Думаць вершы”! Мерапрыемства адбудзецца 24 лютага 2015 г




Дата канвертавання14.03.2016
Памер34.75 Kb.
Да ўвагі ўдзельнікаў літаратурнай гасцёўні “Думаць вершы”! Мерапрыемства адбудзецца 24 лютага 2015 г. у кіналекцыйнай зале Мінскага дзяржаўнага палаца дзяцей і моладзі. Рэгістрацыя ўдзельнікаў і гасцей – за палову гадзіны да пачатку гасцёўні на другім паверсе каля кіналекцыйнай залы. Выступленні юных аўтараў пройдуць па дзвюх падгрупах (у 11.00 і 13.00, спіс глядзіце ніжэй).
Запрашаюцца

у 11.00:


  1. Валерыя Мароз, СШ 2, 7 кл., эсэ “Карагод прыгажосці”

  2. Дар’я Рагалевіч, СШ 2, 7 кл., верш “Сэрца спявае”

  3. Данііл Люкевіч, Г 12, 8 кл. “Навальніца”

  4. Дар’я Бароўка, Г 12, 8 кл., верш “Успаміны” (“Уздыхае холадам прырода…”)

  5. Ганна Крацько, Г 8, 7 кл., верш “Сатвары свой свет”

  6. Марыя Болатава, Г 8, 7 кл., верш “Зіма”

  7. Дар’я Аднахорава, СШ 2, 7 кл., эсэ “Незвычайны характар”

  8. Марыя Несцяровіч, Г 12, 8 кл., верш “Салодкі водар волі”

  9. Марыя Малафеева, Г 30, 7 кл., верш “Буслы”

  10. Лізавета Мясіна, Г 30, 7 кл., верш “Мая радзіма – Беларусь”

  11. Цімур Курбатаў, СШ 159, 6 кл., верш “Беларусь – Радзіма”

  12. Максім Карытка, Г 12, 6 кл. казка “Любіце Беларусь!”

  13. Кацярына Салаўёва, СШ 34, 9 кл., верш “Роднай школе прысвячаецца”

  14. Ганна Лыцыгевіч, СШ 187, 6 кл., верш “Вясна”

  15. Анастасія Канановіч, СШ 187, 7 кл., верш “Куточак дзяцінства”

  16. Аляксандра Калмакова, СШ 187, 9 кл., верш “Мой любы горад”

  17. Марыя Кузнечык, СШ 115, 6 кл., верш “Родны горад. Мінск”

  18. Цімафей Каспяровіч, СШ 115, 6 кл., верш “Наша вёска”

  19. Яўгенія Бруцкая, СШ 115, 6 кл., верш “Беларуская паляна”

  20. Анастасія Барадоўская, СШ 115, 6 кл., верш “Мой родны кут, мае Пружаны”

  21. Ксенія Агеенка, Г 35, 6 кл., эсэ “Мой маленькі прынц”

  22. Маргарыта Фаміна, Г 35, 6 кл., верш “Зіма”

  23. Алеся Шараватава, Г 35, 7 кл., верш “Сябар”

  24. Ксенія Шараватава, Г 35, 7 кл., верш “Бабуля”

  25. Раман Бардзілоўскі, Г 35, 6 кл., верш “Тры сястры”

  26. Ганна Семчанка, Г 35, 7 кл., верш “Ідзе чалавек”

  27. Анастасія Чыгарэўская, Г 35, 7 кл., верш “Вёска”

  28. Іван Шпілеўскі, Г 35, 6 кл., верш “Праважала маці сына…”

  29. Сафія Бабок, Г 35, 6 кл., верш “Зіма”

  30. Марыя Крупская, Г 16, 6 кл., верш “Мой Мінск”

  31. Дар’я Чарныш, Г 16, 6 кл., верш “Мой любімы горад Мінск”

  32. Аляксандра Гуцу, Г 16, 6 кл., верш “Беларускае Палессе”

  33. Анастасія Дрэма, Г 16, 6 кл., верш “Беларуская прырода”

  34. Арына Бугакава, Г 16, 7 кл., верш “Калі музыка плача, плача ўся прырода”, песня “Беларусь”.


у 13. 00

  1. Ангеліна Статкевіч, Сяргей Маціеўскі, Аляксандр Кісель, Арцём Рыжыкаў, Уладзіслаў Сільчанка, вучні Г 22, 8 кл., народная песня “Два дубкі”

  2. Кацярына Бурко, СШ 19, 8 кл., верш “Калі месяц з сонцам мяняўся”

  3. Антон Гоманаў, СШ 6, 9 кл., верш “Зімовая песня”

  4. Крысціна Равяка, СШ 64, 8 кл., верш “Актава ў прыродзе”

  5. Ульяна Сенькевіч, СШ 64, 8 кл., верш “Вясна прыйдзе”

  6. Марыя Краўчонак, СШ 179, 8 кл., верш “Любімая пара года”

  7. Хрысціна Чайкоўская, СШ 19, 8 кл., проза “Звычайная раніца”

  8. Ілля Мчалідзэ, Г 8, 9 кл., верш “Прысвячэнне”

  9. Сафія Сафонава, СШ 64, 10 кл., верш “А памятаеш….”

  10. Аляўціна Мохарава, Г 23, 9 кл., верш “Шчырая душа”

  11. Касандра Сіямак Шахаб, Г 23, 9 кл., верш “Санет” (“Зімовыя зоркі мігцяць”…)

  12. Анастасія Дацэнка, Г 22, 10 кл., верш “За летуценнямі”….

  13. Анастасія Грудніцкая, СШ 202, 8 кл., эсэ “Прырода і чалавек”

  14. Анастасія Павядайла, Г 11, 6 кл. “верш “Зіма прыйшла”

  15. Вераніка Пазняк, Г 11, 8 кл., верш “Заход”

  16. Аляксей Раманенка, СШ 20, 8 кл., эсэ “Горад, які дыхае”

  17. Таццяна Цэха, СШ 179, 9 кл. і Яўген Лістратаў, 9 кл., верш “Зямля з блакітнымі вачыма”

  18. Ягор Безбародзька, СШ 179, 8 кл., верш “Мой родны Мінск”

  19. Крысціна Гараніна, СШ 202, 9 кл., верш “Беларусь”

  20. Вікторыя Батан, СШ 42, 11 кл., верш “Родны горад”

  21. Марыя Люцко, Г 11, 8 кл., верш “Самы родны кут”

  22. Мар’ям Хамнава, Г 11, 8 кл., верш “Мой Мінск”

  23. Таццяна Круглік, СШ 172, 11 кл., эсэ “Мой да болю любімы горад…”

  24. Анастасія Шчэрбук, СШ 202, 9 кл., апавяданне “Руды”

  25. Надзея Шалепіна, СШ 78, 9 кл., верш “Коцік”

  26. Дзіяна Мілош, Г 35, 11 кл., казка “Падарожжа ў будучае”

  27. Валерыя Кавалеўская, Г 35, 11 кл., верш “Скарб”

  28. Алёна Шырко, Г 35, 9 кл., верш “Беларусі”

  29. Дар’я Завадская, Г 35, 8 кл., верш “Провады зімы”

  30. Юлія Грыб, СШ 6, 9 кл., верш “Мой родны край”

  31. Аляксандр Мікульчык, СШ 142, 9 кл., “Смутак дуба”

Куратар конкурсаў па беларускай філалогіі – Шчасная Кацярына Дзмітрыеўна

Загадчык сектара развіцця пазнаваўчых ініцыятыў – Яфрэмава Ірына Мікалаеўна

тэл. 233-80-90



адрас – Старавіленскі тракт, 41
Праезд трамаваямі 3, 4, 5 да прыпынку “Палац моладзі”

тралейбусамі 33, 38, 55, 54 да прыпынку “Нававіленская”


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка