Праграма заключных мерапрыемстваў X рэспубліканскага фестывалю нацыянальных культур 6-8 чэрвеня 2014 г у г. Гродна




Дата канвертавання01.04.2016
Памер64.96 Kb.

ПРАГРАМА заключных мерапрыемстваў X Рэспубліканскага фестывалю нацыянальных культур 6-8 чэрвеня 2014 г. у г. Гродна




15.05. – 07.06.2014




“Гродна вачамі мастакоў розных нацыянальнасцяў”. Міжнародны мастацкі пленэр.







02.06. – 08.06.2014




“Жалезны кужаль”. Міжнародны пленэр кавалёў.







06.06.2014

Канцэртная зала Цэнтра культуры г. Гродна

15.00 - 16.00

Прэс-канферэнцыя.

Канцэртная зала Цэнтра культуры г. Гродна

16.30 - 17.00

Адкрыццё фотавыставы апарата Упаўнаважанага пры Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь па справах рэлігіі і нацыянальнасцяў “Беларусь шматнацыянальная”. Падвядзенне вынікаў Рэспубліканскага конкурсу сярод журналістаў і СМІ на лепшае асвятленне міжнацыянальных і міжканфесіянальных адносін, міжнароднага дыялогу Рэспублікі Беларусь і супрацоўніцтва з суайчыннікамі за мяжой.

Сенатарская зала Новага замка

17.00 - 17.30

Прэзентацыя Рэспубліканскага цэнтра нацыянальных культур і адкрыццё фотавыставы “У аб’ектыве – старонкі гісторыі фестывалю нацыянальных культур”.

Каложскі парк

19.00 - 20.00

Урачыстае адкрыццё алеі сяброўства.

Вуліца Сацыялістычная

20.00 - 23.00

Паштовы падворак. “Гродзенская пошта са старажытных часоў да сучаснасці”.

Плошча Савецкая – плошча Леніна

21.00 - 21.30

Тэатралізаванае шэсце ўдзельнікаў фестывалю па вуліцах горада.

Плошча Леніна

21.30 - 22.30

“Беларусь – старонка наша, наш агульны дом”. Урачыстая цырымонія адкрыцця заключных мерапрыемстваў Х Рэспубліканскага фестывалю нацыянальных культур.

22.30 - 24.00

“Зорны вечар у Гродна”. Канцэрт прафесійных артыстаў Беларусі – прадстаўнікоў розных нацыянальнасцей.

00.00 - 00.15

Святочны феерверк.

00.15 - 01.30

Шоу-праграма з удзелам зорак замежнай і расійскай эстрады.


07.06.2014

Плошча Леніна

12.30 - 13.00

“Запрашаем на падворкі”. Урачыстае адкрыццё другога дня заключных мерапрыемстваў фестывалю.

13.00 - 17.00

Вандроўка па нацыянальных падворках.

13.00 - 15.00

“Танцы і рытмы розных народаў”. Свята нацыянальнага харэаграфічнага мастацтва.

15.00 - 16.00

“Спявае Беларусь”. Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага народнага хору Рэспублікі Беларусь імя Г.І.Цітовіча.

16.00 - 17.00

Канцэрт ансамбля “Чараўніцы”.

17.00 - 19.00

“У карагодзе сяброў”. Гала-канцэрт творчых калектываў нацыянальных суполак.

19.00 - 20.30

“Гасцей вітаем шчыра і сардэчна”. Канцэрт творчых калектываў г. Гродна і Гродзенскай вобласці.

20.30 - 00.30

“Мы – разам!” Танцавальна-забаўляльная праграма.

Плошча Савецкая

11.00 - 20.00

“Рукатворныя цуды”. Выстаўка-кірмаш народных майстроў г. Гродна.

11.30 - 12.00

Адкрыццё памятнага знака на месцы страчанага храма.

12.00 - 12.30

Шэсце духавых аркестраў (плошча Савецкая – плошча Леніна).

12.30 - 15.00

“Вясёлы калейдаскоп”. Свята дзіцячай нацыянальнай творчасці.

15.00 - 16.00

“Канцэрт цыганскай песні”. Праграма музычнага тэатра “Рада”.

16.00 - 18.00

“Вянок прыгажосці”. Шоу-прэзентацыя нацыянальнага касцюма.

18.00 - 20.00

“Суквецце нацый”. Гала-канцэрт творчых калектываў нацыянальных суполак.

20.00 - 23.00

Канцэрт творчых калектываў з гістарычных радзім нацыянальна-культурных аб’яднанняў.

23.00 - 24.00

“Рок яднае”. Канцэрт народнай эстраднай студыі “Міленіўм”.

Гарадскі парк імя Жана-Эмануэля Жылібера

11.00 - 19.00

“Народная творчасць – крыніца натхнення”. Горад майстроў. Выстава народных промыслаў і дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва майстроў Гродзенскай вобласці.

11.00 - 19.00

“Гродна вачыма мастакоў розных нацыянальнасцяў”. Выстава мастакоў.

11.00 – 18.00

“Жалезны кужаль”. Свята-выстава кавалёў.

12.00 - 18.00

Тэматычная выстава клубаў філатэлістаў Рэспублікі Беларусь.

13.00 - 15.00

“Хай гукі музыкі чароўнай упрыгожваюць наш слаўны фестываль”. Свята духавой музыкі (парад і канцэртныя выступленні духавых аркестраў).

13.00 - 17.00

“Хто не мае сілы, таму свет нямілы”. Спаборніцтвы асілкаў.

15.00 - 18.00

Інтэрфэст. Работа інтэрнацыянальнай пляцоўкі.

Пляцоўка каля Гродзенскага абласнога тэатра лялек

13.00 - 18.00

Беларускі падворак. “Гульні народаў Беларусі”. Свята нацыянальнай гульні.

Вуліца Сацыялістычная

11.00 - 19.00

Паштовы падворак. “Гродзенская пошта са старажытных часоў да сучаснасці”.

Гродзенскі дзяржаўны музей гісторыі рэлігіі

11.00 - 13.00

“Праз гады выпрабаванняў да сяброўства і яднання”. Літаратурная гасцёўня нацыянальных суполак.

Канцэртная зала Цэнтра культуры г. Гродна

11.00 - 17.00

Працяг работы фотавыставы “Беларусь шматнацыянальная”.

Сенатарская зала Новага замка

11.00 - 17.00

Працяг работы фотавыставы “У аб’ектыве – старонкі гісторыі фестывалю нацыянальных культур”.

Вуліца Маставая

(пляцоўка каля Беларускага інстытута правазнаўства)

14.00 - 01.00

“Энэргія старажытных вуліц”. Канцэртна-гульнёвыя праграмы рознай тэматыкі.

Гродзенскі абласны драматычны тэатр (малая зала)

16.00 - 17.00

“Спектакль-дакумент”. Выканаўцы – удзельнікі эксперыментальнай лабараторыі “Тэатральны квадрат”.

Гродзенскі абласны драматычны тэатр (вялікая зала)

17.00 - 19.00

Канцэрт ансамбляў і індывідуальных выканаўцаў – прадстаўнікоў нацыянальна-культурных аб’яднанняў.

20.00 - 22.00

Узнагароджанне і заключны канцэрт лаўрэатаў Х Рэспубліканскага фестывалю нацыянальных культур.







08.06.2014

Гарадскі парк імя Жана-Эмануэля Жылібера,

тэатральныя пляцоўкі горада

12.00 - 16.00

“І рампы свет, і музыкі гучанне”. Свята нацыянальнага тэатральнага мастацтва.

Вуліца Сацыялістычная

11.00 - 18.00

Паштовы падворак. “Гродзенская пошта са старажытных часоў да сучаснасці”.

Гродзенскі абласны драматычны тэатр (вялікая зала)

Свята нацыянальнага гумару. “Гродна – Масква – транзіт”.

12.00 - 16.00

Конкурсная праграма

19.00 - 20.30

Канцэрт гумару з удзелам Аркадзія Арканава, Максіма Аксёнава, Паліны Канінай, артыстаў Маскоўскага тэатра эстрады “Мэтр”.


Торжественный приём гостей фестиваля руководством области и города 07.06. в 18.00 культурно-развлекательный центр “Галактика” (300 человек)


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка