Улік актаў па прычыненным стратам нямецка-фашысцкімі захопнікамі




Дата канвертавання12.05.2016
Памер145.72 Kb.
Д. 15.69 оп.1 д. 52, лл 28-29

УЛІК

актаў па прычыненным стратам нямецка-фашысцкімі захопнікамі

калгасам Старадарожскага раёна ў гады акупацыі (1941-1944 гг.)

Дакумент складзены выканаўчымі камітэтамі на месцах і прадстаўленнем Бабруйскай абласной камісіі садзейнічання рабоце Надзвычайнай камісіі.



Назва прадпрыемства

Месцазнаходжанне

Дата складання акта

Агульная сума страт




ГОРКАЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Чырвоны араты”

Вуглы

8.09.1944

1213517




“Камунар”

Пад’яменец

10.09.1944

1972741




“Прагрэс”

Урбанаўка

14.09.1944

5100658




“Чырвоная рунь”

Солан

14.09.1944

5342165




к-с “Імя Дзяржынскага”

в. Добрынка

14.09.1944

5221986




“Май”

Селішча

14.09.1944

2997938




“РЭС” (рэвалюцыя, электрафікацыя, сацыялізм)

Навасёлкі

14.09.1944

7311366




“Народная камуна”

Мядзведня

11.09.1944

2459967




“Чырвоная Горка”

Горкі

12.09.1944

1051344




ДАРАГАНАЎСКІ СЕЛЬСКІІ САВЕТ




“Камінтэрн”

Радуцічы

6.09.1944

12147758




“VII З’езд Саветаў”

Мачынск

10.08.1944

2565940




“Новыя Птушычы”

Птушычы

9.09.1944

2284017




“Шдях Леніна”

Лукі

9.09.1944

52489313




“Чырвоны Сялец”

Сялец

6.09.1944

4121443




ЖЫЦІНСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“ Новы Жыцін”

Жыцін

10.09.1944

17661442




“Шлях Ільіча”

Крамок

10.09.1944

15386998




“Імя Кагановіча”

Дрычын

10.09.1944

8298318




“1-е Мая”

Вялікі бор

10.09.1944

3892014




“Чырвоная Змена”

Дворышча

10.09.1944

4029482




ЗАЛУЖСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“З’езд Саветаў”

Ляды, Залужжа

6.09.1944

2342842




“Чырвоная Дуброва”

Зялёная Дуброва

6.09.1944

5406249




КАРМАЗОЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




Калгас “Чырвоны партызан”




16.09.1944

6819363




Калгас імя Варашылава

Шчыты

15.09.1944

3190110




Калгас імя Будзённага

Будзенічы

13.09.1944

7536230




Калгас імя Войкава

Равань

15.09.1944

3403941




Калгас “Чырвоны барацьбіт”

Міжлесье

12.09.1944

4573482




Калгас імя Леніна

Пятровічы

12.09.1944

2724759




Імя Фрунзе

Кармазы

10.09.1944

73001560




КРЫВАНОСАЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Ударнік”

Крываносы

10.09.1944

8477284




“Чырвоны франтавік”

Прусы

10.09.1944

12845056




“Чырвоны араты”

Дразды

8.09.1944

2726424




“Бальшавік”

Людзьвінова

6.09.1944

11846373




КРЫНКАЎСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Імя В.І. Чапаева”

Маісеявічы

10.09.1944

59380097




“Імя 8-га сакавіка”

Мязовічы

10.09.1944

5531282




“Пераможац”

Канцы

10.09.1944

3220983




“Чырвоная крынка”

Крынка

9.09.1944

8525873




“Чырвоны край”

Краі

9.09.1944

6975927




“15 гадоў вызвалення БССР”

Востраў

11.09.1944

2070871




“Новае Свіханава”

Свіханава

11.09.1944

1090946




“Імя Тэльмана”




5.09.1944

18330329




НОВАДАРОЖСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“10 год Кастрычніка”

Новыя Дарогі

29.09.1944

14949710




“Герой працы”

Новыя Фалічы

7.09.1944

9040421




“2-гі З’езд Саветаў”

Старыя Фалічы

6.09.1944

6237621




“Авангард”

Новыя Савічы

6.09.1944

1953526




“Красны пуцілавец”

Кавалічы

6.09.1944

4226369




“Калгаснік Беларусі”




6.09.1944

5654374




“Чырвоны трудавік”




6.09.1944

19081585




ПАСТАВІЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Імя Сталіна”

Паставічы

13.09.1944

14910045




“17 гадоў Кастрычніка”

Мінкавічы

15.09.1944

6624343




“16 гадоў Кастрычніка”

Заастроўе

10.09.1944

2395998




“7-ы З’езд Саветаў”

Арэхаўка

10.09.1944

211859




ПАДАРЭСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Новы мір”

Падарэссе

20.09.1944

7013912




“Чырвоная Беларусія”

Дражна

20.09.1944

11487353




“Росквіт пераможца”

Падарэссе

20.09.1944

4037308




ПАСЕЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Камуна”

Пасека

9.09.1944

10117121




“Імя Варашылава”

Сінягова

9.09.1944

12750255




“Імя Кірава”

Шушараўка

9.09.1944

1849319




“Чырвоны рухавік”

Рухава

9.09.1944

7042617




“За калектывізацыю”

Гасціно

9.09.1944

5794389




“Чырвоная зорка”

Рубежы

9.09.1944

3925833




СТАРАДАРОЖСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Рассвет новага жыцця”

Старыя Дарогі

12.09.1944

10805948




“Імя С.М.Кірава”

Савічы

12.09.1944

6141578




“Імя М.І.Калініна”

Новіны

12.09.1944

4267758




“Сацыялізм”

Аляксандраўка

12.09.1944

7816264




“Пралетарская перамога”

Шапчыцы

12.09.1944

6658402




ШЧЫТКАВІЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ




“Прамень камуны”

Ляўкі

9.09.1944

9403609




“Перамога”

Шчыткавічы

9.09.1944

13150508




“Чырвоная кветка”

Застарычы

9.09.1944

3042424




“Новая Зара”

Вішняўка

9.09.1944

8830434




“Барацьбіт”

Стараселле (Церабуты)

9.09.1944

10905824




ЯЗЫЛЬСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ










“Чырвона Горка”

Аточка

7.09.1944

6074186




“Улада Саветаў”

Асяродак

9.09.1944

3660524




“Краіна Саветаў”

Рабак

9.09.1944

6086504




“Перамога”

Лескі, Боркі

13.09.1944

7508642




“Вольны пралятарый”

Вярхуціна

13.08.1944

4694805




“імя Скварцова і Маёрава”

Языль

10.09.1944

12387097




Усяго на суму: 521 913 905 руб.



Разбурана забудоў на суму 49 586 210

Разграблена інвентара на суму 3 504 537 руб.; знішчана і загінула ў сувязі з вайною пасеваў і ўраджаю на суму 50 526 750 руб.

Увесь убытак склаў 521 913 905 рублёў. А.І.Калешка



С. 1569, воп. 1, д.52, ЛЛ. 28-29


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка