Results of successful candidates




старонка33/33
Дата канвертавання22.04.2016
Памер0.98 Mb.
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   33

Centre No: 1500 ST JOSEPH COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL MAMBU BAFUTRegist:11, Sat for 2 or More Subjects:11, Passed:9, %Passed:81.82, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 4 Subjects: 1(1) AWAHNEH CLEMANTINE - GEO-E,PHI-E,FSN-D,BIO-D, Passed in 3 Subjects: 5(1) BANGSI EMMA FUBUNIWI - GEO-E,BIO-C,FSN-B,(2) NGWAINBI PAMELA CHENG - GEO-E,BIO-C,FSN-B,(3) ASANGWA ADELINE MBOH - BIO-D,GEO-E,FSN-C,(4) ETERE ERNESTINE EDWIGE - BIO-C,FSN-D,PMS-E,(5) MOFOGANG EMILIENE - PMS-E,ECO-E,GEO-D, Passed in 2 Subjects: 3(1) NAMBU VERA TUFOIN - FSN-B,GEO-E,(2) LAFE KATTY CHE - REL-E,HIS-D,(3) NIBA VERONICA NGUM - REL-D,GEO-E,

Centre No: 1502 MBATU EXTERNALRegist:17, Sat for 2 or More Subjects:16, Passed:10, %Passed:62.5, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 4 Subjects: 3(1) TASAMA BUMMA TENENG - GEO-C,ECO-E,REL-B,PHI-D,(2) NEYEH GIDEON TENJOH - GEO-E,PHI-E,ECO-D,HIS-D,(3) NWUNSONGAZI DESMOND CHI - GEO-E,PHI-E,ECO-E,HIS-D, Passed in 3 Subjects: 3(1) LEVALA FERDINAND WAMBANG - GEO-E,PHI-E,HIS-D,(2) MUMA MANGWI MONICA - GEO-E,ECO-E,REL-E,(3) TASAMA CYRILLE YUMA - GEO-E,PMS-E,ECO-E, Passed in 2 Subjects: 4(1) TAJOU THEODORE FOUFUH - CHE-E,BIO-C,(2) CHUO RALLINS MVO - HIS-E,GEO-D,(3) FREDERICK CHI NDIKUM - HIS-D,REL-E,(4) ACHE SHAULINE ENDAH - ECO-E,GEO-E,

Centre No: 1503 DOWN TOWN BAMENDA EXTERNALRegist:25, Sat for 2 or More Subjects:24, Passed:13, %Passed:54.17, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 5 Subjects: 1(1) FOTANG FRANKLINE MENEIMOH - BIO-D,CHE-C,PMM-B,PHY-D,FMA-D, Passed in 4 Subjects: 1(1) ABIRIANUO CALSTIN ATIANJO - LIT-D,HIS-C,FRE-E,PHI-E, Passed in 3 Subjects: 7(1) NGOE IYA MONDE - LIT-C,REL-C,HIS-D,(2) LOVELINE NGUM NGUFOR - ECO-E,HIS-B,GEO-D,(3) AYANGU LIESI DICKSON - GEO-E,PMS-E,ECO-D,(4) NJENGE CARIN MESINZE - PHI-E,LIT-E,HIS-D,(5) NKONGAP CLOBERT NDINGA - LIT-D,PHI-E,HIS-E,(6) YIM NAI ANITA - PHY-E,CHE-E,BIO-D,(7) NCHIA DANIEL CHUO - PHI-E,ECO-E,GEO-E, Passed in 2 Subjects: 4(1) CHIE PAUL SOJIA - GEO-C,ECO-C,(2) MURIEL NAHBILA NGUTI - LIT-C,HIS-D,(3) NDIKAH EMMERENSIA TAKWI - GEO-D,HIS-E,(4) NFORNGU CLAUDINE MAMBI - LIT-E,HIS-D,



Centre No: 1511 ST. MICHAEL ACADEMY OF SCIENCE AND ARTS NKWENRegist:107, Sat for 2 or More Subjects:106, Passed:70, %Passed:66.04, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 5 Subjects: 4(1) ESHEI MUA JOYCE - FRE-E,PHI-B,REL-B,HIS-D,LIT-C,(2) NJI JEMUEL TOH - PHY-E,CHE-D,FMA-C,PMM-C,BIO-C,(3) VUKWENSE MAXELLE - LIT-D,REL-D,HIS-C,PHI-E,FRE-E,(4) ASEH JESPA NDONG - BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMM-D,FMA-E, Passed in 4 Subjects: 3(1) BLESSING MAKONGOH - CHE-D,BIO-C,PMM-C,FMA-D,(2) KIAMBOM SOLANGE - HIS-D,LIT-E,PHI-E,REL-B,(3) TAMILO ELVIS NKWANGHO - FMA-E,BIO-D,PMM-D,CHE-E, Passed in 3 Subjects: 27(1) DOREEN DEFFO LHESTER THUIGUI - FRE-C,LIT-C,HIS-B,(2) LAMFU PASCALINE DREKEM NDAPKWI - LIT-C,REL-B,HIS-C,(3) AKEZAH PRESCILIA FONTSA - FRE-C,LIT-C,HIS-C,(4) JAIDZEKA MARY BONGALAI - ECO-E,HIS-C,GEO-B,(5) MAXIME BIRKEM - BIO-D,CHE-D,GGY-C,(6) NADEGE YIKA TANLAKA - GEO-D,HIS-C,REL-D,(7) EUNICE FIEN YENDA - REL-C,GEO-D,ECO-E,(8) KAWAS WABUIN GEOFFREY - CHE-D,GEO-E,BIO-C,(9) KODJIO DJOUMESSI ELODIE - ECO-E,GEO-C,HIS-D,(10) NDI VANESSA NJINYA - ECO-E,HIS-B,LIT-E,(11) NGU SUNITA FRI - GEO-C,HIS-D,ECO-E,(12) ANABEL MUMAH - HIS-D,LIT-E,REL-D,(13) ANGELE MANFUAN WIYSANYUY MENYONG - ECO-E,HIS-D,GEO-D,(14) BIH RELINDIS NCHEFABIO - PHI-E,HIS-C,GEO-E,(15) KONGYE RICHARD BAWE - BIO-D,CHE-D,PMM-E,(16) MARIE CHRISTIANE SUI - HIS-E,PHI-D,GEO-D,(17) MOKINYUI GEMUH EMMANUEL - ECO-E,PMS-E,GEO-C,(18) NELSON WAWA SUNDAY - FMA-E,CHE-C,PMM-E,(19) NKWAIN JULIET FUNKUIN - HIS-C,PHI-E,GEO-E,(20) ANGWEH PRISCA - ECO-E,HIS-E,GEO-D,(21) BOUNG BERNARD MEKE - HIS-E,PHI-D,LIT-E,(22) DIANA SUIFE - HIS-D,ECO-E,GEO-E,(23) JOBAIN CYVELINE BIAWOH - PHI-E,HIS-D,LIT-E,(24) KONGNYUY LEO MAINIMO - PHI-E,HIS-D,ECO-E,(25) NEH NGWA BELINDA - BIO-E,GGY-E,CHE-D,(26) NGWINIFORM TABEFOR MARIA-KATE - PHI-E,HIS-E,REL-D,(27) ABAIN VALLERINE KEDIAMBOM - GEO-E,ECO-E,PHI-E, Passed in 2 Subjects: 36(1) EKWELLE TIKU COLLINS TIKU - GEO-C,HIS-B,(2) NDONGNDEH TIMOTHY AFUHMBOM - HIS-B,GEO-C,(3) NDUKONG SHELLA MURKWI - LIT-C,HIS-B,(4) NGAM EVELINE - ECO-C,GEO-B,(5) BUBOH BRIAND - BIO-D,GGY-B,(6) FONCHA DERICK SHEY - GEO-C,ECO-C,(7) NDONG TALLA MARTINE II - HIS-D,FRE-B,(8) NDUM MILDRED JATOH - REL-B,HIS-D,(9) NSAKSE TERENCE MANJOH - GEO-D,HIS-C,(10) SHEY JOSEPH NTASIN - LIT-C,HIS-D,(11) TATA MARCEL MBULI - CHE-D,BIO-C,(12) AKONO MARIE VANESSA AKWI - GEO-E,HIS-C,(13) BONGKIYUNG RITA JAVNYUY - LIT-E,HIS-C,(14) FIDELIS NDEK TECHE - GGY-D,BIO-D,(15) NJOTEH DELVIS AMINKENG - ECO-E,GEO-C,(16) ONGUM HANS BACHE - GEO-E,ECO-C,(17) SENDZE LISSETTE LEINYUY - HIS-C,GEO-E,(18) YUNIWO LIZETTE NCHA - GEO-E,HIS-C,(19) ASONGAFAC AMSTRONG - GEO-E,HIS-D,(20) FONJENG TREVOR NKAMBEH - PHI-D,GEO-E,(21) KENMOGNE FEUNE CHRISTIANE - FRE-E,HIS-D,(22) LEINYUY MAVIS MAINIMO - GEO-E,HIS-D,(23) MAKUGHO-ABOM ROSEMARY TEMAAH - PHI-E,HIS-D,(24) MANKA QUINTA CHEMBU FUH - LIT-E,HIS-D,(25) MANKA SOLANGE NEBA - ECO-E,GEO-D,(26) MELO ALIMA FORCHU - PHI-E,HIS-D,(27) NDIFOR COLLINS AMBE - BIO-E,CHE-D,(28) NFOMBA RENE NDZELAMONYUY - PMS-D,ECO-E,(29) NFOR REGINA YEKONG - ECO-E,GEO-D,(30) SHEY SOLA BETHEL FOKAM HOPE - HIS-E,REL-D,(31) ANNAGASONG CAROLINE FOTO - GEO-E,PMS-E,(32) ASOH COLETTE NEBA - ECO-E,GEO-E,(33) BAMUH ERNEST KOMNKA - HIS-E,GEO-E,(34) KENNE MARIE VICTOIRE - FRE-E,GGY-E,(35) KUBAM WALTERS - BIO-E,PMS-E,(36) TAWE EMMANUEL NDOHMI - GEO-E,HIS-E,

Centre No: 1543 MAROUA EXTERNALRegist:4, Sat for 2 or More Subjects:4, Passed:3, %Passed:75, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 2 Subjects: 3(1) BUNJOH JITI EMMANUEL - REL-C,HIS-D,(2) TEKE HENRIATA TIFUH - GEO-C,HIS-E,(3) NSUME MARTHA EPIE - GEO-D,HIS-E,

Centre No: 1549 ANYAJUA EXTERNALRegist:5, Sat for 2 or More Subjects:5, Passed:3, %Passed:60, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 3 Subjects: 1(1) RUBY NYOMA ATAH - LIT-E,REL-E,HIS-D, Passed in 2 Subjects: 2(1) ROMEO BRICE MBANG - HIS-C,LIT-E,(2) NCHAM ESTHER ALUMA - REL-E,HIS-D,

Centre No: 1551 GENIE MILLITAIRE BASSA DOUALA EXTERNALRegist:33, Sat for 2 or More Subjects:31, Passed:22, %Passed:70.97, Sanctioned:0Results of Successful Candidates (in Order of Merit) Passed in 4 Subjects: 1(1) NKOGO LITET SOLANGE - FRE-E,ECO-E,LIT-D,HIS-D, Passed in 3 Subjects: 8(1) AKAMBA NYANGONO MARIE ROSE MICHELE - LIT-C,HIS-C,FRE-D,(2) SUENOU RAOUL FABRICE - ECO-C,FRE-E,HIS-C,(3) KENGNE DJEUFACK TRYPHENE PERSIS - HIS-D,ECO-D,FRE-D,(4) WANDJI PRISO REGINE YOLANDE RAISSA - LIT-D,FRE-C,HIS-E,(5) BATEKI BATEKI PIERRE - HIS-C,GEO-E,ECO-E,(6) NDOB NICOLAS CLEMENT - PMS-E,ECO-D,GEO-D,(7) DIEUDONNE SHOH TAMON - GEO-E,PMS-D,ECO-E,(8) DJEMBISSI SIMO HILARY - FRE-D,ECO-E,PMS-E, Passed in 2 Subjects: 13(1) OSSOMO MBEZELE NIKITA JACQUINETTE - FRE-C,ECO-C,(2) SOUE ITONDO LOLITA DORIS - FRE-C,LIT-C,(3) EYONG GABRIEL GAIEL - PMS-D,ECO-D,(4) TCHAMAMBE MOUKAM MARIA - ECO-C,GEO-E,(5) AYUK NYENTY - HIS-D,PHI-E,(6) DJOMOU GUEDEM CHRISTELLE - LIT-D,HIS-E,(7) ENOH LEWIS MBAH - HIS-D,ECO-E,(8) MOMO MELI SERGE EMMANUEL - GEO-D,FRE-E,(9) NDIM NICOLETTE MBU - GEO-E,HIS-D,(10) SENKE NGEH LILIAN - LIT-D,HIS-E,(11) TCHOFO ATEYIM - HIS-D,GEO-E,(12) ENANG GWLADIS SENGE - HIS-E,LIT-E,(13) FANI NGO NGUILA - HIS-E,PHI-E,



Cameroon GCE Board

1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   33


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка