Горад жыткавічы абрамаў Іван Лаўрэнцьевіч




Дата канвертавання30.04.2016
Памер0.52 Mb.
ВОІНЫ ЧЫРВОНАЙ АРМІІ І ПАРТЫЗАНЫ, ПАХАВАНЫЯ НА ТЭРЫТОРЫІ ЖЫТКАВІЦКАГА РАЁНА
ГОРАД ЖЫТКАВІЧЫ
АБРАМАЎ Іван Лаўрэнцьевіч, н. у 1913г. у Шчокінскім р. Тульскай вобл. Перапахаваны з в. Капліца Браніслаўскага с/савета.

АВЕРЫН Іван Уладзіміравіч, н. у 1908г. у Старажылаўскім р. Разанскай вобл., рад., загінуў 13.06.1944г.

АЎРАМЕНКА Якаў Антонавіч, н. у 1917г. у Рэпнінскім р. Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 07.07.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

АЛІФЯРОВІЧ Даніл Аляксеевіч, н. у 1907г. у в.Марохарава, партызан, загінуў 23.04.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

АРДЫНСКІ Уладзімір Мартынавіч, н. у 1923г. у в.Браніслаў, партызан, загінуў 10.05.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

***


БАЛІЧ Фёдар Міхайлавіч, н. у 1927г., партызан, загінуў 15.06.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

БАНДАРЧУК Сяргей Іосіфавіч, н. у 1920г. у в.Дубаўка Бабруйскага р., сяржант, загінуў 12.06.1944г.

БАНДЗЮК Ілья Максімавіч, н. у 1922г. у г.Жыткавічы, партызан, загінуў 15.6.1944 г. Перапахаваны з в. Марохарава.

БАРАНОЎСКІ Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1917г. у Лельчыцкім р., рад., загінуў 05.07.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

БАЦАЛКІН Ісак Якаўлевіч, н. у 1921г., капітан інжынерна-чыгуначнага батальёна, загінуў 22.07.1944 г. Перапахаваны з в.Свірнішча Браніслаўскага с/савета.

БЕЛАВУСАЎ Сцяпан Пятровіч, н. у 1921г. у Багадухаўскім р. Харкаўскай вобл., сяржант, загінуў 09.07.1944г.

БОРДЗЮГ Васіль Емяльянавіч, н. у 1912г., партызанскі сувязны, загінуў 10.05.1944 г. Перапахаваны з в.Рудня.

БЯЛЯЕУ Мікалай Аляксандравіч, н. у 1906г., рад., загінуў 14.01.1943г. Перапахаваны з в. Пухавічы.

БЯСПАЛЫ Фёдар Мікалаевіч, н. у 1914г. у в.Дзям'янаўка Абалонскага р. Палтаўскай вобл., рад., загінуў 24.06.1944г.

БЫВАЛІН Апанас Аляксеевіч, н. у 1918г., ст. лейтэнант, загінуў 14.01.1943г. Перапахаваны з в. Ляхавічы.

***


ВАСІЛЕЎСКІ Уладзімір Ульянавіч, н. у 1907г., партызан, загінуў 09.05.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

***


ГАЙКО Уладзімір Ульянавіч, н. у 1926г. у Калінкавіцкім р., партызан, загінуў 05.06.1944г. Перапахаваны з в.Марохарава.

ГАЛІЦКІ Аляксандр Васільевіч, н. у 1916г. у в.Вялікае Іваніна Сяроўскага р. Свярдлоўскай вобл., сяржант, загінуў 04.06.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

ГАЛАЎКО Міхаіл Васільевіч, н. у 1904г., удзельнік грамадзянскай вайны, маёр, камандзір кавалерыйскага эскадрона 18-га пагранатрада, загінуў 17.07.1941г. у в.Заброддзе.

ГАЛАСКОКАЎ Міхаіл Цімафеевіч, н. у 1924г. у в.Сямейнае Ракіцянскага р. Белгарадскай вобл., загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Людзяневічы.

ГРЫВА Марыя Паўлаўна, н. у 1923г., партызанка, загінула 23.06.1944г.

***


ДАВЫДАУ Лявон Іванавіч, н. у 1921г. у в.Шалілава Ахтырскага с/савета Палтаўскай вобл., рад., загінуў 27.01.1944г. Перапахаваны з в.Рудня.

ДАВЫДОВІЧ Аляксандр Дзямідавіч, н. у 1917г. у Лунінецкім р., партызан, памёр 01.04.1944 г.

ДАВЫДОВІЧ Фама Васільевіч, н. у в.Мілевічы, партызан, загінуў 03.05.1944г. Перапахаваны з в.Мілевічы.

ДАЛІНСКІ Павел Міхайлавіч, н. у г.Чарнігаве, фельчар, загінуў 19.06.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

ДУБРОУСКІ Уладзімір Іванавіч, н. у 1912г., сяржант, загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Рудня.

ДРОЗД Іван Сцяпанавіч, н. у 1914г. у в.Вялікі Ліствен Тупічоўскага р. Чарнігаўскай вобл., загінуў 04.07.1944 г. Перапахаваны з в.Грэбень.

***


ЕЛАГІН Трафім Пятровіч, н. у 1911г. у Васілевіцкім р., партызан, загінуў 30.05.1944 г. Перапахаваны з в.Заброддзе.

ЕЛКІН Мікалай Паўлавіч, н. у 1913г., памёр ад ран 16.07.1944г.

ЕШУКОУ Сямён Мікітавіч, н. у 1916г., сяржант, загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Рудня.

***


ЗАХАРЧАНКА Іван Фёдаравіч, н. у в.Тураўка Шчорскага р. Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 04.11.1943г. Перапахаваны з в.Навуць.

ЗІНЧУК Мікалай Мікітавіч, н. у 1916г., камандзір 105-га партызанскага атрада, падарваўся на міне 09.07.1944г.

ЗАЛАТАРОУ Пётр Ільіч, н. у 1915г. у Саратаўскай вобл., рад., загінуў 16.10.1943г. Перапахаваны з в.Брынёў.

***


ЖАРНАСЕК Кірыл Рыгоравіч, н. у 1916г. у Лепельскім р. Віцебскай вобл., рад., памёр ад ран 19.07.1944г.

***


КАЗАННІК Рыгор Андрэевіч, н. у 1912г. у в.Крыскі Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 03.07.1944г.

КАМЯНЧУК Васіль Дзмітрыевіч, н. у 1913г., рад., загінуў 08.03.1944г. Перапахаваны з в.Рудня.

КАРТАВЕНКА Давыд Васільевіч, н. у 1905г. у Пагарскім р. Бранскай вобл., рад., загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

КАЛБАСЮК Рыгор Емяльянавіч, н. у 1916г., сяржант, загінуў 12.02.1944г. Перапахаваны з в. Замошша.

КАНДРАШОУ Васіль Міхайлавіч, н. у 1917г. у в.Маслава Арлоўскай вобл., сяржант, загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з вДзедаўка.

КАНАПАЦКІ Андрэй Гаўрылавіч, н у 1914г. у в.Вільча, партызан, загінуў 28.04.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

КАРЖАВІН Аляксандр Ануфрыевіч, н. у 1911г. у в.Вялікі Ліствен Тупічоўскага р. Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 05.07.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

КАСЦЮК Казімір Максімавіч, н. у 1920г. у в.Людзяневічы, партызан, загінуў 60.03.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

КАТКО Аляксандр Дзямідавіч, н. у 1907г. у в.Хаенкі Чарнігаўскай вобл., сяржант, загінуў 04.07.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

КАШАВЫ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1914г. у в.Лава Сосніцкага р. Чарнігаўскай вобл., загінуў 04.07.1944г. Перапахаваны з в.Грэбень.

КРУПІКАУ Пётр Есіпавіч, н. у 1916г., загінуў 07.06.1944г. Перапахаваны з в.Поўчын.

КУЗНЯЦОЎ Дзмітрый Андрэевіч, н. у 1909г., сяржант, загінуў 14.02.1944г. Перапахаваны з в. Замошша.

КУЗНЯЦОЎ Андрэй Ільіч, н. у 1911г. у Хатыненскім р. Арлоўскай вобл., сяржант, загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

КУНДАБЕКАУ Ганаш, н. у 1924г., сяржант, загінуў 03.07.1944г.

КУПРАЦЭВІЧ Адам Іванавіч, н. у 1924г. у в.Пласток, партызан, загінуў 24.04.1944г.

КУРЧЫЦКІ Мікалай Сцяпанавіч, н. у 1911г. у Капаткевіцкім р., загінуў 07.04.1943г. Перапахаваны з в.Бялёў.

***


ЛАГУН Міхаіл Мікалаевіч, н. у 1917г:, партызан, загінуў 07.04.1943г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

ЛАЕЎСКІ Мікалай Лазаравіч, н. у 1907г. у в.Чарацянка, партызан, загінуў 26.06.1944г.

ЛІЧАН Іван Адамавіч, н. у 1921г. у Глускім р. Магілёўскай вобл., партызан, загінуў 30.05.1944г. Перапахаваны з в.Заброддзе.

ЛОСІКАУ Сцяпан Глебавіч, н. у 1922г. у Шклоўскім р. Магілёўскай вобл., партызан, памёр ад ран 06.03.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

ЛЕМЯНКОУ Нікандр Іванавіч, н. у 1917г. у г.Ярцава Смаленскай вобл., сяржант. Перапахаваны з в.Боркі.

***


МАКАРЭВІЧ Адам Мікалаевіч, н. у 1923г. у г.Жыткавічы, партызан, загінуў 08.12.1943г. Перапахаваны з в.Пласток.

МАКАРЫН Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1919г., рад., загінуў 09.01.1943г. Перапахаваны з вёскі Ляхавічы.

МАКСІМЧУК Фёдар Карпавіч, н. у 1913г., малодшы лейтэнант, загінуў 19.07.1944г.

МАРКОУСКІ Генадзь Мікалаевіч, н. у 1925г., партызан, памёр ад ран 04.06.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

МАСЛА Аляксандр Мітрафанавіч, н. у 1906г. у в.Рудня Жыткавіцкага р., партызан, загінуў 08.07.1944г.

МЯДЗВЕДЗЬ Мікалай Іванавіч, н. у 1911г. у в.Чырвоныя партызаны Носаўскага р. Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 09.08.1943г.

МУХАМЕТДЗІНАУ Газіс Фазулавіч, н. у 1916г. у г.Кіраўград Свярдлоўская вобл., загінуў 23.10.1944г.

***


НАЙДЗІН Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1916г., мал. лейтэнант, загінуў 21.05.1944г.

НЯБОРСКІ Мікалай Канстанцінавіч, н. у 1903г., партызан, загінуў 10.06.1944г. Перапахаваны з в.Чарацянка.

НЕТУЛАЕЎ Кузьма Паўлавіч, н. у 1917г. у Рубцоўскім р. Алтайскага краю, рад., загінуў 01.02.1944г.

ОНГІН Кузьма Яўсеевіч, н. у 1911г. у Акцябрскім р. Татарыі, сяржант, загінуў 06.06.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

НАНУРАНКА Рыгор Сцяпанавіч, н. у 1890г. у в.Хаенкі Ічнянскага р. Чарнігаўскай вобл., старшына, загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

ПЯТРОЎ Міхаіл Аляксеевіч, н. у 1916г. у Іжэўскім р. Удмурціі, рад., загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Найда.

ПЫПА Мікалай Акімавіч, н. у 1921г. у в.Заруддзе Роменскага р. Сумскай вобл., рад., загінуў 27.01.1944г.

***


РЫМАШЭУСКІ Уладзімір Антонавіч, н. у 1916г., партызан, загінуў 15.07.1943г. Перапахаваны з в.Палянка.

РАГАЛЕВІЧ Аляксей Якаўлевіч, н. у 1914г. у в.Дзякавічы, партызан, загінуў 02.07.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

РОШЧЫН Васіль Паўлавіч, н. у 1906г., яфрэйтар, загінуў 10.07.1944г.

РУДЗЯНОК Петр Іосіфавіч, н. у 1918г. у в.Чубары Рэпкінскага р. Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 13.01.1944г. Перапахаваны з в.Боркі.

РУСАКОЎ Віктар Міхайлавіч, рад., загінуў 13.06.1944г.

РЭУТ Васіль Лаўрэнцьевіч, н. у 1915г. у Слуцкім р. Мінскай вобл., пагранічнік, капітан, загінуў 17.07.1941г. у в.Заброддзе.

РЫБАЛКА Пётр Васільевіч, н. у 1916г. у Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 08.07.1944г. Перапахаваны з в.Подаўж.

***


САВІН Іван Лукіч, н. у 1918г., рад., загінуў 08.07.1944г.

САУКО Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1925г. у Лунінецкім р. Брэсцкай вобл., партызан, загінуў 11.04.1944 г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

САЗОНАЎ Кузьма Цімафеевіч, н. у 1922г. у Варонежскай вобл. Перапахаваны з в.Кажановічы.

САПРЫКІН Іван Яўгенавіч, н. у 1924г., рад., загінуў 28.03.1944г.

СЕЛЬКІН Сяргей Іванавіч, н. у 1921г. у Сейскім р. Бранскай вобл., загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Браніслаў.

СМІРНОЎ Васіль Дзмітрыевіч, н. у 1916г. у Старыцкім р. Калінінскай вобл., мал. лейтэнант, загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Дзедаўка.

СНЯГУРАЎ Яўхім Якаўлевіч, н. у 1909г., рад., загінуў 4.7.1944 г. Перапахаваны з в.Грэбень.

САКАЛОЎ Васіль Міхайлавіч, н. у 1902г. у Калагрыўскім р. Кастрамской вобл., сяржант.

СПІРЫН Ягор Рыгоравіч, н. у 1907г. у Разанскай вобл., сяржант, загінуў 03.09.1944г.

СЫРАВАЦКІ Васіль Іванавіч, н. у 1922г., камандзір партызанскага атрада. Падарваўся на міне 09.07.1944г.

СУРКОЎ Мікалай Пятровіч.

***


УСЦІНАЎ Барыс Васільевіч, н. у 1922г. у Маскве, лейтэнант, загінуў 25.03.1944г.

***

ФАДЗЕЕЎ Інакенцій Сямёмвіч, н. у 1922г., сяржант, памёр ад ран 08.07.1944г. Перапахаваны з в.Людзяневічы.

***


ХАЛАТАЎ Аляксей Мікітавіч, н. у 1909г. у Калужскай вобл., рад., загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Браніслаў.

***


ЦЫРЫБКА Рыгор Дзмітрыевіч, н. у 1923г. у в.Калінаўка, партызан, памёр ад ран 10.05.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

ЦІМАФЕЕЎ Уладзімір Андрэевіч, н. у 1925г., мал. лейтэнант, загінуў 15.07.1944г.

ЦІТОЎ Аляксей Дзмітрыевіч, н. у 1924г. у г.Хараўск Валагодскай вобл., сяржант, загінуў 09.07.1944г. Перапахаваны з в.Кажановічы.

***


ШАРАМЕТ Уладзімір Трафімавіч, н. у 1927г. у в.Вятчын, партызан, загінуў 24.05.1944г. Перапахаваны з урочышча Ляхавіцкая пушча.

ШАРОНІН Аляксандр Андрэевіч, н. у 1922г. у Алтайскім краі, рад., загінуў 13.01.1944г. Перапахаваны з в.Пухавічы.

ШАКАЛЯН Уладзімір Адамавіч, н. у 1905г. у в.Чарацянка, партызан, загінуў 10.06.1944 г. Перапахаваны з в.Рудня.

ШКІР Мікалай Іванавіч, н. у 1916г. у Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 07.03.1944г.

***


ЯКУШЫН Інакенцій Архіпавіч, нар. у 1924г., рад., загінуў 22.11.1944г.

ЯРОХНА Іван Ульянавіч, н. у 1921г. у Беразнянскім р. Чарнігаўскай вобл., сяржант, загінуў 22.07.1944 г. Перапахаваны з в.Свірнішча Браніслаўскага с/савета.

АЗЯРАНСКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ

ВЕСКА АЗЯРАНЫ
АБАСАЎ Шаміль, прызываўся Ахалцынскім РВК Грузіі, рад., загінуў 24.02.1944г.

АГЕЕНКА Васіль Рыгоравіч, прызываўся Добрушскім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

АЛДУШЫН Леанід Сяргеевіч, прызываўся Браслаўскім РВК Віцебскай вобл., рад., загінуў 12.04.1944 г.

АМЕЛЬЧАНКА Мікалай Кузьміч, прызываўся Шчорскім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

АРЦЮХ Віктар Дзмітрыевіч, прызываўся Шышакскім РВК Чарнігаўскай вобл., сяржант, загінуў 26.03.1944г.

АРЦЯМЧУК Патап Емяльянавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 03.07.1944г.

АТАЕЎ Матай, прызываўся Какандскім РВК, сяржант, загінуў 18.01.1944г.

АТЧЫК Анісім Пятровіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, загінуў 22.03.1944г.

***


БАГРОЎ Рыгор Рыгоравіч, прызываўся Навасельскім РВК Арлоўскай вобл., рад., загінуў 30.03.1944г.

БАДАЛАЎ Аляксандр Фёдаравіч, рад., загінуў у 1944г.

БАРАВІК Канстанцін Паўлавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, загінуў 18.03.1944г.

БАРСУКОЎ Васіль Ільіч, сяржант, загінуў 26.02.1944г.

БАЙЦОЎ Якаў Васільевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, сяржант, загінуў 18.08.1944г.

БАРЦОЎ Міхаіл Аляксандравіч, н. у 1909г., сяржант, загінуў у сакавіку 1944г.

БУДНІК Іосіф Якаўлевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

***


ВАРОНА Міхаіл Максімавіч, рад., загінуў 28.03.1944г.

ВАСЮЧКОЎ Пётр Гаўрылавіч, н. у 1904г., прызываўся Беларэцкім РВК Башкірыі, сяржант, загінуў 01.07.1944г.

ВЕНІКАЎ Пётр Іванавіч, н. у 1890г., прызываўся Хатынецкім РВК Арлоўскай вобл., рад., загінуў 28.03.1944г.

ВОЛК Іван Канстанцінавіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 30.03.1944г.

ВОРАНАЎ Міхаіл Сяргеевіч, н. у 1920г., прызываўся Біжбулякскім РВК Башкірыі, лейтэнант, загінуў 28.03.1944г.

ВУКОЛАЎ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1926г., прызываўся Біжбулякскім РВК Башкірыі, лейтэнант, загінуў 01.07.1944г.

ВЫСОЧЫН Мікалай Піліпавіч, н. у 1926г., прызываўся Лісічанскім РВК Луганскай вобл., рад., загінуў 28.02.1944г.

***


ГАНЧАРЭНКА Рыгор Макаравіч, прызываўся Міргарадскім РВК Палтаўскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

ГАНЧАРЭНКА Сямён Мікалаевіч, прызываўся Канціміраўскім РВК Варонежскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

ГАЎРЫЛЕНКА Міхаіл Маркавіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

ГНЯЗДЗІЛАЎ Міхаіл Захаравіч, прызываўся Бялоўскім РВК Арлоўскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

ГРАД Харытон Пятровіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

ГРЫГОР’ЕЎ Уладзімір Анатольевіч, прызываўся Жыткавіцкім РВК, рад., загінуў 26.03.1944г.

ГАГЕЛІЯ Вічыко Мацэвіч, прызываўся Ланчхуцкім РВК Грузіі, рад., загінуў 25.03.1944г.

ГОЛАД Пётр Кірылавіч, н. у 1923г. у в. Града, партызан, загінуў 26.03.1944г.

ГУМЕНЮК Васіль Пятровіч, рад., загінуў 13.03.1944г.

***


ДАЛБУН Пётр Севасцьянавіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

ДАВЫДАЎ Аляксандр Андрэевіч, капітан, загінуў 23.03.1944г.

ДАВІДЗЯН Аляксандр Мікалаевіч, рад., загінуў 26.03.1944г.

ДАЦЭНКА Гаўрыл Андрэевіч, прызываўся Ічнянскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 25.03.1944г.

ДАЦЭНКА Мацвей Кірылавіч, прызываўся ў г.Чарнігаве, рад., загінуў 18.03.1944г.

ДАЦЭНКА Мацвей Пятровіч, н. у 1897г., прызываўся Ічнянскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

ДЗЕМЯНКОВА Марыя Ільінічна, сяржант.

ДЗ'ЯЧЭНКА Максім Маркавіч, прызываўся Запарожскім ГВК, лейтэнант, загінуў 20.03.1944г.

ДЗЕЙКУН Іван Андрэевіч, прызываўся Хойніцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

***


ЕМЯЛЬЯНЕНКА Аляксандр Іванавіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

ЕСЬМАН Барыс Ануфрыевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

***


ЖУКАЎ Анатоль Міхайлавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

ЖУКАЎ Іван Міхайлавіч, загінуў 01.07.1944г.

***


ІШТАЕЎ Самсазбай, прызываўся Ленінскім РВК Чымкентскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

***


КАЗАКОЎ Уладзімір Аляксандравіч, прызываўся Барысаглебскім РВК, загінуў 26.03.1944г.

КАЗАЧЭНКА Максім Іванавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

КАНАНЧУК Даніл Якаўлевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

КЛОЧКА Павел Васільевіч, прызываўся Ічнянскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

КАТКОЎ Пётр Пятровіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., сяржант, загінуў 24.3.1944 г.

КАТЛЯРЭНКА Адам Аліевіч, рад., загінуў 01.07.1944г.

КАЎДЗЕРКА Уладзімір Васільевіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

КАЧАРОЎ Аляксандр Федаравіч, лейтэнант, загінуў 09.04.1944г.

КІРУГІН Іван Савіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 21.03.1944г.

КЛЕМПАЧ Іван Архіпавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 09.04.1944г.

КЛЯНЧУК Ануфрый Сяргеевіч, загінуў 30.03.1944г.

КОНІШ Васіль Андрэевіч, н. у 1925г., прызываўся Чарнігаўскім АВК, рад., загінуў 17.04.1944г.

КРЭЙЗМАН Леанід Ільіч, мал. лейтэнант, камсорг батальёна. Загінуў 23.03.1944г.

КУНГЕР Сямён Іванавіч, прызываўся Мазырскім РВК. рад., загінуў 24.03.1944г.

КУРБАНАЎ Трула, рад.

***


ЛАЗАВЫ Іван Міхайлавіч, н. у 1922г., партызан.

ЛАЗАРЭНКА Кузьма Фёдаравіч, прызываўся Менскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 23.03.1944г.

ЛУЗАН Навум Ільіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 25.03.1944г.

ЛУК'ЯНАЎ Аляксандр Мікітавіч, рад., загінуў 24.03.1944г.

***


МАЗУРЧЫК Рыгор Фёдаравіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

МАЛЬКОЎ Васіль Андрэевіч, н. у 1922г., загінуў 17.03.1944г.

МАЛЬЦАу Якаў Савельевіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 22.03.1944г.

МАРТЫНЕНКА Макар Пятровіч, рад., загінуў 25.6.1944 г.

МАРЧАНКА Іван Лявонцьевіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 30.03.1944г.

МАСКАЛЕНКА Дзмітрый Кузьміч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

МІСЕНКА Пётр Мікітавіч, прызываўся Чарнігаўскім ГВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

МОЎПАН Васіль Іванавіч, прызываўся Чарнігаўскім ГВК, рад., загінуў 09.04.1944г.

***


НАРЦІСАЎ Мікалай Мікалаевіч, н. у г.Казань, капітан, сакратар дывізійнай парткамісіі. Загінуў 23.03.1944г.

НЕСЦЯРЭНКА Пётр Віктаравіч, прызываўся Жыткавіцкім РВК, рад., загінуў 15.03.1944г.

***


ПАДДУБНЫ Ціхан Іванавіч, прызываўся Жыткавіцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

ПАНАМАРОЎ Васіль Іванавіч, сяржант, загінуў 23.03.1944г.

ПАНАМАРЭНКА Васіль Лук'янавіч, прызываўся Паўладарскім РВК, старшына, загінуў 26.06.1944г.

ПАНЦЮХІН Іван Андрэевіч, прызываўся Шчэкінскім РВК, рад., загінуў 30.03.1944г.

ПАПОК Сава Іванавіч, прызываўся Капаткевіцкім РВК, загінуў 24.03.1944г.

ПАРУЧКА Васіль Фёдаравіч, сяржант, загінуў 30.03.1944г.

ПАСЦЕЛЬГА Сямён Андрэевіч, рад., загінуў 26.03.1944г.

ПАХОМАЎ Даніл Дзмітрыевіч, н. у 1907г., рад., загінуў 09.04.1944г.

ПАШКОЎСКІ Мікалай Васільевіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 19.03.1944г.

ПІНЧУК Іван Сцяпанавіч, прызываўся Мазырскім РВК, сяржант, загінуў 30.03.1944г.

ПІРОГ Юрый Андрэевіч, рад., загінуў 26.03.1944г.

ПІЦ Уладзімір Мікалаевіч, прызываўся Сосніцкім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

ПРАТАС Міхаіл Іванавіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

ПУГАЧОЎ, капітан.

ПЯРЭРВА Ілья Міхайлавіч, н. у 1902г., прызываўся Зейскім РВК Амурскай вобл., рад., загінуў 28.03.1944г.

***


РАЗАЕЎ Якаў Васільевіч, н. у 1908г., прызываўся Абдулінскім РВК Арэнбургскай вобл., рад., загінуў 220.6.1944г.

РАШАНОК Мікіта Цімафеевіч, прызываўся Хойніцкім РВК, рад., загінуў 26.03.1944г.

РОБАК Міхаіл Аляксандравіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 26.03.1944г.

РУДЗЕНЯ Герасім Захаравіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 01.07.1944г.

РУСЕЦКІ Рыгор Аляксандравіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 29.03.1944г.

***


САЗОНАЎ Захар Іванавіч, прызываўся Арсенцьеўскім РВК Прыморскага краю, сяржант, загінуў 06.07.1944г.

САЛАЎ Рыгор Іванавіч, н. у в.Хранучы Калінінскай вобл., рад., загінуў 03.07.1944г.

САЛТАНАЎ Аляксей Філіпавіч, прызываўся Ленінскім РВК Свярдлоўскай вобл., рад., загінуў 24.3.1944 г.

САМБАЎ Асейн, прызываўся Шырабадскім РВК Сурхандар'інскай вобл., рад., загінуў 02.07.1944г.

САНУН Антон Савіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

САНІЯКАЎ Цемержан, прызываўся Семіпалацінскім ГВК, сяржант, загінуў 18.03.1944г.

САЎЧАНКА Яфім Іванавіч, рад., загінуў у 1943г.

САЎЧУК Піліп Фёдаравіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

САЦУРА Васіль Піліпавіч, прызываўся Хойніцкім РВК, рад., загінуў 28.03.1944г.

СІМАКОЎ Іван Афанасьевіч, н. у 1916г., прызываўся Сечанеўскім РВК Горкаўскай вобл., рад., загінуў 12.04.1944г.

СІТДЗІКАЎ Абзал, н. у 1916г., рад., загінуў 28.03.1944г.

СУКАЧ Уладзімір Антонавіч, загінуў 24.03.1944г.

СУХАНОС Цімафей Антонавіч, ст. лейтэнант.

СЯМЁНАЎ Іван Афанасьевіч, старшына.

***


ТРУБАРАЎ Фёдар Іванавіч, прызываўся Глазуноўскім РВК Арлоўскай вобл., сяржант, загінуў 18.03.1944г.

ТУРСКІ Цярэнцій Пятровіч, н. у 1901г., рад.,загінуў 27.10.1944г.

ТУРУН Аляксандр Рыгоравіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, загінуў 24.03.1944г.

***


ФАЛІЙ Васіль Якаўлевіч, н. у 1915г., загінуў 27.06.1944г.

ФРЫДМАН Барыс Саламонавіч, н. у 1920г., прызываўся Кіраўскім РВК г.Куйбышава, сяржант, загінуў 24.03.1944г.

***


ХАЕЎСКІ Самуіл Зіноўевіч, н. у 1901г., прызываўся Свярдлоўскім РВК г.Масквы, капітан, зампаліт батальёна, загінуў 29.07.1944г.

ХЛЫБАЎ Міхаіл Рыгоравіч, прызываўся Вавожскім РВК Удмурціі, сяржант, загінуў 22.03.1944г.

***


ЦЕЛЕШ Рыгор Піліпавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 24.03.1944г.

ЦЫМА Фёдар Іванавіч, н. у 1900г., рад., прызываўся Залатаношскім РВК Чаркаскай вобл., загінуў 28.03.1944г.

***


ЧАКМЕН Васіль Іванавіч, прызываўся Жыткавіцкім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

ЧУДАКОЎ Антон Кузьміч, прызываўся Ухалоўскім РВК Разанскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

ЧЭХ Міхаіл Сафронавіч, прызываўся Селяноўскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 18.03.1944г.

***


ШУМАК Клім Адамавіч, рад., загінуў 28.03.1944г.

ШЭНДЭР Сцяпан Афанасьевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 18.03.1944г.

ШЭРСТАБІТАЎ Андрэй Іванавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, сяржант, загінуў 02.07.1944г.

***


ЯРАШ Рыгор Пятровіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, загінуў 01.04.1944г.

ВЕСКА БЕЧЫ
АНТОНЕНКА Міхаіл Данілавіч, прызываўся Мазырскім РВК, сяржант, загінуў 18.03.1944г.

АРОЛ Іван Іларыёнавіч, прызываўся Багадухаўскім РВК Харкаўскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

АРЦЯМЧУК Патап Емяльянавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 03.07.1944г.

АСАДЧАНКА Якаў Ціханавіч, прызы-ваўся Лохвіцкім РВК, сяржант, загінуў 20.3. 1944 г.

***


БАДРОЎ Васіль Архіпавіч, н. у 1904г., прызываўся Сычоўскім РВК Смаленскай вобл., сяржант, загінуў 01.07.1944г.

БАКАЛАЎ Васіль Іванавіч, прызываўся Абінскім РВК Краснадарскага краю, рад., загінуў 29.03.1944г.

БАКІН Мікалай Аляксеевіч, прызываўся Кіраўскім РВК, мал. лейтэнант, загінуў 03.07.1944г.

БАРЗЕНКА Іван Дзмітрыевіч, прызываўся Пералюбскім РВК Саратаўскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

БЕРСІМ Фёдар Савіч, н. у 1912г., рад., загінуў 19.03.1944г.

БЫЧКОЎСКІ Сяргей Арсенцьевіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

БЯЛОЎ Фёдар Іванавіч, н. у 1918г., прызываўся Вязнікоўскім РВК Уладзімірскай вобласці, сяржант, загінуў 21.03.1944г.

***


ГАДУАДЗЕ Ушангі Сілібістравіч, н. у 1918г., прызываўся Цхалтубскім РВК Грузіі, рад., загінуў 21.03.1944г.

ГАНЧАРЭНКА Клім Сцяпанавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, загінуў 21.03.1944г.

ГАРУНОЎ Ціхан Абрамавіч, прызываўся Агарэўскім РВК Тульскай вобл., рад., загінуў 05.04.1944г.

ГАУРЫЛАЎ Мікалай Аляксандравіч, прызываўся Сіманцаўскім РВК Растоўскай вобл., рад., загінуў 15.03.1944г.

***


ДАНІЛАЎ Віктар Паўлавіч, н. у 1897г., прызываўся ГВК г.Свярдлоўска, рад., загінуў 18.03.1944г.

***


ЗАХАРАЎ Фёдар Іванавіч, прызываўся Балатнінскім РВК Новасібірскай вобл., рад., загінуў 20.03.1944г.

ЗЛУШКА Рыгор Аляксандравіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 29.03.1944г.
ІДРЫСАЎ Таіб, прызываўся Касумкентскім РВК Дагестана, рад., загінуў 21.03.1944г.

***


КАБАНАЎ Сяргей Якаўлевіч, прызываўся Новакузнецкім РВК, рад., загінуў 14.03.1944г.

КАРАКУЛАЎ Туран, н. у 1920г., прызываўся Шырабадскім РВК Узбекістана, рад., загінуў 03.06.1944г.

КАРАЛЁЎ Васіль Арсенцьевіч, лейтэнант, загінуў 03.07.1944г.

КАСАНАЎ Бісенгалі Касанавіч, загінуў 30.06.1944г.

КАСЦЕЦКІ Аляксандр Піліпавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., сяржант, загінуў 19.04.1944г.

КАСЦЕЦКІ Аляксандр Піліпавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

КАШТАНАЎ Іван Васільевіч, сяржант, загінуў 21.03.1944г.

КРАЎЧАНКА Аляксандр Раманавіч, прызываўся Рэчыцкім РВК, рад., загінуў 23.03.1944г.

КУЗЬМІЧ Віктар Сямёнавіч, прызываўся Еланскім РВК Валгаградскай вобл., сяржант, загінуў 18.03.1944г.

КУЛІК Дзмітрый Аляксеевіч, прызываўся Міргарадскім РВК Палтаўскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

КУРМАС Маісей Ігнатавіч, прызываўся Мазырскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

***


ЛАНДА Маісей Навумавіч, н. у 1903г., прызываўся Кіеўскім РВК г.Харкава, старшына, загінуў 21.03.1944г.

ЛАЎРЫНЕНКА Міхаіл Васільевіч, стар шына, загінуў 02.06.1944г.

ЛЕПСКІ Павел Яфімавіч, н. у 1918г., прызываўся Столінскім РВК Брэсцкай вобл., рад., загінуў 30.06.1944г.

ЛУК'ЯНЕЦ Мікалай Цімафеевіч, прызываўся Чарнігаўскім АВК, рад., загінуў 20.04.1944г.

***


МАЙСАК Мікалай Антонавіч, рад., загінуў 24.03.1944г.

МАКАРЧУК Фёдар Іларыёнавіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 02.07.1944г.

МАШКОЎ Кірыл Мікалаевіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 30.03.1944г.

МАШКОЎ Піліп Сцяпанавіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 02.07.1944г.

***


НАВУМАЎ Пётр Сцяпанавіч, н. у 1908г., прызываўся Курнінскім РВК Тульскай вобл., рад., загінуў 14.03.1944г.

НАЗАРЧУК Васіль Міхайлавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 05.04.1944г.

***


ПАКАЧАЛАЎ Андрэй Канстанцінавіч, сяржант, загінуў 18.02.1944г.

ПРАЦКО Лаўрэнцій Іванавіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 19.04.1944г.

***


РУДЗІЧ Іван Іванавіч, прызываўся Ічнянскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

РЫБІК Рыгор Васільевіч, н. у 1923г., прызываўся Брагінскім РВК, загінуў 11.04.1944г.

***


СЕНЦІШЧАЎ Мікалай Сцяпанавіч, прызываўся Астрожскім РВК Варонежскай вобл., сяржант, загінуў 30.03.1944г.

СЕЧКА Іван Дзмітрыевіч, прызываўся Мазырскім РВК, загінуў 04.04.1944г.

СЛЕПАЎ Аляксей Мікалаевіч, прызываўся Ступінскім РВК Маскоўскай вобл., сяржант, загінуў 21.03.1944г.

СТАШКЕВІЧ Васіль Іванавіч, н. у 1914г., прызываўся Оўручскім РВК Жытомірскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

СУЛІМ Стэфан Мікалаевіч, прызываўся Рэпнікоўскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

СУПРУН Іосіф Кандрацьевіч, прызываўся Калінкавіцкім РВК, рад., загінуў 04.07.1944г.

СЯРДЗЮК Іван Андрэевіч, нар. у 1906г., рад., загінуў 18.03.1944 г.

***


ФІЛІПЕНКА Фядос Іосіфавіч, прызываўся Брагінскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 27.03.1944г.

ФЕАКЦІСТАЎ Генадзь Арцёмавіч, прызываўся Кузнецкім РВК Пензенскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

***


ХАДЖАКУЛАЎ Юлдаш, прызываўся Джаркурганскім РВК Сурхандар'інскай вобл., рад., загінуў 02.07.1944г.

ХАРЫТОНАЎ Георгій Пятровіч, н. у 1910г., прызываўся Куйбышаўскім РВК г.Масквы, лейтэнант, загінуў 09.04.1944г.

***


ЦАЛКО Пётр Адамавіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., загінуў 26.03.1944г.

***


ЧАРНЬШІОЎ Аляксандр Сідаравіч, н. у 1922г., прызываўся Інтненскім РВК Тамбоўскай вобл., рад., загінуў 24.03.1944г.

ЧЫБУХЧАН Сібат Саакавіч, н. у 1918г., прызываўся Іджэванскім РВК Арменіі, рад., загінуў 28.03.1944г.

ЧЫСЦЯКОЎ Уладзімір Рыгоравіч, прызываўся Лубнянскім РВК Палтаўскай вобл., рад., загінуў 21.03.1944г.

***


ШУБІЧ Арсенцій Лаўрэнцьевіч, прызываўся Ельскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 10.04.1944г.

ШЧУР Васіль Дзмітрыевіч, н. у 1914г., прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 24.06.1944г.

ШЫШКІН Аляксандр Іванавіч, н. у 1925г., прызываўся Мічурынскім РВК Тамбоўскай вобл., рад., загінуў 28.03.1944г.

***


ЯСКЕВІЧ Станіслаў Аляксандравіч, прызываўся Мазырскім РВК, загінуў 21.03.1944г.

Невядомыя салдаты (тры чалавекі). Брацкая магіла на вясковых могілках.



ВЁСКА БЯЧАНСКАЯ БУДА
ГАЛКІН Уладзімір Нікіфаравіч, прызываўся Брагінскім РВК Гомельскай вобл., рад., загінуў 23.06.1944г.

***


КАМОЧКІН Васіль Сяргеевіч, загінуў 19.03.1944г.

КАЦУБА Васіль Гаўрылавіч, прызываўся Брагінскім РВК, рад., загінуў 23.03.1944г.

КУПРЫЕНКА Аляксандр Іосіфавіч, прызываўся Мазырскім РВК, рад., загінуў 22.03.1944г.

КУРЫНОЙ Уладзімір Іванавіч, прызываўся Ахтырскім РВК Сумскай вобл., рад., загінуў 22.03.1944г.

***


ЛАЗАРЭНКА Кузьма Фёдаравіч, прызываўся Менскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 23.03.1944г.

***


МЯШАЛКІН Віктар Апалонавіч, прызываўся Нукускім РВК Каракалпакіі, рад., загінуў 22.03.1944г.

МІНАЕЎ Павел Канстанцінавіч, прызываўся Семібратаўскім РВК Растоўскай вобл., сяржант, загінуў 20.03.1944г.

***


РАБЕНКОЎ Міхаіл Іванавіч, прызываўся Нелідаўскім РВК Калінінскай вобл., рад., загінуў 23.03.1944г.

РУСТАМАЎ Рустам Гусейнавіч, прызываўся Арцёмаўскім РВК г. Баку, сяржант, загінуў 22.03.1944г.

***


САЛОНКА Васіль Пракоф'евіч, прызываўся Хойніцкім РВК, рад., загінуў 23.03.1944г.

СЯРКО Аляксандр Прохаравіч, н. у 1906г., партызан, загінуў 21.06.1944г.

СКРЫПКА Аляксандр Пятровіч, прызываўся Ічнянскім РВК Чарнігаўскай вобл., рад., загінуў 23.03.1944г.

СУШКОЎ Пётр Лявонцьевіч, прызываўся Бурэйскім РВК Амурскай вобл., рад., загінуў 23.03.1944г.

***


ХАЙРУЛІН Саліх Насыпавіч, н. у 1925г., прызываўся Калужскім ГВК, сяржант, загінуў 23.03.1944г.

***


ЧЫРГАДЗЕ Мацвей Серапіонавіч, н. у 1925г., прызываўся Цхалтубскім РВК Грузіі, рад., загінуў 23.03.1944г.

Невядомы.

Невядомы.

ВЕСКА ПЕРАРОЎ
БАЛУЕЎ Герман Канстанцінавіч, н. у 1914г. у п.Чырвоны Кастрычнік Маскоўскай вобл., загінуў 11.02.1944 г.

***


ГОЛАД Фядот Лявонцьевіч, н. у 1922г., загінуў 11.02.1943г. Пахаваны ў в.Фёдараўка Данецкай вобл.

***


ЕРМАКОЎ, загінуў у 1944г.

ЕСІН Мікалай Мікалаевіч, н. у Верхнетураўскім р.Варонежскай вобл., рад., загінуў 11.02.1944г.

***


ДОЛЖЫКАЎ Фёдар Фёдаравіч, старшына, загінуў 11.02.1944г.

***


КОТАЎ Васіль Ігнатавіч, н. у 1922 г., загінуў 11.02.1944г.

КАЗІНЕЦ Павел Саламонавіч, н. у 1917г., загінуў 03.01.1944г.

***


ПІШЧУЛІН Яфім Фёдаравіч, н. у 1894г. у в.Пішчуліна Елецкага р. Ліпецкай вобл., загінуў 02.10.1944г.

***


СІТНІКАУ М. Н., загінуў у 1944 г.

***


ХАСАНАЎ, загінуў у 1944 г.

***


ЮРЧЫНАЎ Аляксандр Кліменцьевіч, н. у 1901г., загінуў 11.02.1944г.

ВЕСКА ПУХАВІЧЫ
Воіны партызанскага злучэння С.А.Каўпака, якія загінулі ў студзені — лютым 1943г., калі партызаны трымалі лядовы аэрадром на возеры Чырвонае
АЛЯКСЕЕЎ Сяргей Іванавіч, н. у 1925г.

АРБУЗАУ Віктар Іванавіч, н. у 1910г.

***


БЫВАЛІН А.I.

***

ГАНАБАРОЦЬКА Ганна Раманаўна, н. у 1920г.

***


КОДАРАЎ Рыгор Іларыёнавіч, н. у 1908г.

КАРШУНОЎ Іван Васільевіч, н. у 1918г.

***


ЛІФАНАЎ Міхаіл Ігнатавіч, н. у 1921г.

***


МАКАРЫН М.А.

МАЛЧАНАЎ Іван Васільевіч, н. у 1925г.

***


ПАДГОРНЫ Мікалай Лявонцьевіч, н. у 1912г.

***


РЫЖКОЎ Уладзімір Міхайлавіч, н. у 1922 г.

***

ІВАНОВА Зоя Ягораўна, н. у г.Іванава Маскоўскай вобл., разведчыца, загінула у 1942г. каля в.Навуць.

ВЕСКА РЫЧОЎ
АХМЕДШЫН Султан, загінуў 01.07.1944г.

АДЗІНОКАЎ Фёдар Іванавіч, загінуў 03.07.1944г.

***


БАРЫСЕНКА Раман Іванавіч, загінуў 01.07.1944г.

БЫКАЎ Маркел Аляксандравіч, н. у 1901г., загінуў 02.07.1944г.

***


ВАСЬКО Адам Астапавіч, загінуў 03.07.1944г.

ВЯРЭНІЧ Лук'ян Іванавіч, загінуў 02.07.1944г.

ВАЛАЎ Мікалай Паўлавіч, загінуў 01.07.1944г.

ВАРОНІН Аляксандр Іванавіч, загінуў 04.07.1944г.

ВАРОНІН Фёдар Дзмітрыевіч, загінуў 25.11.1943г.

***


ГЕРАШЧАНКА Іван Мацвеевіч, н. у 1925г.

ГЛЕБАЎ Васіль Мітрафанавіч, загінуў 04.07.1944г.

ГАНЧАРЭНКА Клім Сцяпанавіч, загінуў 30.06.1944г.

ГАРДЗІЕНКА Аляксандр, загінуў у 1944г.

ГЕРАШЧАНКА Дзмітрый Адамавіч, н. у 1906г., загінуў 02.07.1944г.

***


ЖУРАЎСКІ Герасім Мікалаевіч, загінуў 01.07.1944г.

***


ЗАРЭЦКІ Іван Антонавіч, загінуў 01.07.1944г.

ЗМУШКА Пётр Кандрацьевіч, загінуў 02.07.1944г.

***


ІЛЬЯШ Пётр Аляксандравіч, загінуў 01.07.1944г.

***


КАЎКРАК Павел Харытонавіч, загінуў 03.07.1944г.

КОЛБІК Міхаіл Барысавіч, н. у 1923г.

КАЛЕСНІК Якаў Аляксеевіч, загінуў 03.07.1944г.

КАРАЛЁЎ Павел Пятровіч, загінуў 30.06.1944г.

КАСЦЯКОЎ Іван Свірыдавіч, н. у 1899г., загінуў 01.07.1944г.

КАЧАРГІН Канстанцін Васільевіч, загінуў 04.07.1944г.

КУЗНЯЦОЎ Іван Фёдаравіч, загінуў 04.07.1944г.

***


ЛАТКІН Міхаіл Міхайлавіч, загінуў 30.07.1944г.

***


МАКАРАНКА Міхаіл Мацвеевіч, загінуў 01.07.1944г.

МАСКАЛЕНКА Іван Кузьміч, загінуў 07.07.1944г.

МУСОЕЎ Саліхман Авязьевіч, загінуў 01.07.1944г.

***


НОСЕЛЬ Віктар Аляксеевіч, н. у 1924г., загінуў 10.06.1943г.

НЕСЦЕРАЎ Аляксей Сямёнавіч, загінуў у чэрвені 1944г.

***


ПАЛЯНІЧАНКА Аляксандр Паўлавіч, загінуў 02.07.1944г.

ПАЛЯКОЎ Афанасій Дзмітрыевіч, загінуў у чэрвені 1944г.
РАГАВЕЦ Рыгор Афанасьевіч, загінуў 03.07.1944г.

РЫХМАН Моўша, загінуў у ліпені 1944г.

***


САПОЖНІКАЎ Іван Дзмітрыевіч, н. у 1918г., загінуў 01.07.1944г.

САЛАМАХІН Дзмітрый Кузьміч

СТРАХАЎ Барыс Мікалаевіч

СТРАЛКОЎ Рыгор Антонавіч, загінуў 04.07.1944г.

СУХАЎ Павел Рыгоравіч, загінуў 07.07.1944г.

СЯЧЫН Сяргей Ільіч, загінуў 01.07.1944г.

***


ТРОШКА Карп Андрэевіч, загінуў 02.07.1944г.

ТУПІЦКІ Уладзімір Гаўрылавіч, загінуў 02.07.1944г.

ТУПІЦКІ Васіль Гаўрылавіч

***

УДАВЕНКА Мікалай Кузьміч, загінуў 01.06.1944г.

***


ХОРЫН Васіль Ільіч, загінуў 03.07.1944г.

***


ЧОТКІН Іван Ігнацьевіч, загінуў 01.07.1944г.

***


ШАБУШЫН Пётр Карпавіч, загінуў 01.07.1944г.

ШЫПІАЕЎ Міхаіл Аляксеевіч, загінуў 27.06.1944г.

ГОРАД ТУРАЎ I ТУРАЎСКІ ГАРАДСКІ САВЕТ
АБУХАЎ Іван Іванавіч, ст. лейтэнант.

АГАФОНАЎ Аляксей Іванавіч, н. у 1925г., рад., загінуў 26.11.1943г.

АГЕБІЯ Іон Паўлавіч, рад.

АВЕРЫН, мал. лейтэнант.

АНФЁРАЎ Васіль Сямёнавіч, рад., загінуў у красавіку 1944г.

АЛЕКСІЕВІЧ I.Ф.

АЛІЕЎ Цеймур Малідавіч, рад., загінуў 09.07.1944г.

АЛІМПІЕЎ Ягор Арыёнавіч, загінуў 07.07.1944г.

АЛЯКСЕЕЎ Сцяпан Іванавіч.

АНТАНЮК Дзям'ян Пятровіч.

АНТОНЕНКА Іван Трафімавіч, рад., загінуў 03.07.1944г. Перапахаваны з вёскі Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

АФАНЯГІН Сяргей Пятровіч, рад., загінуў 23.12.1943г. Перапахаваны з в.Княжацкая Слабада Лельчыцкага р.

***


БАЙКОЎСКІ Макар Цімафеевіч, рад.

БАРШЫН Мікалай Канстанцінавіч, ст. лейтэнант, загінуў 08.02.1944г.

БАРЫНАЎ Сяргей Аляксеевіч, рад., загінуў 04.07.1944г.

БЕЙ Васіль Пятровіч, рад., загінуў 06.07.1944 г. перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

БЕКБУЛАТАЎ Абдухадыр, рад., загінуў 30.01.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

БЕРЫЯ Габрыя Арызеевіч, рад., загінуў 30.07.1944г.

БЕЛАВЕЦКІ Барыс Мікалаевіч, партызан, загінуў у 1942г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

БЛАБЕНКА Іван Ерамеевіч.

БОЙКА Пётр Кузьміч, рад., загінуў 04.07.1944г.

БРЫЦІК Максім Сяргеевіч, рад., загінуў у красавіку 1944г.

БЯЛОЎ Сцяпан Георгіевіч.

БЯРКЕНАЎ Абдуламан.

***


ВАРАБ'ЁЎ Віктар Трафімавіч.

ВАРАКІН Іван Захаравіч, сяржант, загінуў 26.04.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ВАРФАЛАМЕЕЎ Іван Васільевіч.

ВІДАЗАЛАШВІЛІ Міхаіл Ягоравіч, рад., загінуў 03.07.1944г.

ВЯРЭМЕНКА Сцянан Ільіч, рад., загінуў 19.05.1944г.

***


ГАЛАВІН Павел Аляксандравіч, рад., загінуў 29.11.1943г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ГАРБАЧОЎ Павел Іванавіч.

ГАРШКОЎ Мікалай Міхайлавіч, рад., загінуў 03.07.1944г.

ГЛЮЗ Павел Міхайлавіч, загінуў 26.03.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ГОШКА Ануфрый Пятровіч.

ГРУЗДЗЕЎ Рыгор Іванавіч, рад., н. у 1923г., загінуў 22.06.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ГРАБЕННІКАЎ Аляксей Яфімавіч, сяржант, загінуў 16.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ДАДЫШАЎ Юрый Абдулаевіч, сяржант, загінуў у красавіку 1944г.

ДВОРАК Сцяпан Аляксандравіч, рад., загінуў 01.07.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ДЖАБАРАЎ Мусін, рад., загінуў 21.02.1944г.

ДУБЯНСКІ Пётр Андрэевіч, рад., загінуў 03.07.1944г.

ДУЛУБ Іван Дзям'янавіч, рад., загінуў 29.05.1944г.

ДЗЯТЛОЎСКІ Маісей Іванавіч, рад., загінуў 04.07.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ЖБАНКОЎ Георгій Аляксеевіч, капітан, загінуў 06.04.1944г.

ЖОРЫН Андрэй Андрэевіч, рад., загінуў 03.07.1944г.

ЖЫЛЬСКІ Марк Міхайлавіч, рад., загінуў у красавіку 1944г.

***


ЗАХОДЗІН Аляксандр Фёдаравіч, рад., загінуў 13.02.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ЗІНОЎЕЎ Дзмітрый Іванавіч, загінуў у красавіку 1944г.

ЗІРАНІН Іван Лявонцьевіч.

ЗЯЛЁНСКІ Даніл Фёдаравіч, капітан, загінуў 30.06.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

***


ІВАНОЎ Якаў Якаўлевіч.

ІЁЎЧЫК Даніла Фёдаравіч, рад., загінуў 06.07.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слаба-да Лельчыцкага р.

ІШТАМАЎ I.О.

***

КАПІЦА Іван Іванавіч, н. у 1923г., рад., загінуў 13.04.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

КАСАНАЎ Ісаак Алімпіевіч, н. у 1898г. рад., загінуў 13.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

КАЦІН Мікалай.

КАШЭНІН Іван Іванавіч, сяржант.

КЕЛХЛОРАЎ Кардаш Мусілавіч, рад., загінуў 02.07.1944г.

КІРЫЛАЎ Васіль Рыгоравіч, лейтэнант, загінуў 03.04.1944г.

КІТАЕЎ Васіль Якаўлевіч.

КУЗНЯЦОЎ Аляксандр Ціханавіч, сяржант.

КУЗЬМЯНОК Адам Герасімавіч, рад., загінуў 03.07.1944г.

КУЛАГІН Мікалай Федаравіч, н. у 1915г., рад., загінуў 11.02.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

КУЛІПАНАЎ Фёдар Дзмітрыевіч, н. у 1923г., загінуў 22.04.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

КРАСНАЖОН Фёдар Іосіфавіч, рад., загінуў 30.06.1944г.

***


ЛЕБЕДЗЕЎ Іван Андрэевіч, сяржант.

ЛІЗУН Васіль Цімафеевіч, н. у 1919г., рад., загінуў 16.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ЛІТВІНЕНКА Цімафей Аляксеевіч, рад., загінуў 01.07.1944г.

ЛІШГАН Васіль Андрэевіч, рад., загінуў 30.06.1944г.

ЛЯГІН Пётр Канстанцінавіч, н. у 1907г., рад., загінуў 02.02.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ЛЯОНАЎ Уладзімір Пятровіч, рад.

***


МАЖАРЫН Пётр Цімафеевіч, рад. загінуў 02.07.1944г.

МАКАРЭВІЧ Аляксандр Фёдаравіч, загінуў у красавіку 1944г.

МАРТЫНЕНКА Дзмітрый Апанасавіч, рад., загінуў 28.05.1944г.

МАХНЫДАЎ Дзмітрый.

МАЧАЛОЎ Сяргей Сямёнавіч, сяржант.

МІХАЙЛАЎ Аляксандр Васільевіч, н. у 1910г., ст.лейтэнант, загінуў 08.02.1944г.

МІХАЛЕНКА Васіль Мікалаевіч, рад.

***


НАВІНКА Трафім Трафімавіч, рад., загінуў 04.07.1944г.

***


ОЛДАШ Уладзімір Сцяпанавіч, рад., загінуў 06.07.1944г.

***


ПАДАБЕД Мікалай Уладзіміравіч, рад., загінуў 04.02.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ПАНАМАРЭНКА Дарафей Іванавіч, рад., загінуў 13.05.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ПОЛАЗАЎ Рыгор Фёдаравіч, сяржант, загінуў 15.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ПУГАЧОЎ Навум Уладзіміравіч, н. у 1923г., рад., загінуў 31.01.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ПУГАЧ Рыгор Паўлавіч, н. у 1902г., капітан, загінуў 28.04.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

***


РАЗУВАЕЎ Іван Васільевіч, загінуў 03.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

РАМАНОУСКІ Іван Аксёнавіч, рад., загінуў 31.01.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

РАК Яфім Лук'янавіч, рад., загінуў 28.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


САЛДАТАЎ Сахтула, сяржант, загінуў 31.01.1944г. Перапахаваны з в. Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

САЛЬНІКАЎ Апанас Васільевіч, сяржант.

СВЯРДЛОЎСКІ Аляксандр Рыгоравіч, мал.лейтэнант, загінуў 05.04.1944г.

СІМАКОЎ Васіль Рыгоравіч, ст.лейтэнант, загінуў 19.03.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

СІМАНАЎ Іван Васільевіч, сяржант, загінуў 03.02.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

СІТАЎ Шаміль Сейтавіч, ст.лейтэнант, загінуў 30.06.1944г.

СОМАЎ Міхаіл Георгіевіч, н. у 1902г. ст.лейтэнант, загінуў 23.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

СТАРЫКАЎ Мікалай Яфімавіч, сяржант, загінуў 30.06.1944г.

СУЛЕЙМАНАЎ Алігайда, рад.

СУСЕНІН Якаў Аляксеевіч, н. у 1914г., сяржант, загінуў 18.02.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

СЦЯПАНАЎ Рыгор Сямёнавіч, сяржант, загінуў у красавіку 1944г.

СЫЗІН Іван Аксенцьевіч, сяржант, загінуў 30.06.1944г.

СЯМЁНАЎ Васіль Пятровіч, ст.лейтэнант, загінуў 04.04.1944г.

СЯРОЎ Уладзімір Іванавіч, мал.лейтэнант, загінуў 03.04.1944г.

***


ТРАЦЦЯК Федар Андрэевіч, рад., загінуў 01.07.1944г.

ТРАНЕНКА Сямён Анісімавіч, рад., загінуў у маі 1944г.

ТУРЖЫКНЕЛІ Анісім.

***

ЦІМОШЧАНКА Васіль Паўлавіч, рад., загінуў 08.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ЦЮРЫКАЎ Ягор Іванавіч, старшына, загінуў 05.07.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ТАМІЛКА Уладзімір Пятровіч, рад., загінуў 12.01.1944г.

ТКАЧОЎ Міхаіл Іосіфавіч, н. у 1923г., рад., загінуў 04.02.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ТУРНІЯЗАЎ Іса, н. у 1920г., рад., загінуў 31.01.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ТУШЫНСКІ Рыгор Сямёнавіч, рад., загінуў 04.02.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


УВАРАЎ Павел Максімавіч.

УКРАІНЕЦ Мікалай Пятровіч, н. у 1924г., сяржант, загінуў 01.07.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

УСАЧОЎ Іван Раманавіч, рад., загінуў 24.04.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

УСЬКОЎ Дзмітрый Васільевіч.

***

ФЕДУЛАЕЎ Аляксандр Мікалаевіч.

ФЯДОТАЎ Васіль Сямёнавіч, н. у 1900г., загінуў 02.07.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ХАЕУСКІ Самуіл Зіноўевіч, капітан, загінуў 30.06.1944г.

ХВАСТОЎ Рыгор Ціханавіч, маёр, загінуў 05.04.1944г.

ХРАМЦОЎ Іван Міхайлавіч, рад., загінуў 24.10.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

***


ЦЫПЛУХІН Уладзімір Сцяпанавіч, загінуў 16.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ЧАПУРНЫ Пётр Іванавіч, загінуў 19.02.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ЧАРАНКЕВІЧ Мікалай Канстанцінавіч, лейтэнант, загінуў 30.06.1944г. Перапахаваны з в.Іванава Слабада Лельчыцкага р.

ЧАРНЯЎСКІ Іван Дзям'янавіч, рад., загінуў 26.06.1944г.

ЧМЕЛЬ Іван Іванавіч, старшына, загінуў 12.01.1944г.

***


ШАЎЧЭНКА Рыгор Радзівонавіч, сяржант.

ШАШНІН Мадаш Агандавіч.

ШУЛЬГА Рыгор Сямёнавіч, рад., загінуў 17.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіманавіцкі Млынок Лельчыцкага р.

ШЫНВІН Васіль Мацвеевіч, сяржант.

ШЧЫНІН Васіль Мацвеевіч, сяржант, загінуў 15.04.1944г. Перапахаваны з в.Сіма-навіцкі Млынок Лельчыцкага р.

***


ЮХНЕВІЧ Уладзімір Іванавіч, рад., загінуў 26.06.1944г.

ВЁСКА ВЕРАСНІЦА
ГУБІКАЎ Леанід.

ГАЛІЎЛІН Раскат Імамутдзінавіч, н. у в.Кузяк Бузаўязскага р., Башкірыя. Загінуў 26.06.1944г.

***


ПЕРАСУНЬКА А.С., старшына, начальнік пагранічнай заставы ў Верасніцы, загінуў у ліпені 1941г.

***


ЧАРНУХА Мікалай Паўлавіч, н. у 1923г. у в.Людвінавічы Кралевіцкага раёна Сумскай вобл. Загінуў 24.12.1942г.

***


ШАМІШ Міхаіл, партызан.

Шэсць чалавек невядомых.



ВЕСКА ВІЛЬЧА
ВОЛАХАУ Аляксандр Сямёнавіч, н. у 1915г. на ст.Карыноўская Краснадарскага краю. Прызваны Варашылаўградскім РВК у 1936г., матрос Дняпроўскай ваеннай флатыліі, загінуў 08.07.1944г. у баі каля вусця р.Случ.

***


ПАНЬКІН Дзмітрый Антонавіч, н. у 1913г. Прызваны Тарбееўскім РВК Мардовіі, матрос Дняпроўскай ваеннай флатыліі, загінуў 08.07.1944г. у баі каля вусця р.Случ.

ЮРКЕВІЦКІ СЕЛЬСКІ САВЕТ
БЫКОЎСКІ Фёдар Васільевіч, р., загінуў 20.06.1942г.

***


ГЕРМАН Казімір Іванавіч, н. у 1923г., партызан, загінуў 17.02.1943г.

***


ЗУЕЎ Аляксандр Іванавіч, н. у в.Яльсіціна Яраслаўскай вобл., сяржант, загінуў 26.06.1944г.

***


КАЛАЧ Барыс Адамавіч, н. у в.Ястрэбля Ельскага р. Гомельскай вобл., партызан, загінуў 23.12.1942г.

КОРБУТ Мікалай Мікалаевіч, н. у 1923г., партызан, загінуў 01.10.1943г.

***


НІКІТАНАЎ Сяргей Піліпавіч, сяржант, загінуў 26.06.1944г.

***


ПАШАЙ Іван Іванавіч, н. у г.Камсамольск Данецкай вобл., сяржант, загінуў 26.06.1944г.

ПРОХАРАЎ Іван Паўлавіч, н. у 1923г. у г.Саратаў, лейтэнант, загінуў 16.01.1944г.

***


СЯМЁНАЎ Васіль Лявонцьевіч, ураджэнец в.Доўгае Старобінскага р. Мінскай вобл., сяржант, загінуў 31.07.1943г.

СЕРЖАНТ Уладзімір Пятровіч, н. у 1910г. у Калмыкіі, загінуў 26.06.1944г.

СМЫКАЎ Іван Іванавіч, рад., загінуў 31.07.1943г.

ПАХАВАНЫ ВА ЎРОЧЫШЧЫ КАЛАННОЕ

НА ТЭРЫТОРЫІ МІЛЕВІЦКАГА СЕЛЬСКАГА САВЕТА
БІРУЛЯ Сяргей Раманавіч, партызан, загінуў у 1943г.

***


КРЫСАЎ Леанід, ваеннапалонны, загінуў у 1944г.

***


СЦЯПАНАЎ Міхаіл Паўлавіч, н. у 1913г., загінуў у 1943г.

***


ТРАМБАЧОЎ, ваеннапалонны, загінуў у 1943г.
ШАРАМЕТАЎ Уладзімір, н. у 1921г., загінуў у разведцы ў 1943г.

ВЕСКА ЛЮДЗЯНЕВІЧЫ
КАКАЎЛІН Аляксандр Паўлавіч, н. у 1911г. у Шабалінскім р. Кіраўскай вобл., сяржант, загінуў 21.02.1942г.

***


ПЕРУНОЎ Аляксандр Ільіч, н. у 1908г., лейтэнант, загінуў 09.07.1944г.

***


РЫНДЗІН Іван Іванавіч, н. у 1916г., ст. сяржант, загінуў 08.07.1944г.

***


КРАЎЧАНКА Мікалай Васільевіч, н. у 1915г. у г.Краматорск, лейтэнант, камандзір сапёрнага падраздзялення. Загінуў у ліпені 1946г. пры размініраванні маста каля в.Рудня Коленская. Пахаваны ў в.Палянка.

***


ІВАНОЎ, лейтэнант, родам са Сталінградскай вобл., акружэнец. Схоплены гітлераўцамі ў 1941г. у Марохараўскім с/савеце і расстраляны.

ПАРТЫЗАНЫ, ЗАГІНУЎШЫЯ І ПАХАВАНЫЯ НА ТЭРЫТОРЫІ ДЗЯКАВІЦКАГА СЕЛЬСКА-ГА САВЕТА
ВЁСКА ДЗЯКАВІЧЫ
ДАСТАНКА Васіль Цітавіч, н. у 1925г., партызан атрада імя Сільніцкага брыгады імя П.К.Панамарэнкі. Загінуў 07.04.1944г. (падарваўся на міне).

***


ЖУРАЎЛЕВІЧ Мікалай Піліпавіч, н. у 1926г., загінуў у чэрвені 1944г. пры размініраванні дарогі.

***


ІВАНОЎ Георгій Іванавіч, н. у 1900г., загінуў у 1944г.

ІВАНОЎ Міхаіл Канстанцінавіч, партызан, загінуў у снежні 1943г.

ІВІНСКІ Станіслаў Міхайлавіч, н. у 1900г., загінуў у красавіку 1944г.

***


КУЛАК Аляксандр Маркавіч, н. у 1911г., партызан атрада А.Неўскага брыгады імя П.К.Панамарэнкі, загінуў 18.06.1944г.

КУБЫШКІН Міхаіл Савельевіч, н. у 1916г., загінуў 21.05.1944г.

КУДЗЕЛЬКА Дзяніс Мікалаевіч, н. у 1911г.

КУДЗЕЛЬКА Сямён Фёдаравіч, н. у 1925г., загінуў у 1944г.

КУРЫНОЙ Уладзімір Іванавіч. Перапахаваны ў брацкую магілу ў в.Хвойка.

КУПРАЦЭВІЧ Іван Дзмітрыевіч, н. у 1923г., загінуў 06.05.1944г.

***


ЛАГУН Міхаіл, загінуў у 1944г.

ЛЮБЧАНКА Міхаіл Пятровіч, загінуў 20.03.1944г.

***


МЯЛЕШКА Уладзімір Трафімавіч, н. у 1922г., загінуў у чэрвені 1944г.

***


РАГАЛЕВІЧ Яўген Цімафеевіч, н. у 1927г., загінуў у 1944г.

РАГАЛЕВІЧ Антон Міхайлавіч, н. у 1926г., загінуў у 1944г.

РАГАЛЕВІЧ Мікалай Міхайлавіч, н. у 1925г., загінуў у 1944г.

РАГАЛЕВІЧ Аляксей Якаўлевіч, н. у 1924г., загінуў у 1944г.

РАЗГАВОРАЎ Васіль Фёдаравіч, загінуў 13.02.1944г.

ВЁСКА ХВОЙКА
ЖУРАУЛЕВІЧ Ціт Андрэевіч, н. у 1901г., загінуў у 1944г.

***


КАКАЦКІ Адам Міхайлавіч, н. у 1901г., загінуў у 1944г.

***


МІРАНОВІЧ Аляксей Гаўрылавіч, н. у 1894г., загінуў у 1944г.

***


РАГАЛЕВІЧ Мікалай Аляксеевіч, н. у 1925г., партызан атрада «1 Мая». Загінуў у 1944г.

РАГАЛЕВІЧ Міхаіл Фёдаравіч, н. у 1918г., загінуў у 1944г.

РАГАЛЕВІЧ Віктар Андрэевіч, н. у 1924г., загінуў у 1943г.

РАКОВІЧ Даніла Васільевіч, н. у 1903г., загінуў у 1943г.

ВЁСКА ЛУТОЎЕ
ЖУРАЎЛЕВІЧ Іван Сямёнавіч, н. у 1892г., загінуў у 1943г.

ЖУРАЎЛЕВІЧ Сямён Іванавіч, н. у 1923г., загінуў у 1943г.

***


ЧЭРКАС Міхаіл Пятровіч, н. у 1918г., загінуў у 1944г.

ВЁСКА ПАСТАЛЫ
ДЫРДА Марта Іосіфаўна, н. у 1905г., сувязная партызанскага атрада «За Радзіму» брыгады імя Кірава. Схоплена фашыстамі і расстраляна ў чэрвені 1942г.

ДУШАНІН Сяргей Васільевіч, н. у 1924г., у 1942г. пайшоў у партызанскі атрад. Восенню 1943г. цяжка паранены, пры вывазцы на Вялікую зямлю самалёт, на якім ён ляцеў, быў збіты.


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка