


Ход урока

Этапы урока

Дзейнасць настаўніка

Інфармацыйная прастора

Дзейнасць вучняў

Арганізацыйны момант.

Прывітае дзяцей

Good day, children. I am glad to see you. How are you?

Адказваюць на прывітанне настаўніка.

Матывацыя.

Знаёмства з тэмай і мэтамі ўрока.


Вызывае цікавасць у вучняў да ўрока Фармулюе праблему з дапамогай вучняў; ставіць мэту урока

Let’s start our lesson.

Look at the computer. The topic of our lesson is “My house is my castle.”

Дзеці ў вас на парце ёсць лісточкі, дзе запісаны беларускія пасловіцы, якая з іх на вашу думку адпавядае гэтай англійскай пасловіцы?

Today at the lesson we’ll learn new words; develop reading skills;

Develop listening skills.

Children! What is it?

Let’s read it.

What the matter?

Are you ready to help him?


Дзеці чытаюць беларускія пасловіцы і адказваюць на пытанне настаўніка.

Чытаюць пісьмо зайчыка і згаджаюцца дапамагчы яму.




Фанетычная зарадка.


Пабуджае дзяцей да выканання задання.


-І так мае паважаныя вельмі добра , што вы згадзідіся дапамагчы зайчыку, Але для таго кааб яму дапамагчы вы самі павінны вывучыць новыя словы, Але перад тым як прыступіць да вывучэння новых слоў я хачу звярнуць вашу ўвагу на гукі, якія мы будзем вымаўляць пры вывучэнні новых слоў і успомнім некаторыя правілы чытання.

Look at the blackboard and let’s name these sounds.

Let’s remember the rules of reading.

Read the words with these sounds.


Называюць гукі, успамінаюць правілы чытання і чытаюць словы з гэтымі гукамі



Новы матэрыял.

Прэзентацыя новых слоў.



Знаёміць вучняў з новымі ЛА пры дапамозе кампутара.





Паўтараюць за настаўнікам і запамінаюць новыя словы

Замацаванне новага матэрыялу.

Арганізуе работу вучняў

Now look at these sheets of paper and you can see new words on them, repeat them after me.

- Now read them one by one.



Дзеці паўтараюць новыя словы за настаўнікам, а затым чытаюць іх адзін за адным

Фізкультмінутка.

Арганізуе кароткі адпачынак для вучняў.

Рабяты, наперадзе ў нас шмат заданняў, якія падрыхтавала для нас лісічка і мы павінны дружна разам іх выканаць, кааб прагнаць яе з зайчыкавага доміка. Давайце праспяваем вясёлую песенку пра сяброўства якую мы ведаем, кааб было весялей спраўляцца з заданнямі.

Дзеці спяваюць песенку «The more we get togethe»




Арганізуе работу вучняў па далейшаму замацаванню новага матэрыялу.

Паказвае на дошцы правільныя адказы.

Паказвае на кампутары прэзентацыю прыназоўнікаў месца.

Правярае, як дзеці запомнілі словы, пры дапамозе наглядных картак

Чытае верш вучням.
Прымацоўвае наглядныя карткі з прыназоўнікамі на дошку пасля таго, як вучні іх назавуць

Пры дапамозе кампутара правярае, як дзеці запомнілі верш.


Праводзіць развіццё навыкаў аўдыравання.

Праводзіць гульню з дзецьмі.

Ацэньвае работы

вучняў.


Дамашняе заданне.

Open your exercise books and write down the date.

І так наша першае заданне. На дошцы мы бачым гукі, лісічка схавала гэтыя гукі ў новыя словы. Давайце пашукаем гукі ў новых словах і размяркуем іх па слупочках..


Сheck up yourself.
The new task.

Look at the blackboard. You can see some words, read the first word

(а ў дужках запішам транскрыбцыйны знак падкрэсленай літары ці спалучэння літар)

Скажыце, а ці можам мы ўжо выгнаць лісічку з доміка. Лісічка гаворыць , што не, тому што мы яшчэ не ведаем маленькіх слоў прыназоўнікаў, якія дапамогуць нам шукаць лісічку.


Look at the computer.

Now listen to me. I”ll read the poem for you

Now read the poem to yourself..

Look through the poem and find new words.


Let’s check up how you remember this poem.

Look at the computer.


Now look at the blackboard. The fox has drown 5 pictures for us. Guess, what picture I’II describe.

These are rooms.


Now the fox wants to play, let’s play with the fox.

Dear children! We have turned out the fox from the hare’s house and our lesson have gone to finish, but now I want to know how you leant new words. I’ll give you pictures with the words and you must match the picture with the right word.




Дзеці выконваюць заданне самастойна.

правяраюць свае адказы з адказамі на дошцы.


Дзеці адказваюць на пытанне.

Дзеці называюць словы.

Дзеці слухаюць верш, затым чытаюць Яго самастойна і знаходзяць прыназоўнікі месца ў ім і называюць іх.


Расказваюць верш па памяці з дапамогай карцінак на кампутары..

Дзеці слухаюць і называюць нумар карцінкі.

Адзін з вучняў хавае лісічку ў лялечным доміку, а другі знаходіць яе

Is she …


Yes, she is

No, she isn’t

Дзеці працуюць самастойна.


Рэфлексія.

Прапаноўвае вучням ацаніць сваю работу на ўроку.

Дзякуе вучняў за работу.



На працягу ўрока з намі працавалі і нашы мурашы. чырвоныя старанна працавалі і ўсё зразумелі на ўроку, усё ім спадабалася і таму яны на самай верхняй ступеньцы. Зялёныя і жоўтыя не ўсё запомнілі на ўроку, але з добрым настроем пакідаюць урок, ну а сінія не працавалі на ўроку. Вазьміце сабе мураша таго колеру, з якім настроем вы пакідаеце ўрок. .
Thank you very mach for your work and see you later.

Дзеці выбіраюць мурашоў


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка