Правядзення агульнагімназічнай дэкады Я. Ф. Карскага (да 155 годдзя з дня нараджэння вучонага Я. Ф. Карскага ) 20 – 30 студзеня 2016 года




Дата канвертавання15.03.2016
Памер80.86 Kb.

План


правядзення агульнагімназічнай дэкады Я.Ф.Карскага

(да 155 годдзя з дня нараджэння вучонага Я.Ф.Карскага )

20 – 30 студзеня 2016 года


Дата

Мерапрыемства


Класы



Час, месца



Адказныя


Конкурс малюнкаў “Люблю цябе, мая старонка. Мая радзіма, Беларусь!”

1-11 класы

На працягу дэкады

Свекла Л.М.,

Шаньгіна І.М.

Конкурс твораў маладых літаратараў “Слова жывое, роднае, гаваркое…” (творы на тэму дзіцінства, юнацтва)

5-11 класы

На працягу дэкады

Даулюд Э.М.,

Макей Я.І., Нікалайчык Т.М.

Інтэлектуальная гульня «Падарожжа па Гродзенскай вобласці »

5 класы

Класныя гадзіны,

ІБЦ

Лагодская Т.А.,

Нагорная І.Ю., выхавацелі УА

Мультымедыйная прэзентацыя ў музеі “Беларуская хатка”

6 класы

Музей,

класныя гадзіны

Карнялюк В.Р.,

выхавацелі УА

6-х класаў

Мультымедыйная прэзентацыя “Бліжняе кола Яўхіма Карскага”

7 класы

Класныя гадзіны,

музей

Экскурсаводы музея,

выхавацелі УА

7-х класаў

Мультымедыйная прэзентацыя ў музеі

Е.Ф.Карскі – навукове, педагог,грамадскі дзеяч”



8 класы

Музей,

класныя гадзіны

Карнялюк Е.Э.,

выхавацелі УА

8-х класаў

Мультымедыйныя прэзентацыі “Культура Беларусі”

11 класы

Файе, на тэлеэкране

Выхавацелі УА

Серада

20 студзеня

Свята піянерскай песні «Піянерскай гісторыі - слава!»

5 ”У”, 6”У”,

6 ”Ч”, 6 “Э”, 6 “Я”

14.35

Актавая зала

Барэль С.М.,

Альховік А.Т.

Падрыхтоўка да гульні “Горад святога Губерта”


4 класы

Каб. 122

па графіку

Карнялюк В.Р.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў

Чацвер

21 студзеня

Слуханне беларускіх казак


1 класы


па раскладзе

ўрокаў

Настаўнікі

1-х класаў


Круглы стол вучняў са святарамі на тэму "Царква і нацыянальная культура»

10 "Я", 10 «І»,

10 «У»

14.30

Каб.122

Карнялюк В.Г., выхавацелі УА

Пятніца
22 студзеня

Займальная беларуская мова

2-3 класы

Па раскладзе

ўрокаў

Настаўнікі

2-3-х класаў

Інтэлектуальная гульня “Горад святога Губерта”


4 класы


13.40

Актавая зала

Карнялюк В.Р.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў

Субота

23 студзеня

Падвядзенне вынікаў конкурса твораў маладых літаратараў “Слова жывое, роднае, гаваркое…”


5-11 класы

Каб.314

Даулюд Э.М.,

Макей Я.І.,

Нікалайчык Т.М.

Панядзелак

25 студзеня


Беларускія народныя гульні


1-2 класы


На працягу дэкады,

каб. ГПД

Выхавацелі ГПД


Творчая сустрэча з бардам і выканаўцам асабістых песень Дзікевічам Ю.М.

10 У,Я класы

13.40

Каб. 122

Зянько А.М.,

выхавацелі УА


Аўторак

26 студзеня

Экскурсіі ў музей Я.Ф. Карскага



4 класы


8.50 – 4ю

9.25 – 4Я

9.50 – 4н

10.30 – 4У

10.55 – 4Э

11.35 – 4Ч

Зянько А.М.,

класныя кіраўнікі

4-х класаў

Фальклорнае свята “Каляда-калядзіца”

1 класы



11. 00 – 12.00


Праневіч С.І.,

настаўнікі

1-х класаў

Серада

27 студзеня

Выстава дэкаратыўна-прыкладнага мастацтва “Падарожжа у свет творчасці”

4-7 класы

10.00

Файе гімназіі

Магілевец К.З.



Урачыстаея цырымонія ўручэнне білетаў п/а ГА “БРСМ”

9-10 класы

Кабінет 122

11.20

Рымко В.В.


Урокі займальнай граматыкі

4 класы

па раскладзе

ўрокаў

Настаўнікі

4-х класаў


Чацвер

28 студзеня

Гульня «Размаўляем па-беларуску»

3 класы


12.40,

к. 122

Дуброўнік А.У., Ярмаш С.Ф., настаўнікі

3-х класаў

Пятніца

29 студзеня

Экскурсійны маршрут “Вандроўка па гімназіі” (музей Я.Ф.Карскага, інфармацыйна рэсурсны цэнтр, піянерская детская арганізацыя “Камета”, детская арганізацыя “ЭКАСВЕТ”

5 класы

10.30

па гімназічным станцыям

Выхавацелі УА

5-х класаў

Музычнае віншаванне ад гімназічнага фальклорнага ансамбля “Румлёускія зорачкі”

1-11 класы

11.50

Варанчыхіна Т.І.

Урачыстая цэрымонія прысвячэння вучняў 5-х класаў у гімназісты і ўзнагароджанне лепшых вучняў 11-х класаў стыпендыяй імя акадэміка Я.Ф. Карскага

5-я, 11-я класы

Актавая зала

12.00

Рымко А.В.,

выхавацелі УА

5-х, 11-х класаў

Знаўцы роднай мовы

3 класы


Па раскладзе

класных гадзін

Настаўнікі

4-х класаў


Субота

30 студзеня

Iнсцэнiроўка беларускiх казак «Сустрэча з казкай»



2 класы

10.00,

актавая зала

Каладзейская Н.Р.,

класныя кіраўнікі

2-х класаў



База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка