Аддзел адукацыі шчучынскага райвыканкама




Дата канвертавання27.03.2016
Памер136.87 Kb.
АДДЗЕЛ АДУКАЦЫІ ШЧУЧЫНСКАГА РАЙВЫКАНКАМА

ЗАГАД
23 лістапада 2007 года № 287-з

Аб правядзенні І і ІІ этапаў рэспубліканскіх алімпіяд па агульнаадукацыйных прадметах сярод вучняў устаноў адукацыі, якія забяспечваюць атрыманне агульнай адукацыі, прафесійна-тэхнічнага вучылішча № 198 г. Шчучына ў 2007-2008 навучальным годзе.

На аснове Інструкцыі аб рэспубліканскай алімпіядзе па агульнаадукацыйных прадметах вучняў устаноў адукацыі, якія забяспечваюць атрыманне агульнай, прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі, зацверджанай Пастановай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь 20.06.2007 №38 (зарэгістравана ў Нацыянальным рэестры прававых актаў № 8/17143 28.09.2007), загада Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад05.10.2007 года 3 611, загада ўпраўлення адукацыі Гродзенскага аблвыканкама ад 12 лістапада 2007 года

ЗАГАДВАЮ:

1. Лічыць страціўшай сілу Інструкцыю аб абласной алімпіядзе па агульнаадукацыйных прадметах вучняў устаноў, якія забяспечваюць атрыманне агульнай сярэдняй , прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі, зацверджаную загадам Упраўлення адукацыі Гродзенскага аблвыканкама № 505 ад 13.12.2004 года. Пры правядзенні алімпіяд карыстацца Інструкцыі аб рэспубліканскай алімпіядзе па агульнаадукацыйных прадметах вучняў устаноў адукацыі, якія забяспечваюць атрыманне агульнай, прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі, зацверджанай Пастановай Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь 20.06.2007 №38, загадам упраўлення адукацыі аблвыканкама і раённага аддзела адукацыі.

2. Дырэктарам устаноў адукацыі:

2.1. Правесці першы этап прадметных алімпіяд ва ўстановах адукацыі, ДПТВ -198 (1-2 курс) у лістападзе 2007 г.

установы адукацыі

ДПТВ-198 г. Шчучына

2.2. Для правядзення алімпіяд стварыць аргкамітэты, прадметныя камісіі па праверцы работ.

2.3. Арганізаваць падрыхтоўку вучняў-алімпіяднікаў да ўдзелу ў раённых, абласных алімпіядах, прадугледзеўшы выдзяленне максімальна дапусцімай колькасці гадзін школьнага кампанента для індывідуальнай работы з вучнямі.

2.4. Падвесці вынікі школьных алімпіяд, справаздачы і заяўкі даслаць у аддзел адукацыі куратару-прадметніку да 28.11.2007 г.

3. Аддзелу адукацыі:

3.1. для правядзення раённых прадметных алімпіяд стварыць аргкамітэт у наступным складзе:

Богдан І.В. – намеснік начальніка РАА, старшыня аргкамітэта

Падстаўская І.В. – загадчык УМК РАА

Лідская К.А. – галоўны спецыяліст РАА

Каняхін А.В. – галоўны спецыяліст РАА

Машкала Н.А.- метадыст РВМК

3.2. правесці раённыя прадметныя алімпіяды з удзелам навучэнцаў ДПТВ-198 г. Шчучына ў наступныя тэрміны:

Пачатак правядзення алімпіяд у 10 гадзін




№ п/п

Прадмет

Дата, працяг

Склад каманд

Клас

Месца правядзення

1.

Беларуская мова

01-02.12.2007 г.

01. дыктоўка

10.00-11.00

Сач.-водзыў

11.00-14.00

09.11.


Лінг.конкурс

10.00-13.30

Вусн.вык.

З13.30 да 10хвілін



3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 1

г. Шчучына



2.

Англійская мова

02.12.2007 г.


2

1- 10кл.(11або 12 г.школы),1-11кл.

СШ № 1

г. Шчучына



3.

Нямецкая мова

02.12.2007г.

2

1- 10кл.(11або 12 г.школы),1-11кл.

СШ № 1

г. Шчучына



4.

Фізіка, астрономия

02.12.2007г. г.

3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 2

г. Шчучына



5.

Хімія

09.12.2007 г.

3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 1

г. Шчучына



6.

Біялогія

09.12.2007 г.

3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 1

г. Шчучына



7.

Геаграфія

02.12.2007 г.

3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 1

г. Шчучына



8.

Матэматыка

09.12.2007 г.

5

Па аднаму ад кожнага класа:8,9,10(12-г.школы),10,11 кл.(11-г.школы)

СШ № 2

г. Шчучына



9.

Руская мова

08-09.12.2007 г.

08. дыктоўка

10.00-11.00

Сач.-водзыў

11.00-14.00

09.11.


Лінг.конкурс

10.00-13.00

Вусн.вык.

З13.30 да 10хвілін





3

3 (2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

Гімназія

г. Шчучына



10.

Інфарматыка

09.12.2007 г.

3

3(2-10кл.11г. або 12-г.шк.), 1-11кл. 11-г.школы

СШ № 2

г. Шчучына



11.

Француз., сіпанская

мова


02.12.2007 г.

4

2 -10кл.(11або 12 г. школы),2-11кл.

Дэмбраўская,Ракавічская СШ

12.

ЧГД

09.12.2007 г.

2

1- 10кл.(11або 12 г.школы),1-11кл.

СШ № 1

г. Шчучына



13.

Французскай і іспанскай мовах

02.12.2007 г.

па 4 чалавекі

10, 11

СШ № 1

г. Шчучына



14.

Працоўнае навучанне

08 - 09.

12.2007 г.



6

Хлопчыкі

10 клас 12-гадовай школы-1 чал., 10,11клас 11-гадовай школы,1-2 курс – 2 чалавекі;

Дзяўчынкі

10 клас 12-гадовай школы 1 чалавек, 10-11 клас 11-гадовай школы,

1-2 курс – 2 чалавекі)


СШ № 3

г. Шчучына



16.

Гісторыя

02. 12.2007 г.

2

1- 10кл.(11або 12 г.школы),1-11кл.

СШ № 1 г. Шчучына

Заўвага: па працоўным навучанні заданні практычнага тура арганізуюцца па раздзелах “Металаапрацоўка”,”Дрэваапрацоўка”, - тэхнічная праца ( хлопчыкі), “Тэхналогія швейнай вытворчасці”, “Рукадзелле” – абслугоўваючая праца.


3.3. зацвердзіць склад журы па прадметах:

па БЕЛАРУСКАЙ МОВЕ


1. Мыслівец Я.М. – метадыст ВМК, старшыня 8. Падгурская І.С. – настаўніца Дзяржгімназіі

2. Давыдова Н.В. – ДПТУ-1983.

3. Рудая В.З. – настаўніца СШ № 3 г. Шчучына

4. Арабчык Н.І. – настаўніца СШ № 1 г. Шчучына

5. Грыневіч Л.І. – настаўніца СШ № 2 г. Шчучына

6. Карповіч Т.У. – настаўніца Ракавіцкай СШ

7. Волчак А.І. – настаўнік СШ № 2 г.Шчучына



9. Стэльмашок Л. М. – настаўніца Астрынскай СШ
10. Сарока К.Б. – настаўніца Ражанкаўскай СШ

11. Пасюта А.В. – гімназіі г. Шчучына

12. Ляпеша Т.А. – Васілішкоўская СШ


па РУСКАЙ МОВЕ




1. Падстаўская І.В., загадчык РВМК, старшыня

2. Краеўская І.К. – настаўнік Гурнофельскай БШ

3. Пачабут Р.І. – настаўнік Мажэйкаўскай БШ

4. Ваткевіч В.Ф. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

5. Краўчук Л.І. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

6. Сінкевіч Г.С. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына




7. Сухоцкая К.С. – настаўнік Ракавіцкай СШ

8. Марчукевіч А.С. – дырэктар Скрыбаўскай СШ

11. Кульбацкая І.К. – настаўнік Васілішкаўскай СШ

12. Андруцэвіч Н.І. – настаўнік Ражанкаўскай СШ

13. Радзюкевіч Т.В. – настаўнік ДПТУ-198

па АНГЛІЙСКАЙ МОВЕ





1. Мікалайчык К.А.. – метадыст ВМК, старшыня

2. Злачэўская А.М. – настаўнік гімназіі г. Шчучына

3. Доста Л.І. – настаўнік гімназіі г. Шчучына

4. Бадзюкова Т.Ч. –настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

5. Пратаковіч А.Р. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына


6. Дзербук І.А. – настаўнік Жалудоцкай СШ

7. Ладыга С.Я. – Ражанкаўская СШ

8. Грэсь Э.І. – настаўнік Васілішкоўскай СШ

9. Шэўчык Н.І.– настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

10. Ясюкевіч Р.І. – настаўнік Скрыбаўскай СШ

11. Уласень Я.І. – настаўнік Галавічпольскай СШ


па НЯМЕЦКАЙ МОВЕ




1. Богдан І.В.- намеснік начальніка аддзела адукацыі

2. Антановіч С.І. – настаўнік Вярбілкаўскай БШ

3. Росенік А.І. – дырэктар СШ № 2 г. Шчучына

4. Саковіч Л.І. – настаўнік Першамайскай СШ



5. Гарохава Т.І. – настаўнік гімназіі г. Шчучына

6. Будзько В.В. – настаўнік Орлеўскай СШ

7. Яновіч М.М. – настаўнік Ракавічскай СШ

8. Русць М.Я. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына



па ХІМІІ



1.Богдан І.В. –нам.нач.раа, старшыня

2. Майко Т.М. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

3. Нікалаева Л.С. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

4. Болтач Н.В. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

5. Рыжонкава Л.А.- настаўнік дзяржаўнай гімназіі

6. Скорб В.І. – настаўнік Васілішкаўскай СШ

7. Ненартовіч А.Б. – настаўнік Орлеўскай СШ


8. Каляда Г.Я. – намеснік дырэктара Скрыбаўскай СШ

9. Юрэвіч І.А. – настаўнік Жалудоцкай СШ

10. Антончык В.І. – настаўнік Астрынскай СШ

11. Карук Ж.І. –настаўнік Каменскай СШ

12. Шпіль А.Я. –настаўнік Ражанкаўскай СШ

13. Рум А.В. – настаўнік Ляшчанскай СШ


па БІЯЛОГІІ

8.Карповіч І.А.– настаўнік Ражанкаўскай СШ

1.Ануфрык Л.М.– метадыст ВМК, старшыня

2. Пільчук Ч.М. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

3. Забродская Т.С. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

4. Бабрыцкая Г.М. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

5. Бірук Т.Я. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

6. Клімук Т.Г. – настаўнік Жалудоцкай СШ

7. Шостак Г.М. – настаўнік Галавічпольскай СШ


9. Шэйгерэвіч В.І. – настаўнік Дзяржаўнай гімназіі

10. Пашкель М.П. – настаўнік Мажэйкаўскай БШ

11. Асмалоўскі А.М. – настаўнік Астрынскай СШ

12. Касцевіч В.У. – настаўнік СШ №1 г. Шчучына

13. Сасноўская Г.А. – настаўнік Васілішкаўскай СШ


па ПРАЦОЎНЫМ НАВУЧАННІ

(абслугоўваючыя віды працы)





1. Бекіш А.Г. – метадыст ВМК

2. Кулак Н.М. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

3. Будзіловіч Т.Г. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

4. Бакун Н.У. – настаўнік Жалудоцкай СШ



5. Прыстаўка А.М. – настаўнік Астрынскага ВВК

6. Сяховіч А.М. – настаўнік гімназіі г. Шчучына

7. Куралёва Л.А. – кіраўнік гуртка ЦТДзіМ г. Шчучына


па ПРАЦОЎНЫМ НАВУЧАННІ

(тэхнічныя віды працы)



1. Бекіш А.Г. – метадыст ВМК

2. Жук Г.М. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

3. Падзялінскі Г.І. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

4. Струпінскі В.Ч.. – настаўнік Каменскай СШ



5. Галубоўская Н.І. – настаўнік Ляшчанскай СШ

6. Цэсараў С.В. – настаўнік Ражанкаўскай СШ

7. Кахновіч А.Г. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына


па ГЕАГРАФІІ





1. Машкала Н.А. – метадыст ВМК, старшыня

2. Бараноўская А.К. – настаўнік Астрынскай СШ

3. Куц Д.Б. – намеснік дырэктара СШ № 2 г. Шчучына

4. Конан М.І. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

5. Акопава В.А. – настаўнік СШ №1 г. Шчучына

6. Куклова Р.У. – настаўнік Ражанкаўскай СШ



7. Пекар Т.І – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

8. Здановіч Н.І. – настаўнік Баліцкай БШ

9. Сельхановіч І.І. – настаўнік Каменскай СШ

10. Цывінская А.Г. – нам. Дырэкт. Ражанкаўскай СШ

11. Дубок С.М. –нам. Дырэкт. СШ № 3 г. Шчучына

12. Вашчыла Л.А. – настаўнік Дзяржгімназіі


па ГІСТОРЫІ




1. Машкала Н.А. – метадыст ВМК, старшыня

2. Сядзельнік М.П. – настаўнік Жалудоцкай СШ

3. Слапік С.М. – настаўнік Ляшчанскай СШ

4. Цюсіна Т.В. – настаўнік Ракавіцкай СШ

5. Чырэц Л.В. – настаўнік Астрынскай СШ


6. Лісоўская А.Я.- нам. Дырэктара Дзяржгімназіі

7. Хрыптовіч Л.М. – настаўнік СШ №1 г. Шчучына

8. Шырокая Т.І.– настаўнік Васілішкаўскай СШ

9. Шынкевіч Г.К. – настаўнік СШ №2 г. Шчучына

10. Злачэўскі А.П. – настаўнік Дзяржгімназіі

11. Аксціловіч З.К.-нам. Дырэкт.Гурнофельскай БШ




па МАТЭМАТЫЦЫ




1. Лідская К.А. – галоўны спецыяліст аддзела, старшыня

2. Ляпілава Н.К. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

3. Маціевіч Т.П. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

4. Макара Г.Е. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

5. Уласава Т.В. – настаўнік гімназіі г. Шчучына

6. Дубялевіч С.С. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

7. Макуш І.Я. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

8. Кахновіч Г.Э. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

9. Вярцінская Г.В. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

10. Вінаград Л.А. – настаўнік Ражанкаўскай СШ





11. Бурдзей Г.А. – настаўнік Ражанкаўскай СШ

12. Градоўская Л.В. – настаўнік Астрынскай СШ

13. Пыш Г.Ч. – настаўнік Астрынскай СШ

14. Ясюкевіч В.У. – настаўнік Скрыбаўскай СШ

15. Едчык М.І. – нам. Дырэктара Галавічпольская СШ

16. Панасевіч А.С. – настаўнік дзяржаўнай гімназіі г. Шчучына

17. Гінель Ч.А.- Васілішкаўская СШ

18. Пруская Л.І.- Жалудокская СШ

19. Чыжык Л.В. – настаўнік СПТУ - 198


па ІНФАРМАТЫЦЫ


1. Каняхін А.В. – галоўны спецыяліст аддзела, старшыня

2. Вашчыла Т.І. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

3. Мецько Ж.І. – намеснік дырэктара гімназіі г. Шчучына

4. Калеснік С.Я. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

5. Пыш Ю.А. –дырэктар Астрынскай СШ

6. Куроўскі Э.Э. – настаўнік Ражанкаўскай СШ

7. Снапко Г.І. – настаўнік Жалудоцкай СШ





8. Хвайніцкая М.С.-настаўнік СШ № 2 г. Шчучына
па ФІЗІЦЫ І АСТРАНОМІІ


1. Каняхін А.В. – галоўны спецыяліст аддзела, старшыня

2. Місюк Л.І. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

3. Саук І.І. – настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

4. Тарбічук Н.В. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына



5. Лойка А.Г. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

6. Панасевіч А.С.- настаўнік Дзяржгімназіі

7. Валошык А.У. – настаўнік Астрынскай СШ

8. Васько Л.М. –настаўнік Ляшчанскай СШ




па ЧГД



1. Машкала Н.А. – метадыст ВМК, старшыня

2. Барысевіч А.І. – настаўнік Гурнофельскай БШ

3. Раманаў А.П. настаўнік СШ № 1 г. Шчучына

4. Сухоцкая С.У. – настаўнік Орлеўскай СШ




5. Балобон М.М. – настаўнік Астрынскай СШ

6. Якусік Н.В. – настаўнік Ражанкаўскай СШ

7. Гайда Ж.Г.. – настаўнік СШ № 2 г. Шчучына

8. Дабраловіч Л.І. – настаўнік СШ № 3 г. Шчучына

9. Васько І.З. – настаўнік Скрыбаўскай СШ



3.4. Уключыць у раённы і абласны этапы алімпіяды прызёраў абласных алімпіяд 2007 года (дыпломы 1.2.3. ступеняў) у незалежнасці ад занятага месца. У выпадку, калі на раённай алімпіядзе вучань занімае першае месца, то на абласны этап алімпіяды напраўляецца вучань, які заняў другое месца.

Пераможцы раённага этапа алімпіяды (2-3 месца), якія набралі больш чым 79% ад максімальна магчымай колькасці балаў, могуць быць уключаны ў склад раённай каманды звыш квоты. Канчатковае рашэнне аб уключэнні такіх вучняў у склад каманды прымаецца аргкамітэтам 3-га этапу прадметных алімпіяд пасля разгляду іх алімпіядных работ, якія прадстаўляюцца ў аргкамітэт 3-га этапу у пяцідзённы тэрмін пасля заканчэння раённых алімпіяд.

3.4. Прадстаўнікі ДПТВ-198 г. Шчучына ўдзельнічаюць у раённых алімпіядах на агульнай аснове. Склад каманд па кожным прадмеце 2 чалавекі. Першы курс выступае за 10 клас, другі - за 11 клас.

4. Работнікам РВМК, спецыялістам аддзела, старшыням журы падрыхтаваць аналіз, справаздачы і заяўкі для ўдзелу ў абласным туры алімпіяды да 12.12.2007 г. на электронных носьбітах, да 17.12.2007 года – на папяровых даслаць Упраўленню адукацыі Гродзенскага аблвыканкама.

5. Дырэктарам СШ №1, 2, 3 г. Шчучына, Дзяржаўнай гімназіі стварыць умовы для правядзення алімпіяд; арганізаваць работу школьных буфетаў і медыцынскіх пунктаў у адпаведныя дні.

6. Дырэктарам школ своечасова азнаёміць членаў журы аб іх удзеле ў рабоце, забяспечыць прадстаўленне свабоднага ад урокаў дня для праверкі работ, стымуляванне працы як членаў журы у памеры 50000 рублёў.

7. Галоўнаму бухгалтару ЦБ РАА Асмалоўскай А.М., забяспечыць фінансавыя расходы на правядзенне алімпіяд, а таксама камандзіровачныя расходы членам журы.

8. Кантроль за выкананнем загада ўскласці на намесніка начальніка РАА Богдан І.В.




Начальнік аддзела адукацыі У.Р. Дубок


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка