План работы 1 снежня, пятніца




Дата канвертавання15.03.2016
Памер147.46 Kb.
ХІV З’ЕЗД

КАМПАЗІТАРАЎ БЕЛАРУСІ

2 – 10 снежня 2006 г.

г. Мінск

ПЛАН РАБОТЫ


1 снежня,

пятніца

Канцэрт з твораў маладых кампазітараў-студэнтаў Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

(У рамках з’езда)




Канцэртная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

Пачатак – 19.00


2 снежня,

субота


Адкрыццё XIV з’езда кампазітараў Беларусі
Канцэрт Дзяржаўнага акадэмічнага сімфанічнага аркестра Рэспублікі Беларусь


Вялікая канцэртная зала Белдзяржфілармоніі



Пачатак – 19.00


3 снежня,

нядзеля


Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі

імя І. Жыновіча

Канцэрт Дзяржаўнага камернага аркестра Рэспублікі Беларусь


Канцэртная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

Пачатак – 15.00
Малая зала

імя Р. Шырмы Белдзяржфілармоніі



Пачатак – 19.00


4 снежня, панядзелак


Канцэрт музыкі для дзяцей і юнацтва

Канцэрт Мінскага струннага квартэта



Зала ДМШ № 10 імя Я. Глебава

Пачатак – 15.00
Зала Беларускага саюза кампазітараў

Пачатак – 19.00


5 снежня,

аўторак


Канцэрт электроннай музыкі
Канцэрт сімфанічнага аркестра Нацыянальнай тэлерадыёкампаніі Рэспублікі Беларусь



Зала Беларускага саюза кампазітараў

Пачатак – 15.00

Вялікая канцэртная зала Белдзяржфілармоніі



Пачатак – 19.00



6 снежня,

серада


Канцэрт камернай музыкі

Канцэртная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

Пачатак – 19.00


7 снежня,

чацвер


Канцэрт камернай музыкі

Канцэрт Дзяржаўнага камернага хору Рэспублікі Беларусь



Зала Беларускага саюза кампазітараў

Пачатак – 15.00
Малая зала

імя Р. Шырмы Белдзяржфілармоніі



Пачатак – 19.00


8 снежня,

пятніца


Пленарнае пасяджэнне

Зала Беларускага рэспубліканскага саюза моладзі

Пачатак – 10.00


9 снежня,

субота


Канцэрт камернай музыкі
Канцэрт ансамбля салістаў “Класік-Авангард”

Камерная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

Пачатак – 15.00
Малая зала імя Р. Шырмы Белдзяржфілармоніі

Пачатак – 19.00


10 снежня,

нядзеля

Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага народнага хору Г. Цітовіча

Клуб імя Ф. Дзяржынскага

Пачатак – 17.00


2 снежня

Беларуская дзяржаўная філармонія

Вялікая канцэртная зала

(пр. Незалежнасці, 50)


Адкрыццё

XIV З’ЕЗДА БЕЛАРУСКІХ КАМПАЗІТАРАЎ
Канцэрт Дзяржаўнага акадэмічнага сімфанічнага аркестра

Рэспублікі Беларусь
У праграме:

Дз. Смольскі Сімфонія № 11

Ф. Пыталеў Сімфонія-канцэрт для фартэпіяна з аркестрам

В. Карэтнікаў Сімфонія “Поры года”

М. Васючкоў Паэма-канцэрт для віяланчэлі з аркестрам
Выканаўцы:

Дзяржаўны акадэмічны сімфанічны аркестр Рэспублікі Беларусь

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – заслужаны дзеяч мастацтваў Расіі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Беларусі Аляксандр Анісімаў

Дырыжор – Андрэй Галанаў


Салісты: лаўрэаты міжнародных конкурсаў Аліса Сапега (фартэпіяна), Яўген Фешчанка (віяланчэль)
Вядучая канцэрта – музыказнаўца, кандыдат мастацтвазнаўства Вольга Савіцкая

Пачатак – 19.00
3 снежня

Канцэртная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

(Інтэрнацыянальная, 30)


Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага народнага аркестра Беларусі

імя І. Жыновіча
У праграме:

Я. Глебаў “Святочная паэма”

Ул. Дамарацкі “Палескія песні”

Р. Сурус Фантазія на тэму беларускай народнай песні

“Дарога на кірмаш”



В. Іваноў Фрэска “Зямля бацькоў

В. Кузняцоў Музычная карціна “Палессе”

А. Мдзівані “Юрачка”

І. Лучанок “Жураўлі на палессе…” – канцэртная фантазія

Г. Ерамачэнкаў “Палескі перазвон”

Ул. Кур’ян Паэма “Жураўліная песня Палесся”

М. Марозава “На кірмашы”

В. Помазаў “Вясковыя музыкі” – сюіта-жарт

А. Рашчынскі “З рога ўсяго многа”

В. Кузняцоў “Чаму ж мне ня пець!” – музычны жарт
Выканаўцы:

Нацыянальны акадэмічны народны аркестр Беларусі імя І. Жыновіча

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь і прэміі “За духоўнае адраджэнне” прафесар Міхаіл Казінец

Дырыжор – Аляксандр Высоцкі


Салісты: лаўрэат міжнародных конкурсаў Юлія Высоцкая, саліст аркестра Віктар Пляшэвіч
Вядучая канцэрта – музыказнаўца Вольга Брылон

Пачатак – 15.00

 


3 снежня

Беларуская дзяржаўная філармонія

Малая зала імя Р. Шырмы

(пр. Незалежнасці, 50)



Канцэрт Дзяржаўнага камернага аркестра Рэспублікі Беларусь
У праграме:

Г. Гарэлава Канцэрт для альта з аркестрам

А. Літвіноўскі “Raft of Odysseus ” (“Плот Одиссея”) – канцэрт

для трамбона, валторны і трубы з аркестрам

у 3-х частках

Я. Станковіч (Кіеў) Камерная сімфонія № 7

В. Кузняцоў Partita in D

В. Войцік Пасакалія і Таката
Выканаўцы:

Дзяржаўны камерны аркестр Рэспублікі Беларусь

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – Пётр Вандзілоўскі.
Салісты: Уладзімір Куніца (альт), Яўген Ляттэ (труба), Сяргей Яневіч (валторна), Сяргей Фалевіч (трамбон)
Вядучая канцэрта – музыказнаўца, , кандыдат мастацтвазнаўства Вольга Савіцкая

Пачатак – 19.00

4 снежня

Зала ДМШ № 10 імя Я. Глебава

(вул. Інтэрнацыянальная, 11)


Канцэрт музыкі для дзяцей і юнацтва
Г. Сурус Пяць фартепіянных п’ес для ДМШ

Пяць п’ес для баяна / акардэона



А. Безенсон Хор “Гімн музыцы” сл. Л. Глінскай

В. Войцік Тры песні

В. Каретнікаў Сюіта для дзвюх скрыпак і фартэпіяна

Ул. Саўчык “Прырода ў музыцы”

для блок-флейты, ударных і фартэпіяна



Ул. Прохараў Песні для дзяцей

А. Гулай Песні для дзяцей

Л. Мурашка “Маленькая легенда” – п’еса для кларнета і фартэпіяна

У. Грыцкевіч П’еса для фартэпіяна

К. Цесакоў П’еса “Ранішні звон”

Чатыры п’есы “Фарбы года”



Ул. Буднік Дзіцячая сюіта для фартэпіяна № 1

С. Наско “Беларускае капрыччыо” для скрыпкі і фартэпіяна

Я. Глебаў Адажыо з балета “Маленькі прынц”

Л. Захлеўны “Кузнечик” сл. Н. Палякова

Ул. Прохараў “Ручеек” сл. В. Зуенка
Выканаўцы:

Узорны дзіцячы хор “Tutti” ДМШ № 8 (мастацкі кіраўнік І. Разанава); узорны дзіцячы хор ДМШ № 10 (кіраўнік Н. Палявая, канцэртмайстар В. Крыштопенка); ансамбль “Буслік” (мастацкі кіраўнік Г. Значонак); дзіцячы хор п/к А. Мазуравай; хор “Раніца” п/к С. Герасімовіч; Трыо: В. Шумская, А. Каршакоўскі, Е. Гойка (кіраўнік В. Пясецкая); Н. Літвіненка, А. Сташкевіч, У. Грыцкевіч, К. Пукст, М. Трубкіна, К. Шавандо, А. Шавандо, А. Парэцкі, Н. Змітровіч, А. Лузан, Б. Бергер, А. Астроўская, А. Сердзюкова, М. Шагуня, А. Зедлец, А. Юшкевіч


Вядучы канцэрта – кампазітар В. Карэтнікаў

Пачатак – 15.00

4 снежня

Зала Беларускага саюза кампазітараў

(пл. Свабоды, 5)


Канцэрт Мінскага струннага квартэта
Дз. Смольскі Квартэт № 2

А. Залётнеў Квартэт № 2

К. Цесакоў Квартет № 10

А. Літвіноўскі Тры п’есы з цыкла “Tales Of The Magic Tree” (“Сказки Волшебного Дерева”, 2001)

1 – By The Stream / По течению ручья

2 – Bronze Statue / Бронзовая статуя

3 – Steps Upward / Ступени вверх


Салісты:

Мінскі струнны квартэт: Юрый Герман (скрыпка), Аляксей Уласенка (скрыпка), Уладзімір Хімарода (альт), Дзяніс Скляраў (віяланчэль)


Вядучая канцэрта – музыказнаўца Вольга Брылон

Пачатак – 19.00
5 снежня

Зала Беларускага саюза кампазітараў

(пл. Свабоды, 5)



Канцэрт электроннай музыкі



А. Літвіноўскі “Canzonetta”

“Silovox”

“Lost in the Blossoming Gardens”

Р. Апановіч “El Profundis”

Я. Паплаўскі “Карозія часу”

М Халанеўскі (Польша) “Folow Me II”
Вядучы канцэрта – кампазітар А. Літвіноўскі

Пачатак – 15.00

5 снежня

Беларуская дзяржаўная філармонія

Вялікая канцэртная зала

(пр. Незалежнасці, 50)


Канцэрт сімфанічнага аркестра Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі Рэспублікі Беларусь

С. Бельцюкоў Сімфонія № 4 “Касмічная”

А. Хадоска Сімфонія № 3

Дз. Лыбін Канцэрт для скрыпкі з аркестрам

С.Янковіч Канцэрт для скрыпкі з аркестрам



Выканаўцы:

Сімфанічны аркестр Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі Рэспублікі Беларусь

Дырыжор – Аляксандр Разумаў
Салісты: лаўрэат Нацыянальнага конкурсу Уладзіслаў Міцэнка (скрыпка)
Вядучая канцэрта музыказнаўца, , кандыдат мастацтвазнаўства Вольга Савіцкая

Пачатак – 19.00

6 снежня

Канцэртная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

(Інтэрнацыянальная, 30)



Канцэрт камернай музыкі



С. Картэс Вакальны цыкл «Из любовной лирики»

на сл. Б. Пастэрнака, А. Пушкіна, У. Шэкспіра



В. Войцік Саната для фартэпіяна

Ул. Дарохін Шэсць варыяцый на тэму М. Ельскага

Г. Сурус “Чатыры штрыха да партрэта Л. Матукоўскай”

для скрыпкі і фартэпіяна



А. Гулай “Музыка для медных”

В. Кур’ян Вакальны цыкл “Чорная быль”

для баса, флейты і фартэпіяна



А. Сонін “An Orpheus” для скрыпкі, віяланчэлі,

фартэпіяна і рэчытатара (сл. Р. М. Рыльке)



В. Серых Вакальны цыкл на сл. М. Цвятаевай
Выканаўцы:

Ул. Пятроў, Т. Іванова, Б. Бергер, К. Марэцкая, К. Пукст, М. Трубкіна, Я. Геллер, М. Ассуіл, Дз. Трафімук, А. Афанасьеў, А. Вашкевіч, Ю. Герман, С. Старадзетка
Вядучая канцэрта – музыказнаўца Вольга Брылон

Пачатак – 19.00

7 снежня

Зала Беларускага саюза кампазітараў

(пл. Свабоды, 5)



Канцэрт камернай музыкі



Г. Сурус “Саната-эпітафія” для фартэпіяна

А. Гулай Вакальны цыкл “Мары пра каханне”

Ул. Прохараў Саната № 2 для фартэпіяна

Г. Кароткіна “Старажытны Полацк” для фартэпіяна

Ул. Саўчык Саната для фартэпіяна

Г. Ермачэнкаў Тэатральная сюіта

У. Грыцкевіч Фантазіі-варыяцыі “Успаміны аб замку Кенігсбург”

Скерца-гратэск



А. Смольскі Саната для фартэпіяна

С. Наско Саната для скрыпкі, фартэпіяна і кларнета
Выканаўцы:А. Рашэтнік, Б. Бергер, В. Каменка, У. Грыцкевіч, В. Бельская, А. Смольскі, Е. Васількова, Г. Сакольнік
Вядучая канцэрта – музыказнаўца Вольга Брылон

Пачатак – 15.00
7 снежня

Беларуская дзяржаўная філармонія

Малая зала імя Р. Шырмы

(пр. Незалежнасці, 50)


Канцерт Дзяржаўнага камернага хору Рэспублікі Беларусь
І. Лучанок “Спадчына”

В. Кузняцоў Чатыры хоры на сл. рускіх поэтаў

Ул. Грушэўскі Два хоры (сл. М. Багдановіча)

М. Марозова “Ой, па даліне” (сл. народныя)

Ул. Карызна Два хоры

А. Бандарэнка “Тропарь”

“Молитва”



Я. Паплаўскі “Дзень калядны”

А. Хадоска “Багародзіца”

Ул. Саўчык “Страла Амура” (сл. Т. Мушынскай)

М. Сацура Тры хоры

Ф. Пыталеў “Туман ярам” – апрацоўка

беларускай народнай песні

“Ні за што і ніколі” (сл. А. Баліна)

“Ой, два леса” (сл. І. Катлярова)


Выканаўцы:

Дзяржаўны камерны хор Рэспублікі Беларусь

Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – Наталля Міхайлава

Хор «Менка» Саюза музычных дзеячаў

Мастацкі кіраўнік – В. Сінельнік
Вядучая канцэрта – музыказнаўца, , кандыдат мастацтвазнаўства Вольга Савіцкая

Пачатак – 19.00

8 снежня

Зала Беларускага рэспубліканскага саюза моладзі

(вул. К. Маркса, 40)


Пленарнае пасяджэнне

Пачатак – 10.00

9 снежня

Камерная зала Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі

(вул. Чычэрына, 5)


Канцэрт камернай музыкі
С. Картэс “Легенда” для флейты сола

М. Марозава Цыкл рамансаў на сл. Т. Мушынскай

В. Войцік Саната для флейты і фартэпіяна

Л. Мурашка Драматычная паэма для фагота і фартэпіяна

Ул. Курян “Майстар-клас” для ансамбля цымбалаў,

фартэпіяна і ўдарных



Э. Андрэенка Вакальны цыкл “Лазурь сердца” на сл. англійскіх і іспанскіх паэтаў

Г. Кароткіна Духоўная паэма “Экклезиаст”

А. Безенсон Вакальны цыкл “Імгненні” на сл.Т. Мушынскай

А. Даньшова “Возлюбленной поэта” для сапрана і

струннага квартэта на сл. Ф. Салагуба



Салісты: С. Картэс, Н. Руднева, К. Атаманаў, К. Успенскі, Ю. Бялькевіч, М. Зенько, А. Халомкін, Г. Някрасава, Я. Нелепа, Я. Хмялеўская, ансамбль цымбалістаў “Лілея” (мастацкі кіраўнік – Я.Гладкоў), Т. Дуброўская, С. Старадзетка, І. Русяноўская, Л. Саладухіна, М. Сакалоўская, А. Зебрына, Н. Гігель, квартэт валторн п/к Ч. Юшкевіча
Вядучая канцэрта – музыказнаўца Вольга Брылон

Пачатак канцерта – 15.00
9 снежня

Беларуская дзяржаўная філармонія

Малая зала імя Р. Шырмы

(пр. Незалежнасці, 50)


Беларускае таварыства сучаснай музыкі

Канцерт ансамбля салістаў “Класік-Авангард”
Ш. Чалаеў (Расія) “Лакскія песні”

Е. Карновіч (Польшча) “Святло сутоння IV”

А Марцінайціс (Літва) “Музыка апошніх садоў”

(другая і трэцяя элегіі)



В. Бартуліс (Літва) “Тая, што прыходзіць…”

Г. Гарэлава “Дзень святога Валянціна”

С. Янковіч “Скерца”

В. Кузняцоў “Фобіі”

“Паталагічныя танцы”

“Пастлюдыя”

Л. Сімаковіч “Allungare”

Дз. Лыбін “Pas-de-sept” (Hommage a Stravinski)
Выканаўцы:

Ансамбль салістаў “Класік-Авангард”

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – Уладзімір Байдаў
Салісты: народны артыст Расіі і Дагестана Шырвані Чалаеў (вакал)
Вядучы канцэрта – кампазітар і музыказнаўца Дзмітрый Лыбін

Пачатак – 19.00
10 снежня

Клуб імя Ф. Дзяржынскага

(вул. Камсамольская, 30)


Канцэрт Нацыянальнага акадэмічнага

народнага хору імя Г.Цітовіча
І. Лучанок “Трасцянец” сл. І. Цітаўца,

апрацоўка М. Дрынеўскага



М. Васючкоў “Як выведу луку” сл. народныя

Ул. Карызна “Даўно ў той хаце не была”, сл. Ул. Карызны (старэйшага), апрацоўка М. Дрынеўскага

В. Кузняцоў “Падае снег” сл. І. Аненскага

В. Кузняцоў Жартоўная “Як гоняць сватоў” з цыкла “Палескае вяселле” (запіс З. Мажэйка)

Ул. Карызна “Галасы бароў”, сл. Ул. Карызны (старэйшага),

апрацоўка В. Шыкаўца



Л. Мурашка “Бацькаўшчына” сл. Ул. Караткевіча

Л. Захлеўны “Салаўіная калыска” сл. Ул. Карызны (старэйшага),

апрацоўка В. Шыкаўца



Ул. Карызна “Перамога народная” сл.У. Карызны (старэйшага)

Ул. Буднік “Самотны бусел” сл. Э. Акуліна, апрацоўка В. Шыкаўца

Ул. Буднік “Слёзы Радзімы”, сл. А. Алпеева,

апрацоўка М. Дрынеўскага



А. Атрашкевіч “Сталічны край” сл. П. Ліпая,

апрацоўка М. Дрынеўскага



А.Чыркун “Беларуская застольная” сл. Л. Дайнэкі,

апрацоўка М. Дрынеўскага



Г. Казлова “Беларусь – імя святое” сл. М. Траццякова

Э. Наско “Вясна ідзе” сл. народныя, апрацоўка М. Дрынеўскага

У. Гром Апрацоўка беларускай народнай песні

“У ноч на Купала”


Выканаўцы:

Нацыянальны акадэмічны народны хор імя Г.Цітовіча

Мастацкі кіраўнік і дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай преміі РБ, прафесар Міхась Дрынеўскі
Вядучая канцэртаЛюдміла Зямцова

Пачатак – 17.00

БЕЛАРУСКІ САЮЗ КАМПАЗІТАРАЎ

НАПЯРЭДАДНІ XIV З’ЕЗДА
ПРАЎЛЕННЕ

БЕЛАРУСКАГА САЮЗА КАМПАЗІТАРАЎ
СТАРШЫНЯ – І. М. Лучанок

ПЕРШЫ САКРАТАР ПРАЎЛЕННЯ – В. У. Кузняцоў (намеснік старшыні)



НАМЕСНІК СТАРШЫНІ ПА ІДЭАЛАГІЧНАЙ РАБОЦЕ: Э. Б. Зарыцкі
САКРАТАРЫЯТ: Н. Я. Бунцэвіч, В. А. Войцік, У. В. Дарохін, Л. К. Захлеўны, В. У. Кузняцоў, Э. А. Алейнікава, Р. Ф. Сурус, Ф. Д. Пыталеў
ПРАЎЛЕННЕ: Р. М. Аладава, Э. А. Алейнікава, С. П. Бельцюкоў, Н. Я. Бунцэвіч, Т. Б. Варфаламеева, В. А. Войцік, У. В. Дарохін, А. Б. Залётнеў, Э. Б. Зарыцкі, Л. К. Захлеўны, У. М. Каральчук, В. І. Карэтнікаў, В. У. Кузняцоў, У. М. Кур’ян, А. Ф. Літвіноўскі, М. К. Ліцвін, І. М. Лучанок, Т. П. Песнякевіч, Ф. Д. Пыталеў, Дз. Б. Смольскі, А. Б. Сонін, Р. Ф. Сурус, А. І. Хадоска, С. І. Янковіч.
РЭВІЗІЙНАЯ КАМІСІЯ: Г. А. Ерамачэнкаў (да 2004), А. Б. Смольскі (і.о. старшыні з 2004), А. І. Безенсон, У. В. Прохараў, А. М. Чыркун.

КОЛЬКАСЦЬ ЧЛЕНАЎ

БЕЛАРУСКАГА САЮЗА КАМПАЗЎІТАРАЎ
на 1 снежня 2006 г. – 130

100 кампазітараў, 30 музыказнаўцаў




База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка