3. Арганізацыя выхаваўчай работы з навучэнцамі І. Грамадзянска-патрыятычнае выхаванне




старонка1/3
Дата канвертавання01.07.2016
Памер0.54 Mb.
  1   2   3
3.Арганізацыя выхаваўчай работы з навучэнцамі

І. ГРАМАДЗЯНСКА-ПАТРЫЯТЫЧНАЕ ВЫХАВАННЕ


МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Верасень

Святочны ўрок «Спасибо солдатам Победы за то, что не знаем войны!».

Тыдзень беларускай пісьменнасці і друку.


Прававая інфармацыйная гадзіна

Акцыя «Спасибо солдатам Победы за то, что не знаем войны!»

Свята “Мы школьнікамі сталі”

Афармленне стэнда “Падлетак і закон”

Удзел у раённым конкурсе на лепшы краязнаўчы, турысцкі, экалагічны маршрут па родным краі “Турысцкай сцяжынкай”

Конкурс на лепшага экскурсавода школьнага музея



01.09
01-05.09
1 раз у месяц

На працягу года

26.09

Да 10.09


Верасень
Верасень

1-11 кл.
1-11 кл.
1-11 кл.

1-11 кл.


1-ы кл.
Гурткоўцы
Гурткоўцы


Класныя кіраўнікі
Класныя кіраўнікі, наст.бел.мовы

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

Міськевіч Т.Ф.

Педагог сацыяльны

Гішавец С.П., Язвінскі А.Р.


Гішавец С.П., Ліпень В.В.

Кастрычнік

Святочная праграма да Дня настаўніка.

Кніжная выстава “Дзякуй табе, настаўнік!”

Выпуск святочнай газеты да дня настаўніка.

Тыдзень маці “Во имя жизни на земле”(план)

Выпуск святочнай газеты да дня маці.

Кніжная выстава, прысвечаная Дню маці “Імя анёла майго – маці”

Месячнік прававых ведаў (план)
Удзел у раённым конкурсе сярод акцябрат “Зарнічка”


03.10

02-04.10


Да 02.10

08-13.10

Да 07.10

08-13.09


Кастрычнік
Кастрычнік

8-11 кл.
9А кл.

1-11 кл.

7 Б кл.

6-7 кл.


1-11 кл.
3-4 кл.


Карней А.В., Макаўчык А.І.

Бібліятэкар

Шыцька Л.І.

Класныя кіраўнікі

Дашкевіч А.А.

Бібліятэкар, Ліпень В.В.

СППС, класныя кіраўнікі
Дэмух Н.М.





МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Лістапад

Удзел у раённым аглядзе-конкурсе сярод школьных атрадаў ЮСМ

Тэматычная сустрэча падлеткаў, якія стаяць на розных відах уліку з урачом нарколагам на тэму:“Падлетак і алкаголь: міф і рэальнасць”

Удзел у раённым конкурсе на лепшы турысцкі паход “Пазнай Радзіму – выхавай сябе”


Лістапад

Лістапад



гурткоўцы

8-9 кл.
Творчая група





Педагог сацыяльны

Педагог-псіхолаг,

класныя кіраўнікі

Гішавец С.П., Язвінскі А.Р.





Снежань

Рэйд “Як жывеш, падлетак?”
Спаборніцтвы па шматбор’і “Абаронца Айчыны”
Дабрачынная акцыя “Нашы дзеці” (план)
Удзел у раённай алімпіядзе па прававых ведах
Удзел у раённым конкурсе патрыятычнай і турыстычнай песні, фотаздымкаў


Снежань
15-20.12
Снежань
Снежань
Снежань

7-11 кл.
9-11 кл.
1-11 кл.

Гурткоўцы



СППС, класныя кіраўнікі
Настаўнікі фіз.культ. і здароўя
Класныя кіраўнікі
Педагог сацыяльны
Гішавец С.П.

Студзень

Дзень адчыненых дзвярэй у РАУС



Студзень



6-8 кл.


Педагог сацыяльны




Люты

Вечар сустрэчы з выпускнікамі
Месячнік грамадзянска-патрыятычнага выхавання, прысвечаны Дню абаронца Айчына (план)

Удзел у раённым конкурсе “Я + закон = дружба”


Акцыя “Доброе сердце ветеранам!”


07.02
На працягу месяца

Люты
Люты




9-11 кл.
1-11 кл.
5-8 кл.
5-8 кл.


Аскірка І.В., Макаўчык А.І.
Класныя кіраўнікі
Педагог-псіхолаг,

педагог сацыяльны

Савет дружыны





МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Сакавік

Свята “Матуліна ўсмешка”
Сустрэча з работнікамі праваахоўных органаў “Што я ведаю пра Канстытуцыю Рэспублікі Беларусь”.

Да Дня Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь. Гутарка, прэзентацыя “Асноўны Закон краіны”



03-067.03
13.03
13.03


1-4 кл.
8А кл.
8А кл.


Класныя кіраўнікі
Роўба Г.А., педагог сацыяльны
Бібліятэкар, Роўба Г.А.


Красавік

Месячнік грамадзянска-патрыятычнага выхавання (план)
Удзел у раённай ваенна-спартыўнай гульні “Зарніца”
Удзел у гарадскім краязнаўчым квэсце “Нясвіжскія лабірынты”

Красавік-май
Красавік
Красавік

. 1-11 кл.
5-8 кл.
Гурткоўцы

Макаўчык М.М.,

класныя кіраўнікі

Гішавец С.П.
Ліпень В.В., Гішавец С.П.


Май

Вахта Памяці (план)

Акцыя “Ваша Победа – наша свобода”

Тыдзень краязнаўства і турызму (план)

Сустрэча з участковым інспектарам РАУС на тэму “Бяспечныя канікулы”


Да дня Перамогі “Іх імёнамі названы вуліцы горада”

Урачыстая лінейка “Бывай, школа”.




04-09.05

05-08.05


18-23.05

май


май

30.05



1-11 кл.

5-9 кл.


1-11 кл.

5-11 кл.


6Б кл.

1-11 кл.



Класныя кіраўнікі,

Савет дружыны,

п/а ГА “БРСМ”

Кіраўнікі гурткоў,

Савет дружыны
Язвінскі А.Р., Гішавец С.П., класныя кіраўнікі
Педагог сацыяльны

Бібліятэкар, Бацян А.А.

Намеснік дырэктара

па выхаваўчай рабоце,

Аскірка І.В.


ІІ. ІДЭАЛАГІЧНАЕ ВЫХАВАННЕ


МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Верасень

Агульнашкольная лінейка “Добры дзень, школа!”.

Дзень нараджэння БРСМ

Дзень БРПА “Салют, піянерыя!”
Акцыя “Ты - адзін з нас”
Конкурс піянерскіх публікацый “На піянерскай арбіце”


01.09

06.09


13.09
На працягу года
На працягу года

1-11 кл

9-11


5-8 кл.
9-11 кл.



Макаўчык М.М.

п/а ГА “БРСМ”

Савет дружыны
п/а ГА “БРСМ”
Савет дружыны


Кастрычнік

Кніжная выстава, прысвечаная Дню настаўніка “З любоўю да Вас, настаўнікі!”

Акцыя “Міласэрнасць” да Дня састарэлых людзей


Свята “Мы - акцябраты”. Старт гульні-падарожжа “Любі і ведай свой край, маленькі несвіжанін”
Пасяджэнне п/а ГА “БРСМ”


Да 04.10
25.09-01.10
24.10

Кастрычнік




5-11 кл.
2-4 кл.

9-11 кл.


Бібліятэкар
Класныя кіраўнікі, Савет дружыны, п/аГА “БРСМ”

Гірдзюк Н.В., класныя кіраўнікі


Макаўчык М.М.


Лістапад

Конкурс на лепшы ідэалагічны стэнд



Лістапад



1-11 кл.



Класныя кіраўнікі



Снежань

Акцыя “Дзеці – дзецям” да Дня інвалідаў
Дабрачынная акцыя “Цуды на Ражство”

01-03.12
Снежань

5-8 кл.
5-11 кл.



Класныя кіраўнікі,

СППС


Класныя кіраўнікі






МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Студзень

Пасяджэнне п/а ГА “БРСМ

Акцыя “Ты - адзін з нас”

Студзень

На працягу года

9-11



Педагог-арганізатар

П/а ГА “БРСМ”


Люты

Урачыстая лінейка, прысвечаная Дню юнага героя антыфашыста


Акцыя “Долг и память”, прысвечаная памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў

06.02
13.02



5-8 кл.
5-6 кл.




Макаўчык М.М.,

Савет дружыны

Лабоцкая М.С., класныя кіраўнікі





Сакавік

Акцыя “Мы – грамадзяне сваёй краіны”, прысвечаны Дню Канстытуцыі РБ



9-14.03


8-10 кл.


Класныя кіраўнікі


Красавік

Справаздачныя зборы ў атрадах
Справаздачны збор дружыны
Пасяджэнне п/а ГА “БРСМ

Урок памяці. Прэзентацыя “Чарнобыля сумны след”



ІІ тыдзень
14.04
Красавік

Красавік


5-8 кл.
5-8 кл.
9-11кл.9 кл.


Класныя кіраўнікі
Макаўчык М.М.
Макаўчык М.М.

Карней А.В.



Май

Інфармацыйныя гадзіны “Дзяржаўная сімволіка Рэспублікі Беларусь”


Свята піянерскай дружбы “Пионер – всем пример!”. Прыем у піянеры вучняў 4-ых класаў.
Гутарка-прэзентацыя “Наш Герб і Сцяг”


11-15.05


18.05

Май



1-11 кл.
5-11 кл.

7А кл.


Класныя кіраўнікі


Савет дружыны, кл.кіраўнікі, Волкава А.Я.
Бібліятэкар, Дашкевіч А.А.


ІІІ. МАРАЛЬНАЕ І ЭСТЭТЫЧНАЕ ВЫХАВАННЕ


МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Верасень

Наведванне музеяў, выстаў, тэатраў, кінатэатраў і г.д.

Арганізацыя выяздных экскурсій

Арганізацыя работы школьнага музея

Арганізацыя работы школьнага клуба “Вытокі”

Экскурсія ў бібліятэку “Кладовая знаний”

Гутарка да Дня бібліятэк “Профессия из глубины веков”




На працягу года

На працягу года

На працягу года
Верасень

15.09



1-11 кл.

1-11 кл.


творчая група
1-ы кл.

8А кл.




Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

Гішавец С.П., Ліпень В.В.

Карней А.В.

Бібліятэкар, Міськевіч Т.Ф.

Бібліятэкар, Роўба Г.А.




Кастрычнік

Акцыя “Міласэрнасць” (да Дня састарэлых людзей)

Святочная праграма да Дня настаўніка

Тыдзень маці “Во имя жизни нна земле” (план)

Пасвячэнне ў чытальнікі “Чароўны свет бібліятэкі”

Удзел у раённым конкурсе чытальнікаў “Сучаснае прачытанне твораў А.Куляшова”


25.09-01.10

03.10


08-13.10

Кастрычнік

Кастрычнік


5-11 кл.

8-11 кл.


1-11 кл.

2-я кл.



Савет дружыны, п/а ГА БРСМ”

Карней А.В., Макаўчык А.І.

Класныя кіраўнікі

Бібліятэкар, класныя кіраўнікі

Настаўнікі-моваведы


Лістапад

Кніжная выстава да 115-годдзя з дня нараджэння Міхася Лынькова “Міхась Лынькоў – жыццё ў кнігах”

Лістапад



5А кл.



Бібліятэкар, Савасцей С.М.



Снежань

Дабрачынная акцыя “Дзеці - дзецям” да Дня інвалідаў

Дабрачынная акцыя “Цуды на Ражство”





01-03.12

На працягу месяца





2-8 кл.

5-11 кл.




Савет дружыны

Савет дружыны,

п/а ГА “БРСМ”





МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Студзень

Інтэрактыўная гульня “Як навучыцца валодаць сабою ў канфліктнай сітуацыі”

Літаратурная гадзіна да міжнароднага дня ветлівых слоў “Заўсёды “дзякуй” гавары”

Адкрытае пасяджэнне клуба “Вытокі”


Студзень
Студзень
Студзень


8-я кл.
5Б кл.
9Б кл.

Педагог-псіхолаг
Бібліятэкар, Жылінская А.Л.
Карней А.В.


Люты

Удзел у раённым аглядзе-конкурсе самадзейнай мастацкай творчасці “Сузор’е талентаў”
Удзел у раённым конкурсе сачыненняў “Мова… Родная мова ў марах, у песнях, у снах…”
Благачынная акцыя “Кожнаму дзіцяці – наша ўвага” (аказанне гуманітарнай дапамогі малазабяспечаным сем’ям, і сем’ям, дзе дзеці знаходзяцца ў сацыяльна-небяспечынм становішчы)

Літаратурная гульня па казках А.С.Пушкіна “На сонечнай паляне Лукамор’я”



Люты

Люты


на працягу месяца

Люты


1-11 кл.

1-11 кл.


4-я кл.

Макаўчык А.І., Чайко А.М., класныя кіраўнікі
Настаўнікі-моваведы

Педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі


Бібліятэкар, класныя кіраўнікі

Сакавік

Тыдзень духоўнасці (план)
Тыдзень дзіцячай кнігі “Кожны дзень у гасцях у кніжкі” (план)

Конкурс-фестываль “Пасхальная радасць”

Удзел у раённым конкурсе чытальнікаў і паэтаў “Я Беларуссю ганаруся!”


Сакавік
22-29.03

Сакавік


Сакавік

1-11кл.
3-6 кл.

1-11 кл.


5-11 кл.

Карней А.В., класныя кіраўнікі, СППС

Бібліятэкар, класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

Настаўнікі-моваведы




Красавік

Гутарка “Космас далёкі і блізкі

Гульня-дыскусія “Чым слава наша адзавецца?”

Тэатральная гасцёўня


Красавік

Красавік

Красавік


6А кл.

5-я кл.


5-11 кл.

Бібліятэкар

Педагог-псіхолаг

Класныя кіраўнікі


Май

Дыскусія “Што ўпрыгожвае чалавека?”

Май

7-я кл.

Педагог-псіхолаг


ІV. ВЫХАВАННЕ КУЛЬТУРЫ ЗДАРОВАГА ЛАДУ ЖЫЦЦЯ І БЯСПЕЧНАЙ ЖЫЦЦЯДЗЕЙНАСЦІ


МЕСЯЦ

ЗМЕСТ

ДАТА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

Верасень

Тыдзень бяспекі дарожнага руху. Акцыя “Увага! Дзеці ідуць у школу”

Дзень здароўя, спорту і турызму. Л/а крос

Дзень адчыненых дзвярэй у клубе “Віражы”

Першынство школы па футболе

Дзень здароўя школьніка. Прафілактыка парушэння зроку.

Удзел у рэспубліканскай акцыі “Тыдзень спорту і турызму”

Сусветны дзень прадухілення самазабойстваў

Тыдзень прафілактыкі шкодных звычак


Турыстычны злёт “Тата, мама, я – турыстычная сям’я”

01-05.09

13.09


06.09

15-27.09


18.09

Верасень

10.09

Верасень


Верасень

1-11 кл.

1-11 кл.


4-8 кл.

5-11 кл.


1-11 кл.

1-11 кл.


8-11 кл.

1-11 кл.


Гурткоўцы

Класныя кіраўнікі

Настаўнікі фізкультуры

Макаўчык М.М., Гірдзюк Н.В.

Настаўнікі фізкультуры

Дэмух Н.М., класныя кіраўнікі

Настаўнікі фізкультуры

Педагог-псіхолаг

Класныя кіраўнікі, педагог сацыяльны

Гішавец С.П.


Кастрычнік

Дзень здароўя, спорту і турызму.Скачкі ў даўжыню з месца.
Удзел у гарадскіх турыстычных спаборніцтвах
Сусветны дзень псіхічнага здароўя
Месячнік па прадухіленню пажараў і іншых надзвычайных спраў
Удзел у раённым конкурсе агітбрыгад “Здароўе – гэта модна!”
Акцыя “Алімпізм і моладзь”

Удзел у раённым фізкультурна-спартыўныя свяце “Школа мяча”



11.10
Кастрычнік
10.10
На працягу месяца
Кастрычнік
Кастрычнік

Кастрычнік



1-11 кл.
5-9 кл.
1-11 кл.
1-11 кл.

1-11 кл.


1-4 кл.

Настаўнікі фізічнай культуры, класныя кіраўнікі

Язвінскі А.Р., Гішавец С.П.


Ходус Т.В., педагог-псіхолаг, класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі


Макаўчык М.М.
Класныя кіраўнікі, настаўнікі фіз.культуры і здароўя
Настаўнікі фіз.культуры

і здароўя


  1   2   3


База данных защищена авторским правом ©shkola.of.by 2016
звярнуцца да адміністрацыі

    Галоўная старонка