Арганізацыйна змястоўнае напаўнення шостага (школьнага) дня тыдня дуа “Дакурнішскі вучэбна-педагагічны комплекс




Дата канвертавання10.06.2016
Памер138.96 Kb.
Арганізацыйна змястоўнае

напаўнення шостага (школьнага) дня тыдня

ДУА “Дакурнішскі вучэбна-педагагічны комплекс

яслі-сад-сярэдняя школа” у 2014-2015 навучальным годзе


п/п

Мерапрыемства

Дата

Адказныя

Верасень

СВЕТ НАШЫХ ЗАХАПЛЕННЯЎ

1

1.Інфармацыйны веснік “Запрашаюць гурткі навучальнай установы

2. Прэзентацыя спартыўных секцый

3. Арганізацыйнае паседжанне клубаў

4. Выстава-конкурс “Свет маіх захапленняў”



06.09

Наст.фіз.культуры

Кіраўнікі аб’яднанняў па інтарэсах




ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“ФІЗКУЛЬТ -УРА”



2

  1. Спартыўныя спаборніцтвы на паветры

  2. Спартыўная гульня “Два капітаны” 2-4 класы

  3. Спартыўны марафон. 5-11 класы

4.10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

13.09

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

“УВАГА! ДЗЕЦІ!”



3

  1. Форум-тэатр “Як пазбегнуць канфліктаў” 8-11 класы

  2. Трэнінгавая гульня “Усё ў маіх руках” 5-9 класы

  3. Інтэлектуальная гульня “Брэйн-рынг” 1-11 класы

  4. Паседжанне клуба “Вольны час”

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

20.09

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ СПОРТУ І ТУРЫЗМУ

4

1. Гадзіна турызм “Турыстычная сцяжынка”

2. Акцыя “Эканомная школа”

3.10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку

4. Акцыя “Чысты клас”

5. Вечарына “Восеньскія матывы”

6. Выніковае мерапрыества тыдня псіхічнага здароўя



27.09

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


Кастрычнік

ДЗЕНЬ ВАЛАНЦЁРА

1

  1. Акцыя “Сэрца для …”( віншаванне настаўнікаў-пенсіянераў з прафесійным святам) 9-11 класы

  2. Ролевая гульня “Скрыжаванне дарог”

  3. Акцыя “Міласэрднасць” “Дзень без адзіноцтва” (да дня сталых людзей)

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

04.10

Настаўнік фізічнай культуры

Класныя кіраўнікі,

Ільіна М.І.,

Кіраўнікі гурткоў



ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“ГУЛЯЙ І ПЕРАМАГАЙ”



2

  1. Легкаатлетычны крос.

  2. Гульнявая праграма “Вышэй, мацней, хутчэй”

  3. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

11.10

Настаўнік фізічнай культуры

Класныя кіраўнікі Ільіна М.І.,кіраўнікі гурткоў



БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

“МАЯ МАМА САМАЯ ЛЕПШАЯ”



3

  1. КТС “Свет прыгожы ўжо таму, што ў ім ёсць мамы” – літаратурна-музычная кампазіцыя. 1-11 класы

  2. Конкурс на лепшую вішавальную паштоўку, малюнак “Для матулі”

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня маці.

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

18.10

Наст.фіз.культуры,

класныя кіраўнікі,педагог- арганізатар




ДЗЕНЬ ГІСТАРЫЧНАЙ І КУЛЬТУРНАЙ СПАДЧЫНЫ

4

  1. Конкурс знаўцаў гісторыі “Краіна, людзі, героі” 5-11 класы

  2. Віктарына “Я ганаруся” 2-4 класы

  3. Акцыя “Коштоўнасці нашай мясцовасці”(прадстаўленне кожным класным калектывам адной знакамітай мясціны або чалавека)

  4. Акцыя “Чысты клас”

  5. Выніковае мерапрыемства тыдня прававых ведаў

  6. Вечарына “Танцуй з намі, танцуй лепш нас”

  7. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

25.10

Настаўнік фізічнай культуры

Класныя кіраўнікі,

Ільіна М.І.,

Кіраўнікі гурткоў

Настаўнікі бел. мовы і літаратуры


Лістапад

НОВЫ ПОГЛЯД НА ШКОДНЫЯ ЗВЫЧКІ

1

  1. Брэйн-рынг “Я і маё здароўе” 5-9 класы

  2. Абмен поглядамі “Як змагацца са шкоднымі звычкамі” 10-11 клас

  3. Сустрэча ў рэдакцыі прэс-цэнтра “Пісьмо аднагодку , які курыць”

4.10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

08.11

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“МЫ ЗА ЗДАРОВЫ ЛАД ЖЫЦЦЯ”



2

  1. Спартыўная гульня “Вас выбірае спартландыя” 5-9 класы

  2. Час рухомых гульняў “Рух –гэта жыццё” 2-4 класы

  3. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

15.11

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

ДЗЕНЬ ДЗІЦЯЧЫХ І МАЛАДЗЁЖНЫХ АБ’ЯДНАННЯЎ



3

  1. Адкрыты мікрафон ”Умею, раблю, магу.”

  2. Пазнавальна-забаўляльная праграма “Шчаслівы выпадак”

  3. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  4. Сацыяльна-значымая акцыя “Хто, калі не ты?”

22.11

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ПРАФІЛАКТЫКІ ВІЧ




  1. Круглы стол “Наркатычны дурман” 9-11 класы

  2. Выстава насценгазет “Бяспечны стыль жыцця – наш клопат” 1-11 класы

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня прафілактыкі ВІЧ.

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  5. Акцыя “Чысты клас”

  6. Вечарына “Навучыся цаніць жыццё”

29.11

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


Снежань

ТВАЕ ПРАВЫ І АБАВЯЗКІ

1

  1. Віктарына “Я маю права” 5-11 класы

  2. “Правілы этыкету” гульня-конкурс 2-4 класы

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня прававых ведаў.

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

06.12

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“АД СПАРТЛАНДЫІ ДА АЛІМПІІ”



2

1. Фотавыстава “Зіма”

2. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

3.КТС “Навагодні калейдаскоп”

4. Першынства па валейболу (дзяўчаты)



13.12

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

ДЗЕНЬ ТВОРЧАСЦІ



3

  1. Выстава-конкурс “Створым свята сваімі рукамі” (вырабы сваімі рукамі да нараджэння Хрыстова і Новага года)

  2. Працоўная акцыя “Утульная школа” (упрыгажэнне школы да новага года)

  3. Гульнявая праграма “Поле цудаў”

  4. Паседжанне клуба “Вольны час”

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку).

  6. Акцыя “Чысты клас”

20.12

Настаўнік фізічнай культуры

Класныя кіраўнікі,

Ільіна М.І.,

Кіраўнікі гурткоў



Студзень

ДЗЕНЬ СЯБРОЎСТВА

1

  1. Гульнявая праграма “Будзь сапраўдным сябрам”

  2. Віктарына “Мы вібіраем сяброў”

  3. Вечарына “Жарты, гульні, песні нас сабралі разам ”

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку).

10.01

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“ДЗЕНЬ ЛЫЖНІКА”



2

  1. Лыжная эстафета 5-11 класы

  2. Спаборніцтвы па лыжных гонках “Вяселая лыжня” 2-4 класы

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня пачатковых класаў

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

17.01

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

ДЗЕНЬ ГІСТОРЫІ



3

  1. Круглы стол “Мой радавод” 5-11 класы

  2. Віктарына “Знакамітыя людзі маёй бацькаўшчыны”

  3. Віртуальнае падарожжа “Знаёмыя незнаёмцы”

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  5. Акцыя “Чысты клас”

24.01

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


СВЕТ ВАКОЛ НАС

4

  1. Акцыя па збору макулатуры “Не спяшыце выкідваць смецце” 5-11 класы

  2. Віктарына “Цуды прыроды” 2-4 класы

  3. Форум –тэатр “Я і людзі навокал”

3. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

31.01

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


Люты

ДЗЕНЬ СУСТРЭЧЫ З ВЫПУСКНІКАМІ

1

  1. Выстава малюнкаў (калажаў) “Школа маёй будучыні”

  2. Акцыя “Настаўнікі-ветэраны” (запрашэнне настаўнікаў пенсіянераў на свята)

  3. Працоўная акцыя “Утульная школа” (падрыхтоўка актавай залы)

  4. КТС “Вечар школных сяброў”

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

07.02

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“БЕЛАРУСКАЯ СНЯЖЫНКА”



2

  1. Выніковае мерапрыемства тыдня прававых ведаў

  2. Вечарына “Зоркі дыскатэк”




14.02

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

СВЕТ ЛЮБІЦЬ ПЕРАМОЖЦАЎ



3

  1. Гульнявая праграма “Што? Дзе? Калі?” 9-11 класы

  2. Гутарка “Каго можна лічыць сапраўдным героем?”

  3. Паседжанне клуба “Вольны час”

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

21.02

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


СЫНЫ АЙЧЫНЫ

4

  1. Сустрэча з ваеннаслужачымі ў рамках агітацыйнай акцыі “Хачу ў армію!” 9-11 класы

  2. Гульнявая праграма “Мы – будучыя абаронцы”.

  3. Акцыя “Ветэран жыве побач”

  4. Выніковае мерапрыемства тыдня грамадска-патрыятычных спраў.

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  6. Акцыя “Чысты клас”

28.02

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


Сакавік

ДЗЯЎЧЫНКА, ДЗЯЎЧЫНА, МАЦІ

1

  1. Конкурсная праграма “Прыгажуня -2015” 5-11 класы

  2. Гульнявая праграма “Папялушка” 2-4 класы

  3. КТС “Усе кветкі для вас -жанчыны”

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  5. Вечарына “Баль вясновых кветак”

07.03

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“СКАЖЫ ЗДАРОЎЮ “ТАК!”



2

  1. Вясновае шматбор’е “Абаронца Айчыны”

  2. Віктарына “Ад ведання правоў да абавязкаў”

  3. Выніковае мераппрыемства тыдня прафарыентацыі

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку).

14.03

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

ДЗЕНЬ КНІГІ



3

  1. Віктарына “Цікавыя факты з жыцця кнігі” 2-4 класы

  2. Дыспут “Кніга ці кампьютар: усе “за” ці “супраць”” 5-11 класы

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня адчыненых дзвярэй

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  5. Акцыя “Чысты клас”

21.03

Настаўнік фізічнай культуры,

Дарашэвіч В.М.

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў




Красавік

ДЗЕНЬ БЕЗ КАНФЛІКТАЎ

1

  1. Працоўная акцыя “Працуем – сяброўства мацуем” 5-11 класы

  2. Круглы стол “Як пазбегнуць канфліктаў?” 9-11 класы

  3. Гульнявая праграма “Як захаваць сябра?”

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

04.04

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ

“ХУТКІ МЯЧ”



2

  1. Спаборніцтва па валейболу і баскетболу 5-11 класы

  2. Майстар клас “Вядзенне і падача мяча” 2-11 класы

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня здаровага ладу жыцця.

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

11.04

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

ЗДАРОЎЕ- ГЭТА ЖЫЦЦЁ



3

  1. Гадзіна развіцця “Здароўе чалавека і яго аспекты”

  2. Гульнявая праграма “Свая гульня” 2-4 класы

  3. Акцыя “НЕ-шкодным звычкам” 5-11 класы

  4. Паседжанне клуба “Вольны час”

  5. Вечарына “Выбіраем здароўе”.

18.04

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў

Настаўнік геаграфіі



ДЗЕНЬ ЗЯМЛІ

4

  1. Экалагічны дэсант “Створым прыгажосць сваімі рукамі”

  2. Вусны часопіс “Толькі сніцца боль Зямлі”

  3. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

  4. Акцыя “Чысты клас”, “Чысты двор”2-11 класы

25.04

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


Май

ВАХТА ПАМЯЦІ

1

  1. Цімураўскі рэйд “Не пакінем у адзіноце”

  2. Акцыя “Мой падарунак ветэрану” (выраб віншавальных паштовак да Дня Перамогі)

  3. Аперацыя “Абеліск”

  4. Вечарына “Дарогамі памяці”

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

02.05

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ БАЦЬКОЎСКАЯ СУБОТА

“СЯМЕЙНЫ АДПАЧЫНАК І ЗДАРОЎЕ”



2

  1. Вас выклікае спартландыя

  1. Конкурс-выстава фотаздымкаў “Нясі дабрыню” (фотаздымкі з сямейных альбомаў)

  2. Круглы стол “Прафесіі маіх бацькоў”.

  3. Выніковае мерапрыемства тыдня сям’і.

  4. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку).

16.05


Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі

Кіраўнікі гурткоў


МОЛАДЗЬ-ГЭТА МЫ

4

  1. Гульня-падарожжа “Краіна Піянерыя”

  2. Цімураўская акцыя “Клопат”

  3. Агеньчык “Моладзь – будучыня краіны Беларусь”

  4. Выніковае мерапрыемства тыдня прававых ведаў

  5. 10.00-12.00-праца ў гуртках (па асобнаму графіку)

23.05

Настаўнік фізічнай культуры,

класныя кіраўнікі



Кіраўнікі гурткоў

ВОСЬ І ЛЕТА ПРЫШЛО

5

Свята апошняга званка

30.05





База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка